پنج چیزی که اگر گوشی‌های ویندوزفونی داشتند، به اوج می‌رسیدند!

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50671
محل سکونت : یزد

پنج چیزی که اگر گوشی‌های ویندوزفونی داشتند، به اوج می‌رسیدند!

همیشه رقابت بین کمپانی‌ها و کاربرانشان وجود داشته و خواهد داشت و در اغلب موارد کاربران یک کمپانی سعی می‌کنند کمپانی‌های مقابل را تخریب کنند و به دید نقادانه به آن بنگرند. رسانه‌ها نیز از این فرآیند به دور نیستند و هر کدام سعی دارند نگاهی متفاوت به قضیه داشته باشند. اما در این میان رسانه‌هایی نیز وجود دارند که سعی بر بی‌طرف بودن دارند و نقصان‌های و خوبی‌های هر شرکت را می‌گویند. حال بیایید کمپانی بزرگ و صاحب نام نوکیا که اکنون توسط مایکروسافت تصاحب شده است را به دید انتقاد ببینیم، البته نه خودش را، بلکه سیستم عاملی را که از آن در محصولات هوشمندش استفاده می‌کند. همراه ما باشید.Windows Phone 8.1 (Blue), Concepts1

با وجود اینکه نوکیا با سری لومیا خود اسمارت فون‌های بسیار خوبی را روانه بازار کرده است که اغلب از سیستم عامل ویندوز فون استفاده می‌کنند اما همیشه کم توجهی کاربران یکی از نقاط ضعف این شرکت و سیستم عامل بوده و است. در حال حاضر سیستم عامل ویندوز فون حدود 90 درصد در اختیار محصولات نوکیا (مایکروسافت) است و سایر شرکت‌ها تنها نیم‌نگاهی با معرفی یک محصول به آن کرده‌اند و اغلب پی آن را نیز نگرفته‌اند.

اما ما نیز می‌توانیم به این کمپانی صاحب نام درس‌هایی بدهیم تا بلکه بتواند در آینده موفق‌تر از اکنون باشد. از دیدگاه ما محصولات هوشمند ویندوز فون نسبت به اندروید دارای 5 نقصان اساسی هستند.

ویندوز فون اسمارت فونی بسیار ارزان و میان‌رده ندارد

Theres-no-ultra-cheap-Windows-Phone-handset-to-offer-nice-mid-range-features

احتمالا با محصولات چینی در دنیای اندروید آشنا هستید. کمپانی‌هایی نظیر هوآوی و Xiaomi تاکنون محصولات بسیار ارزان قیمت و نسبتا قدرتمندی را (میان‌رده) معرفی و روانه بازار کرده‌اند که تمامی آن ها اندروید را به عنوان سیستم عامل برای خود بر گزیده‌اند. بهتر است مایکروسافت نیز یا خود دست به چنین کاری بزن و یا اینکه به یک کمپانی چینی دست یاری دراز کند تا بلکه شاهد اسمارت فون‌های ویندوز فونی بسیار ارزان قیمت باشیم.

ویندوزی‌ها با آب رابطه چندان خوبی ندارند

Theres-no-water-resistant-Windows-Phone-handset.

حدود سه سال است سونی محصولاتی ضد آبی تولید می‌کند که تاکنون نیز امتحان خود را به‌خوبی پس داده‌اند اما تاکنون از سوی مایکرویافت شاهد یک اسمارت فون ضد آب و ویندوز فونی نبوده‌ایم. اکنون کمپانی‌های ز یادی به ضد آب کردن محصولات خود رو آورده اند و به‌نظر می‌رسد که رفیق دیرین ما که نوکیا (مایکروسافت) نام دارد این موضوع را فراموش کرده است.

رزولوشن QHD تاکنون جایی در دل ویندوزفون باز نکرده است

Pros-VS-cons-of-QHD-1440-x-2560-pixel-displays

پرچم‌داران نوکیا تاکنون صفحه نمایش‌های خوبی داشته‌اند و اغلب در رقابت با پرچم‌داران اندرویدی پیروز میدان بودند (کمی با اغراق) اما در زمانی که اغلب کمپانی‌ها به سوی صفحه نمایش‌هایی با رزولویشن QHD می‌روند بهتر است مایکروسافت و اسمارت فون‌های ویندوز فونی نیز به این تکنولوژی تازه به دوران رسیده پر و بال دهند، زیرا که حتی در اعداد نیز 1920 در 1080 پیکسل کمتر از 1440 در 2560 پیکسل است.

ویندوز فون جان بهتر است عروسک محبوب باربی را الگوی خود قرار دهی

Theres-no-ultra-thin-Windows-Phone-handset

بهتر است مایکروسافت نیز به محصولاتش کمی مزه گرسنگی را بچشناند تا بلکه نازک‌تر و باریک اندام‌تر شوند. باید قبول کنیم که اسمارت فون‌های ویندوز فونی (بجز نسخه ویندوزی اچ‌تی‌سی وان m9) بسیار ضخیم هستند و توان رقابت با محصولات فوق نازک اندرویدی را ندارند.

کسی نیست روی ویندوزفون سرمایه گذاری کند؟

Theres-no-luxury-Windows-Phone-handset

اغلب این محصولات یا از سیتسم عامل iOS استفاده می‌کنند و یا اینکه اندروید را برگزیده‌اند و تاکنون محصولی لوکس که از ویندوزفون استفاده کند را مشاهده نکرده‌ایم. البته از مایکروسافت چنین انتظاری نداریم اما بهتر است کمپانی‌هایی که افراد ثروتمند جامعه را هدف قرار داده‌اند نیز به سوی ویندوزفون بیایند.

پنج شنبه 11 دی 1393  05:04 ب.ظ
تشکرات از این پست
ria1365
دسترسی سریع به انجمن ها