رویکرد شبکه‌های ماهواره‌ای تضعیف بنیان خانواده است

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287040
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

رویکرد شبکه‌های ماهواره‌ای تضعیف بنیان خانواده است

امام جمعه شهرستان ابرکوه یزد:
رویکرد شبکه‌های ماهواره‌ای تضعیف بنیان خانواده است
حجاب نیوز ـ امام جمعه شهرستان ابرکوه یزد به ریشه‌های بی حجابی در جامعه اشاره کرد و گفت: اگر خانواده‌ها به مسأله حجاب به عنوان دستور دینی و امنیت اجتماعی گرایش پیدا کنند، از ورود ماهواره‌ و سی دی‌های غیر اخلاقی به خانه‌های خود جلوگیری می‌کنند.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی، امام جمعه شهرستان ابرکوه یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب، هویت ملی هر جامعه را متفاوت از دیگر جوامع دانست و اظهار داشت: نوع پوشش و حجاب اسلامی، نشانه فرهنگ ملی، هویت اسلامی مردم ایران و شاخص‌ترین وجه اجتماعی، فرهنگی جامعه است. 

حجت الاسلام حسینی، حجاب را از اصول و ضروریات دین اسلام خواند و خاطرنشان کرد: حجاب از تمایزات فرهنگ اسلامی، ایرانی با فرهنگ غربی است زیرا در دین اسلام، حکم وجوب حجاب به عنوان ارزش اخلاقی و کمال انسانی به صراحت در آیات قرآن ذکر شده است.
 
وی به تهاجم فرهنگی غرب علیه جوامع اسلامی اشاره و تصریح کرد: جنگ رسانه‌ای و تهاجم فرهنگی غرب برای از بین بردن ارزش‌های دینی و اخلاقی مسلمانان است که جلو پیشرفت مسلمانان را گرفته و از بیداری اسلامی جلوگیری کند. 

حجت الاسلام حسینی با اشاره به ریشه‌های بی حجابی در جامعه یادآور شد: در برخی خانواده‌ها، مذهب لقلقه زبان است و التزام عملی به دین وجود ندارد و ارزش‌های اسلامی و اخلاقی در سبک زندگی آنها نقش کمرنگی ایفا می‌کند. 

وی افزود: فرد در چنین خانواده‌ای به تدریج از جاذبه‌های کاذب فساد تأثیر می‌پذیرد و نسبت به اعتقادات و شئونات دینی بی‌اعتنا می‌شود که نمود ظاهری آن در سطح جامعه نمایان است.
 
حجت الاسلام حسینی با اشاره به سبک زندگی اسلامی تأکید کرد: اگر فرهنگ دینی در جامعه ترویج شود و مردم به سبک زندگی اسلامی روآورند و به شئونات دینی ملتزم شوند، فرهنگ حجاب و عفاف درجامعه گسترش خواهد یافت.
 
وی تصریح کرد: اگر خانواده‌ها به مسأله حجاب به عنوان دستور دینی و امنیت اجتماعی گرایش پیدا کنند، از ورود ماهواره‌ و سی دی‌های غیر اخلاقی به خانه‌های خود جلوگیری می‌کنند و با شیوه‌های تربیت دینی، بدون افراط و تفریط بر استفاده فرزندانشان از گوشی‌های همراه و اینترنت، کنترل خواهند داشت.
 
امام جمعه شهرستان ابرکوه یزد تأکید کرد: اگر پایبندی به حجاب و عفاف در خانواده و جامعه سست شود، تمام ارزش‌های اخلاقی و متعالی سست می‌شود زیرا بد‌حجابی به هویت دینی جامعه و ایمان افراد آسیب‌ می‌زند. 

وی به اجرای فریضه امر به معروف و نهی منکر در جامعه‌ اشاره و ابراز کرد: اجرای این فریضه الهی مربوط به زمان و مکان خاصی نیست و همانگونه که خانواده‌ها برای سلامت جسمی یکدیگر اهمیت قائل هستند نسبت به سلامت روحی نیز دلسوز باشند.
 
حجت الاسلام حسینی در پایان افزود: مردان با بالا بردن غیرت دینی و بانوان با شناخت شخصیت و کرامت خود می‌توانند در گسترش حجاب و عفاف در جامعه مؤثر باشند./۱۶۰/

 

چهارشنبه 10 دی 1393  12:04 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها