حال پادشاه عربستان هنوز بد است

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 4038
محل سکونت : خوزستان

حال پادشاه عربستان هنوز بد است

پادشاه عربستان، بر خلاف آنکه اعلام شد برای معاینات پزشکی به بیمارستان منتقل شده، با گذشت بیش از 24 ساعت هنوز مرخص نشده است.

به گزارش فرهنگ نیوز، دیوان پادشاهی عربستان، روز چهارشنبه خبر داد که «عبدالله بن عبدالعزیز» به دلیل معاینات و آزمایش‌های پزشکی به بیمارستان شهرک پزشکی «ملک عبدالله» در ریاض منتقل شده است.

حساب توئیتری معروف به «مجتهد» عربستان، که به انتشار اخبار محرمانه آل سعود مشهور است، ساعتی بعد در صفحه خود اعلام کرد که پادشاه عربستان در درمانگاه مخصوص خود بوده اما به دلیل آنکه حالش وخیم شده است، نیاز به انتقال به بیمارستانی مجهزتر پیدا کرده است.

مجتهد سپس از جابه‌جایی‌های کلان در رأس هرم قدرت در عربستان خبر داد و مدعی شد که ممکن است سلمان بن عبدالعزیز ولی‌عهد عبدالله، برکنار و مقرن بن عبدالعزیز، جانشین ولی‌عهد، ولی‌عهد شود و در نهایت شاه سعودی کناره‌گیری خود را اعلام کند (جزئیات بیشتر).

جدیدترین خبر حال «عبدالله»

مجتهد یک روز بعد در صحفه خود اعلام کرد که «از روز چهارشنبه تا امروز (پنجشنبه) حال شاه اندکی بهبود یافته اما حالش هنوز بد است. علت انتقال او به بیمارستان گارد نیز تنگی نفس شدید بود که چندین ساعت به همین حال باقی ماند تا اینکه بعد از چند ساعت اندکی بهتر شد».

در حالی که هنوز روشن نیست که آیا پادشاه عربستان زنده است یا خیر، «مجتهد» همچنین گفت: پادشاه بر خلاف سفارش پزشکان برای ادامه بستری، اصرار دارد که مرخص شود و به کاخش در ریاض برود، در حالی که هنوز روشن نیست آیا تمایل دارد یا حتی قادر است که به (درمانگاه) «روضه خریم» برود یا خیر.

مجتهد افزود: شاید پزشکان به این دلیل که نیاز شود پادشاه به سرعت به بیمارستان بازگردد، در مرخص کردن او عجله‌ نمی‌کنند.

تماس تلفنی شاه مغرب با ولی‌عهد «عبدالله»

رسانه‌های مغربی و عربستانی پنجشنبه گزارش کردند که «محمد ششم» پادشاه مغرب روز پنجشنبه با «سلمان بن عبدالعزیز» ولی‌عهد پادشاه عربستان تماس تلفنی گرفته تا از صحت حال شاه عربستان با خبر شود.

خبرگزاری «مغرب عربی» پنجشنبه گزارش کرد: دیوان پادشاهی مغرب اعلام کرد که محمد ششم، در تماسی تلفنی با سلمان بن عبدالعزیز ولی‌عهد شاه عربیتان، از صحت حال ملک عبدالله مطلع شد.

بازار داغ شایعات مرگ عبدالله

اولین بار نیست که شایعات مرگ عبدالله بن عبدالعزیز منتشر می‌شود. اما این بار، پس از بستری شدن شاه عربستان و انتشار سریع خبر آن، شایعات را تقویت کرد.

از زمان انتشار خبر انتقال شاه عربستان به بیمارستان، گفته می‌شود که ملک عبدالله از یک هفته گذشته دچار مرگ بالینی شده و به واسطه لوله‌های اکسیژن و تنفس مصنوعی زنده اما ارگان‌های حیاتی او از کار افتاده است.

هر چند این شایعات فقط در حد شایعه باقی مانده است، اما دیوان پادشاهی عربستان پس از خبر انتقال شاه به بیمارستان هنوز هیچ واکنشی به اخبار و شایعات نشان نداده است؛ در عین حال هنوز هیچ قرار رسمی شاه، لغو نشده و علاوه بر این برخی منابع نزدیک به خاندان سعودی ضمن تأکید بر بد بودن حال شاه، خبر مرگ وی را تأیید نکرده‌اند.

منبع: فارس
پنج شنبه 11 دی 1393  08:25 ب.ظ
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها