عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

رکورد جدید مجردها در آمریکا

رکورد جدید مجردها در آمریکا
شنبه 5 مهر 1393  06:10 ب.ظ

نتایج یک تحقیق جدید نشان داد تعداد افراد بزرگسال در آمریکا که تاکنون هرگز ازدواج نکرده‌اند به رکورد بی‌سابقه‌ای رسیده است.

به گزارش فرهنگ نیوز ، در سال ۲۰۱۲ میلادی از هر پنج فرد ۲۵ سال به بالا در آمریکا یک نفر ازدواج نکرده است. این رقم نسبت به سال ۱۹۰۶ میلادی افزایش بی‌سابقه‌ای داشته چرا که در آن زمان از هر ۱۰ نفر که در این گروه سنی قرار داشتند تنها یک نفر مجرد بوده است.

کارشناسان مرکز تحقیقاتی «pew» اظهار داشتند که چند عامل مختلف به افزایش مجردها در این کشور دامن زده است. به طور مثال، افراد تمایل دارند در سنین بالاتر ازدواج کنند. میانگین سنی ازدواج اول اکنون در زنان ۲۷ سال و در مردان ۲۹ سال است اما در سال ۱۹۶۰ این رقم در زنان و مردان به ترتیب ۲۰ و ۲۳ سال بوده است.
 
مردم آمریکا به شدت در مورد اهمیت ازدواج مردد هستند. مرکز Pew در سال ۲۰۱۳ میلادی بررسی را انجام داد و در آن پرسشی را مطرح کرد مبنی بر اینکه در صورتی که افراد ازدواج کردن و صاحب فرزند شدن را یک اولویت قرار دهند، جامعه بهتر است یا جامعه زمانی بهتر می‌شود که افراد اولویت‌هایی به غیر از ازدواج و بچه‌دار شدن داشته باشند. در این بررسی مشخص شد حدود ۴۶ درصد شرکت‌کنندگان با جمله نخست و ۵۰ درصد با جمله دوم موافق بوده‌اند.
 
به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، بررسی‌های این مرکز همچنین حاکی از آن است که امروزه مردان با میزان تحصیلات دبیرستانی و پایین‌تر در آمریکا نسبت به مردان با سطح تحصیلات بالاتر تمایل زیادی به ازدواج ندارند. هر چند در زنان عکس این وضعیت مشاهده می‌شود.

 

victoryone

victoryone
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 3282
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها