اعتراض عراق به حمایت آمریکا از داعش

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 4040
محل سکونت : خوزستان

اعتراض عراق به حمایت آمریکا از داعش

شماری از مقامات عراقی نسبت به آنچه ارسال اشتباهی سلاح برای داعش از سوی آمریکا نامیده می شوند، اعتراض کردند.

به گزارش گروه بین الملل فرهنگ نیوز، سخنگوی پنتاگون چندی پیش اعلام نمود که نیروهای تحت امرش در ارسال تسلیحات برای عراقی ها دچار اشتباه شده و بخشی از این تسلیحات در اختیار نیروهای داعش قرار گرفته است. این رخداد برای چندمین بار در ابتدای این هفته نیز صورت پذیرفته و موجب انتقاد شدید برخی مسئولین عراقی قرار گرفته است.

به گزارش راشا تودی، عواد العوادی نماینده پارلمان عراق در این رابطه هشدار داده و اظهار داشت: « این اولین بار نیست که آمریکایی ها اقدام به ارسال سلاح و مواد غذایی برای داعش نموده و آن را تصادفی می خوانند. آنها قبلا در تلعفر، سپس سنجار و این بار در حوالی بلد اقدام به این کار نموده اند.»

علاوه بر وی، بسیاری از مقامات عراقی بویژه مسئولین مناطقی که در آنها تنش میان دولت عراق و نیروهای تروریستی داعش برقرار است، بارها نسبت به سیاست های ائتلاف بین المللی به ریاست آمریکا در قبال تحولات عراق انتقاد کرده اند.

پیشتر مفید البلدوی شهردار بلد خواستار رسیدگی فوری دولت عراق در این زمینه شده بود. وی در رابطه با این رخداد گفته بود که بالگرد آپاچی وابسته به نیروهای ائتلاف مقادیری سلاح را به دست تروریست هایی رسانده که در روستای الخطیر احاطه شده بودند.

این در حالی است که سفارت آمریکا در بغداد اقدام فوق را تکذیب کرده و آن را ساخته و پرداخته مطبوعات عراقی دانسته است.

با اوج گیری فعالیت های داعش و حملات آنها به عراق، بخش عظیمی از این کشور تحت سیطره این تروریست ها قرار گرفت. ایالات متحده که تا آن زمان سیاست سکوت توام با حمایت پنهانی را در برابر داعش اتخاذ کرده بود، به بهانه مقابله با این گروه، جنگی جدید را با همراهی متحدین خود در عراق آغاز کرد. به باور کارشناسان، هدف نهایی آمریکا از حضور در این رخداد، ایجاد پایگاه نظامی در عراق، اشاعه طرح خاورمیانه جدید و کوبیدن بر طبل فرقه گرایی می باشد، امری که نهایتا به حاشیه رفتن رژیم صهیونیستی بعنوان دشمن اول مسلمین بدل خواهد شد.

 

پنج شنبه 11 دی 1393  12:53 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها