چگونه یک سایت را بطور کامل با IDM دانلود کنیم؟

 
tachberdee
tachberdee
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1391 
تعداد پست ها : 4133
محل سکونت : گلستان

چگونه یک سایت را بطور کامل با IDM دانلود کنیم؟

IDM مخفف internet download manager است این نرم افزار یکی از قوی ترین نرم افزارهای مدیریت دانلود است که برای کسانی که با اینترنت زیاد سروکار دارند یک ابزار ضروری است.

تصور کنید که در حال دانلود یک فایل حجیم هستید در همین لحظه اینترنت شما قطع می شود اگر از IDM استفاده می کنید به راحتی می توانید ادامه فایل مورد نظر را دانلود کنید در غیر اینصورت باید آن فایل را مجددا دانلود نمایید

یکی دیگر از کاربرد های IDM دانلود یک سایت می باشد با این ویژگی شما می توانید تمام فایل های موجود در یک سایت را دانلود نمایید البته باید توجه داشته باشید که بعضی سایت ها این قابلیت IDM را قفل می کنند.

روش دانلود یک سایت:

ابتدا نرم افزار IDM را باز کنید و به قسمت Grabber بروید پنجره ای برای شما باز می شود در قسمت start page/address آدرس سایت مورد نظر را قرار دهید و در قسمت project template نوع فایل هایی که می خواهید دانلود کنید را انتخاب کنید به عنوان مثال برای دانلود تمام عکس های موجود در سایت مورد نظر باید All Pictures of the web site را انتخاب کنید البته با استفاده از این قسمت تنظیمات برای مراحل بعد انجام می شود.

با زدن next به مرحله بعد بروید در این پنجره شما می توانید با انتخاب All files to the following folder مسیر دانلود را انتخاب کنید در غیر اینصورت فایل ها در مسیر پیشفرض خود یعنی پوشه downloads ذخیره می شوند.

به مرحله بعد بروید برای مرور تمام سایت گزینه Explore the whole site را انتخاب کنید و برای اینکه تعیین کنید تنها چه صفحاتی مرور شود و یا چه صفحاتی مرور نشود از گزینه Advanced استفاده می کنیم (صفحات را با نقطه ویرگول از هم جدا کنید).

در مرحله بعد شما می توانید یک فیلتر قرار دهید برای فایل هایی که می خواهید دانلود کنید و فایل هایی که نمی خواهید دانلود کنید.

در قسمت Advanced می توان مشخص کرد که تنها فایل های چه مسیری دانلود شود ویا فایل های چه مسیری دانلود نشود و همچنین محدوده حجم آنها را می توان مشخص کرد .

با انتخابall matched files at once Start downloading فایل ها بلا فاصله بعد از پیدا شدن دانلود می شوند در غیر اینصورت در مرحله بعد با انتخاب فایل ها از میان فایل های مرور شده و زدن دکمه دانلود می توانید آنها را دانلود کنید.

 

چهارشنبه 10 دی 1393  08:39 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها