عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تبیین و ترویج حجاب با اجبار امکان‌پذیر نیست

تبیین و ترویج حجاب با اجبار امکان‌پذیر نیست
چهارشنبه 10 دی 1393  12:05 ب.ظ

حجت‌الاسلام بیدار:
تبیین و ترویج حجاب با اجبار امکان‌پذیر نیست
روحانی مستقر گوگ تپه بیله‌سوار گفت: تبیین و ترویج حجاب با اجبار امکان‌پذیر نیست، بلکه باید با آگاهی بخشی، به صورت‌ اختیاری باشد.

به نقل از ایکنا از اردبیل، حجت‌الاسلام بیدار، روحانی مستقر گوگ تپه بیله‌سوار، دیروز هشتم دی‌ماه در بحث دینی «فلسفه حجاب» در سخنانی در مسجد جامع این روستا، گفت: در قرآن کریم، آیات فراوانی به موضوع عفاف و حجاب پرداخته و این معانی را می‌رساند که زن مسلمان باید آن چنان در میان مردم رفت و آمد کند که علائم عفاف و وقار و سنگینی و پاکی در آن مشخص و هویدا باشد و با این صفت شناخته شود.

وی با یادآوری سخنان آیت‌الله شهید مطهری که حجاب را نه محدودیت که مصونیت می‌دانست، افزود: تبیین و ترویج حجاب با اجبار امکان‌پذیر نیست، بلکه باید با آگاهی بخشی، به صورت‌اختیاری باشد، چرا که بر همه ما پایبندی به مبانی و همچنین حفظ ارزش‌های دینی واجب است.

حجت‌الاسلام بیدار افزود: دختران جامعه مادران آینده جامعه هستند و مادران پرورش‌دهنده مردان و کارگزاران یک جامعه هستند لذا باید برای تربیت یک جامعه سالم زنان سالم داشته باشیم و الگوی یک زن و دختر مسلمان باید حضرت فاطمه زهرا(س) باشد.

وی حجاب را علاوه بر پوشش، پرچم دینداری عنوان کرد و اظهار کرد: واجبات دیگر اعم از اقامه نماز نیز در روایات مورد تاکید ائمه قرار گرفته است از جمله پیامبر عظیم‌الشان اسلام فرمود: «نماز ستون دین است و هر کس عمدا نماز را ترک کند از دین اسلام خارج شده است».

 

mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها