عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

662 ميكروب جديد در بدن انسان

662 ميكروب جديد در بدن انسان
جمعه 24 تیر 1390  06:46 ب.ظ

دانشمندان در حال مطالعه بر روي رشته هايDNA موجود بر روي پوست انسان موفق به كشف 662 نوع ميكروب شدند كه تمامي آنها براي علم ميكروب شناسي جديد هستند.
دانشمندان در حال مطالعه بر روي رشته هاي DNA ناف چند داوطلبان موفق به يافت اين ميكروبهاي جديد شده و دريافتند اين بخش از بدن انسان محيطي مطلوب براي زندگي ميكروبها است.
پروژه تنوع زيستي بدن كه توسط محققان دانشگاه كارولينا در دست اجرا است با بررسي ميكروبهايي كه در بدن و ناف انسان زندگي مي كنند و موفق به كشف هزار و 400 گونه باكتري شدند كه حدود نيمي از آنها براي علم ميكروب شناسي گونه هايي كاملا جديد به شمار مي آيند.
اين پروژه با هدف جلب توجه مردم عادي نسبت به ميكروب شناسي و تخفيف نگراني آنها درباره ميكروبهاي بيماري زا در حال اجرا است اما در عين حال توانسته اطلاعات بسيار جديدي را درباره ميكروبهايي كه درون يا بر روي بدن انسان زندگي مي كنند، در اختيار دانشمندان قرار دهد.
برخي گونه هاي ميكروبي پيدا شده در اين مطالعات پيش از اين تنها در اقيانوسها مشاهده شده بودند و نوعي ديگر از اين باكتري ها كه «جورجينا» نام دارند پيش از اين تنها در خاك كشور ژاپن ديده شده بودند، جايي كه داوطلبي كه باكتري بر روي بدن او پيدا شده بود تاكنون به آن قدم نگذاشته بود.بر اساس گزارش پاپ ساينس، در اين مطالعه محققان موفق به كشف تعداد انبوهي از گونه هاي ميكروبي جديد شده اند. به گفته محققان از ميان 80 درصد باكتري هاي جديد يافت شده مي توان 40 گونه مجزا را به راحتي تشخيص داد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها