عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

آئین‌نامه ایمنی کار با ماشین آلات عمرانی منتشر شد

آئین‌نامه ایمنی کار با ماشین آلات عمرانی منتشر شد
جمعه 14 مهر 1391  04:44 ب.ظ

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه از تصویب آئین نامه ایمنی کار با ماشین آلات عمرانی در مردادماه و انتشار آن در پایان شهریور امسال خبر داد.

  آئین نامه ایمنی کار با ماشین آلات عمرانی در یکصد و یکمین جلسه شورای عالی حفاظت فنی که مشتمل بر 3 فصل و 136 ماده و 4 تبصره به استناد مواد 85 و 91 قانون کار جمهوری اسلامی ایران تدوین شده بود در دهم مردادماه امسال به تصویب وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسید و 28 شهریورماه نیز در روزنامه رسمی کشور منتشر شد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه در اینباره، گفت: یکی از مهمترین فعالیت های اقتصادی، اجرای پروژه های عمرانی در قالب راهسازی، سد سازی، ساختمان سازی، راهداری و نظایر آن بوده که می تواند گام های اساسی را در پیشرفت زیرساخت های کشور بردارد که نتیجه آن عمران و آبادانی در بخش های حمل و نقل، مسکن، تامین و استحصال آب، تولید برق است که اشتغال قابل توجهی را نیز فراهم می کند.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه، افزود: اجرای عملیات و پروژه های یادشده توسط ماشین آلات عمرانی نیازمند دانش، مهارت و همچنین رعایت اصول ایمنی است که در صورت عدم تحقق هر یک از این موارد، ضمن کاهش بهره وری و نقص در اجرای پروژه ها شاهد بروز حوادث ناگوار خواهیم بود.

نظری جلالی، تصریح کرد: به منظور صیانت از نیروی انسانی، منابع مادی، حذف و کاهش حوادث ناشی از کار در این زمینه، اداره کل بازرسی کار موضوع آئین نامه ایمنی کار با ماشین آلات راهسازی را به عنوان یکی از برنامه های فوق العاده از سال 89 در دستور کار خود قرار داد.

وی ابراز امیدواری کرد: با اجرایی شدن این آئین نامه شاهد ارتقای سطح ایمنی محیط کار و صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور باشیم.

siasport23

siasport23
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1391 
تعداد پست ها : 16696
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
architect0811 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها