عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

با روستای فراموشکارها آشنا شوید +عکس

با روستای فراموشکارها آشنا شوید +عکس
سه شنبه 9 دی 1393  02:01 ب.ظ

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، اگر به کلمبیا سفر کنید و به سمت روستای کوچکی به نام "آنتیکوآ" حرکت کنید با منظر زیبایی روبرو خواهید شد که هر جایی از این کره خاکی دیده نمی شود، دره های سرسبز و کوه های بی نظیر تنها بخشی از این بهشت گمشده است اما یک راز عجیب در دل این روستا قرار دارد.

"آنتیکوآ" محلی است که بیشتری مبتلایان به بیماری الزایمر در آن زندگی می کنند. در این روستا حتی جوانان نیز از مشکلاتی که ریشه در آلزایمر دارد رنج می برند. آن ها در همان دوران ابتدایی زندگی استعداد الزایمر و فراموشی دارند و همیشه این بیماری در حال پیشرفت است.

بسیاری از افرادی که در این روستا زندگی می کنند قبل از رسیدن به 40 سالگی مراحل بالا را طی کرده اند و بخشی از جمعیت نیز در میانه 40 سالگی به حادترین نوع ممکن این بیماری رسیده اند.

پزشکان زیادی در مورد ریشه این بیماری در این روستا تحقیق کرده اند اما همگی معتقدند که مشکل اصلی در ژن این افراد قرار گرفته است. این مشکل حالا 300 سال است که در همه دیده می شود و جمعیت 5000 نفری این روستا نیز تقریبا به آن مبتلا هستند.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

nazaninfatemeh

nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 59246
mehdi0014 alirezaHmzezadh tachberdee تشکرات از این پست

پاسخ به:با روستای فراموشکارها آشنا شوید +عکس
پنج شنبه 11 دی 1393  01:47 ب.ظ

خوب بهتر است برای اینکه گذشته شان یادشان نیاید

گفتم که خدا مرا یاری بفرست

طوفان زده ام راه نجاتی بفرست

فرمود که با زمزمه یا مهدی