ایکروسافت در حال تولید مرورگر جدیدی مشابه با کروم و فایرفاکس

 
ria1365
ria1365
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 7865

ایکروسافت در حال تولید مرورگر جدیدی مشابه با کروم و فایرفاکس

مایکروسافت در حال طراحی مرورگری کاملا جدیدی با نام رمز اسپارتان است. گفته شده که این مرورگر بخشی از تلاش مایکروسافت در دنباله‌روی از راه کروم و فایرفاکس است و احتمالا در هنگام معرفی نسخه نهایی ویندوز 10، مایکروسافت را از اینترنت اکسپلورر بی‌نیاز خواهد کرد.
وبسایت ZDNet گزارش داده که نرم افزار جدید، اینترنت اکسپلورر 12 نخواهد بود و در عوض مایکروسافت قصد دارد تجربه ای مشابه با کروم و فایرفاکس را برای اسپارتان ایجاد کند.

این وبسایت می‌گوید که صرف نظر از ظاهر جدید و احتمالا بهره‌گیری گسترده‌تر از قابلیت‌هایی چون دریافت افزونه یا Extension، مرورگر جدید تکنولوژی وب کنونی مایکروسافت را در خود حفظ خواهد کرد. رقبای مایکروسافت هم اکنون از موتور WebKit در مرورگرهایشان استفاده می‌کنند، در حالی که نرم افزار جدید مایکروسافت همچنان از موتور Chakra JavaScript و موتور رندرینگ Trident استفاده خواهد کرد.

البته این وبسایت خبر داده که با ارائه اسپارتان، اینترنت اکسپلورر کنار نخواهد رفت و IE 11 همچنان به عنوان بخشی از ویندوز 10 حضور خواهد داشت. بنابراین مایکروسافت سیستم عامل بعدی خود را با دو مرورگر جدید به بازار وارد می‌کند.

ZDNet افزوده که توسعه اسپارتان در حدی نیست که بتوان انتظار ارائه آن را در یکی از بیلدهای بتای ویندوز 10 داشت. 

مراسم بعدی مربوط به ویندوز 10 در بیست و یکم ژانویه برگزار می‌شود و مایکروسافت قصد دارد در این مراسم بر روی ویژگی‌های غیربیزینسی ویندوز 10 تمرکز داشته باشد.

     Android iOS , Windowsphone , Symbian , JavaMobile Review ,Learning

چهارشنبه 10 دی 1393  01:09 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها