عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بانوي كماندار ايران دو ركورد جهاني معلولين را بهبود بخشيد

بانوي كماندار ايران دو ركورد جهاني معلولين را بهبود بخشيد
جمعه 24 تیر 1390  04:33 ب.ظ

تهران -بانوي ملي پوش تيم تيراندازي با كمان جانبازان و معلولين كشورمان در مسابقات جهاني ايتاليا دو ركورد جهاني را بهبود بخشيد.
بانوي كماندار ايران دو ركورد جهاني معلولين را بهبود بخشيد

به گزارش روز جمعه ايرنا، نخستين روز مسابقات تيراندازي با كمان قهرماني معلولين جهان در ايتاليا با درخشش نمايندگان كشورمان همراه شد.


در بخش ريكرو بانوان 'زهرا نعمتي' كه در مسابقات جهاني جمهوري چك در سال 2010 توانسته بود ركورد كلاس نشسته ريكرو بانوان را در فاصله 70 متر جابجا كند، در اين مسابقات هم بار ديگر دو ركورد جهاني ديگر را جابجا كرد و سه ركورد جهان را در اختيار خود گرفت.


نعمتي در مجموع چهار مسافت و همچنين در فاصله 30 متر توانست ركورد شكني كند.


وي در مجموع 4 مسافت با هزار و 298 امتياز بالاتر از ورزشكاران كره و چين و فنلاند قرار گرفت.


در همين بخش راضيه شيرمحمدي با امتياز هزار و 218 در جايگاه پنجم قرار گرفت و با حضور در بين 8 نفر برتر براي مسابقات حذفي موقعيت بهتري پيدا كرد.


زهرا جوانمرد هم در اين بخش در جايگاه بيست و ششم قرار گرفت.


در مجموع تيمي، تيم ريكرور زنان ايران در حال حاضر رتبه سوم را به خود اختصاص داده كه امروز در جمع 12 تيم برتر مسابقه خواهد داد.


در بخش تيمي مردان دور مقدماتي نيز تيم كشورمان رتبه پنجم را در بين 19 تيم به خود اختصاص داد و امروز همزمان با مسابقات تيمي بانوان مسابقات تيمي مردان نيز برگزار مي‌شود.


مرحله دوم مسابقات مختلط ريكرو و كامپوند هم امروز برگزار خواهد شد كه تيم ميكس يا مختلط ريكرو متشكل از زهرا نعمتي و ابراهيم رنجبر در بين 16 تيم انتخاب شده جايگاه دوم را در مرحله مقدماتي كسب كرده‌اند.


تيم مختلط يا ميكس كامپوند متشكل از'سميه عباس‌پور' و 'محسن جواهري‌پور' كه در دور مقدماتي رتبه پانزدهم را كسب كرده است امروز در مرحله حذفي شرايط سخت‌تري را در پيش دارد.


در رشته ريكرو در كلاس نشسته مردان نيز ابراهيم رنجبر و رهام شهابي‌پور با پيروزي مقابل حريفان خود به جمع 8 نفر فيناليست راه پيدا كردند و امروز براي رسيدن به مدال تلاش مي‌كنند.


'امين عليخاني‌نژاد' نيز در كلاس ايستاده در دور اول حذفي حريف خود را پشت سر گذاشت و در دور دوم با شكست مقابل حريف فرانسوي با اختلاف يك امتياز از دور مسابقات حذف شد. عليخاني امروز در كنار ريكرو مردان در مسابقات تيمي شركت مي‌كند.


رقابت‌هاي جهاني تيراندازي با كمان معلولان از 23 تير ماه به مدت 5 روز در دو رشته ريكرو و كامپوند برگزار مي‌شود. اين مسابقات به منزله كسب سهميه انتخابي پارالمپيك 2012 لندن نيز محسوب مي‌شود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها