طرح مدیریت مصرف خون در کشور اجرا می‌شود

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 15353
محل سکونت : * پادگان *

طرح مدیریت مصرف خون در کشور اجرا می‌شود

مدیر عامل انتقال خون ایران:

طرح مدیریت مصرف خون در کشور اجرا می‌شود

davoud ghahrdar-11-33.JPG مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران از اجرای طرح مدیریت مصرف خون در کشور خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، دکتر علی اکبر پورفتح‌الله در همایش مدیریت مصرف خون در کشور با اشاره به مشکلات مصرف خون در چرخه بیمارستانی کشورمان، از اجرای طرح مدیریت مصرف خون در کشور در قالب طرح تحول سلامت خبر داد و گفت: با اجرای طرح مدیریت مصرف خون، ادبیات مصرف خون در کشور و نحوه استفاده از فرآورده‌‏‏های خون تغییر خواهد کرد.

 

وی گفت: علی رغم مشکل در مرحله مصرف خون، کشورمان در بحث انتقال خون و تولید فرآورده‎‎های خونی در حد کشورهای پیشرفته دنیاست به نحوی که پلاسمای تولیدی در کشورمان به کشورهای اروپایی صادر و تبدیل به محصول می‏‏‌شود.

 

پورفتح‎‎الله، انتقال خون را یک درمان حماتیی خواند و گفت: چرخه انتقال خون در سراسر دنیا، در مرحله بیمارستانی با مشکل مواجه است و در کشور ما نیز این مشکل وجود دارد. وقتی تخصص‌های مختلف درگیر طب انتقال خون هستند، هر یک مباحث تخصصی رشته خود را در نظر می‌گیرد و به صورت کامل در فرآیند درمان قرار نمی‌گیرند.

 

وی با بیان این که به همین دلیل مطالعات طب بالینی به صورت محدود در سراسر دنیا انجام می‌شود، گفت: در دو سال گذشته، تلاش شده تا چرخه انتقال خون بیمارستانی تقویت و وارد عرصه‌های جدید شود.

 

مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران با اشاره به مصرف متفاوت میزان آلبومین به عنوان یکی از فرآورده‌‏‏های خونی در بیماران کشورهای مختلف، اظهار کرد: نباید به فکر کمیت و افزایش تولید باشیم، بلکه باید با افزایش کیفیت و مدیریت مصرف در بیمارستان‏‏‌ها، زمینه بهتر شدن فعالیت‏‌ها را فراهم کنیم.

 

پورفتح‌الله در پایان از اعتبارات ویژه پژوهشی برای بازنگری در فعالیت‎‎ها خبر داد و ابراز امیدواری کرد که استان یزد پیشتاز این فعالیت‌ها باشد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

نشانی: www.isna.ir

 

 

اشکی که هنگام شکست میریزیم

همان عرقی است که هنگام تلاش نریختیم

 

پنج شنبه 11 دی 1393  09:38 ق.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها