عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: به یقین، شیعیان ما آنانند که دلهایشان از هر نوع فریبکاری، کینه و دشمنی پاک و سالم باشد. بحارالانوار، ج 68، ص 156

کشف چهار گور جمعي ديگر در مکزيک

 
hosseinn72
hosseinn72
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 942
محل سکونت : اصفهان

کشف چهار گور جمعي ديگر در مکزيک
یک شنبه 20 مهر 1393  10:43 ق.ظ

تهران / واحد مرکزی خبر / سیاسی 1393/07/20
نیروهای پلیس مکزیک از کشف چهار گور جمعی دیگر در مناطق جنوبی این کشور خبر دادند.
به گزارش یونایتدپرس از مکزیکو سیتی به نقل از ایناکی بلانکو کابررا دادستان مکزیک ، اعترافات و اطلاعات برخی از اعضای باندهای تبهکاری که ضمن همکاری با پلیس به دانشجویان حمله کرده بودند ، سبب کشف چهار گور کم عمق در مناطق دور افتاده ایگوالا با 28 جسد در آنها شد.
به گفته مقامات امنیتی بین دو هفته تا دو ماه زمان برای شناسایی و احراز هویت اجساد کشف شده لازم است.
این در حالی است که در چهار گور جمعی جدید که در نزدیک گورهای جمعی گذشته و قدیمی کشف شدند بقایایی از اجساد سوخته شده به چشم می خورد.
مقامات مسئول تاکنون 34 نفر از مظنونان که اکثر آنان از نیروهای پلیس محلی هستند و در رویدادهای 26 سپتامبر دست داشته اند را بازداشت کرده اند.
درگیری های دانشجویان و نیروهای پلیس در 26 سپتامبر زمانی آغاز شد که گروهی از دانشجویان با مصادره سه دستگاه اتوبوس تجاری قصد خروج از ایگوالا را داشتند که با مداخله پلیس و تیراندازی آنان روبرو شدند.
خانواده ها و بازماندگان 43 دانشجوی ناپدید شده با برگزاری تظاهرات در خیابان های شماری از شهرهای بزرگ مکزیک ضمن اعتراض به این جنایات سازماندهی شده از مقامات دولتی خواستار پیگیری جدی موضوع شدند.

تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها