عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

منطقه زیارتی گردشگری حضرت خالد نبی (ع) کلاله ثبت ملی می شود

منطقه زیارتی گردشگری حضرت خالد نبی (ع) کلاله ثبت ملی می شود
چهارشنبه 10 دی 1393  11:30 ق.ظ

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گلستان در بازید از منطقه گردشگری خالدنبی(ع) کلاله اظهار داشت: پس از سفر رئیس جمهور به استان گلستان و بازدید نماینده ویژه رئیس جمهور از منطقه خالدنبی، با فراهم شدن امکانات و زیرساخت‌های لازم، این منطقه گردشگری ثبت ملی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قربان عباسی افزود: تاکنون برای ایجاد زیرساخت‌ها در این منطقه گردشگری از جمله آب، برق، توسعه زائرسراها و مبلمان داخلی این مجموعه زیارتی بیش از 650 میلیون تومان هزینه شده است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تصریح کرد: در نخستین اقدام برای توسعه و پیشرفت این منطقه گردشگری تا پایان امسال این منطقه ثبت ملی می‌شود.

عباسی اظهار داشت: ایجاد کمپ گردشگری نیز اقدام بعدی در منطقه نمونه گردشگری خالدنبی(ع) شهرستان کلاله است که در چند مرحله اجرایی می‌شود و در مرحله نخست بیش از 300 میلیون تومان برای اجرای آن تخصیص یافته که در سال‌های 93 و 94 اجرایی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: براساس آخرین آمار از ابتدای امسال تاکنون بیش از 15 میلیون گردشگر و زائر به استان گلستان سفر کرده‌اند که باید در راستای افزایش ماندگاری این مسافران در گلستان تلاش شود.

عباسی افزود: در این مدت هم‌چنین بیش از 120 هزار زائر و گردشگر از منطقه نمونه گردشگری خالدنبی(ع) شهرستان کلاله بازدید کرده‌اند.

هم‌چنین فرماندار کلاله در این بازدید گفت: همه تلاش خود را برای تجهیز امکانات و توسعه زیرساخت‌های این منطقه گردشگری انجام خواهیم داد.

نصرت برزگر افزود: بیش از 40 مکان برای اسکان مسافران و گردشگران در منطقه مهیا شده است.

51

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

 

 

کاربران برتر دي ماه                           کاربران برتر بهمن ماه

khodaeem1

khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89154
محل سکونت : خراسان رضوی
دسترسی سریع به انجمن ها