هتک حرمت مسجد الاقصی در آخرین روز سال ۲۰۱۴ + تصاویر

 
karkas074
karkas074
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : مهر 1392 
تعداد پست ها : 2100
محل سکونت : Qom

هتک حرمت مسجد الاقصی در آخرین روز سال ۲۰۱۴ + تصاویر

(بسم الله الرحمن الرحیم)
 

رئیس هیئت عالی اسلامی در قدس گفت: مسجد الاقصی در سال ۲۰۱۴ صحنه حوادث تاسف بار و غافلگیرانه از سوی اسرائیلی‌ها بود.

شهرک نشینان افراطی صهیونیست روز سه شنبه و در آستانه پایان سال ۲۰۱۴ در قالب گروه‌های کوچک و متعدد از باب المغاربه وارد صحن‌های مسجد الاقصی شدند.

هیچ دورنمای روشنی برای بهبود اوضاع در سال آینده در اراضی فلسطین به خصوص با توجه به حجم یورش و هتک حرمت اسرائیلی‌ها به بیت المقدس وجود ندارد.

سال ۲۰۱۴ بد‌ترین سال برای مسجد الاقصی و مقدسات اسلامی بود. میزان اقدامات تحریک آمیز سران رژیم اشغالگر و شهرک نشینان افراطی و توهین آنان به قدس و مسجد الاقصی امسال بسیار بیشتر از سال‌های پیشین بوده است.

«شیخ عکرمه صبری» رئیس هیئت عالی اسلامی در قدس گفت: مسجد الاقصی در سال ۲۰۱۴ صحنه حوادث تاسف بار و غافلگیرانه از سوی اسرائیلی‌ها بود. سران این رژیم زشت‌ترین انواع توهین و بی‌حرمتی را در حق مسجد الاقصی مرتکب شدند.

صبری که خطیب مسجد الاقصی نیز است افزود افزایش اقدامات تحریک آمیز سران اسرائیل در مسجد الاقصی و اعمال فشارهای جدید باعث شد ملت فلسطین به جوش و خروش درآیند.

وی اظهار داشت یورش نظامیان اسرائیلی به ساکنان فلسطینی، بازداشت جوانان و در تنگنا قرار دادن ساکنان عرب بیت المقدس در سال ۲۰۱۴ افزایش ملموسی داشته است.

«شیخ کمال خطیب» معاون رییس جنبش اسلامی در داخل فلسطین اشغالی نیز گفت: مقامات اسرائیل در سال ۲۰۱۴ محدویت‌های شدیدی را علیه عرب‌ها و فلسطینیان ساکن بیت المقدس اعمال و طرح‌های توطئه آمیز خود را اجرا کردند.

خطیب افزود: ما امسال شاهد اتفاق بی‌سابقه‌ای بودیم و آن جلوگیری از ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی در ماه مبارک رمضان برای اقامه نماز جمعه بود.

وی اظهار داشت در طول ماه رمضان امسال تنها ۳۰ هزار مسلمان در مسجد الاقصی حضور داشتند این در حالی است که در سال‌های قبل شمار نمازگزاران به دویست و پنجاه هزار نفر می‌رسید.

این مقام فلسطینی آن روز‌ها را برای قدس و مسجد الاقصی «روز سیاه» توصیف کرد.

از سوی دیگر «جمال عمر» کار‌شناس امور قدس گفت: سال ۲۰۱۴ برای مسجد الاقصی بسیار تلخ و سنگین بود.

وی افزود بیت المقدس به خصوص بعد از جنگ اخیر غزه برای دولت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل یک هدف راهبردی شده است.

عکرمه صبری رئیس هیئت عالی اسلامی در قدس تاکید کرد نوار غزه با شهر قدس و مسجد الاقصی ارتباط محکمی دارد. تجاوز اسرائیل به غزه در سال جاری خشم ساکنان بیت المقدس را برانگیخت و در صدد انتقام بر آمدند. تحولات غزه به مثابه جرقه انتفاضه الاقصی بود.

اللهم عجل لولیک الفرج

چهارشنبه 10 دی 1393  01:07 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها