عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

اتصال موس به تبلت و گوشی اندرویدی

اتصال موس به تبلت و گوشی اندرویدی
چهارشنبه 10 دی 1393  06:02 ق.ظ

سال های سال با موس و کیبورد کار کردیم قشنگ یادمه زمانی که اولین تبلت ها وارد ایران میشدن ، ما یه دونه تبلت اپل آیپد ۲ خریده بودیم که اون موقع واسه خودش شگفتی ساز بود ، با اینکه حس خوب تاچ صفحه نمایش رو دوست داشتیم اما احساس غریبگی میکردیم با کیبورد مجازی . همش حس می کردیم باید با موس و کیبورد کار کنیم وگرنه درست کار نمی کنه :D
حالا که چندسالی از این ماجرا میگذره و گوشی های لمسی ، کینگِ بلامنازع شدن شاید اتصال موس به تبلت یا گوشی کار خنده داری محسوب بشه اما به هر حال گوشی ها و تبلت های اندرویدی از اتصال موس و کیبورد و حتی گیم پد پشتیبانی میکنن .

اتصال موس به تبلت و گوشی با کابل OTG

خب برای وصل کردن موس به تبلت یا گوشی اندرویدی یه موس لازمه و یه کابل OTG و البته یه تبلت یا گوشی اندرویدی با قابلیت USB OTG . تو پست ” چگونه بفهمیم گوشی یا تبلت USB OTG دارد ؟ گفتم که چجوری می تونید متوجه شید گوشی یا تبلت تون از قابلیت OTG پشتیبانی میکنه یا نه .

واسه اتصال موس با تبلت یا گوشی اندرویدی ، کافیه سیم موس رو از طریق کابل OTG به دستگاه خودتون وصل کنید . موس به سادگی شناسایی میشه و دقیقا مثل محیط ویندوز می تونید با موس کار کنید .

فرقش اینه که خبری از دابل کلیک نیست ، همه چی با یه کلیک اجرا میشه . تو محیط اندروید ، راست کلیک موس ، حکم Back رو داره یعنی اگه کلیک راست کنید تو تبلت یا گوشی اندرویدی ، یه مرحله به عقب بر میگردید .

ضمنا سرعت موس رو هم می تونید افزایش و کاهش بدید . واسه این کار به تنظیمات برید ، رو گزینه Language and inputs کلیک کنید ، انتهای اون قسمت یه چیزی با عنوان Trackpad / mouse هست که یه گزینه داره به نام Pointer Speed . رو اون کلیک کنید و سرعتی که مد نظرتون هست رو انتخاب کنید .

اتصال موس وایرلس به تبلت و گوشی

داخل پکیج موس وایرلس یه دانگل USB وجود داره که رابط وایرلس بین تبلت ، گوشی ، لپ تاپ و هر وسیله ای که پورت USB داره هست ، واسه اتصال موس وایرلس باید اون دانگل USB رو از طریق کابل OTG به تبلت یا گوشی وصل کنید . خود اندروید درایور دانگل USB رو شناسایی و بدون هیچگونه کار اضافی موس وایرلس به تبلت یا گوشی اندرویدی وصل میشه .

tachberdee

tachberdee
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 3456
ria1365 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها