عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

سهم پرداختی بیماران بستری کمتر از 6 درصد می شود

سهم پرداختی بیماران بستری کمتر از 6 درصد می شود
پنج شنبه 17 مهر 1393  10:52 ق.ظ

 
 

 

 

 سهم پرداختی بیماران بستری کمتر از 6 درصد می شود

 
 

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی اعلام کرد که همزمان با اجرای تعرفه های کتاب جدید ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت، سهم پرداختی بیماران در بخش بستری کمتر از 6 درصد می شود.

 

به گزارش گروه اجتماعی «خبرگزاری دانشجو»، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی اعلام کرد که همزمان با اجرای تعرفه های کتاب جدید ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت، سهم پرداختی بیماران در بخش بستری کمتر از 6 درصد می شود.

 

محمد حاجی آقاجانی کاهش هزینه های مردم با اجرای این کتاب را به هیچ وجه تبلیغاتی ندانست.

 

آقاجانی درخصوص ابلاغ کتاب جدید ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت گفت:بازنگری ارزش نسبی خدمات سلامت یکی از تکالیف قانون برنامه پنجم توسعه است که پس از یک دهه کار کارشناسی و با مشارکت تمام ذینفعان، تدوین و ابلاغ شده است.

 

وی با اشاره به اینکه ارزش نسبی خدمات موجود در کتاب قبلی (کتاب کالیفرنیا)، به سه دهه پیش مربوط می شود،ادامه داد:این کتاب با نظام فعلی ارایه خدمت در کشور و پیشرفت علوم پزشکی مطابقت نداشت و باعث شده بودکه بیش از دو هزار خدمت در نظام درمانی کشور فاقد تعرفه باشند.

 

وی نبود تعرفه در بیش از دو هزار خدمت در نظام درمانی را باعث چندپارگی تعرفه ها، دریافت های چندبرابری و آشفتگی بازار درمانی برشمرد.

 

آقاجانی افزود: همچنین نبود توازن تعرفه خدمات در درون رشته های تخصصی و به طور ویژه میان رشته های تخصصی سبب غفلت از رشته های بالینی مادر و ترغیب دانشجویان به سمت رشته های جدیدتر شده بود که اصلاح این روند جز با اصلاح نسبت های ارزش نسبی خدمات امکان پذیر نبود.

 

معاون وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی همچنین یکی دیگر از فواید اجرای کتاب جدید ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت را حذف پرداخت های غیر قانونی دربخش خصوصی عنوان کرد.

 

آقاجانی گفت: سهم پرداختی از سوی بیماران در بخش خصوصی به دلیل عدم افزایش تعرفه های این بخش و افزایش سهم تعهد سازمان های بیمه گر پایه، حدود 25 درصد کاهش خواهد یافت.

 

mohsen13178

mohsen13178
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : مهر 1393 
تعداد پست ها : 302
محل سکونت : خراسان جنوبی
دسترسی سریع به انجمن ها