عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

برترین های خبری از برترین ها (26-10-91)

برترین های خبری از برترین ها (26-10-91)
سه شنبه 26 دی 1391  01:01 ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم 

در این تاپیک  من هر روز 15 تا از تازه های خبری را برایتان بارگزاری می کنم !

onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

قورباغه ای که شما را سکته میدهد! +عکس
سه شنبه 26 دی 1391  01:04 ب.ظ

قورباغه ای که شما را سکته میدهد! +عکس

باشگاه خبرنگاران: یکی از سمی ترین و کشنده ترین موجودات دنیا قورباغه نیزه ای است که شاید با آن آشنا باشید. این قورباغه دارای رنگی ابی با خال هایی به رنگ های مختلف است و تا به حال جان انسان های بسیار زیادی را گرفته است چرا که دست زدن به آن ها می تواند انسان را از پای در آورد. البته راهی که این قورباغه دست به کشتن انسان ها می زند بسیار جالب است چرا که سم او وارد قلب شده و باعث می شود به طور طبیعی سکته قلبی کنید.

قورباغه ای که شما را سکته قلبی میدهد! +عکس

این در حالی است که بسیاری از سموم حیوانات به ساختار بدنی انسان آسیب می زنند. این قورباغه ها می توانند تا 1100 واحد سم را حمل کنند در حالی که 130 واحد از آن برای کشتن انسان کافی است.

 

onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

فیلم محله امیریه تهران در 80 سال پیش
سه شنبه 26 دی 1391  01:05 ب.ظ

فیلم محله امیریه تهران در 80 سال پیش

 

 
onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

شهری که هیتلر آن را به شهر ارواح تبدیل کرد
سه شنبه 26 دی 1391  01:08 ب.ظ

شهری که هیتلر آن را به شهر ارواح تبدیل کرد

در روز 10 ژوئن سال 1944 میلادی ساکنان روستای اورادور - سور - گلان در نزدیکی شهر لیموژ فرانسه بدون این که بدانند چه خطری آنها را تهدید می کند یک کاروان نظامی ارتش آلمان را مشاهده کردند که داخل روستا شد و توقف کرد.

فرارو: در روز 10 ژوئن سال 1944 میلادی ساکنان روستای اورادور - سور - گلان در نزدیکی شهر لیموژ فرانسه بدون این که بدانند چه خطری آنها را تهدید می کند یک کاروان نظامی ارتش آلمان را مشاهده کردند که داخل روستا شد و توقف کرد.این یک واحد نظامی اس اس ارتش آلمان نازی بود. ساکنان اورادور نمی دانستند که روز قبل همین واحد جنایتکاران اس اس 99 گروگان بیگناه را در شهرکوچک تول به نرده های بالکن های منازل این شهر دار زده بودند.
ژنرال لامردینگ فرمانده لشکر دوم اس اس پانزر داس رایش فرمان قتل عام مردم شهر تول را به تلافی انفجار یک پل توسط نیروهای مقاومت فرانسه که در جریان آن 2 سرباز آلمانی به قتل رسیده بودند را صادر کرده بود.

شهری که هیتلر آن را به شهر ارواح تبدیل کرد


در بامداد روز 10 ژوئن ژنرال لامردینگ به همین واحد اس اس گروهان سوم گردان در فوهرر فرمان قتل عام ساکنان روستای اورادور و تخریب این روستا را می دهد.

روستای اورادور دارای 300 تا 400 جمعیت بود که با مزارغ اطراف و چند صد پناهنده ای که از روستای شارلی به آنجا پناه آورده بودند در مجموع 1200 نفر را شامل می شد.

در این روز شوم در مجموع 642 نفر از جمله 246 زن و 207 کودک توسط این جنایتکاران قتل عام شدند.


 

شهری که هیتلر آن را به شهر ارواح تبدیل کرد


آنها پناهندگان روستای شارلی و ساکنان نواحی پیرامونی را همراه خود بردند که از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست. به این ترتیب، در روز 10 ژوئن سال 1944 میلادی جنایتکاران اس اس ساکنان بیگناه روستای اورادور- سور- گلان در نزدیکی شهر لیموژ فرانسه را به طرز وحشیانه و غیرانسانی قتل عام کردند.در این قتل عام 642 نفر جان خود را از دست دادند.

از آن روز این شهر متروک به اعتقاد محلی ها پر است از ضجه و گریه ارواح کودکان و زنان بی گناه.

onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

همنشینی خیره کننده طلا و سنگ
سه شنبه 26 دی 1391  01:09 ب.ظ

همنشینی خیره کننده طلا و سنگ

نگاهی به دست‌ساخته‌های هنرمندان ایرانی که زیبایی و ذكاوت را در کنار هم برای شما به تصویر می‌کشند،بیراه نگفته‌اند که هنر نزد ایرانیان است و بس! این‌بار می‌خواهیم هنرنمایی هنرمندان ایرانی را در دست‌ساخته‌هایشان از جنس طلا برای‌ شما به تصویر بکشیم.

 

مجله ایده آل:  نگاهی به دستساختههای هنرمندان ایرانی که زیبایی و ذكاوت را در کنار هم برای شما به تصویر میکشند،بیراه نگفتهاند که هنر نزد ایرانیان است و بس!

اینبار میخواهیم هنرنمایی هنرمندان ایرانی را در دستساختههایشان از جنس طلا برای شما به تصویر بکشیم. 

دستساختههایی که در اوج زیبایی و ظرافت با جیب شما هم همراه هستند. 

برای این همراهی هم 2 دلیل داریم؛ اول اینکه در اوج ظرافت ساخته شدهاند و در نتیجه برخلاف ظاهرشان وزن زیادی ندارند و دلیل دوم هم ترکیب هوشمندانه و هنرمندانه طلا با سنگهای قیمتی و نیمهقیمتی است. 

این ترکیب، کاملا هوشمندانه است و مهمتر از آن در اوج زیبایی، طراحیهایی را در اختیار شما قرار میدهد که مهمترین ویژگی آنها البته بعد از ظاهری مجذوبكننده،کموزنیشان است. 

میبینید که هنرمندان ایرانی همیشه هوای شما را دارند حتی وقتی پای طلاهای گرانقیمت در میان است! این گزارش نگاهی است به دستساختههای گالری تایتوک....

 


طلای یشمی

این ست ترکیب طلای 18 عیار با سنگ یشم است. ویژگی این ترکیب غیر از زیبایی، مناسب بودن قیمتش به دلیل میزان کم طلای به کار رفته در آن است. 

البته طرح آویزهای کوچک این حلقهها به سلیقه شما قابل تغییرند.

میزان طلای به کار رفته: حدود 5 گرم


صدف طلایی

این گردنبند ترکیبی است از طلا و سنگ صدف. یک طراحی کاملا مدرن با استفاده از المانهای هندسی و در عین حال ساده. 

طلای به کار رفته در زنجیر این مدل، طلای 18 عیار است اما در قاب آویز و گوشوارهها به خاطر انعطافپذیری بیشتر از طلای 24عیار استفاده شده است.

میزان طلای به کار رفته: حدود 18 گرم


از برزیل و تایلند تا ایران

این گردنبند ترکیب طلای زرد یا همان زیر خاکی خودمان با صدف، سنگهای سانچو و زنجیری از سنگ زئوسیت است. 

«زئوسیت» نوعی سنگ نیمهقیمتی برزیلی است و ترکیبی است از یاقوت و زمرد. 

صدف در بالهای سنجاقک به کار رفته و سنگهای قرمز رنگ حاشیه آن هم از سنگهای طبیعی تایلندی یا همان سنگ سانچوست.

میزان طلای به کار رفته:حدود 11.5گرم


3 انتخاب در یک قاب!

در این قاب 3 النگو میبینید با طراحیهای متنوع النگوی اول ترکیب طلا با نگینهای آماتیس، پریدوت و... است و وزن طلای به کار رفته در آن حدود 30 گرم است.

النگوی دوم که به طلای چکشکاری شده شهره است، 27 گرم طلا دارد و بالاخره در النگوی سوم که با استفاده از فرمهای هندسی طراحی شده 10 گرم طلا به کار رفته است.


چشمنوازی یک سکه

این گردنبند ترکیبی است از طلا، سنگ عقیق و یک سکه قدیمی!

در میان طلا و جواهرات ایرانیان باستان سکه جایگاه خاصی داشته و خودش به تنهایی یک آویز بود است. 

این گردنبند هم با الهام از همان آویزها اما کاملا مدرن و امروزی طراحی شده است.

میزان طلای به کار رفته: حدود 10 گرم


یاقوت نشان

این آویز ترکیبی است از طلای زرد با زنجیری از سنگ نیمهقیمتی و برزیلی تبارزئوسیت. 

این سنگ به طور طبیعی ترکیبی است از یاقوت و زمرد. سنگهایی که روی بدنه شاپرک کار شدهاند هم سنگهای سانچو تایلندی هستند.

میزان طلای به کار رفته: حدود 9.5 گرم


گلها را شما انتخاب میکنید

این سرویس ترکیبی است از طلای زرد با سنگ سبز و نیمهقیمتی پریدوت البته در طیف رنگی روشن. 

این ترکیب به خانمهایی پیشنهاد میشود که طرفدار مدلهای پرکارند. البته گلهای این سرویس بسته به انتخاب شما میتواند کم یا زیاد شود. 

حالا انتخاب با خودتان است!

میزان طلای به کار رفته: حدود 20 گرم


هنرمندانهترین گلهای سینه

گلسینههایی که در این قاب میبینید همه ترکیبی هستند از طلا با سنگهای قیمتی و نیمهقیمتی مثل مروارید، سنگهای تایلندی سانچو، پریدوت، عقیق و... میزان طلای به کار رفته در آنها هم بسته به نوع طراحیشان متغیر است. 

اما حداقل مقدار آن از 6 گرم شروع میشود و تا 10گرم هم متغیر است.

میزان طلای به کار رفته: از 6 گرم به بالا


مروارید نشان

این ست ترکیب طلا با سنگ مروارید، صدف و سنگهای ظریف سانچوست. 

مرواریدهای به کار رفته در این ست به مروارید باروک شهرهاند. 

این مرواریدها کاملا طبیعی و معدن آنها دریاهای استرالیاست. 

برای تزیین بالهای فرشته هم از صدف و نگینهای سانچو استفاده شده است.

میزان طلای به کار رفته: حدود 18 گرم


گوشواره قجری

این ست ترکیبی است از طلا با نوعی نگین سریلانکایی به نام ترنالین. البته در این ترکیب طلا آن هم از نوع چکشکاریشدهاش بیشتر به چشم میخورد تا سنگهای طبیعی. 

در طراحی گوی مانند آویز و گوشوارههای این ست هم از گوشوارههای قدیمی ایرانی(قجری) الهام گرفته شده است.

میزان طلای به کار رفته: حدود 11گرم


یک انتخاب دوستداشتنی

این آویز ترکیبی است از طلا و سنگ سریلانکایی ترنالین در طیفهای رنگی مختلف. 

ویژگی طراحی این آویز ظرافت به کار رفته در آن است البته نباید خلاقیت به کار رفته در طراحی آن را هم که به مدل کرواتی شهره است، نادیده گرفت.

میزان طلای به کار رفته: حدود 6.5 گرم

onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

5 راه شگفت انگیز برای گفتن «دوستت دارم»
سه شنبه 26 دی 1391  01:10 ب.ظ

5 راه شگفت انگیز برای گفتن «دوستت دارم»

شاید بخواهید اولین باری که به کسی می گویید «دوستت دارم» خیلی خاص باشد، و وقتی برای یک میلیون بار این را به او می گویید باز هم همانقدر به یادماندنی باشد.

مجله موفقیت: عاشق شدن آسان است اما اینکه به کسی بگویید دوستش دارید بعضی وقت ها خیلی سخت می شود. شاید بخواهید اولین باری که به کسی می گویید «دوستت دارم» خیلی خاص باشد، و وقتی برای یک میلیون بار این را به او می گویید باز هم همانقدر به یادماندنی باشد.

1- وقتی با خانواده اش هستید

یکی از بهترین و تاثیرگذارترین فرصت ها برای نشان دادن علاقه تان به او زمانی است که در کنار خانواده اش هستید. حتی اگر شما با بعضی از اعضای خانواده اش زیاد آبتان توی یک جوی نمی رود باز هم این قانون در موردتان صدق می کند. 

درست است که چون شما او را دوست دارید دلیل خوبی برای این نیست که حتما عاشق خانواده اش هم باشید، چون عشق و علاقه زوری نیست اما دوست داشتن او می تواند انگیزه خوبی برای احترام گذاشتن به خانواده اش باشد و به خصوص دلیلی باشد که او را نزد خانواده اش بالا ببرید و کاری کنید که به او افتخار کنند. این کار را می توانید به سادگی آب خوردن انجام دهید و با این که کار کوچک و ساده ای است اما تاثیرش به اندازه کهکشان هاست!5 راه شگفت انگیز برای گفتن «دوستت دارم»
 


1- وقتی در کنار خانواده اش هستید خودتان را برایشان شیرین کنید. درست کردن یک غذا یا دسر خاص، انجام یک کار خاص، یا هر چیز دیگری که در نظر همسرتان و خانواده اش خاص باشد (نه در نظر خودتان) می تواند موثر باشد.

2- نزد خانواده اش از او تعریف کنید. هیچ کس نیست که از تعریف کردن خوشش نیاید. تعریف کردن رمز عبور خیلی ساده برای ورود به قلب 9/99 درصد مردم جهان است اما این نوع تعریف کردن خاصیتش چند برابر است: وقتی از او پیش خانواده اش تعریف می کنید باعث می شوید خانواده به خودشان افتخار کنند که چنین شخصی را تحویل جامعه داده اند. همچنین می فهمند که شما چه آدم فهمیده ای هستید و قدر او را می دانید و از این بابت به خود شما هم افتخار می کنند، و از این گذشته آنها حتما این موضوع را به گوش خودش هم می رسانندکه باعث می شود به عشق شما پی ببرد و علاقه اش به شما دو چندان شود.

3- وقتی کنار خانواده ها هستید ممکن است به دوران گذشته برگردید و توجه تان نسبت به هم کمتر شود. در این حالت اگر کارهایی بکنید که توجه تان را به هم نشان دهید، هم به رابطه خودتان کمک می کند و هم خانواده را از اینکه شما مناسب ترین زوج برای هم هستید، مطمئن تر می کند.

4- یک زبان رمزی کاملا محرمانه برای خودتان اختراع کنید تا زمان هایی که به نظر می رسد ظاهرا به هم توجه ندارید، از آن برای نشان دادن علاقه تان استفاده کنید. مثلا با انگشت دو بار روی دستش بزنید، به نشانه دو سیلاب «دوست – دارم»!

2- وقتی به رستوران یا کافی شاپ می روید

معمولا چه کسانی به رستوران یا کافی شاپ می روند؟ آنهایی که هنوز در دوره نامزدی به سر می برند؛ چون می خواهند هم اوقات خوبی داشته باشند وهم بتوانند با هم حرف بزنند و اینجا هم بهترین جاست. خب چرا شما این کار را نکنید؟ به این فکر کنید که کجای دنیا مثل یک کافی شاپ آرام به شما این فرصت را می دهد که بدون دغدغه های زندگی و بدون مزاحمت کسی دو دقیقه روبروی هم بنشینید وهمدیگر را بیشتر بشناسید؟» البته خیلی از همسران هم برای موقعیت های خاص اینجور جاها پیدایشان می شود اما فقط برای موقعیت های خاص.

1- یک رستورانی را که مورد علاقه هر دوی شماست انتخاب کنید و هر بار که دلتان برای هم تنگ شد – اگرچه هر روز یکدیگر را می بینید – با هم قرار بگذارید و به آنجا بروید و دیداری تازه کنید!

2- هر بار که خواستید بیرون بروید، با هم سنگ کاغذ قیچی یا ده بیست سی چهل کنید تا برنده، کافه مورد نظر را انتخاب کند. یا اینکه هر کدامتان نظر خودش را بنویسد و قرعه کشی کنید.

3- مثل آن روزها بهترین لباس هایتان را بپوشید و تمام مدت به چشم های او خیره شوید و اطراف را نبینید – این یعنی که خیلی دوستش دارید!

3- وقتی اسباب کشی دارید

اسباب کشی کردن یکی از پراسترس ترین موقعیت های زندگی است. این استرس می تواند مثبت باشد، به خاطر خانه جدیدی که می خواهید به آن نقل مکان کنید یا منفی باشد، به خاطر همه چیزهایی که به آنها عادت کرده اید یا همه دوستانی که در محل قبلی داشته اید اما مجبورید با همه شان خداحافظی کنید، یا به خاطر این همه کاری که سرتان ریخته. در هر حال، اوقات پراسترس اوقاتی است که بیشتر از همیشه نیاز دارید مورد توجه و محبت قرار بگیرید پس بیکار ننشینید و فرصت طلب باشید!

5 راه شگفت انگیز برای گفتن «دوستت دارم»
 


1- هر کدام از کارت ها و بسته هایی که پر می کنید ودرش را می بندید یک فرصت طلایی است برای اینکه رویش بنویسید «دوستت دارم»! البته اول باید مطمئن باشید که این جعبه را خود او باز می کند، نه کارگرها!

2- قبل از اینکه او وارد خانه جدید شود، خودتان را برسانید و یک یادداشت روی در بچسبانید «آشیانه جدید دو پرنده عاشق»!! اگر خیلی آدم با حوصله و البته کمیهم دست به جیب هستید، ایده نصب بنر خوشامدگویی برای خودتان هم می تواند فکر خوبی باشد!

3- خیلی ساده تر از همه اینها، بگذارید اسباب ها و دکوراسیون را آنطوری که دلش می خواهد بچیند – البته شما هم باید راضی باشید اما زیاد سخت نگیرید. اگر اتاق کار دارد اول آنجا را بچینید و مرتب کنید تا به او بفهمانیدکه به فکرش هستید.

4- اگر تازه ازدواج کرده اید، یک یادداشت توی کیفش بگذارید: «به خانه جدیدمون خوش اومدی!»

4- وقتی تولدش است

روز تولد او یعنی روزی که نیمه گمشده شما پا به این دنیا گذاشت. چون تولد هر سال تکرار می شودوما سال ها در کنار هم زندگی می کنیم، یکی از سخت ترین کارها این است که تصمیم بگیریم برای تولدش چه کار کنیم. چند راه پیش پایتان می گذاریم تا برای دو سه سال آینده خیالتان راحت باشد!

1- به ایمیلش کارت تبریک بفرستید. این کار حس خوبی در او ایجاد می کند. حواستان باشد که این کار جای کادو دادن را نمی گیرد، پس در کنارش هدیه تولد یادتان نرود!

2- اگر از اینترنت سردرنمی آورید، یک مقوای خوش رنگ و چندتا ماژیک و چسب و قیچی و ... تهیه کنید وبا ابتکار خودتان یک کارت قشنگ درست کنید و با خط خودتان برایش یک تبریک جانانه بنویسید «بزرگترین شانس زندگی من قدم گذاشتن تو به سرنوشتم بود، فرشته زندگی من!» یا مثلا «دیدی تولدت یادم نرفته؟!» بعد هم با افتخار آن را تقدیمش کنید. البته این هم نمی تواند جای کادوی تولد را بگیرد.

5 راه شگفت انگیز برای گفتن «دوستت دارم»
 


3- یک آلبوم دیجیتال یا کاغذی از عکس هایش درست کنید و به شکلی خاص آن را طراحی کرده وتقدیمش کنید. این آلبوم نباید یک آلبوم معمولی باشد. شاید لازم باشد از مدتی قبل از تولدش شروع کنید از او عکس های یواشکی تهیه کنید تا با دیدنشان غافلگیر شود.

4- یک دفترچه زیبا بردارید و از همه عزیزانش بخواهید دل نوشت هایشان را برای او در این دفتر بنویسند. آشناهای دور و نزدیک،دوستان قدیمی که کمتر آنها را می بینید، فامیل و آشنا و هر کسی که برایش عزیز است می تواند جزو فهرست تان باشد.

5- یک ایده عالی، تاثیرگذار، احتمالا بدون کوچکترین خرج و واقعا ذوب کننده که هر سال هم می توانید از آن استفاده کنید این است: روز تولدش را به عنوان «روز تو» نامگذاری کنید؛ در این روز هر چیزی که همسرتان گفت فقط باید بگویید «چشششم!» در این مورد موفقیت هیچگونه مسئولیتی را نمی پذیرد!

5- وقتی عزیزی را از دست داده است

ای کاش زندگی سراسر جشن و شادی و خوشی و تولد و ... بود اما این یک آرزوی محال است. بالاخره اتفاقات بد هم برای همه ما پیش می آید و باید بدانید که درست در همین لحظات ناگوار است که او بیشترین نیاز را به شما و عشق و توجه تان پیدا می کند. این وظیفه همه اطرافیان داغدیده است که او را به آرامش برگردانند اما این وسط مسوولیت شما به عنوان شریک عاطفی اش صد برابر بیشتر از بقیه است.

1- سنگ صبورش باشید. بگذارید هر قدر که می خواهد برایتان درد دل کند، گریه کند، خاطرات عزیز از دست رفته اش را تعریف کند. او نیاز شدیدیبه بیرون ریختن احساساتش دارد و شما بهترین همدل و همدمش باشید. اگر شما هم تجربه ای از این دست دارید برایش بگویید اما بیشتر بگذارید او حرف بزند. بدون هیچ نقد و نظری بگذارید حرف بزند و تاییدش کنید. خاطراتی که از آن عزیز دارید با هم مرور کنید و اجازه بدهید سوگواری اش کامل شود. اگر نیاز است، دورش را خلوت کنید تا آسوده باشد.

5 راه شگفت انگیز برای گفتن «دوستت دارم»
 

2- کارهایش را تا جایی که می توانید انجام دهید. نگذارید سختی و زحمت دیگری به جز این غم داشته باشد. اگر قرار است به افرادی تلفنی خبر داده شود، مراسمی تدارک دیده شود و یا هر کار دیگری که روی دوشش است، تمام تلاشتان را برای انجام آنها بکنید. مطمئن باشید تاثیر دارد.

3- به او بگوییدکه برای کم کردن غصه اش چه کاری از دستتان برمی آید، اگرچه شاید هیچ کاری نتوانید بکنید اما به او بگویید که ای کاش می توانستید کاری کنید تا حداقل کمی از غصه هایش کم شود.

onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

چطور مثل یک دکوراتور، تابلوها را به دیوار آویزان کنیم
سه شنبه 26 دی 1391  01:11 ب.ظ

چطور مثل یک دکوراتور، تابلوها را به دیوار آویزان کنیم

برترین ها:   بالای کاناپه آویزان کنید

مهم است که تابلوی شما ساکن به نظر نرسد. یک آینه شبیه خورشید انتخاب کنید و یک سری نقش دور آن آویزان کنید.
بالای شومینه

یک آینه را در یک سمت و یک مجسمه در سمت دیگرش بگذارید تا هارمونی حفظ شود. بالای آینه یک یا دو تابلوی کوچک بگذارید تا نگاه را به سمت بالا جلب کند. بالای قاب در یا کمدهای بلند هم تابلو آویزان کنید.

روی یک دیوار بزرگ

تمام دیوار را پر کنید. اگر یک سری عکس از 18 حیوان یا یک سری عکس از نژاد سگ مورد علاقه تان دارید، همه آنها را قاب کرده و بطور یکپارچه آنها را آویزان کنید – حتی اگر بعضی از آنها پایین تر از سطح دید یا پشت مبلمان قرار بگیرند.

بالای پاتختی

از یک سری وسایل تزئینی برای پر کردن اطراف چراغ خواب ساده خود استفاده کنید. یک آینه به شکل پنجره گرد قدیمی روی دیوار بالای تخت نصب کنید.

در راهرو

یک زمینه خاص بسازید. یک آینه در وسط و مجموعه ای از کوزه ها در اطراف آن قرار دهید. از پایه نصب های جنس بامبو استفاده کنید و بین آنها فاصله بگذارید تا هر کوزه جداگانه جلب توجه کند و بر کلکسیون شما تأکید کند.

بالای تخت

چهار طرح مربوط به هم بخرید و آنها را کنار هم روی دیوار نصب کنید. کنار هم گذاشتن این چهار طرح در یک ردیف، از یک جفت طرح یا چهار طرح به شکل مربع کلیشه ای، بهتر است.   

 

onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

8 ترفند براي رنگ‌آمیزی خانه‌های کوچک
سه شنبه 26 دی 1391  01:12 ب.ظ

8 ترفند براي رنگ‌آمیزی خانه‌های کوچک

هدف بيشتر افرادي كه خانه کوچکي را خريداري يا اجاره كرده‌اند اين است كه اين فضا با روحیات‌شان همخوانی داشته و در چشم افراد خانواده جذاب باشد.

هفت صبح: هدف بيشتر افرادي كه خانه کوچکي را خريداري يا اجاره كرده‌اند اين است كه اين فضا با روحیات‌شان همخوانی داشته و در چشم افراد خانواده جذاب باشد. بر خلاف تصور عموم اگر تمام دیوارهای خانه سفید باشد فضا بزرگ‌تر به نظر نخواهد رسيد به همين دليل  قصد داريم شما را با توصیه‌هایی از متخصصان طراحی داخلی در مورد کاربرد رنگ‌ها برای تزئین خانه آشنا كنيم.
 یکی از بهترین راه‌ها برای بزرگ نشان دادن فضا انتخاب رنگ‌های روشن است. در مرحله بعد باید به سراغ رنگ‌های متضاد و زنده‌تری بروید و در لابه‌لای فضای خانه از رنگ‌هایی مانند زرد، آبی و سبز استفاده کنید. البته یادتان باشد که تجمع این رنگ‌ها در کنار هم چندان جالب نیست و بهتر است فضای خالی بین رنگ‌ها را داشته باشید. ترکیب رنگ‌های تند با فضای منفی در بزرگ جلوه دادن خانه شما نقش مهمی ‌دارد.

8 ترفند براي رنگ‌آمیزی خانه‌های کوچک
 


 اگر در خانه شما یک راهرو وجود دارد که به اتاق نشیمن ختم می‌شود بهتر است رنگ راهرو را تیره‌تر در نظر بگیرید. در این صورت بعد از عبور از راهروی تاریک فضای روشن اتاق نشیمن وسیع و جا‌دارتر به نظر می‌رسد. 

 گاهی اوقات اگر یکی از دیوارها را تیره‌تر در نظر بگیرید فضای کوچک خانه شما بزرگ‌تر دیده می‌شود. از رنگ‌های تیره و پررنگ نترسید. بعضی وقت‌ها انتخاب یک رنگ تیره‌تر برای یکی از دیوارها سبب می‌شود که این دیوار به مرکز توجه تبدیل شده و دورتر به نظر برسد. با این ترفند فضا بزرگ‌تر نشان داده می‌شود.

8 ترفند براي رنگ‌آمیزی خانه‌های کوچک
 


 برای اینکه آپارتمان‌تان را به بخش‌های مختلف تفکیک کنید، مثلا بخشی را به میز کار اختصاص دهید، فقط کافی است برای دیوار آن قسمت رنگ متفاوتی در نظر بگیرید. البته بهترین کار این است که این رنگ با سایر دیوارها تضاد زیادی نداشته و از همان خانواده اما کمی ‌تیره یا روشن‌تر باشد. 

 آشپزخانه یکی از فضاهای عالی است که می‌توانید رنگ‌های مختلف را داخل آن امتحان کنید. بهتر است بشقاب‌های چینی تزئینی را روی دیوار بیاویزید. در این صورت در استفاده از فضا صرفه‌جویی می‌کنید و البته رنگ‌های بیشتری را در آشپزخانه نمایش می‌دهید. اگر در مراحل اولیه ساخت آپارتمان هستید کاشی‌ها را رنگی انتخاب کنید و از به کاربردن رنگ‌های تند نترسید. در اینجا هم می‌توانید رنگ یک دیوار را متفاوت انتخاب کنید. چیدن ظروف ادویه روی پیشخوان و استفاده از ادویه‌هایی با رنگ‌های مختلف هم یک راه دیگر برای داشتن آشپزخانه‌ای شاد و رنگارنگ است.

8 ترفند براي رنگ‌آمیزی خانه‌های کوچک
 


 اگر رنگ سقف را کمی ‌تیره‌تر در نظر بگیرید و این رنگ تیره را تا 35سانتیمتری بالای دیوار ادامه دهید فضا بزرگ‌تر به نظر می‌آید. اگر در بخش پایینی دیوار راه راه‌های متالیک را در زمینه‌ای روشن‌تر به کار ببرید نتیجه کارتان به مراتب رضایت‌بخش‌تر می‌شود. 

8 ترفند براي رنگ‌آمیزی خانه‌های کوچک
 


 یکی از موثرترین راه‌ها برای تغییر رنگ خانه ،رنگ‌آمیزی دیوارهاست. این روزها رنگ‌هایی هم در بازار موجودند که بدون بو هستند و زودتر خشک می‌شوند اما هزینه خریدشان بیشتر است. اگر امکان رنگ‌آمیزی دیوارها به هر دلیلی برایتان وجود ندارد می‌توانید با کمک تابلوهای نقاشی بزرگ، یک بوم از رنگ‌های مورد نظر یا حتی به کمک پارچه‌های رنگی روی دیوار رنگ‌های تازه‌ای به وجود آورید. در این صورت هر زمان که آمادگی داشتید یا به خانه دیگری نقل مکان کردید می‌توانید به سراغ قلم مو و قوطی‌های رنگ بروید.

8 ترفند براي رنگ‌آمیزی خانه‌های کوچک
 

 برای رنگ دیوار‌ها و اجزای دکوراسیونی خانه هر رنگی را که انتخاب می‌کنید، یک شیء مشکی هم در فضای خانه قرار دهید. یک جسم سیاه  مانند آباژور، مجسمه، جا‌شمعی و ... سبب می‌شود که سایر رنگ‌های خانه بهتر به چشم بیایند. این نکته را حتما امتحان کنید تا ببینید در بهتر شدن فضا چه تاثیر مثبتی دارد.

onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

تحولات مسابقات تلویزیونی از «مسابقه هفته» تا «سرزمین دانایی»
سه شنبه 26 دی 1391  01:13 ب.ظ

تحولات مسابقات تلویزیونی از «مسابقه هفته» تا «سرزمین دانایی»

چيزي كه بايد در مسابقه تلفني وجود داشته باشد، خلاقيت و نوآوري است. وقتي در همه جاي دنيا ابزار و تكنيك فني پيشرفت كرده و اين پيشرفت وارد سينما و تلويزيون هم شده، مخاطب انتظار دارد آن را در مسابقات هم ببيند.

روزنامه تهران امروز: چيزي كه بايد در مسابقه تلفني وجود داشته باشد، خلاقيت و نوآوري است. وقتي در همه جاي دنيا ابزار و تكنيك فني پيشرفت كرده و اين پيشرفت وارد سينما و تلويزيون هم شده، مخاطب انتظار دارد آن را در مسابقات هم ببيند. 

بعضي از مسابقاتي كه اين روزها ساخته مي‌شود يك آفتي دارد و آن اينكه، بعضي تهيه كننده‌ها از يك مدل خارجي الگو برداري مي‌كنند و سعي مي‌كنند مدل ايراني يك مسابقه خارجي را بسازند كه در ايران جواب نمي‌دهد

اگر جزو پايه‌هاي ثابت برنامه‌هاي تلويزيون باشيد حتما طرفدار حداقل يكي از مسابقات تلويزيوني هستيد. مسابقه‌هايي كه اين روزها در همه شبكه‌هاي سيما پخش مي‌شوند و مخاطبان خاص خود‌شان را دارند. از مسابقه كامپيوتري «رد پا» در شبكه 5 گرفته كه يك مسابقه عمومي‌با فضايي سرگرم‌كننده است تا مسابقه «4 در4» در شبكه چهار كه يك مسابقه بين دانشگاهي است. شايد بتوان مسابقات تلويزيوني را يكي از پربيننده‌ترين برنامه‌هاي صدا و سيما به دليل جذابيت و سرگرم كنندگي‌شان دانست. 
 


اين نوع برنامه‌سازي در سيما، قدمتي به فاصله برنامه‌سازي در تلويزيون دارد. انتقال هیجان و سرعت عمل شرکت‌کنندگان و نحوه اجرای مجریان مسابقات در کنار دکور و فضای متناسب با موضوع هر مسابقه و البته سوالاتی که این آزمون را جلو می‌برند همگی عناصری هستند که با نسبت‌های مختلف مواد لازم برای تهیه یک مسابقه را تشکیل می‌دهند و کیفیت هر مسابقه را تعیین می‌کنند. شاید به همین دلیل است که مسابقات تلویزیونی به عنوان یک گونه مهم برنامه سازی هیچ‌گاه از تلویزیون محو نشدند. قدمت مسابقات تلویزیونی در جهان به‌سال 1938 با مسابقه «هجی» در شبکه «بی‌‌‌بی سی» مي‌رسد. اين برنامه‌سازي در ايران با مسابقه «نقاب سیاه» در‌سال 1340 شروع شد كه اجرا و طراحي‌اش با مرحوم «علی تابش» بود. در اين گزارش سعي شده به مسابقات تلويزيوني‌اي كه اين روزها از شبكه‌هاي سيما پخش مي‌شود پرداخته شود و علت اينكه چرا اين مسابقات، مثل سابق پر مخاطب نيستند بررسي شود. 

خاطره و حافظه بسیاری از ما با مسابقاتی گره خورده است که پایه و اساسش در دهه شصت گذاشته شد. مسابقاتی که با حداقل امکانات در استودیوهای شبکه دو ضبط می‌شد و مهم‌ترین هدفش علاوه بر سرگرم كردن مخاطب، انتقال اطلاعات و بالابردن سطح علمی افراد هم بود. شاید به همین دلیل بود که بسیاری از شرکت کنندگان این مسابقات را جوانان تحصیل کرده و با اعتماد به نفس تشکیل می داد که هنوز هراس از ظاهر شدن جلوی دوربین و بازنده شدن در چهره‌شان بود. مسابقاتی مانند «نام‌ها و نشانه‌ها»، «یک مسابقه و سی سوال»، «مسابقه علمی» و «جدول تصویری» که همگی در دهه شصت روی آنتن شبکه یک و دو رفتند گویای این مطلب هستند. در مسابقه «نام‌ها و نشانه‌ها» محور سوالات در حد اطلاعات عمومی افراد بود و مسابقه بین دو گروه دونفره اتفاق مي‌افتاد.

 در همان زمان مرحوم «کمال‌الحق سلامی» با اجرای مسابقه «جدول تصویری» که از شبکه یک پخش می‌شد توانست تسلط خود را در بیان سوالات شفاهی که ارتباط شرکت‌کنندگان با جدول کلمات متقاطع را تکمیل می‌کرد نشان دهد. نحوه ارتباط مرحوم سلامی با شرکت‌کنندگان و اجرای مسابقه تا‌سال‌ها بعد الگوی مناسبی برای مجریان مسابقات شد. «یک مسابقه، 30 سوال» با اجراي «حسين باغي» اولین مسابقه‌اي است كه در شبكه دو ساخته شد. مجري در اين مسابقه به همراه چند كارشناس در حوزه‌ها‌ی ورزش، هوش و اطلاعات عمومی و ادبی از شرکت‌کننده‌ها سوالاتي مي‌پرسيدند و شركت كننده‌ها در بيست ثانيه فرصت پاسخگويي داشتند. همزمان با اين مسابقه، «مسابقه علمي» هم روي آنتن شبكه يك رفت كه يكي از مسابقات جدي و حساس آن زمان محسوب مي‌شد.


 


 این مسابقه با اجرای «کرامت‌الله مهربان» و همراهی سه کارشناس؛ «اسفندیار معتمدی»(بخش فیزیک و علمی)، «ابوالفضل مکی»(بخش تاریخ) و «منوچهر فره‌وشی»(بخش ادبیات) اجرا مي‌شد و شركت كننده‌ها هم اغلب جوانان پشت كنكوري و دانشگاهي بودند. نكته جالب اين مسابقه اين بود كه اطلاعاتش از مجلات علمي‌مثل «دانشمند» و «دانستنی‌ها» استخراج می‌شد. در اين ميان مسابقاتي هم براي بچه‌ها پخش مي‌شد كه از مهم‌ترين‌هاي آنها مي‌توان به «از مدرسه تا مدرسه» با اجراي «مجيد قناد» از شبكه دو و «هوشيار و بيدار» با اجراو بازی «علیرضا خمسه» و «محسن یوسف بیگ» از شبكه دو اشاره كرد.‌سال 69 «هوشنگ شاه محمدلو» و «حسین احمدی» طرح مسابقه‌ای را به شبکه یک دادند که قرار شد با اجرای «منوچهر نوذری» روی آنتن برود. اين مسابقه با نام مسابقه هفته يكي از مشهورترين مسابقاتي است كه طبق متد مسابقه‌اي ساخته شد كه مرحوم سلامي‌اجرايش مي‌كرد. 

مسابقه‌ای با حضور 14 نفر که در نهایت یک نفر از میان‌شان برنده مي‌شد. این مسابقه که در دهه هفتاد با پخش چند سری متوالی به اوج خود رسید امروزه به عنوان یکی از نمونه‌های موفق مسابقات ایرانی به حساب می‌آید. گرچه بسیاری موفقیت این مسابقه را مدیون اجرای خاص زنده‌یاد نوذری می‌دانند، با این حال مجموع جزئیات این مسابقه در موفق بودنش بي‌تاثیر نبود. مخصوصا كه تكه كلام‌هاي ماندگار نوذري بعدها در ساعت خوش توسط مهران مديري هم استفاده شد؛ «اونی که تو فیلم بود،و از کی بپرسم؟»! بعد از آن، ماندگارترين مسابقه‌اي كه در دهه هفتاد توانست در تلويزيون حسابي سر و صدا كند و مخاطب را شيفته خودش سازد؛ «مسابقه محله» با اجراي شاداب و متفاوت «مسعود روشن‌پژوه» بود و «منیر عرب» و «امیر سماواتی» اولین تهیه‌کننده و کارگردان هنری این مسابقه‌ بودند که ایده اجرای مسابقه را در خارج از استودیو و در محلات مختلف دادند. 


شروع يك اتفاق 

بسياري معتقدند مسابقات تلويزيوني از اين جهت در ميان مردم بسيار طرفدار پيدا كرد كه نوع خاصي از برنامه‌سازي تلويزيوني محسوب مي‌شدند كه از طرفي هم مخاطب را درگير خود‌شان مي‌كردند و هم مخاطب براي شركت در اين مسابقه انگيزه‌اي به نام «جايزه» داشت. جايزه‌هايي كه گاه نقدي بوده و گاه غير نقدي. در دهه هفتاد تعداد اين مسابقات با شكل و شمايل و ايده‌هاي متفاوت نقل محافل خانوادگي بود و بسياري از مخاطبان يكي از انگيزه‌هاي‌شان براي تماشاي تلويزيون، شركت در همين مسابقه‌ها بود. بعد از دهه هفتاد و با ورود رايانه و دنياي ديجيتال به منازل، نوع ديگري از مسابقات در تلويزيون شكل گرفت كه فضاي مسابقات به وسيله كامپيوتر طراحي مي‌شد و جذابيت‌هاي بصري‌اش باعث جذب مخاطب مي‌شد. اگر تا قبل از آن، مسابقات بيست سوالي و از كي بپرسم و خانه خالي را پر كن، يكي از جذابيت‌هاي مسابقات بود، بعد از آن، جذابيتهاي ديجيتالي، باعث جذب مخاطب براي شركت در مسابقات مي‌شد. در كنار ديجيتال، شيوه ديگري در ارائه مسابقه هم پا به تلويزيون گذاشت.


 


 مسابقات تلفني كه باعث مشاركت هرچه بيشتر مخاطب در برنامه تلويزيوني مي‌شد. «مسابقه تلفنی» با اجرای «سیدمحمد حسینی»، «حسین رفیعی» و «کامیار اسماعیلی» که کلیدش از‌سال 1379 در شبکه سه خورد تا‌سال 83 دوام آورد. پس از آن «مهدی کسائیان» تهیه‌کننده برنامه زنده تلفنی «خط رو خط»، در کنار حسینی از «جواد یحیوی» هم کمک گرفت و به این ترتیب مدل مسابقات زنده تلفنی در دهه هشتاد با مسابقاتی چون «درصد ثانیه»، «شهر به شهر»، «وقت مسابقه» و «گوی و میدان» کاملا تثبیت شد. يكي از نكات جالب مسابقات ديجيتالي و تلفني، بودجه كمي‌بود كه براي‌شان در نظر گرفته مي‌شد. در واقع از حداقل امكانات بيشترين بهره برده مي‌شد ضمن اينكه در كنارش، مشاركت بيشتر مخاطب هم وجود داشت. در واقع دوره مسابقات از مسابقات دكوري به مسابقات بي‌دكور و تلفني منتقل شده بود كه به دنياي امروز مردم نزديك‌تر بود و هم هزينه كمتري در بر داشت. 

طرفداران كمتر مي‌شوند 

مشكل از زماني شروع شد كه در طراحي مسابقات، خلاقيت‌ها كمتر شد و تهيه‌كننده‌ها به تكرار افتادند و سعي كردند به جاي توليد محتواي جديد همان تم‌هاي قديمي‌را در پيش بگيرند. در واقع تهيه كننده‌ها با ديدن موفقيت مسابقه‌هاي قبلي، مي‌خواستند خود‌شان نيز همان موفقيت را كسب كنند. ولي اين تكرار، آفت استقبال مخاطبان و باعث كم شدن نسبي تعداد بيننده‌ها شد. اما در اين ميان، هستند مسابقاتي كه با داشتن برگ برنده خلاقيت، هنوز به حيات‌شان ادامه مي‌دهند. مسابقاتي كه در شبكه‌هاي مختلف سيما و متناسب با رويكرد هر شبكه در حال پخش هستند ولي تعداد‌شان كم است. مسابقاتي مثل «رد پا» كه از شبكه پنج پخش مي‌شود و‌سال‌هاست كه طرفدارانش را دارد، مسابقه سينمايي «4،3،2،1» كه علاقه‌مندان سينما را جذب خودش كرد و سري دومش در حال ساخت است و حتي مسابقه «مشاعره» با اجراي «اسماعيل آذر» در شبكه آموزش كه هر روز بر طرفدارانش اضافه مي‌شود. 


 

«سعيد ابوطالب» تهيه كننده و نويسنده مسابقه پرطرفدار «سرزمين دانايي» كه يكي از بدعت گذاران در زمينه مسابقات تلويزيوني در چند‌سال اخير است در گفت‌وگو با تهران امروز دليل كم شدن تقريبي مخاطبان اين مسابقات را تشريح كرد. او درباره برنامه‌سازي‌اي به نام مسابقات تلويزيوني مي‌گويد: «مسابقه تلويزيوني ژانري است كه در همه شبكه‌هاي دنيا ساخته مي‌شود و طرفداران خاص خودش را هم دارد. از اين مسابقات به صورت‌هاي مختلف در همه شبكه‌هاي عمومي‌در زمينه‌هاي مختلف اعم از تلفني، حضوري، خانوادگي، مبتني بر حافظه، دانش عمومي، حركات فيزيكي و هوش ساخته مي‌شوند. اين مسابقات البته نقاط قوت و ضعفي هم دارند. مثلا مسابقه «از كي بپرسم» با اجراي خاص «منوچهر نوذري» بسيار طرفدار داشت. يكي ديگر از دلايل جذابيت اين مسابقه، بدعتي بود كه در زمينه مسابقه تلويزيوني داشت. 

اين مسابقه براي مخاطبي كه تازه با مسابقات تلويزيوني آشنا شده بود، نو بود، براي همين جذبش شد. همين مسابقه سرزمين دانايي، اتفاق جديدي در زمينه مسابقات تلويزيوني بود. مسابقات كاوشگري در دنيا بسيار طرفدار دارند؛ مسابقاتي كه هم علمي‌اند و هم بايد حركات فيزيكي در آنها زياد باشد. سرزمين دانايي هم مخاطب زيادي داشت و توجه خيلي‌ها را به خود معطوف كرد. وقتي سرزمين دانايي پخش شد، ديگر پايه‌اي شده بود براي سنجش باقي مسابقات.» 


ابوطالب در پاسخ به اينكه كمبود چه الماني باعث كم شدن مخاطب مي‌شود هم مي‌گويد: «چيزي كه بايد در مسابقه تلفني وجود داشته باشد، خلاقيت و نوآوري است. وقتي در همه جاي دنيا ابزار و تكنيك فني پيشرفت كرده و اين پيشرفت وارد سينما و تلويزيون هم شده، مخاطب انتظار دارد آن را در مسابقات هم ببيند. بعضي مسابقاتي كه اين روزها ساخته مي‌شود يك آفتي دارد و آن اينكه، بعضي تهيه‌كننده‌ها از يك مدل خارجي الگو برداري مي‌كنند و سعي مي‌كنند مدل ايراني يك مسابقه خارجي را بسازند كه در ايران جواب نمي‌دهد. مشكل اينجاست كه بعضي از مسابقات جذاب مثل سرزمين دانايي هم بسيار هزينه بر هستند و باعث مي‌شود كه كمتر تهيه كننده‌اي به سراغ آنها برود. 

در واقع اگر اسپانسر مالي وجود نداشته باشد، تلويزيون انگيزه‌اي براي ساخت اين جور مسابقات پيدا نمي‌كند. به نظر من، در مسابقات تلويزيوني اصل بر خلاقيت است. خيلي از برنامه‌هاي ماهواره‌اي با حداقل هزينه، مسابقاتي مي‌سازند كه مخاطب را جذب مي‌كند. نوآوري در اين برنامه‌ها باعث جذب مخاطبان مي‌شود.» به گفته ابوطالب براي ساخت مسابقه‌هاي با جذب مخاطب حداكثري، بايد پيش توليد طولاني وجود داشته باشد و روي توليد، تحقيق و پژوهش زيادي صورت بگيرد. موضوعاتي بايد به‌عنوان مسابقه انتخاب شوند كه سطح بيشتري از مخاطب را در بر بگيرند. در واقع تلويزيون به ساخت مسابقاتي مثل سرزمين دانايي، 4 در 4، ردپا، از كي بپرسم و غيره بيشتر نياز دارد تا دوباره به دوران اوجش در زمينه مسابقات تلويزيوني برگردد. 

onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

حواشی آلبوم هشت از زبان خوانندگانش
سه شنبه 26 دی 1391  01:16 ب.ظ

حواشی آلبوم هشت از زبان خوانندگانش

آلبوم هشت به عقیده خیلی ها موفق ترین کار مناسبتی بودکه در این سال ها منتشر شده است. به همین مناسبت صحبت های عوامل و خواننده های آلبوم در مورد تجربه آلبوم هشت را در ادامه می خوانید.

 

هفت صبح: آهنگ مناسبتی خواندن برای بعضی از خواننده ها تابو دارد. شاید از این می ترسندکه با خواندن این آهنگ ها تحت الشعاع حاشیه ها قرار بگیرند و ارزش کارهایشان زیر سوال برود. برعکس بعضی دیگر از خواننده ها از آهنگ های مناسبتی استفاده کردند تا به شهرت برسند. بعضی دیگر به خواندن آهنگ های مناسبتی وفادار ماندند. 

اما در میان همه اینها یک اشتراک وجود دارد. اینکه موسیقی همیشه با مراسم آیینی و مذهبی ما گره خورده است. آلبوم هشت نمونه واضحی از توصیفات بالا بود. خواننده هایی که بعضی بلندآوازه و بعضی دیگر گمنام تر در کنار همدیگر جمع شدند با یک موضوع مشترک: «امام رضا». 

حواشی آلبوم هشت از زبان خوانندگانش

آلبوم هشت به عقیده خیلی ها موفق ترین کار مناسبتی بودکه در این سال ها منتشر شده است. هر چند به مناسبت ویژه اش یعنی 88/8/8 که مصادف با تولد امام هشتم بود نرسید و با تاخیر زیادی منتشر شد. اما با این حال با استقبال خوبی روبرو شد. به همین مناسبت صحبت های عوامل و خواننده های آلبوم در مورد تجربه آلبوم هشت را در ادامه می خوانید.

رضا صادقی: قطعه نذری

در ابتدا با جسارت تمام می گویم برای حضور در این آلبوم حس خوبی نداشتم. احساس می کردم که خودم را لوس می کنم و این حس را به تهیه کننده آلبوم هم انتقال دادم و گفتم که من این کار را نمی کنم ولی او تحت هیچ شرایطی کوتاه نیامد و چون رابطه دوستی بین ما بود اخلاق من تا حدودی دستش بود. چند شعر برای من آورد و گفت یکی را انتخاب کن، شاید به دلت نشست و کار به سرانجام رسید.

دقیقا همان اتفاقی که او پیش بینی کرده بود، افتاد و یکی از کارها به دلم نشست ولی هر کاری می کردم ملودی اش درنمی آمد. همه فکر و ذکرم را روی ملودی کار متمرکز کرده بودم ولی انگار قسمت نبودکه من در این آلبوم باشم. ملودی در خیلی از جاها به بن بست خورد و من هم دیگر ناامید شده بودم. بالاخره تهیه کننده که شرایط را دید قبول کرد من نباشم.

حواشی آلبوم هشت از زبان خوانندگانش
 
روزها گذشتند و همه چیز تقریبا فراموش شده بود. دیگر به کار فکر نمی کردم و همه چیز را هم پای تقدیر و سرنوشت گذاشته بودم تا اینکه یک روز در خانه تنها بودم، پشت پیانو نشسته بودم و قطعات قدیمی خودم را می زدم. در یک آن ملودی همانقطعه آلبوم «هشت» از ذهنم گذشت، آرام آرام جان گرفت و من نسبت به آن بیشتر مسلط می شدم. تلفنم زنگ خورد، چند بار پشت سر هم. غرق در ملودی بودم و جواب ندادم. تلفنم دوباره زنگ خورد و این اتفاق برای بار چندم پیش آمد و باز هم جواب ندادم. ملودی داشت متولد می شد.

 همان دوستی که چند بار زنگ زده بود، پیامک داد و به ناچار پیامک را خواندم تا ببینم چه کار مهمی در آن شرایط داشته. نوشته بود: «جلوی حرم امام رضا (ع) در مشهد بودم که نمی دانم چه شد تو آمدی جلوی چشمم. کلی از اقوام و آشنایان التماس دعا کرده بودند. فقط می خواستم بهت بگم ...»

حس عجیبی داشتم. به این نتیجه رسیدم که باید این قطعه را نهایی کنم و در این آلبوم حضور داشته باشم. دیگر تمام انرژی ام را گذاشتم روی کار. ملودی، این بار باید درمی آمد. از دوستانم کمک گرفتم. در بخشی از ملودی دنبال سازی بودم که غریبی و غربت را بتواند به خوبی نشان دهد. زنگ زدیم به یکی از دوستان که کمانچه می زد. سازش را برداشت و آمد. ماجرا را رک و راست به او گفتم. بخش هایی از ملودی را برایش زدم و در قسمتی که او باید می نواخت بدون اینکه من چیزی بگویم، سازش را نواخت و دقیقا همانی شد که ما می خواستیم. کار به سرانجام رسیده بود و خوشحال بودیم. نتیجه رضایتبخش بود. نوازنده کمانچه زنگ زد و گفت هیچ هزینه ای را بابت همکاری در این قطعه نمی خواهد و به آن به چشم یک قطعه نذری نگاه می کند. کار وقتی دلی باشد قطعا به دل می نشیند.رضا یزدانی: مناسبتی اما با امضای خودم

مصطفی منصوریار که دوست قدیمی و خوب من است یک روز با من تماس گرفت و گفت که داریم چنین کاری می کنیم، دوست داری بیایی؟ من هم گفتم چه کسانی قرار است در این کار حضور داشته باشند؟ او هم یکسری اسم داد و من هم قبول کردم. البته دو نفر از کسانی که ایشان گفتند بعدا در کار حضور پیدا نکردند.

من همان اول به مصطفی گفتم اگر بخواهم کار کنم همین سبک خودم را کار خواهم کرد، یعنی چون این ترانه به این مناسبت و به خاطر امام رضا است من دوست دارم همانی باشد که من دوست دارم، یعنی از دل خودم باشد نه اینکه بیایم به واسطه اینکه یک کار مناسبتی است خودم و موزیکم را عوض کنم. حالا یا آرامترش کنم یا شکل دیگری به آن بدهم اما منصوریار گفت نه، من می خواهم تو همین باشی و همین که خودت باشی خوب است.

حواشی آلبوم هشت از زبان خوانندگانش
 
من کاری را که دوست داشته باشم انجام می دهم، کاری ندارم که قرار است موفق باشد یا نه، این خود رضا یزدانی با امضای خاص خودش است، حالا ممکن است بعضی ها دوست داشته باشند ولی بعضی دیگر دوست نداشته باشند. در واقع این برای من مهم است که کاری که از دل خودم برمی آید و خودم دوستش دارم را انجام دهم. همیشه هم همینطور بوده. در آلبوم های دیگرم هم همین کار را کردم.
به نظر من این آلبوم، آلبوم خوبی هست برای اینکه هیچکدام از این بچه هایی که کار کردنند من می دانم به خاطر پول، این کار را نکردند. دوست داشتند که این کار را انجام بدهند، حالا یکی خیلی اعتقاد داشته یکی کمتر اعتقاد داشته ولی مگر ما ایرانی نیستیم؟ همه ما ایرانی هستیم و هر چقدر هم غیرمذهبی باشیم امام رضا را دوست داریم. 

مخصوصا آن تاریخ 8/8/88 امام هشتم داستانش خیلی فرق داشت و یک اتفاق عجیب غریبی بود و همان آدم را قلقلک می داد. قطعا اگر آدم اعتقاد به انجام کاری نداشته باشد انجام نمی دهد. مخصوصا من که روی این قضیه حساس هستم.

هفت تا ترک در این کار هست و مردم بروند و آنها را گوش کنند. یک ترک از این هشت ترک هست که طرفداران خودش را دارد، مثل همان آدم هایی که طرفدار رضا یزدانی هستندو با این نوع موسیقی به اصطلاح حال می کنند. چه بهتر که آنها هم خوراکی داشته باشند برای شنیدن این آلبوم ...بابک جهانبخش: سوء استفاده شد

در آبان ماه سال گذشته بود که به دعوت مصطفی منصوریار برای واگذاری آلبوم جدیدم با نام «احساس» به شرکت هنرنمای پارسیان رفتیم که در این میان مصطفی صحبت از حضور من در هشت را به میان کشید و دعوت کرد تا در این پروژه سهیم باشم. او گفت برای این کار زمان زیادی نداریم و این آلبوم به سفارش وزارت ارشاد بوده و سود مالی ندارد. من هم به خاطر این روز میمون قبول کرده و در مدت زمان کوتاه این تراک را به صورت اتود به کمک دوست خوبم مهران خالصی آماده کردم. صرفا از بعد معنوی کار آن را در نامه ای واگذار کردیم.

حواشی آلبوم هشت از زبان خوانندگانش
 
بعد از این ماجرا عدم انتشار آن در تاریخ مذکور خیلی ها را به این باور رساند که این کار دیگر پخش نخواهد شد تا اینکه بعد از مدتی متوجه شدم که آقای منصور یار این کار را با قیمت بالایی به شرکت ایران گام واگذار کرده است. جالب تر از همه این بود که ما (من و مهران خالصی) این قطعه را تمرینی خوانده بودیم و هنوز بر روی این کار میکس و مسترینگ انجام نشده بود!

در مدتی که من ایران نبودم از من سوء استفاده شد و من به هیچ وجه بالای سر این کار نبودم. پخش این کار بعد از جریان کار من در فیلم دو خواهر دومین اتفاق بدی بود که در موسیقی برایم رخ داده است. در هر صورت باید بگویم اگر دوستان در این تراک کم و کاستی دیدن آن را از طرف من نبینند چرا که واقعا من در این جریان کاملا بی تقصیرم.بابک صحرایی (ترانه سرای آلبوم): چیدمان خوب نبود

آلبوم «هشت» را باید از دو منظر مورد توجه قرار داد؛ نگاه اول این می تواند باشد که چون موریت این کار امام رضا (ع) است و هر هنرمند و کلا هر ایرانی با عشق امام رضا (ع) بزرگ شده است، پرداختن به آن به خودی خود شیرینی خاصی دارد و بیانگر احساسات قلبی صاحب اثر به این بزرگوار است.

حواشی آلبوم هشت از زبان خوانندگانش
 
منظر بعدی هم اصل و پایه یک چنین حرکت هایی است که اساسا قابل توجه است و تداوم یک چنین کارهایی می تواند باعث خلق آثاری جدید و بکر باشد. جمع شدن برای یک موضوع واحد که خالق آن اعتقاد قلبی به آن دارد، چون مورد توجه جامعه است و جامعه با آن ارتباط برقرار می کند؛ قطعا بازتاب های مثبتی را در پی خواهد داشت. علاقه مندان به موسیقی قطعا از کنار هم قرار گرفتن خواننده های تراز اول و محبوبشان شوکه می شوند و این کنجکاوی به وجود می آید که برای شنیدن اثر پا پیش بگذارند.
البته ناگفته نماند که تا حد زیادی از چیدمان آلبوم رضایت ندارم چون بعضی از کارهای دوستان که البته کمتر شناخته شده هستند، فکر می کنم که چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ تکنیک قابل مقایسه با بقیه نیستند و این شاید به کلیت آلبوم ضربه بزند. آلبوم را آلبومی ارزشمند می دانم و امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.حامی: قطعه دست نخورده

حواشی آلبوم هشت از زبان خوانندگانش
 
یک سالی برای من مشکلی پیش آمده بود، یک مشکل بسیار بزرگی هم بود. مادر بنده بدون اینکه من بدانم یک نذری برای بنده کرده بود که اگر مشکل من حل شد، کار امام رضا را بخوانم ولی مشکل بنده حل نشد اما بنده این کار را ضبط کردم و همان سال، شبکه 3 در لحظه تحویل سال این قطعه پخش شد، این قطعه دست نخورده ماند که بعد از گذشت یک سال و نیم آقای منصوریار، تهیه کننده آلبوم گفتند چنین کاری می خواهیم منتشر کنیم؛ کاری داری یا سفارش بدهیم که بسازی، گفتم چنین کاری دارم که خوشبختانه این اتفاق افتاد و من هم در این آلبوم سهیم شدم. این را هم بگویم که من کار را دوباره ارنج کردم، تنظیمش را عوض کردم، کمی هم آهنگ را به روزتر کردم و خوشحالم که در قالب آلبومی منتشر شده که با توجه به اعتقاداتی که مردم دارند مقبول افتاده و خدا را شکر مردم دوستش دارند.علی اصحابی: هشت برایم خوش یمن بود

حواشی آلبوم هشت از زبان خوانندگانش
 
ساخت این قطه خواست خدا بود. راستش من خیلی وقت بود که هوس سفر به مشهد مقدس را داشتم اما بنا به دلایلی این سفر میسر نمی شد تا اینکه رسول ترابی طی تماسی من را برای حضور در این پروژه دعوت کرد. من نیز از خداخواسته آن هم صرفا به خاطر مناسبت خاص این آلبوم قبول کردم و روی ترانه ای از برادرم ملودی ساختم. در کل کار خوبی از آب درآمد اما در اواسط کار من تصمیم گرفتم ملودی این قطعه را به شکل سنتی و شرقی تغییر دهم که حسابی مورد قبول واقع شد. سپس آن را تحویل دکتر چراغعلی دادم که ایشان هم تنظیم خاصی برای این کار انجام داد. خدا را شکر می کنم که این کار مورد پسند واقع شده و خاص بود. بعد از این جریان به برکت این حرکت اتفاقات خوبی در زندگی من شکل گرفت. این قطعه برای من خوش یمن بود.علیرضا شهاب: بدون انتظار مالی

با دعوت آقای منصوریار وارد این پروژه شدم و صرفا به خاطر مناسبت خاص این آلبوم و بدون هیچگونه چشم داشت مالی در این پروژه حضور یافتم و با ترانه ای از روزبه بمانی کار را شروع کردم و با کمک دوست خوب و قدیمی ام آقای دکتر چراغعلی ساخت این کار را آغاز کردیم. این کار را با ارکستر به صورت زنده در استودیو ضبط کردیم. برای ساخت این قطه زحمت زیادی کشیدیم و به خاطر عشق مردم به امام رضا (ع) وقت زیادی روی آن گذاشتیم تا جدا از مقوله موسیقی مورد قبول قرار بگیرد.

 

onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

چگونه بدون بدهی کسب و کاری را آغاز کنیم؟
سه شنبه 26 دی 1391  01:19 ب.ظ

چگونه بدون بدهی کسب و کاری را آغاز کنیم؟

کارآفرینان اغلب درباره این موضوع حرف می زنند که چگونه با وام هایی که از دوستانو فامیل و پول هایی که از سرمایه گذاران گرفته بودند و با افزایش سقف کارت های اعتباری خود، کسب و کار را شروع کردند. ولی برای هر یک از این داستان های موفقیت، پایان های ناخوش کمی هم وجود دارد.

 


برترین ها: کارآفرینان اغلب درباره این موضوع حرف می زنند که چگونه با وام هایی که از دوستانو فامیل و پول هایی که از سرمایه گذاران گرفته بودند و با افزایش سقف کارت های اعتباری خود، کسب و کار را شروع کردند. ولی برای هر یک از این داستان های موفقیت، پایان های ناخوش کمی هم وجود دارد. 

چگونه بدون بدهی کسب و کاری را آغاز کنیم؟
 
نوئل فدریکو، مدیر کسب و کار و رئیس امور مالی Dreamstime.com، که یک سرویس ذخیره عکس است، می گوید در حالیکه شروع و توسعه یک کسب و کار بدون بدهی آسان نیست، ولی در عین حال ممکن و شدنی است. او می گوید: «ما ثابت کردیم که می توان این کار را انجام داد. من و تیم مدیریت در Dreamstime.com هیچ وقت برای توسعه کسب و کارمان، وام نگرفتیم، از کارت های اعتباری استفاده نکردیم و از سرمایه گذار کمک نگرفتیم.»

آنها در ابتدا همانطور که شغل روزانه خودشان را داشتند، این کار را به صورت پاره وقت انجام می دادند و با Getty Images و iStockphoto رقابت می کردند. وقتی مطمئن شدند که فروش آنها می تواند حقوق آنها را تأمین کند، کار در Dreamstime.com را به صورت تمام وقت انجام دادند. 

چگونه بدون بدهی کسب و کاری را آغاز کنیم؟
 
او می گوید: «در فروش اولمان که 1 دلار بود، ما 67 سنت بدست آوردیم. هزینه های ما بیشتر می شد، بنابراین سعی کردیم بیشتر از آنچه بتوانیم از طریق فروش، پرداخت کنیم، هزینه نتراشیم. ما در سال 2004 کارمان را شروع کردیم و در سال 2005 تأسیس شدیم و ظرف یک سال همه مدیران این کسب و کار توانستند توجه کامل خود را به این کار اختصاص دهند.»

هرچه کاربران بیشتری می پیوستند و عکس های خود را آپلود می کردند، شرکت بیشتر رشد می کرد. از سال 2008 تا 2009، درآمدها 45 درصد افزایش یافت؛ از سال 2009 تا 2010، درآمدها بیش از 40 درصد بود و از سال 2010 تا 2011، 25 درصد بیشتر شده بود. این سایت در حال حاضر 5 میلیون کاربر و حدود 15 میلیون عکس ذخیره شده دارد. 

چگونه بدون بدهی کسب و کاری را آغاز کنیم؟
 
او می گوید: «کارآفرینانی که بدهی زیادی متقبل می شوند به این فکر نمی کنند که در بلندمدت کسب و کار آنها چگونه قرار است پول در بیاورد. اگر 100 دلار از کسی می گیرید، واقعاً به این فکر نمی کنید که چگونه قرار است آن را پس بدهید. اگر قبل از آنکه گامی به جلو بردارید، باید پول دربیاورید، باید خیلی روی آن فکر کنید.»

او گفت کسب و کار او از فن آوری ویرایش عکس اختصاصی جداست. فدریکو می گوید: «ما چیزی داریم که دیگران ندارند، ولی پول اولین فروش و همه فروش ها را گرفتیم و خیلی فکر کردیم که چگونه باید روی آن سرمایه گذاری کنیم.»

چگونه بدون بدهی کسب و کاری را آغاز کنیم؟
 
این شرکت با داشتن 5 میلیون کاربری که عکس هایشان را برچسب خودشان ارائه می دهند، هزینه ها را پایین نگه می دارد. 

فدریکو می گوید: «ما مردم را تشویق می کنیم تا عکس هایشان را در سایت آپلود کنند و کلیدواژه هایی برای عکس های خودشان بگذارند، زیرا خودشان خوب می دانند که چه جستجوهایی به عکس آنها خاتمه می یابد. این کار در کنار نرم افزار ویرایش عکس اختصاصی ما، باعث می شود که پرسنل ما کار کمتری داشته باشند. ما با 12 تا 15 پرسنل ویرایش کننده عکس، حدود 100 هزار عکس در هفته آپلود می کنیم.»

 

onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

5 کاری که انسان های بسیار باهوش انجام می دهند
سه شنبه 26 دی 1391  01:20 ب.ظ

5 کاری که انسان های بسیار باهوش انجام می دهند

اکثر مردم اغلب زیاد درباره اینکه چگونه یاد می گیرند فکر نمی کنند. عموماً فرض می کنید که یادگیری بطور طبیعی اتفاق می افتد. شما طی مکالمه یا سخنرانی به سخنان فردی گوش می دهید و فقط آنچه گفته می شود را جذب می کنید، درست است؟ در واقع باید گفت خیر. وقتی پیرتر می شویم یادگیری واقعی کار بیشتری می برد.

 

برترین ها: اکثر مردم اغلب زیاد درباره اینکه چگونه یاد می گیرند فکر نمی کنند. عموماً فرض می کنید که یادگیری بطور طبیعی اتفاق می افتد. شما طی مکالمه یا سخنرانی به سخنان فردی گوش می دهید و فقط آنچه گفته می شود را جذب می کنید، درست است؟ در واقع باید گفت خیر. وقتی پیرتر می شویم یادگیری واقعی کار بیشتری می برد. 

هرچه بیشتر مغزمان را با واقعیات، اشکال و تجربه ها پر کنیم، جای کمتری برای ایده ها و افکار جدید داریم. مثل همه افراد دیگر حس می کنیم باید بیشتر و بیشتر یاد بگیرید. ولی نیاز به یادگیری هیچ وقت متوقف نمی شود. دنیا در حال تغییر است و هر روز ایده های جدیدتری پیدا می شوند؛ ادغام آنها در زندگی تان شما را متعهد نگه می دارد. روش های زیر روش هایی هستند که برای باز نگه داشتن ذهن استفاده می شوند.

1. صدای درونی خود را ساکت کنید

5 کاری که انسان های بسیار باهوش انجام می دهند
 

می دانید که از چه صدایی صحبت می کنیم. همان صدایی که وقتی به حرف های کسی گوش می دهید، درباره او نظر می دهند. همان صدایی که درباره اطلاعاتی که دریافت می کنید نظر می دهد. دقت کردن به حرف های صدای درونی بسیار ساده تر از گوش دادن به حرف های گوینده است. این صدا مانع از آن می شود که شما با ذهنی باز به دریافت اطلاعات بپردازید و اغلب این صدا می تواند قبل از آنکه کل قضیه را بشنوید، ذهنتان را خاموش کند. کمتر بر روی آن چیزی که مغزتان می گوید تمرکز کنید و بیشتر بر روی گوینده تمرکز داشته باشید. شاید از چیزی که می شنوید تعجب کنید.

2. با خودتان استدلال کنید

اگر نمی توانید صدای درونی تان را ساکت کنید، پس حداقل از آن به نفع خودتان استفاده کنید. هر وقت می شنوید که صدای درونی شما با حرف های گوینده تناقض دارد، دیدگاه دیگری برگزینید. به مغزتان همه دلایلی که گوینده می تواند حق داشته باشد و شما اشتباه کنید را گوشزد کنید. در بهترین حالت شما ذهنتان را به اطلاعاتی که منتقل می شود باز می کنید. در غیر این صورت، حداقل قوه استدلال خود را تقویت کرده اید. 

3. کنجکاوانه رفتار کنید


 

5 کاری که انسان های بسیار باهوش انجام می دهند
 


بعضی افراد ذاتاً کنجکاو هستند و بعضی دیگر خیر. مهم نیست که در کدام دسته هستید، بلکه مثل یک فرد کنجکاو رفتار کنید. دفعه بعدی که به اطلاعاتی گوش می دهید، سه تا پنج سوال مربوط به آن اطلاعات طرح کنید و بنویسید. اگر در سخنرانی هستید، بعداً جواب ها را در گوگل پیدا کنید. اگر سوالی در مکالمه ای برایتان پیش می آید از او بپرسید. در هر صورت شما چیزهای بیشتری یاد می گیرید و عمل فکر کردن به سوال ها به رمزگذاری مفاهیم در مغزتان کمک می کند. 

4. هسته واقعیت را بیابید

هیچ مفهوم یا نظریه ای از آسمان نمی افتد. بخشی از یک مفهوم مبسوط همیشه مبتنی بر واقعیت است. حتی اگر ایده ای را نمی پذیرید، حداقل باید واقعیت کوچکی که به آن ریشه داده است را شناسایی کنید. مثل یک کارآگاه عمل کنید و برون یابی خود را بسازید. بدین ترتیب شما مهارت های استنتاجی خود را افزایش داده و حتی می توانید مفهوم را بیش از مطرح کننده آن، ارتقا دهید. 

5. بر روی پیام تمرکز کنید نه بر روی پیام آور

5 کاری که انسان های بسیار باهوش انجام می دهند
 

اغلب مردم به خاطر فردی که مطلبی را ارائه می کند، یادگیری را متوقف می کنند. آن فرد اگر فردی کسل کننده، از لحاظ جسمی ناخوشایند یا فردی از حزب سیاسی مخالف باشد یا فرد دیگری باشد که شما نمی پسندید می تواند در هر صورت بر روی یادگیری شما اثر بگذارد. دوستان شما ممکن است نتوانند بر روی یادگیری شما اثر مثبتی داشته باشند، زیرا به علت آشنایی زیاد و توافق بالا بر روی مطلب مورد نظر چیز جدیدی به شما یاد نمی دهند. مطلب را از گوینده آن جدا کنید. وانمود کنید که آن فرد یا باورهای او را نمی شناسید و بدین ترتیب می توانید بطور معقولی اطلاعات را بشنوید.

onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
سه شنبه 26 دی 1391  01:22 ب.ظ

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)

در کشورهای مختلف دنیا نقاط زیبا و بکر زیادی وجود دارد که شاید هرگز فرصت و پول سفر به آنها را نداشته باشیم. ما مهم ترین مکانهایی در دنیا که توریست ها را جذب و شیفته خود می کنند، برای شما انتخاب کرده ایم تا در انتخاب مقصد خود گمراه نشوید!

برترین ها: در کشورهای مختلف دنیا نقاط زیبا و بکر زیادی وجود دارد که شاید هرگز فرصت و پول سفر به آنها را نداشته باشیم. ما مهم ترین مکانهایی در دنیا که توریست ها را جذب و شیفته خود می کنند، برای شما انتخاب کرده ایم تا در انتخاب مقصد خود گمراه نشوید!

16. جزیره سنت وینسنت

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
 
جزیره سنت وینسنت، در دریای کارائیب قرار دارد و با آب های آبی احاطه شده است. از دیدنی های این جزیره باید به کوه های آتشفشان، آبشارهای زیبا، سواحلی با شن های تیره اشاره کرد. در این جزیره از فروشگاه های زنجیره ای، ترافیک و هتل های بزرگ خبری نیست. Buccament Bay، اقامتگاه پنج ستاره ای است که در پاییز افتتاح شد و اتاق های بیشتر نسبت به هتل های دیگ و حدود 360 اتاق دارد. این مکان 5 رستوران، استخر آب گرم، زمین فوتبال و مرکز هنرهای اجرایی دارد. این هتل و فرودگاه بین المللی که قرار است اواخر سال 2013 گشایش بیابد، سالانه مسافران بسیاری را به این منطقه سرازیر می کنند. 17. Moganshan، چین

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
 
موگانشان، کوه پوشیده شده از بامبو در فاصله سه ساعتی از شانگهای در چین واقع شده است. افراد پولدار برای استراحت به ویلاهای سنگی و زمین تنیس این کوه می روند. در دهه اخیر غریبه های بسیاری در سراشیبی های کوه موگانشان اقامت گزیده اند و ویلاهای قدیمی را به خانه ها و مهمانخانه های خود تبدیل کرده اند. در اواخر سال 2011 میلادی، ارزش این کوه به دلیل داشتن دو مشخصه لوکس، به یک باره زیاد شد. یکی از آنها هتل 121 اتاقه Naked Stables، شامل 3 ویلای شیک با بالکن های بزرگی است که دید خوبی به مناظر کوه دارند. Le Passage Moganshan، هتلی 40 اتاقه است که در ماه دسامبر گشایش یافته و در ساخت آن از خانه های تاریخی اربابی موگانشان الهام گرفته شده است. 18. بیرمنگام، انگلستان

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
 
مجله آشپزی بی بی سی به نام Olive، دومین شهر بزرگ انگستان را به عنوان «غذادوست ترین شهر» این کشور در کنار لندن و ادینبرگ اعلام کرده است. در اکتبر سال 2012، جشنواره 10 روزه غذای بیرمنگام در این شهر برگزار شد. بیشتر شهرت این شهر برای محله مثلث بالتی آن است و می توان در رستوران های  محلی آن یک پرس بالتی سفارش داد. بالتی غذای مشهور این شهر است که نوعی غذای پاکستانی-کشمیری است و با کاری تهیه می شود. این شهر همچنین برای صنعت طلا و جواهرش شهرت دارد. از جاذبه های بیرمنگام می توان به کارخانه شکلات سازی کدبری اشاره کرد. 

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)19. فضا

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
 
خیلی زود هر کسی می تواند با 200 هزار دلار به فضا و مرز زمین مسافرت کند. در سال 2004 میلادی، ریچارد برنسون کمپانی ویرجین گالاکتیک را با هدف تجاری سازی مسافرت به فضا تاسیس کرد. سال گذشته میلادی، این شرکت پروازهای آزمایشی به فضا را با فضاپیمای SpaceShipTwo که ظرفیت دو خلبان و 6 مسافر را دارد، آغاز کرد. هنوز زمان مشخصی برای این پرواز اعلام نشده است. اما حدود 450 نفر از سراسر جهان بلیط های این پرواز را خریده اند. نخستین مسافر این پرواز، ریچارد برنسون و دو فرزندش هستند. 20. کرالا، هند 

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
 
سال گذشته هند در نمایشگاه ونیز غرفه داشت. امسال، این شهر نمایشگاه خودش را برپا کرده است. این نمایشگاه در جنوب شهر کرالا در هند برگزار می شود و شامل هنرهای نقاشی، فیلم، مجسه سازی، رسانه، پرفورمنس از هنرمندان هندی و بین المللی است. بیشتر این مراسم در شهر کوچی برگزار می شوند. اما قابل توجه ترین پروژه تاریخی در بخش دیگری از کرالا، Muziris است. Muziris، شهربندری افسانه ای است که در آن داد و ستد ابریشم و ادویه از  یونان و مصر رونق بسیاری داشته است. این شهر پس از سقوط رم، به طور اعجاب انگیزی ناپدید شده است. باستان شناسان به تازگی برای کاوش و پیدا کردن این منطقه در آنجا مشغول فعالیت هستند. 21. پاراتی، برزیل

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
 
این مخفیگاه آرام و بی صدا به سرعت به فرهنگی ترین مقصد گردشگری در Costa Verde در 325 مایلی خط ساحلی بین ریو دو خانریو و سوآ پائولو تبدیل شد. پاراتی در تقویم فرهنگی خود شاهد جشنواره های موسیقی جاز و بلوز است. در این شهر همچنین هر ساله نمایشگاه عکاسی بین المللی نیز برگزار می شود. این شهر در چند سال اخیر به خاطر سواحل، تاریخی بودن و کوه هایش به یکی از جاذبه های گردشگری برزیل تبدیل شده است. از دیگر جاذبه های پاراتی باید به فروشگاه های صنایع دستی، کافه های دنج، رستوران های غذاهای دریایی و هتل ها و مسافرخانه های راحت اشاره کرد.22. کوه رانگ، کامبوج

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
 
بسیاری از گردشگران ماجراجو همیشه در جست و جوی معابد برای یافتن چیزهای عجیب هستند. یکی از این مقاصد می تواند مجمع الجزایر کوه رانگ در کامبوج باشد که جزیره اصلی آن حدود 30 دقیقه فاصله زمانی با خط ساحلی سیهانوکویله دارد. تا همین چند وقت پیش جایی برای اقامت در این جزایر وجود نداشت اما امسال اقامتگاه سانگ سا در آنجا ساخته شده است. مجمع الجزایر کوه رانگ را روری هانتر و همسرش ملیتا در نتیجه مهاجرتشان به کامبوج در سال 2004 میلادی کشف کردند. ملیتا که قبلا در زمینه مجسمه سازی فعال بود، سانگ سا را طورحی طراحی کرد که از بیرون شبیه دهکده ماهیگیری کامبوج شد. در داخل آن نیز مهمان ها می توانند از امکاناتی همچون استخر، وای فای استفاده کنند. 23. وین

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
 
در ماه جولای امسال، وین جشن 150 سالگی گوستاو کلیمت را جشن گرفت. نقاشی های کلیمت به گران ترین و معروف ترین آثار هنری مدرن تبدیل شدند. در نمایشگاهی که سال 2012 برپا شد، بیشتر آثار این هنرمند به طور یکجا در نمایشگاه به نمایش درآمدند. وین در کشور زیبای اتریش قرار دارد و طبیعت آن زبانزد است. این شهر آمیزه ای از تاریخ و زندگی مدرن است. یکی از تفریحات وین پیاده روی در سطح شهر و در میان درختان کهن سال است. جالب است بدانید در این شهر اتومبیل ها باید در طول روز نیز چراغ های خود را روشن کنند. همه چیز در این شهر بسیار آرام است. 

وین سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر از سراسر جهان است. موزه ملکه سی سی، کلیسای سنت استفان، قصر شونبرون، موزه آلبرتینا و قصر بلویدیر از جمله دیدنی های شهر وین هستند. 
24. چاتانوگا، ایالت تنسی

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
 

در سال 1969 میلادی، والتر کرونکت اعلام کرد چاتانوگا کثیف ترین شهر آمریکاست. اما در سال های اخیر، تغییرات بسیاری کرده و این شهر به محلی برای هنرمندان تبدیل شده است. بعلاوه سرمایه گذاری 120 میلیون دلاری، یک برنامه مشوق که Arts Move نامیده می شود، هنرمندان بسیاری را از رسانه های مختلف به این شهر کشاند. 25. Dakhla، مراکش

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
 
شاید مردم مراکش خیلی دوست نداشته باشند که افراد زیادی این منطقه دور افتاده را کشف کنند، اما این شهرستان بیابانی که در خط ساحلی آتلانتیک، قرار دارد و تاریخچه نامشخصی نیز دارد، در حال حاضر تحت نظارت دولت مراکش است و سالانه افراد زیادی از آن بازدید می کنند. این شهرستان با داشتن 30 مایل منطقه شنی که بین اقیانوس و مرداب در جنوب مراکش، یکی از بزرگ ترین مناطق کایت سواری در دنیا محسوب می شود. 

این شهرستان جاذبه های دیگری نیز غیر از لذت پرواز دارد. دمای آب در طول سال 80 درجه باقی می ماند، سفر در این بیابان لذت بخش است و غذاهای دریایی خوشمزه ای دارد. از آنجا که هوا در طول روز بسیار گرم است، این شهرستان در طول شب بسیار زنده و پر رونق است و همه رستوران ها و کافه ها با تاریک شدن هوا فعالیت خود را آغاز می کنند. در این شهرستان هتل های مختلفی همچون کالیپو ساهارا وجود دارند. 
26. مالدیو

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
 
مالدیو همچون گردنبند گرمسیری اقیانوس هند است. این کشور جزیره ای در جنوب غربی هند واقع شده است. این جزیره با داشتن آب های گرم، موج های زیبا، هتل ها و اقامتگاه های پنج ستاره بهترین مکان برای گذراندن دوره ماه عسل است. جزایر مالدیو از جمله مکان های جذاب برای غواصان است. مالدیو، کوچک ترین کشور قاره آسیا است. اصولا، هتل های این کشور روی جزیره های کوچکی قرار گرفته اند که همچون یک شهر کوچک به حساب می آیند و همه امکانات رفاهی در آن یافت می شود. 27. مالاکا، مالزی

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
 
با آبراه های روشن، خیابان های باریک و ساکت با معابد و مغازه های قدیمی، مالاکا به عنوان قدیمی ترین شهر مالزی، یکی از جاذبه های گردشگری این کشور است. این شهر جزو میراث جهانی یونسکو است و به واسطه معماری و غذاهای متفاوتش، سالانه افراد بیشماری را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کند. در سال 2011 میلادی، بیش از 7 میلیون گردشگر به این شهر مسافرت کرده اند. این شهر در فاصله 90 مایلی از کوالالامپور قرار دارد و در آن هتل های مشهوری همچون کازار د ریو با 66 اتاق مستقر هستند. قلعه Porta de Santiag: یکی از جاذبه های شهر مالاکا و یکی از مکان های بسیار برجسته و محبوب برای گردشگران است. این قلعه در سال 1511 میلادی توسط پرتغالی های ساخته شده است. کلیسای سنت پاول وقلعه سنت جان از دیگر جاذبه های این شهر هستند.28. The Algarve

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
 
Algarve، در ساحل جنوبی پرتغال یکی از مناطق گردشگری مشهور برای اهالی اروپای شمالی است. البته این شهر زیبا باداشتن هتل های لوکس و زیبا افراد بیشتری را به خود جذب می کند. یکی از این هتل ها، هتل بلا ویستا با 38 اتاق است. این ویلای 1918 که چشم انداز زیبایی به ساحل Praia da Rocha دارد توسط هتل دار فرانسوی نوسازی شده است و طراحی بسیار منحصر به فردی دارد .29. Tahoe، کالیفرنیا

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)

تاهو یک دریاچه آب شیرین در آمریکا در مرز کالیفرنیا و نوادا است. این منطقه برای داشتن مناطق مختلف اسکی، تفرجگاه های تابستانه و جاذبه های دیگر یکی از مناطق گردشگری این منطقه به شمار می رود. این دریاچه آب زلال و چشم انداز کوهستانی زیبایی دارد و به همین دلیل بسیار شهرت یافته است. 30. آنتراکتیکا

مکان هایی که قبل از مرگ باید ببینید (2)
 
قطب جنوب مساحتی حدود 14 میلیون کیلومتر مربع دارد. شاید بتوان به آن لقب بزرگ ترین بیابان دنیا را داد. همه سطح آن را یخ پوشانده است و نمی توان در آن کشت و کار کرد. این منطقه سردترین و خشک ترین خشکی دنیاست به طوریکه که دمای آن تا نفی 89 درجه نیز رسیده است. سالانه میلیون ها گردشگر از سراسر جهان به این منطقه سفر می کنند. سالانه کشتی های تفریحی زیادی به مقصد قطب جنوب حرکت می کنند. این کشتی ها بسیار لوکس و شیک هستند و امکانات فوق العاده ای دارند به همین دلیل، تورهای گردشگری آن بسیار گران است. در قطب جنوب حیواناتی همچون پنگوئن، خرس های قطبی، شیرهای دریایی، فک و گونه های مختلف ماهی ها زندگی می کنند.

 

onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

بهترین طراحی های مجدد خودرو در سال 2013
سه شنبه 26 دی 1391  01:24 ب.ظ

بهترین طراحی های مجدد خودرو در سال 2013

همان طور که سال 1939 میلادی یکی از بهترین سال ها برای سینما به شمار می رفت (فیلم بر باد رفته اسکار گرفت)، به نظر می رسد امسال، سالِ خودروهاست.

برترین ها:  همان طور که سال 1939 میلادی یکی از بهترین سال ها برای سینما به شمار می رفت (فیلم بر باد رفته اسکار گرفت)، به نظر می رسد امسال، سالِ خودروهاست.


شرکت های سازنده اتومبیل، چندین مدل از خودروهای قدیمی را برای سال 2013 میلادی از نو طراحی کرده اند. جک نراد در این رابطه می گوید، بسیاری از این مدل های نونوار شده شانه به شانه همتاهای سال 2012 خود حرکت می کنند.

نراد سرپرست گروهی از سردبیران KBB بود که فورد فیوژن جدید را به عنوان بهترین خودروی دوباره طراحی شده سال 2013 انتخاب کردند. او در این رابطه گفته است: «امسال بهترین سال برای طراحی مجدد خودروهاست».

نراد همچنین می گوید، مشتری ها نه تنها فیوژن جدید را بلکه خودروهای تقریبا کوچک به روز شده همچون هوندا آکورد جدید را نیز دوست دارند. خودروهای دیگری نیز همچون نیسان Pathfinder SUV نیز از دیگر خودروهای تغییر یافته است که نظر بسیاری از مشتری ها را جلب خواهد کرد.

کارشناسان می گویند بهترین طراحی های مجدد خودروها، آنهایی هستند که تفاوتی اساسی میان مدل جدید با نمونه قبلی ایجاد می کنند. بسیاری از افراد تصور می کنند این تغییرات فقط باید در طراحی ظاهری خودروها صورت بگیرد اما طراحی داخلی اتومبیل و مکانیک آن نیز بسیار اهمیت دارند.

در این مطلب 5 خودرو را معرفی کرده ایم که ادیتورهای KBB آنها را بهترین طراحی های مجدد خودرو در سال 2013 می دانند. این خودروها از نظر ظاهر، راحتی، عملکرد، امنیت، بهبود مصرف سوخت ، برق خودرو، تسهیلات، قیمت و امکانات کلی بهبود یافته اند.

1.  هوندا آکورد

قیمت پایه: 21 هزار و 680 دلار

این نسل نهم خودروهای اندازه متوسط، همه امکانات و مزایایی که یک اتومبیل باید داشته باشد را دارد. این خودرو، همه مشخصاتی که از یک آکورد انتظار دارید همچون مصرف بهینه سوخت، موتور پیشرفته و مدرن و V-6 قدرتمند را دارد.

کارشناسان بیشتر از همه از سیستم LaneWatch جدید هوندا که به صورت اختیاری روی خودرو نصب می شوند و هنگام گردش به راست فعال می شود، خوششان آمده است. این سیستم با کمک یک دوربین خارجی عقب رو و صفحه نمایشی روی داشبورد، نشان می دهد چه چیزی در نقطه کور دید شما در سمت راست اتومبیل وجود دارد و مانع از برخورد شما با آن می شود.

آکورد جدید همچنین سیستم بهبود یافته مصرف سوخت دارد و شما می توانید میان دو موتور بهینه 185 اسب بخار چهار سیلندر یا 278 اسب بخار V-6 یکی را انتخاب کنید.

این تغییر اعمال شده در سیستم سوخت آکورد جدید که شامل بهبود مصرف سوخت به 27 گالن در هر مایل در داخل شهر و 36 گالن در هر مایل در بزرگراه ها است، همراه با موتور چهار سیلندر بهترین تجربه را برای راننده بر جا می گذارد.
2. فورد فیوژن

قیمت پایه: 21 هزار و 700 دلار

فیوژن برنده جایزه بهترین خودروی دوباره طراحی شده سال 2013 KBB شده است زیرا این سدان متوسط طراحی بسیار زیبایی در مقایسه با دیگر اتومبیل های هم رده خود دارد.

با نگاه به طراحی خارجی فیوژن نخستین چیزی که به ذهن می رسد این است که این خودرو واقعا زیباست. تغییرات فیوژن فقط محدود به طراحی ظاهری آن نبوده و طراحی داخلی این اتومبیل نیز نوسازی شده است.

از نظر ظاهری، در فیوژن نشانه های از طراحی آستون مارتین – برند انگلیسی که روزی فورد صاحب آن بود – دیده می شود. در طراحی داخلی نیز، اتاق بزرگ تر شده است و امکاناتی همچون پارک موازی خودکار و سیستمی که شما را از رانندگی بیرون از خط باز می دارد، به آن اضافه شده اند.

اما درخشش اصلی نسل دوم فیوژن زیر کاپوت آن نهفته است. کارشناسان KBB، بیش از همه چیز سه موتور چهارسیلندر این خودرو که شامل: نسخه اصلی 175 اسب بخار و نسخه های انتخابی 178 و 240 اسب بخار توربوشارژ هستند، را دوست دارند. موتورهای توربوشارژ برای مدل سال 2013 کار گذاشته شده اند و فناوری EcoBoost برای مصرف بهینه سوخت دارند.  
3. Ram 1500

قیمت پایه: 22 هزار و 590 دلار

شرکت کریسلر در نظر داشت تا این خودروی خود را حسابی نونوار کند اما کاملا به یک ماشین دیگر تبدیل شد. که البته بد هم نیست. آنها کارهای جالب و عجیبی در اضافه کردن امکانات و فناوری ها و ایجاد تغییرات در طراحی ظاهری خودرو انجام داده اند.

Ram نونوار شده، یک موتور اصلی V-6 با قدرت 305 اسب بخار دارد که در مقایسه با مدل 2012، 42 درصد بهتر شده است. این خودرو در زمینه مصرف سوخت بسیار بیشتر از 42 درصد بهبود یافته است به طوری که در سال 2013، مصرف سوخت Ram 21 گالن در هر مایل در داخل شهر و بزرگراه هاست. در حالیکه در سال 2012 این میزان، 16 گالن در هر مایل بوده است.

Ram سال 2013 با جعبه دنده اتوماتیک 8 سرعته ذخیره سوخت همراه شده است. بعلاوه، سیستم جدید تعلیق هوا به شما اجازه می دهد ارتفاع Ram را تا دو اینچ برای فاصله از زمین بیشتر کنید یا دو اینچ برای دسترسی راحت تر سرنشینان و آیرودینامیک بهتر خودرو، کم کنید. در ضمن، سیستم خاموش و روشن موتور نیز به آن اضافه شده است که به مصرف کمتر سوخت کمک بسزایی می کند.

از جمله تغییرات طراحی داخلی این خودرو باید به صفحه نمایش 4/8 اینچ لمسی و سیستم Uconnect Access اشاره کرد.
4. نیسان پثفایندر

قیمت پایه: 28 هزار و 650 دلار

نیسان خودروی 7 نفره Pathfinder خود را برای سال 2013 به طور اساسی تغییر داده است؛ آن را از یک خودروی اسپرت با قابلیت های جاده ای خوب به یک خودروی بسیار راحت تبدیل کرده است.

پیش از هر کاری، این شرکت ژاپنی، پثفایندر را از بدنه کامیون مانندش جدا و آن را به یک خودروی معمولی با رانندگی راحت تر تبدیل کرده است. از وزن این خودرو  حدود 227 کیلوگرم کم شده که باعث مصرف بهینه تر سوخت می شود.

، 30 درصد بهتر شده است. مصرف بهینه سوخت این خودرو همچنین در نتیجه اضافه شدن حدود 3 متر مکعب به فضای داخلی اتاق است.

نیسان همچنین صندلی های EZ Flex – صندلی های ردیف دوم که تا 14 سانتی متر به صورت کشویی جلو می روند تا دسترسی به صندلی های ردیف سوم آسان تر شود – را نیز به اتاق اضافه کرده است. در ضمن، صندلی های ردیف دوم و سوم برای گذاشتن بار، تا می شوند.  
اگر چه طراحی بیرونی پثفایندر بسیار جذاب است اما طراحی داخلی آن علاوه بر زیبایی، کاربردی تر نیز شده است.
5. پورشه باکستر کانورتیبل

قیمت پایه: 49 هزار و 500 دلار

نراد در مورد طراحی مجدد پورشه باکستر کانورتیبل می گوید: «این خودرو اسپرت و دونفره پورشه طراحی فوق العاده زیبا و نفس گیری دارد.»

نسل سوم باکستر ترکیبی از طراحی بیرونی جدید و اتاق بزرگ تر، چراغ های عقب LED، فرمان برقی و چرخ های بزرگ تر است. تایرهای بزرگ آن نیز به خوبی به به جاده می چسبد و در پیچ ها بسیار خوب عمل می کنند.  

مدل 2013 همچنین موتور شش سیلندر 265 اسب بخار دارد که در مقایسه با نسل قبلی خود، 10 اسب بخار قدرت بیشتری دارد. باکستر سال 2013 با جعبه دنده دستی، 24 گالن در هر مایل در هر دو مسیر داخل شهر و بزرگراه ها می سوزاند.

پورشه همچنین قسمت های آلومینیومی خودرو را افزایش داده که به موجب آن، وزن خودرو حدود 36 گرم کمتر و شتاب خودرو بیشتر شده است.

 

onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان

5 محصول جدید اپل که باید امسال منتظر آنها باشیم
سه شنبه 26 دی 1391  01:25 ب.ظ

5 محصول جدید اپل که باید امسال منتظر آنها باشیم

اپل در سال گذشته میلادی محصولات مختلفی همچون دو تبلت، نوت بوک و آیفون جدید معرفی و عرضه کرد. اکنون باید ببینیم این کمپانی پیشرو، در سال جدید چه محصولاتی را عرضه می کند.

  برترین ها:   اپل در سال گذشته میلادی محصولات مختلفی همچون دو تبلت، نوت بوک و آیفون جدید معرفی و عرضه کرد. اکنون باید ببینیم این کمپانی پیشرو، در سال جدید چه محصولاتی را عرضه می کند. 


کارشناسان وب سایت پیپر جفری در تحلیل خود محصولاتی را نام برده اند که چندان مهم و برجسته نیستند. اما می توانند پایه گذار خط تولید جدیدی برای شرکت اپل باشند.
رادیو اپل، مارس 2013


شایعات تولید رادیو اپل از اکتبر سال گذشته میلادی بر سر زبان ها افتاد. به همین دلیل، خبر عرضه این محصول در اوایل سال 2013 میلادی چندان جای تعجب ندارد. این سرویس رایگان – که می تواند از طریق آگهی پول به دست بیاورد – احتمالا بخشی از آی تیونز و رقیب بزرگی برای پاندورا خواهد بود. درست یک روز پس از اعلام گزارش  بلومبرگ نیوز از احتمال عرضه رادیو اپل در ماه اکتبر، سهام پاندورا 12 درصد کاهش پیدا کرد. تحلیل گران پیپر معتقدند، رادیو اپل همراه با محصول دیگری در ماه مارس امسال عرضه خواهد شد.


آی پد مینی با نمایشگر رتینا، مارس 2013


فقط در هفته اول فروش در ماه مارس سال گذشته، بیش از 3 میلیون آی پد با صفحه نمایش رتینا فروخته شد و بر اساس گزارشات وب سایت دیجی تایمز، بین 8 تا 10 میلیون آی پد مینی در اواخر سال 2012 میلادی فروش رفته است. با این میزان فروش و آمار خوبی که این تبلت ها داشته اند، کاملا منطقی است که اپل بخواهد در صدر بازار تبلت ها باقی بماند. در ماه مارس سال 2011 بود که اپل دومین آی پد خود و در سال 2012 آی پد با صفحه نمایش رتینا را عرضه کرد. نمایشگرهای رتینا از دیده شدن پیکسل های صفحه در فاصله دید معمولی جلوگیری می کند و تصاویر را با کیفیت عالی و بسیار زنده و شفاف نمایش می دهد. رزولوشن صفحه نمایش رتینای آی پد مینی موجود 1024 در 768 پیکسل است که با وضوح آی پد دو یکی است.


iOS 7، ژوئن سال 2013


کاربران اپل از اینکه در نسخه ششم سیستم عامل iOS، اپلیکیشن های نقشه گوگل و یوتیوب حذف شده بودند، بسیار عصبانی بودند. نقشه اپل که جایگزین نقشه گوگل شده بود بسیار بد کار می کرد به طوری که تیم کوک – مدیر اپل – در ماه سپتامبر به طور رسمی از همه کاربران عذرخواهی کرد و اعلام کرد  تا برطرف کردن مشکلات این نرم افزار، از نرم افزار رقیب استفاده خواهند کرد. همین مساله باعث اخراج شدن مدیر نرم افزارهای موبایل – اسکات فورستال – نیز شد. اپل اکنون تحت فشار است تا iOS 7 را بسیار قدرتمندتر از نسخه های پیشین عرضه کند.


آی فون 5S، ژوئن 2013


مانستر و کلینتون معتقدند، آی فون 5S در سپتامبر سال جاری میلادی عرضه خواهد شد اما دیگر گزارش ها حاکی از عرضه آن در ماه ژوئن هستند. باید بدانید، آی فون های 4S  و 5 در ماه سپتامبر عرضه شدند. صرف نظر از تاریخ عرضه این گوشی، کاربران انتظار دارند دوربین و عمر باتری نسل بعدی آی فون بهبود بیابد. احتمالا 5S از نظر قد و اندازه و صفحه نمایش مشابه آی فون 5 است اما امکاناتی به آن اضافه می شود. اپل در هفته نخست عرضه آی فون 5 در ماه سپتامبر، بیش از 5 میلیون نسخه از آن را فروخت.

تلویزیون اپل، نوامبر سال 2013


منظور از تلویزیون اپل، رسیور موجود این کمپانی به نام Apple TV نیست، منظور خود تلویزیون است. پیش از تعطیلات سال نوی میلادی، بیشتر کاربران و دوستداران برند اپل می دانستند که در سال 2013 باید  منتظر تلویزیون اپل باشند. تحلیل گران در مورد این محصول اعتقاد دارند، تلویزیون اپل تا سال ها بدون برنامه خواهد بود. مانستر و کلینتون پیش بینی می کنند، تلویزیون های اپل در اندازه های 42 تا 55 اینچ و قیمت 1500 تا دو هزار دلار عرضه خواهند شد
onehamed

onehamed
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1391 
تعداد پست ها : 6060
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها