ابلاغ دوباره تعلیق تحریم های ایران + متن

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 4038
محل سکونت : خوزستان

ابلاغ دوباره تعلیق تحریم های ایران + متن

در قالب برنامه اقدام مشترک، ایران متعهد شد تا توسعه برنامه هسته ای خود را متوقف کند و در عوض کشورهای ۵+۱ نیز اقدام به تعلیق محدود و موقت تحریم ها کنند.

به گزارش فرهنگ نیوز ، وزارت امورخارجه آمریکا، فایل تمدید برنامه اقدام مشترک یا به عبارتی تعلیق دوباره تحریم ها را منتشر کرد. متن این فایل توسط سایت کرایپتوم، منتشر شده است. در خلاصه آن آمده است: در تاریخ ۲۴نوامبر سال ۲۰۱۳، کشورهای گروه ۵+۱ به توافق اولیه با ایران رسیدند. در قالب برنامه اقدام مشترک، ایران متعهد شد تا توسعه برنامه هسته ای خود را متوقف کند و در عوض کشورهای ۵+۱ نیز اقدام به تعلیق محدود و موقت تحریم ها کنند.

برنامه اقدام مشترک یک بار در تاریخ جولای ۲۰۱۴ و بار دیگر در نوامبر ۲۰۱۴ مجددا با رضایت متقابل تمدید شد. تمدید مجدد رفع موقت تحریم ها تحت برنامه اقدام مشترک ، به دلیل ادامه مذاکرات با هدف رسیدن به یک توافق بلند مدت و به منظور اطمینان حاصل شدن از اینکه برنامه هسته ای ایران تنها صلح آمیز است، در دوره زمانی نوامبر ۲۰۱۴ تا ژوئن ۲۰۱۵ خواهد بود.

در متن این نامه آمده است: دولت ایالات متحده آمریکا بخشی از تحریم های قانونی را لغو خواهد کرد. با این حال تمام تحریم های آمریکااز جمله تحریم معامله با اشخاص و افرادی که در فهرست تحریم ها قرار دارند، در دوره تمدید برنامه اقدام مشترک، لغو یا تعلیق نخواهد شد.

همچنین افراد ایالات متحده آمریکا یا نهادهای خارجی متعلق به آمریکا و یا تحت کنترل آن، همچنان به طور کلی از انجام معاملات با ایران ممنوع هستند مگر آنکه مجوز OFAC را داشته باشند.

تمام تحریم های تعلیق شده در تاریخ ۱جولای ۲۰۱۵ از سر گرفته می شوند مگر آنکه اقدامات بیشتری توسط ۵+۱ و ایران از سر گرفته شده و لغو و چگونگی آن توسط آمریکا صادر و اعلام شود.

افراد ایالات متحده آمریکا و نماینده های خارجی آنها همچنان اجاره شرکت در ارائه یا تمدید خدمات بیمه ای به نفع ایران و یا برای نهادهای تحریمی ایران را ندارند مگر آنکه مجوز آن به طور خاص توسط ofac صادر شده باشد.

وزارت امورخارجه اقدامات زیر را انجام خواهد داد:
جان کری: تحت اختیاراتی که به عنوان وزیر به من واگذار شده است، بدین وسیله موارد تعیین شده و گواهینامه های زیر را ابلاغ می کنم:

طبق بخش های ۱۲۴۴i ، ۱۲۴۵g، e۱۲۴۶ و ۱۲۴۷f قانون آزادی ایران و مبارزه با گسترش سلاح ۲۰۱۲، من تعیین می کنم که برای امنیت ملی آمریکا حیاتی است که بخشی از تحریم ها طبق زیر لغو شوند:

هرگونه معامله توسط افراد غیرآمریکایی برای صادرات مواد پتروشیمی از ایران و خدمات وابسته به آن به استثنای افراد ذکر شده در فهرست تحریم ها و فهرست تحریم های کنترل دارایی های خارجی و وزارت خزانه داری آمریکا به جز کارخانه های ذکر شده: پتروشیمی بندر امام، بوعلی سینا، قائد بصیر، ایران، جم، مرجان، مبین، ملی، نوری، پارس، صدف، عسلویه، شهید تندگویان، شازند و پتروشیمی تبریز.

هرگونه معامله افراد آمریکایی و غیرآمریکایی برای ارائه، نصب و راه اندازی قطعات یدکی لازم برای ایمنی پرواز حمل و نقل هوایی شهروندی ایران، برای بازرسی های ایمنی و تعمیرات در ایران و خدمات وابسته به آن به شرط صدور مجوز از سوی OFAC (دفتر کنترل دارایی های خارجی) و به استثنای معامله با افراد موجود در فهرست تحریم ها به جز ایران ایر.

هرگونه معامله افراد غیرآمریکایی برای خرید، فروش و انتقال فلزات گران بها (به استثنای برخی از موارد ذکر شده در بخش ۱۲۴۵) به استثنای افراد موجود در فهرست تحریم ها و به جز بخش های فرعی سیاسی، آژانس یا ابزارهای دولتی ایران

هرگونه معامله افراد غیرآمریکایی برای فروش، عرضه و یا انتقال کالا و خدمات مربوط به بخش خودرو به جز افراد درج شده در فهرست تحریم ها

در ادامه این فایل، نحوه مبادلات پولی ایران با سایر کشورها و همچنین نحوه تحریم بانک مرکزی توسط جان کری تشریح شده است.

منبع: افکار نیوز
چهارشنبه 10 دی 1393  06:13 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها