عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: به یقین، شیعیان ما آنانند که دلهایشان از هر نوع فریبکاری، کینه و دشمنی پاک و سالم باشد. بحارالانوار، ج 68، ص 156

مردان سفيد پوست 65 درصد از مناصب را در آمريکا در اختيار دارند

 
hosseinn72
hosseinn72
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 942
محل سکونت : اصفهان

مردان سفيد پوست 65 درصد از مناصب را در آمريکا در اختيار دارند
پنج شنبه 17 مهر 1393  09:03 ق.ظ

تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1393/07/17
مطالعات جدید نشان می دهد 65 درصد از کرسی ها در انتخابات محلی و فدرال در آمریکا در اختیار مردان سفیدپوست قرار دارد ،‌ این در حالی است که آنها تنها 31 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.
یک گروه موسوم به شبکه زنان کمک کننده که این تحقیقات را انجام داده است اعلام کرد این ارقام نشان می دهد زنان و رنگین پوستان به صورت قابل توجه از مناصبی که بر اساس انتخابات تعیین می شوند ، عملا حذف شده اند . 
این تحقیقات همچنین نشان می دهد مردان سفید پوست هشت برابر زنان رنگین پوست از قدرت سیاسی برخوردارند. 
دونا هال مدیر اجرایی شبکه زنان کمک کننده اعلام کرد:« دموکراسی ما هیچ برنده ای ندارد زیرا افرادی که در رأس قدرت قرار دارند نماینده طیف های مختلف از استعدادها و تجربه ها در میان مردم آمریکا نیستند.»
او همچنین گفت:« مردم آمریکا این موضوع را درک می کنند که ما باید نظام خود را تغییر دهیم تا بتوانیم منعکس کننده یک دموکراسی واقعی و موثر باشیم.»
به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، این ارقام همچنین نشان می دهد 71 درصد از همه مناصب انتخاباتی آمریکا توسط مردان اشغال شده است و آنها همچنین 81 درصد از سمت های فدرال را نیز در اختیار دارند. این در حالی است که مردان در مجموع کمتر از نیمی از جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند.
زنان غیر سفید پوست - که 19 درصد از جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند - تنها چهار درصد از سمت هایی را بر عهده دارند که بر اساس انتخابات تعیین می شوند.
این تحقیقات که نتایج آن بر روی پایگاه اینترنتی wholeads.us موجود است ، همچنین نشان می دهد 90 درصد از همه افرادی که در سراسر آمریکا در مناصب بلندپایه قرار دارند سفید پوست هستند در حالی که آنها 63 درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.
بر اساس این ارقام، از میان 535 قانون گذار، 20 سناتور و 82 عضو مجلس نمایندگان آمریکا را زنان تشکیل میدهند .
این مطالعه به تحلیل ارقام مربوط به جنس و نژاد 42 هزار مقام منتخب در موسسات شهری ، ، ایالتی و فدرال طی تابستان 2014 پرداخته است. 
 

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها