عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کشتی آسان می شود اینجا!

کشتی آسان می شود اینجا!
جمعه 24 تیر 1390  04:37 ب.ظ

به گزارش سرویس ورزشی برنا، استان البرز چند سالی است که حساب و کتاب خود را تهران جدا کرده است. با این وجود کرجی ها در عرصه ورزش یکی از قدرت های ایران به شمار می روند و در رشته کشتی با قهرمانان بلند آوازه خود، به سایر شهر ها فخر می فروشند.

نامدارانی چون ابراهیم جوادی دارنده چهار مدال طلای جهان و یک برنز المپیک، علیرضا حیدری برنده 6 مدال جهان و المپیک، بهروز یاری دارنده پنج مدال طلای بازی های آسیایی و قهرمانی آسیا و نفر سوم سال 94 جهان و ...تنی چند از افتخار آفرینان کشتی شهر کرج هستند که هر کدام سال ها ملی پوش بوده و در سطح اول دنیا مبارزه کرده اند.

حالا اما یاری و حیدری که هر دو از قهرمانان تکنیکی به شمار می آمدند، مدرسه کشتی ای راه اندازی کرده اند که با شیوه ای جالب و منحصر به فرد در امر قهرمان پروری فعالیت می کند.

نام این مدرسه کشتی "کاما" مخفف جمله "کشتی آسان می شود اینجا" است که مربیان باید طبق طرح درس از پیش تدوین شده تدریس کنند و کشتی گیران با سپری کردن ترم های آموزشی و گذراندن مراحل امتحاناتی که از آنها گرفته می شود، به ترم بعد راه یابند.

چنین شیوه آموزشی چندین و چند سال است که در کشور روسیه وجود دارد و حالا آذربایجانی ها به تبعیت از روس ها به تاسیس چندین و چند مدرسه کشتی پرداخته اند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها