و حالا جعل اثر انگشت با استفاده از تصاویر شما

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7865

و حالا جعل اثر انگشت با استفاده از تصاویر شما

آسیب‌پذیری سنسورهای بیومتریک چون اسکنر اثر انگشت و قابلیت هک‌شدن آن‌ها بارها توسط هکرها به نمایش درآمده است. ولی تشخیص اثر انگشت از طریق تصاویر نمای نزدیک، اتفاقی است که همه از آن بی‌خبر بوده‌اند.

در سی و یکمین گردهمایی Chaos Computer Club هامبورگ آلمان، یکی از هکرهای مشهور به نام ژان کریسلر معروف به Starbug شیوه تشخیص اثر انگشت اورسلا فون در لاین، وزیر دفاع آلمان را با استفاده از تصاویر ثبت شده از وی و نرم افزاری به نام VeriFinger به نمایش گذاشت.

او در این روش از تصاویر کنفرانس مطبوعاتی وزیر دفاع آلمان که از فاصله سه متری ثبت شده بودند، استفاده کرد. ضبط این تصاویر با استفاده از یک لنز 200er-Objectiv و یک دوربین معمولی انجام شده بود.

وی سپس این تصاویر را به نرم افزار VeriFinger منتقل کرد و در نتیجه اثر انگشت وزیر دفاع آلمان جعل شد. کریسلر می‌گوید که می‌توان از دیگر برنامه‌های پردازش تصویر نیز استفاده کرد و در این روش الزامی بر استفاده از یک دوربین و لنز قدرتمند وجود ندارد.

در حالی که تصویر خروجی از نرم افزار VeriFinger صد در صد دقیق نیست، کریسلر تأکید دارد که همین میزان برای به اشتباه انداختن تاچ آی‌دی آیفون‌های اپل و یا دیگر سنسورهای اسکن اثر انگشت کفایت می‌کند.

البته برای استفاده از این اثر انگشت باید طی مراحلی نمونه ای واقعی از یک انگشت تولید کرد. وی با اجرای مراحلی چون پرینت، تولید یک اثر انگشت سه بعدی و در نهایت نوعی قالب‌گیری از آن، یک انگشت واقعی و آماده برای باز کردن قفل تاچ آی‌دی آماده کرد.

شاید روش به کارگرفته شده توسط کریسلر زمان‌بر و پیچیده باشد، اما هکرهای کارکشته ای هستند که از این تکنیک‌ها جهت بازکردن قفل یک دستگاه موبایل بهره می‌برند. به همین دلیل، این هکر پیشنهاد داده که سیاستمداران در هنگام مصاحبه‌های مطبوعاتی و حضور در ملأ عام از دستکش استفاده کنند.

     Android iOS , Windowsphone , Symbian , JavaMobile Review ,Learning

چهارشنبه 10 دی 1393  12:59 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها