عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

فرگوسن: دخه‌‌آ همان راهي را مي‌رود كه پيتر چك رفت

فرگوسن: دخه‌‌آ همان راهي را مي‌رود كه پيتر چك رفت
جمعه 24 تیر 1390  03:38 ب.ظ

خبرگزاري فارس: سرمربي تيم فوتبال منچستريونايتد معتقد است سن كم سنگربان تازه‌وارد اسپانيايي‌اش در فصل آينده مشكل‌ساز نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از روزنامه ديلي‌ميل، پس از آنكه دو هفته پيش اولدترافوردي‌ها، داويد دخه‌‌آ را با قراردادي 5 ساله آتلتيكومادريد به خدمت گرفتند، رسانه‌هاي نوشتاري بريتانيا گزارش‌هاي تحليلي را منتشر كردند كه وجه اشتراك همه آن، طرح سن كم اين سنگربان بود.

به باور تحليل‌گران پس از آنكه در پايان فصل گذشته ادوين فان‌درسار هلندي، در سن 41 سالگي كفش‌هايش را آويخت، قهرمان فصل گذشته ليگ برتر به جانشيني مطمئن و البته با تجربه نياز دارد حال آنكه دخه‌آ تنها 20 سال سن دارد.

سرآلكس فرگوسن، سرمربي يونايتدي‌ها در اين‌باره گفت: پيتر چك،‌ دروازه‌بان چلسي را زماني كه در تيم رن فرانسه بازي مي‌كرد و خيلي كم‌سن بود،‌ مدنظر داشتم. چند بار به فرانسه رفتم تا از نزديك شاهد بازي او باشم. يادم مي‌آيد به خودم گفتم آلكس، اين دروازه‌بان كه خيلي جوان است.

وي افزود: چلسي زودتر عمل كرد و درازاي 7 ميليون پوند به خدمت گرفت. از آن موقع تا الان هيچ وقت چك، از تركيب اصلي تيم رقيب ما دور نبوده است. بنابراين وقتي دروازه‌بان قابليت فراوان داشته ولي سن‌اش كم باشد، مي‌تواند مثل پيترچك‌، راه طولاني و سخت را با قدرت ادامه دهد. همين باور را اكنون در مورد دخه‌آ دارم. او قدم در راه چند سال قبل همتاي چكي‌اش مي‌گذارد.

فرگوسن تصريح كرد: داويد جوان است و در عين كم‌تجربگي، بسيار چالاك است. فكر مي‌كنم بتواند جبران تجربه‌اش را با سرعت‌العمل فراوان كند و خودش را با فشار حواشي ناشي از بازي وفق دهد.

انتهاي پيام/

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 58933
دسترسی سریع به انجمن ها