منطقه زیارتی گردشگری حضرت خالد نبی (ع) کلاله ثبت ملی می شود

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89258
محل سکونت : خراسان رضوی

منطقه زیارتی گردشگری حضرت خالد نبی (ع) کلاله ثبت ملی می شود

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گلستان در بازید از منطقه گردشگری خالدنبی(ع) کلاله اظهار داشت: پس از سفر رئیس جمهور به استان گلستان و بازدید نماینده ویژه رئیس جمهور از منطقه خالدنبی، با فراهم شدن امکانات و زیرساخت‌های لازم، این منطقه گردشگری ثبت ملی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قربان عباسی افزود: تاکنون برای ایجاد زیرساخت‌ها در این منطقه گردشگری از جمله آب، برق، توسعه زائرسراها و مبلمان داخلی این مجموعه زیارتی بیش از 650 میلیون تومان هزینه شده است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تصریح کرد: در نخستین اقدام برای توسعه و پیشرفت این منطقه گردشگری تا پایان امسال این منطقه ثبت ملی می‌شود.

عباسی اظهار داشت: ایجاد کمپ گردشگری نیز اقدام بعدی در منطقه نمونه گردشگری خالدنبی(ع) شهرستان کلاله است که در چند مرحله اجرایی می‌شود و در مرحله نخست بیش از 300 میلیون تومان برای اجرای آن تخصیص یافته که در سال‌های 93 و 94 اجرایی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: براساس آخرین آمار از ابتدای امسال تاکنون بیش از 15 میلیون گردشگر و زائر به استان گلستان سفر کرده‌اند که باید در راستای افزایش ماندگاری این مسافران در گلستان تلاش شود.

عباسی افزود: در این مدت هم‌چنین بیش از 120 هزار زائر و گردشگر از منطقه نمونه گردشگری خالدنبی(ع) شهرستان کلاله بازدید کرده‌اند.

هم‌چنین فرماندار کلاله در این بازدید گفت: همه تلاش خود را برای تجهیز امکانات و توسعه زیرساخت‌های این منطقه گردشگری انجام خواهیم داد.

نصرت برزگر افزود: بیش از 40 مکان برای اسکان مسافران و گردشگران در منطقه مهیا شده است.

51

 

 

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 10 دی 1393  11:30 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها