عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

درختان قبل از مرگ اصواتی منتشر می‌کنند

پنج شنبه 11 دی 1393  11:35 ق.ظ

IMAGE634706848751093750.jpg دانشمندان دریافتند که درختان در زمان مرگ صداهایی مافوق صوت از خود منتشر می‌کنند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، با توجه به تحقیقات دانشمندان فرانسوی، درختان در زمان مرگ و قبل از این که نقش بر زمین شوند، صداهایی منتشر می‌کنند که خبر از مرگ قریب الوقوع آنها می‌دهد.

آزمایش‌هایی که توسط محققان گرنوبل در فرانسه انجام شد حاکی از این است که درختان هنگامی که از خشکسالی رنج می‌برند، صداهایی فراتر از صوت از خود منتشر می‌کنند.

محققان نوعی درخت کاج مرده خیس را در یک هیدروژل برای شبیه‌سازی به صورت یک درخت زنده قرار دادند و سپس ژل را در یک محیط مصنوعی خشک قرار داده و به صداهای ناشی از حباب‌های ایجاد شده در هوا گوش دادند.

در حال حاضر، محققان در حال ساخت تجهیزاتی هستند که قادر به گوش دادن صدای درختان باشد.

همچنین محققان در تلاش برای انطباق فناوری حسگرهای صوتی برای تشخیص صدای درختان هستند و نیاز به همکاری با زیست‌شناسان برای به دست آوردن اطلاعاتی در رابطه با حیات درختان دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

نشانی: www.isna.ir

امام حسین علیه السّلام فرمودند

إلهی أنا الفَقیرُ فی غِنایَ فَکَیفَ لاأکونُ فَقیرا فی فَقری؛ 

خدایا! من در حال بى نیازى نیازمندم ؛ پس چگونه در حال فقر نیازمند [تو] نباشم ؟

amirhossein1392

amirhossein1392
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 15015
papeli تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها