دانلود کتاب هنر درمانی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

دانلود کتاب هنر درمانی

 

کتاب هنر درمانی,دانلود کتاب,کتاب الکترونیکی,روانشناسی هنر

 

_________________________________

از آنجا که آثار هنری که در راستای درمان از آن‌ها سود جسته می‌شود، فقط به دلیل ارزش ارتباطی فوری‌شان ارزیابی می‌شوند، بر رشد کامل آثار هنری معنایی، پافشاری نمی‌شود. روش‌های هنری که به تعبیر و تفسیر خود به خود می‌انجامد، به این پشتوانه و امید ارائه شده‌اند که درون مایه‌های ناخود آگاه ذهن بند سانسورهای رها شوند. درمان از راه تداعی‌های کلامی و جمع‌بندی آن مورد تفسیر قرار می‌گیرد. چگونگی رشد و گسترش و تقویت پدیده «انتقال» (انتقال احساساتی که مُراجع نسبت به افراد مهم زندگی اش دارد، به درمانگر) و همچنین کنترل و مهار آن، نقش مهمی در هنر درمانی روانکاوانه (تحلیل بنیاد) دارد.


چون درمان به ارزش های ذاتی موجود در خود هنر وابسته است، درمانگر می کوشد تا به مراجعان خود یاری رساند تا در اندازه توان‌شان به آفریدن آنگونه آثار هنری بپردازد که کیفیت بیانگری و ژرفای آن آثار، برای دیگران هم قابل شناسایی باشد. در همین حال، باید پیش چشم و ذهن داشت که آثار هنری به تناسب سن‌های گوناگون و مراحل رشد شناختی و هنری افراد برگزیده می‌شود. درمانگر از پیشینه بالینی خود برای پاسخگویی به پیام‌های پنهان و نمایانی که در سرنوشت هنر موجودند سود می‌جوید.

امروزه هنر درمانی افزون بر بیمارستان‌های روان پزشکی دولتی و خصوصی مراکز نگهداری سالمندان مؤسسه‌های مددکاری و مدرسه‌های کودکان و نوجوان استثنایی و زندان‌ها به مطب‌های خصوصی روان پزشکان و روانشناسان نیز راه یافته است.

 
مشخصات کتاب:

نام نویسنده: بهنام اوحدی

تعداد صفحات: ۱۶ صفحه

 

 

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 10 دی 1393  07:31 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها