عضویت العربیة English
يکشنبه، 3 مرداد 1395 (سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل)
امام حسن علیه‌السلام: هر کس احسان‌هاى خود را برشمرد، بخشندگى خود را تباه کرده است. بحارالأنوار، ج 74، ص 417
مسیر جاری : صفحه اصلی/انجمن ها/دین پژوهی/حکومت دینی/دفاع مقدس و شهداء/اخبار دفاع مقدس

اخبار سپاه و بسیج

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:22 ق.ظ

مسئول نمایندگی ولي فقيه در سپاه علي بن ابي طالب(ع):

تشكيل 7 كميته براي برگزاري كنگره بزرگداشت شهداي روحاني در قم

مسئول نمایندگی ولي فقيه در سپاه علي بن ابي طالب(ع) از تشكيل هفت كميته براي برگزاري كنگره بزرگداشت شهداي روحاني در استان قم خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد حسن اكبري در ديدار مسئولان برگزاري همايش بزرگداشت شهداي روحاني با آیت الله گرامی در سخناني تصريح كرد: ما بايد در جامعه به مسئله ترويج فرهنگ جهاد و شهادت اهتمام جدي داشته باشيم و اين مسئله يكي از مباحث مهم در جامعه ما به شمار مي‌رود.

وي در ادامه با اشاره به جايگاه شهداي روحاني و نقشي كه روحانيون در دوران دفاع مقدس ايفا كردند، گفت: رهبر معظم انقلاب تاكيد بسياري بر برگزاري يادواره‌هاي شهداي روحاني داشته‌اند و ما نيز در راستاي تحقق فرمايشات مقام معظم رهبري نسبت به برگزاري يادواره شهداي روحاني اقدام خواهيم كرد.

مسئول نمایندگی ولي فقيه در سپاه علي بن ابي طالب(ع)با اشاره به اينكه كنگره بزرگداشت شهداي روحاني تاكنون در 13 استان برگزار شده است، افزود: با توجه به اينكه استان قم از شرايط بسيار ويژه و خاصي برخوردار است و روحانيت در اين استان از جايگاه ويژه‌اي برخوردار هستند، بنابر اين ما تصميم گرفتيم كه نسبت به برگزاري مراسمي باشكوه براي بزرگداشت شهداي روحاني اقدام كنيم.

وي يادآور شد: سپاه علي بن ابي طالب (ع) مسئوليت برگزاري اين كنگره را عهده دار شده است و دبيري اين مراسم نيز بر عهده حوزه نمايندگي ولي فقيه در سپاه علي بن ابيطالب است.

حجت الاسلام و المسلمین اكبري با اشاره به اينكه 5 هزار و 200 نفر از روحانيون در دوران دفاع مقدس به درجه رفيع شهادت رسيده‌اند، گفت: ما در قم در سه بخش نسبت به شناسايي شهداي روحاني اقدامات لازم را انجام داده‌ايم.

وي بيان داشت: هزار و 200 نفر از روحانيوني كه از قم به جبهه‌هاي حق عليه باطل اعزام شده‌اند به شهادت رسيده‌اند و همچنين 280 نفر از روحانيون انتقالي و 150 نفر از روحانيون متولد در قم در راستاي برگزاري مراسم بزرگداشت شهداي روحاني شناسايي شده‌اند.

مسئول نمایندگی ولي فقيه در سپاه علي بن ابي طالب(ع) با اشاره به تشكيل هفت كميته براي برگزاري اين مراسم تصريح كرد: 22 رده استاني در برگزاري اين همايش همكاري دارند و اميدواريم كه در اين راه بتوانيم از نظرات علما و بزرگان حوزه نيز استفاده لازم را داشته باشيم.

شايان ذكر است كه كنگره بزرگداشت شهداي روحاني ارديبهشت ماه سال آينده برگزار خواهد شد.

 

فرمانده سپاه علي بن ابيطالب:

نسل جوان نقش تعيين‌كننده روحانيت در دفاع مقدس را درك كنند

فرمانده سپاه علي بن ابي طالب(ع) قم گفت:‌ بايد نسل جوان با درخشش روحانيت در دوران دفاع مقدس و نقش تاثيرگذار اين قشر بيشتر آشنا شوند.

سردار مهدی مهدوي نژاد در ديدار مسئولان برگزاري كنگره بزرگداشت شهداي روحاني با آيت‌الله گرامي در سخناني اظهار داشت: در بسياري از استان‌هاي كشور زمينه‌هاي برگزاري اين كنگره فراهم شده است.

وي ادامه داد: اما در استان قم با توجه به موقعيت ويژه اين استان ما قصد داريم كه كنگره بزرگداشت شهداي روحاني با شكوه هرچه بيشتر برگزار شود.

فرمانده سپاه علي بن ابي طالب(ع) گفت: ما با برگزاري كنگره‌هايي نظير كنگره بزرگداشت ياد و نام شهداي روحاني به قلب خودمان نيز جلايي خواهيم داد.

وي با اشاره به جانفشاني‌هاي رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس از جمله جانفشاني‌هاي روحانيون اظهار داشت: اين كنگره‌ها فرصت بسيار خوبي است كه ما بتوانيم ارزش‌هاي دوران دفاع مقدس را به نسل جوان امروز انتقال دهيم.

سردار مهدوي نژاد تاكيد كرد: اين كنگره‌ها فرصت بسيار خوبي است كه راه براي حركت به سمت آينده را براي ما مشخص كند.

وي با اشاره به تاثيرگذاري روحانيت در همه عرصه‌ها اضافه كرد: روحانيت در روزهاي حساس و تاريك طاغوت درخشيدند و حركت مردم در مسير انقلاب را راهنمايي كردند و در دوران پيش از پيروزي انقلاب اسلامي پرچم‌دار حركت مردم بودند.

فرمانده سپاه علي بن ابي طالب(ع) قم با اشاره به درخشش روحانيت در دوران دفاع مقدس يادآور شد: روحانيت در دوران دفاع مقدس خوش درخشيدند و نقش تعيين كننده‌اي داشتند.

وي خاطرنشان كرد: اميدواريم كه بتوانيم با برگزاري چنين كنگره‌هايي گوشه‌اي از نقش آفريني روحانيت در دوران دفاع مقدس را ارج نهيم.

 

آيت‌الله گرامي:

خانواده شهداي روحاني فراموش نشوند

استاد حوزه علميه قم بر توجه هرچه بيشتر به خانواده شهدا از جمله خانواده شهداي روحاني تاكيد كرد و گفت: خانواده شهداي روحاني فراموش نشوند.

آيت‌الله محمد علي گرامي در ديدار مسئولان برگزاري كنگره بزرگداشت شهداي روحاني در سخناين با اشاره به اينكه روحانيت همواره مظلوم واقع شده است، گفت: ما در همه عرصه‌ها و حركت‌ها شاهد حضور روحانيت و تاثيرگذاري اين قشر هستيم.

وي با اشاره به نقش روحانيت در دوران معاصر تاكيد كرد: در قضيه ملي شدن صنعت آيت‌الله كاشاني نقش بسيار مهمي داشت و در قضيه تحريم تنباكو نيز ميرزاي شيرازي نقش اصلي را ايفا كرد.

استاد حوزه علميه قم با اشاره به نقش آفريني روحانيت در دوران پيش از پيروزي انقلاب اسلامي و پس از سال 42 يادآور شد: روحانيت در همه عرصه‌ها موفق عمل كرده است و ما امروز شاهد اين هستيم كه هرجا حوزه‌اي خوب تشكيل شده است، مشكلات آن منطقه در ابعاد مختلف برطرف شده است.

وي در بخش ديگري از سخنا خود به وضعيت خانواده شهدا اشاره كرد و تصريح كرد: خانواده شهدا و به ويژه خانواده شهداي روحاني مشكلاتي دارند كه بايد مسئولان نسبت به اين مشكلات و رفع آن توجه لازم را داشته باشند.

گرامي با اشاره به پيشرفت‌هاي كشور در عرصه‌هاي مختلف گفت: ما اگر مقايسه‌اي بين وضعيت كنوني و وضعيت قبل از پيروزي انقلاب اسلامي داشته باشيم متوجه مي‌شويم كه به چه پيشرفت‌هايي دست يافته‌ايم.

وي استقلال را يكي از مهم‌ترين دستاوردهاي پيروزي انقلاب اسلامي عنوان كرد و ادامه داد: امروز قواي سه گانه ما با استقلال كامل به فعاليت مي‌پردازند و همه اين دستاوردها به بركت خون شهدا است كه بايد ما به وظيفه خود در قبال شهدا عمل كنيم.

استاد حوزه علميه قم بهترين نوع از دنيا رفتن را شهادت عنوان كرد و افزود: اميدواريم كه خداوند اين افتخار را نصيب كساني كه خواهان شهادت هستند، بكند.

 

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:23 ق.ظ

مسئول کانون بسیج فرهنگیان بیارجمند:

تعلیم نباید مانع تعلم باشد

مسئول کانون بسیج فرهنگیان بیارجمند همایش بزرگداشت روز امور تربیتی و تربیت اسلامی که در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش بیارجمند برگزار شد گفت: تعلیم نباید مانع تعلم باشد.

در این همایش که مربیان امور تربیتی، معاونین پرورشی و مربیان بهداشت منطقه بیارجمند حضور داشتند، احمدی مدیر کانون بسیج فرهنگیان بیارجمند با اشاره به جایگاه والا و حساس امور تربیتی در پیکره آموزش و پرورش گفت: در لسان قرآن کریم و در تعالیم اسلام، همیشه تزکیه مقدم بر تعلیم بوده است و این موضوع حساسیت و ظرافت کار مربیان پرورشی را در دستگاه آموزش و پرورش تأکید می کند.

وی افزود: تعلیم نباید مانع تعلم باشد، بلکه زمینه ساز آن بوده و بستر تربیت فراگیر را فراهم می آورد و تعلم نیز می تواند راهگشای تعلیم بوده و استعدادهای دانش آموزان را پرورش دهد.

احمدی در ادامه مربیان پرورشی را به بکارگیری دانش آموزان در فعالیت های مدرسه و تقویت حس مسئولیت پذیری، تکرار و تمرین اصول تربیتی، مراقبت و مواظبت دائم و پرداخت عملی اصول و احکام اسلامی توصیه نمود و تصریح کرد: دشمن با برنامه کار می کند و هدف او انحراف نسل جوان و دور کردن دانش آموزان از تعالیم انسان ساز اسلام است و شما عزیزان باید بیش از پیش هوشیار بوده و مراقب باشید.

در ادامه حجت الاسلام عباس نژاد مسئول سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اذعان کرد: به فرموده رهبری حداقل نیمی از اهداف آموزش و پرورش در راستای تربیت اسلامی باشد و این وظیفه همه است اما مسئولیت شما یزرگواران بیشتر از بقیه است و باید با آگاهی و احتیاط بیشتر در راستای رشد فرهنگی و دینی دانش آموزان بکوشید.

وی افزود: باید در کنار تزکیه و تربیت زمینه رشد علمی دانش آموزان نیز فراهم شود، چراکه اگر انسان در مسائل رشد دینی تلاش کند ولی آگاه نباشد، بی تردید ضربه مهلکی بر اصل تربیت فرود می آید.

کانون بسیج فرهنگیان در پایان به مربیان پرورشی فعال جوایزی به رسم یادبود اهدا کرد.

شرکت 226 دانش آموز میامی در اردوی راهیان نور

76 دانش آموز دختر و 150 دانش آموز پس از منطقه میامی و بیارجمند در اردوهای راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس حضور خواهند داشت.

علی اصغر رجبی مدیر کاروان بسیج دانش آموزی خواهران سپاه میامی هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنا نمودن دانس آموزان با حماسه هشت سال دفاع مقدس عنوان نمود و افزود: در مرحله اول اردوراهیان نور دانش آموزان بسیجی که بصورت متمرکز برگزار می شود، 76 دانش آموز دختر مداری میامی در اردو شرکت خواهند کرد و  4 نفر هم نیز به عنوان کادر اجرایی همراه در این اردو حضور خواهند داشت.

مسئول حوزه بسیج دانش آموزی شهید فهمیده سپاه میامی اظهار داشت: زمان اعزام مرحله اول دانش آموزان از 25 اسفندماه سال 89 تا اول فروردین 1390 می باشد و به مدت 6 روز خواهد بود.

وی درخصوص مناطق مورد بازدید در دانش آموزان در اردوهای راهیان نور تصریح کرد: مناطق عملیاتی فتح المبین، طلائیه، هویزه، شلمچه، اروندکنار، خرمشهر و ... برای بازدید دانش آموزان برنامه ریزی شده است و اجرای مسابقات فرهنگی و هنری، روایتگری، مداحی و خاطره گویی نیز در طول اردو برای آنان پیش بینی شده است.

رجبی در پایان گفت: هزینه هر دانش آموز بابت شرکت در اردوی راهیان نور مبلغ 250000 ریال می باشد.

همچنین نعمت ا... زهرابی مدیر کاروان دانش آموزان پسر میامی نیز با اشاره به اردوی عملی آمادگی دفاعی پسران در مناطق عملیاتی دفاع مقدس گفت: هدف از برگزاری این اردو ایجاد تحول در درس آمادگی دفاعی و آشنایی دانش آموزان با ارزشهای متعالی دفاع مقدس و شهدای گرانقدر و ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری است.

زهرابی افزود: 150 دانش آموز پسر از مناطق میامی و بیارجمند که دوره های تئوری آمادگی دفاعی را گذرانده اند برای بازدید از مناطق جنگی در طرح « از مدرسه تا مدرسه» ویژه دانش آموزان پایه دوم متوسطه در این اردو شرکت خواهند کرد و 10 نفر از عوامل اجرایی نیز در این اردو به همراه این کاروان حاضر خواهند بود.

وی افزود: اعزام دانش آموزان در 14 اسفندماه سال 89 می باشد و سازماندهی دانش آموزان در چهار دسته 40 نفره بوده و هر دسته به نام یک شهید دانش آموز نامگذاری شده است.

نعمت الله زهرابی در پایان گفت: هزینه اردوی راهیان نور برای دانش آموزان پسر که دوره آمادگی دفاعی را گذرانده اند، رایگان می باشد.

بازدید بسیجیان از نمایشگاه «سیاه، سفید و خاکستری»

حلقه های تربیتی و شجره طیبه صالحین پایگاه خدیجه کبری(س) مهدیشهر از نمایشگاه « سیاه، سفید و خاکستری» که در سمنان برپا بود بازدید کردند. در این نمایشگاه اطلاعاتی در زمینه حجاب و فلسفه آن در قالب عکس و مطالب و بروشور و فرقه های ضاله از جمله شیطان پرستی، بهائیت، صوفی و ... در معرض نمایش قرار گرفته بود.

در این بازدید شریعت پناهی پیرامون شیطان پرستی و فلسفه وجودی آن و حجت الاسلام انصاری نیا در زمینه بهائیت توضیحاتی را برای بسیجیان ارائه دادند. پخش تصاویر و نماهنگ هایی در زمینه ورود امام به ایران و جنگ و جبهه و ایستگاه دوست یابی با شهدا از دیگر برنامه های این نمایشگاه بود.

همایش خبرنگاران افتخاری بسیج در سمنان برگزار شد

به همت روابط عمومی و تبلیغات سپاه ناحیه سمنان و با همکاری روابط عمومی تیپ 12 قائم(عج) و سپاه ناحیه مهدیشهر، همایش خبرنگاران افتخاری بسیج در کانون بسیج جوانان سپاه سمنان برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، در این برنامه 30 نفر از خواهران و برادران خبرنگار افتخاری بسیج از نواحی سمنان و مهدیشهر و تیپ حضرت قائم(عج) حضور داشتند.

علیرضا رجبی مدیر روابط عمومی و تبلیغات سپاه استان با اشاره به نقش رسانه ها در اطلاع رسانی و مقابله با جنگ نرم دشمن گفت: ما باید شاهد حضور بسیجیان در رسانه های جمعی همچون مطبوعات، رادیو، تلویزیون و فضای مجازی باشیم.

رجبی با اشاره به ضرورت فعالیت خبرنگاران بسیج به عنوان سربازان جنگ نرم، افزود: تمام تلاش خبرنگاران بسیج باید انعکاس هنرمندانه محتوای فعالیتهای بسیج باشد و در عین حال باید در ارسال اخبار، سرعت و دقت کافی داشت و بگونه ای اخبار را تنظیم نمود که برای عموم مردم قابل درک باشد.

مدیر روابط عمومی سپاه استان سمنان تصریح کرد: باید سهم همه قسمتهای بسیج در اخبار توسعه یابد و حق بسیجیان در توسعه تفکر بسیجی و ارائه تصویری همه بعدی از بسیج، محقق شود.

وی در ادامه بیان داشت: شرط حضور فعال در عرصه خبرنگاری بسیج، باور سربازی انقلاب اسلامی است و این باور، زمینه تلاش و رشد خبرنگاران بسیجی را فراهم خواهد کرد.

در این نشست نورانیان خبرنگار صدا و سیمای مرکز سمنان به معرفی ابزارهای جدید تهیه خبر و سوء استفاده دشمنان از ابزارهای خبر پرداخت و به فرایند کسب مهارت مقدماتی خبرنگاری و اصول خبرنویسی اشاره کرد.

 

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:25 ق.ظ

اردوی جهادی دانشجویان در نوروز 90 برگزار می شود

سازمان بسیج سازندگی سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با همکاری سازمان بسیج دانشجویی استان در نوروز سال 1390 اقدام به برگزاری اردوهای جهادی می نماید.

حسین شیخ طاهری مدیر سازمان بسیج سازندگی و کارآمدی سپاه استان سمنان با اشاره به اجرای طرح های محرومیت زدایی در سطح استان، اظهار داشت: برای این منظور با همکاری عده ای از بسیجیان دانشجو و با مشارکت سازمان بسیج دانشجویی سپاه استان، سه گروه در عرصه های آموزشی، فرهنگی و بهداشت و درمان در سطح استان به فعالیت خواهند پرداخت.

وی افزود: گروه اول دانشجویان 40 نفر از خواهران بسیجی هستند که در عرصه دامپزشکی از تاریخ 3 فروردین  لغایت 8 فروردین 1390، در خارتوران بیارجمند حضور یافته و فعالیت می نمایند.

شیخ طاهری در ادامه گفت: گروه دوم نیز متشکل از 70 نفر بسیجی خواهر و برادر است که در منطقه طرود شاهرود حاضر شده و از تاریج 33 فروردین  لغایت 8 فروردین 1390، به فعالیت خواهند پرداخت.

مدیر سازمان بسیج سازندگی سپاه استان سمنان در پایان افزود: گروه سوم بسیجیان نیز گروهی 20 نفره از خواهران و برادران بسیجی دانشجو می باشند که در منطقه توچاهی و کوه زر دامغان از تاریخ 8 فروردین لغایت 10 فروردین 1390، به فعالیت خواهند پرداخت.

تست آمادگی جسمانی کارکنان سپاه دامغان برگزار شد

به همت تربیت بدنی سپاه استان و ناحیه دامغان با حضور کلیه پایوران شامل درجه داران، افسران جزء و ارشد در محل استادیوم ورزشی حمزه سیدالشهداء تست آمادگی جسمانی کارکنان سپاه دامغان برگزار شد.

سرهنگ شیرازی مسئول تربیت بدنی سپاه دامغان هدف از برگزاری تست آمادگی جسمانی پاسداران را ارتقاء آمادگی جسمانی پایوران و اندازه گیری سطح سلامت آنها دانست و افزود: این برنامه بر اساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر آمادگی جسمانی نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران شامل رشته های دو 1600 متر برای تمام افراد ستادی، دو 2400 متر برای افراد صفی، دو 60 متر سرعت برای همه نیروها، دراز و نشست و پرش عمودی برای همه نیروها می باشد و در پایان با گرفتن معدل گیری وضعیت آمادگی جسمانی پایوران محاسبه می شود.

کارگاه آموزشی آثار سوء مواد مخدر در سپاه دامغان برگزار شد

به همت عملیات و گروهان قرارگاه سپاه ناحیه دامغان، کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و معرفی آثار شوم مواد افیونی با حضور کلیه سربازان سپاه ناحیه دامغان در محل سالن اجتماعات ناحیه برگزار شد.

بنا به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، در این کارگاه آموزشی سرهنگ شیرازی کارشناس مسائل بهداشت و سلامت اجتماعی، در سخنانی هدف از برگزاری اینگونه جلسات را آشنایی جوانان با آثار و عواقب شوم مواد افیونی عنوان نمود و تاکید کرد: یکی از حربه های دشمنان نظام اسلامی تخریب جوانان کشور است که برای دستیابی به این هدف از هر روش ممکن استفاده می کنند.

وی افزود: یکی از این روش ها توزیع و پخش مواد مخدر صنعتی می باشد و با توجه به اینکه ایران بیشترین مرز زمینی با کشور افغانستان داراست، لذا بیشتریت خطر هم از این ناحیه متوجه کشور ماست.

شیرازی گفت: از زمانی که آمریکا به کشور افغانستان حمله نظامی کرده است، تولید مواد مخدر در این کشور به 40 برابر افزایش یافته است و می بایست مسئولین بطور منسجم تر و جدی تر از ورود این مواد به کشور جلوگیری کنند تا کمتر شاهد از هم پاشدگی بنیان خانواده ها و کاهش سلامت اجتماعی جوانانمان باشیم.

وی در ادامه به معرفی برخی از مواد افیونی پرداخته و اثرات جسمی و روحی این مواد را برای سربازان تشریح کرد و به سوالات سربازان حاضر در جلسه پاسخ گفت.

ضابطین بسیجی سمنان محموله مشروبات الکی را کشف کردند

ضابطین بسیجی سپاه ناحیه سمنان یک توزیع کننده مشروبات الکی خارجی در سمنان را دستگیر کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، سرهنگ علی نقی همتی فرمانده سپاه ناحیه سمنان در این خصوص گفت: به دنبال کسب اطلاعات مردمی پیرامون توزیع مشروبات الکی خارجی در شهرستان سمنان، ضابطین قضایی بسیج با انجام تعقیب و مراقبت، این شبکه توزیع را شناسایی کرده و با اخذ مجوز قضایی اقدام به دستگیری عامل اصلی توزیع این مشروبات در سمنان کردند.

همتی در ادامه افزود: ضابطین قضایی بسیج پس از توقیف خودروی متهم اصلی و بررسی و تجسس خودروی این فرد، بیش از 60 بطری انواع مشروبات خارجی از این شخص کشف کردند.

گفتنی است متهم به انضمام مشروبات الکی کشف شده، تحویل مراجع قضایی شد.

 

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:26 ق.ظ

مسئول کانون بسیج فرهنگیان بیارجمند:

تعلیم نباید مانع تعلم باشد

مسئول کانون بسیج فرهنگیان بیارجمند همایش بزرگداشت روز امور تربیتی و تربیت اسلامی که در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش بیارجمند برگزار شد گفت: تعلیم نباید مانع تعلم باشد.

در این همایش که مربیان امور تربیتی، معاونین پرورشی و مربیان بهداشت منطقه بیارجمند حضور داشتند، احمدی مدیر کانون بسیج فرهنگیان بیارجمند با اشاره به جایگاه والا و حساس امور تربیتی در پیکره آموزش و پرورش گفت: در لسان قرآن کریم و در تعالیم اسلام، همیشه تزکیه مقدم بر تعلیم بوده است و این موضوع حساسیت و ظرافت کار مربیان پرورشی را در دستگاه آموزش و پرورش تأکید می کند.

وی افزود: تعلیم نباید مانع تعلم باشد، بلکه زمینه ساز آن بوده و بستر تربیت فراگیر را فراهم می آورد و تعلم نیز می تواند راهگشای تعلیم بوده و استعدادهای دانش آموزان را پرورش دهد.

احمدی در ادامه مربیان پرورشی را به بکارگیری دانش آموزان در فعالیت های مدرسه و تقویت حس مسئولیت پذیری، تکرار و تمرین اصول تربیتی، مراقبت و مواظبت دائم و پرداخت عملی اصول و احکام اسلامی توصیه نمود و تصریح کرد: دشمن با برنامه کار می کند و هدف او انحراف نسل جوان و دور کردن دانش آموزان از تعالیم انسان ساز اسلام است و شما عزیزان باید بیش از پیش هوشیار بوده و مراقب باشید.

در ادامه حجت الاسلام عباس نژاد مسئول سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اذعان کرد: به فرموده رهبری حداقل نیمی از اهداف آموزش و پرورش در راستای تربیت اسلامی باشد و این وظیفه همه است اما مسئولیت شما یزرگواران بیشتر از بقیه است و باید با آگاهی و احتیاط بیشتر در راستای رشد فرهنگی و دینی دانش آموزان بکوشید.

وی افزود: باید در کنار تزکیه و تربیت زمینه رشد علمی دانش آموزان نیز فراهم شود، چراکه اگر انسان در مسائل رشد دینی تلاش کند ولی آگاه نباشد، بی تردید ضربه مهلکی بر اصل تربیت فرود می آید.

کانون بسیج فرهنگیان در پایان به مربیان پرورشی فعال جوایزی به رسم یادبود اهدا کرد.

شرکت 226 دانش آموز میامی در اردوی راهیان نور

76 دانش آموز دختر و 150 دانش آموز پس از منطقه میامی و بیارجمند در اردوهای راهیان نور و بازدید از مناطق عملیاتی دفاع مقدس حضور خواهند داشت.

علی اصغر رجبی مدیر کاروان بسیج دانش آموزی خواهران سپاه میامی هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنا نمودن دانس آموزان با حماسه هشت سال دفاع مقدس عنوان نمود و افزود: در مرحله اول اردوراهیان نور دانش آموزان بسیجی که بصورت متمرکز برگزار می شود، 76 دانش آموز دختر مداری میامی در اردو شرکت خواهند کرد و  4 نفر هم نیز به عنوان کادر اجرایی همراه در این اردو حضور خواهند داشت.

مسئول حوزه بسیج دانش آموزی شهید فهمیده سپاه میامی اظهار داشت: زمان اعزام مرحله اول دانش آموزان از 25 اسفندماه سال 89 تا اول فروردین 1390 می باشد و به مدت 6 روز خواهد بود.

وی درخصوص مناطق مورد بازدید در دانش آموزان در اردوهای راهیان نور تصریح کرد: مناطق عملیاتی فتح المبین، طلائیه، هویزه، شلمچه، اروندکنار، خرمشهر و ... برای بازدید دانش آموزان برنامه ریزی شده است و اجرای مسابقات فرهنگی و هنری، روایتگری، مداحی و خاطره گویی نیز در طول اردو برای آنان پیش بینی شده است.

رجبی در پایان گفت: هزینه هر دانش آموز بابت شرکت در اردوی راهیان نور مبلغ 250000 ریال می باشد.

همچنین نعمت ا... زهرابی مدیر کاروان دانش آموزان پسر میامی نیز با اشاره به اردوی عملی آمادگی دفاعی پسران در مناطق عملیاتی دفاع مقدس گفت: هدف از برگزاری این اردو ایجاد تحول در درس آمادگی دفاعی و آشنایی دانش آموزان با ارزشهای متعالی دفاع مقدس و شهدای گرانقدر و ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری است.

زهرابی افزود: 150 دانش آموز پسر از مناطق میامی و بیارجمند که دوره های تئوری آمادگی دفاعی را گذرانده اند برای بازدید از مناطق جنگی در طرح « از مدرسه تا مدرسه» ویژه دانش آموزان پایه دوم متوسطه در این اردو شرکت خواهند کرد و 10 نفر از عوامل اجرایی نیز در این اردو به همراه این کاروان حاضر خواهند بود.

وی افزود: اعزام دانش آموزان در 14 اسفندماه سال 89 می باشد و سازماندهی دانش آموزان در چهار دسته 40 نفره بوده و هر دسته به نام یک شهید دانش آموز نامگذاری شده است.

نعمت الله زهرابی در پایان گفت: هزینه اردوی راهیان نور برای دانش آموزان پسر که دوره آمادگی دفاعی را گذرانده اند، رایگان می باشد.

بازدید بسیجیان از نمایشگاه «سیاه، سفید و خاکستری»

حلقه های تربیتی و شجره طیبه صالحین پایگاه خدیجه کبری(س) مهدیشهر از نمایشگاه « سیاه، سفید و خاکستری» که در سمنان برپا بود بازدید کردند. در این نمایشگاه اطلاعاتی در زمینه حجاب و فلسفه آن در قالب عکس و مطالب و بروشور و فرقه های ضاله از جمله شیطان پرستی، بهائیت، صوفی و ... در معرض نمایش قرار گرفته بود.

در این بازدید شریعت پناهی پیرامون شیطان پرستی و فلسفه وجودی آن و حجت الاسلام انصاری نیا در زمینه بهائیت توضیحاتی را برای بسیجیان ارائه دادند. پخش تصاویر و نماهنگ هایی در زمینه ورود امام به ایران و جنگ و جبهه و ایستگاه دوست یابی با شهدا از دیگر برنامه های این نمایشگاه بود.

 

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:27 ق.ظ

همایش خبرنگاران افتخاری بسیج در سمنان برگزار شد

به همت روابط عمومی و تبلیغات سپاه ناحیه سمنان و با همکاری روابط عمومی تیپ 12 قائم(عج) و سپاه ناحیه مهدیشهر، همایش خبرنگاران افتخاری بسیج در کانون بسیج جوانان سپاه سمنان برگزار شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، در این برنامه 30 نفر از خواهران و برادران خبرنگار افتخاری بسیج از نواحی سمنان و مهدیشهر و تیپ حضرت قائم(عج) حضور داشتند.

علیرضا رجبی مدیر روابط عمومی و تبلیغات سپاه استان با اشاره به نقش رسانه ها در اطلاع رسانی و مقابله با جنگ نرم دشمن گفت: ما باید شاهد حضور بسیجیان در رسانه های جمعی همچون مطبوعات، رادیو، تلویزیون و فضای مجازی باشیم.

رجبی با اشاره به ضرورت فعالیت خبرنگاران بسیج به عنوان سربازان جنگ نرم، افزود: تمام تلاش خبرنگاران بسیج باید انعکاس هنرمندانه محتوای فعالیتهای بسیج باشد و در عین حال باید در ارسال اخبار، سرعت و دقت کافی داشت و بگونه ای اخبار را تنظیم نمود که برای عموم مردم قابل درک باشد.

مدیر روابط عمومی سپاه استان سمنان تصریح کرد: باید سهم همه قسمتهای بسیج در اخبار توسعه یابد و حق بسیجیان در توسعه تفکر بسیجی و ارائه تصویری همه بعدی از بسیج، محقق شود.

وی در ادامه بیان داشت: شرط حضور فعال در عرصه خبرنگاری بسیج، باور سربازی انقلاب اسلامی است و این باور، زمینه تلاش و رشد خبرنگاران بسیجی را فراهم خواهد کرد.

در این نشست نورانیان خبرنگار صدا و سیمای مرکز سمنان به معرفی ابزارهای جدید تهیه خبر و سوء استفاده دشمنان از ابزارهای خبر پرداخت و به فرایند کسب مهارت مقدماتی خبرنگاری و اصول خبرنویسی اشاره کرد.

اردوی جهادی دانشجویان در نوروز 90 برگزار می شود

سازمان بسیج سازندگی سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان با همکاری سازمان بسیج دانشجویی استان در نوروز سال 1390 اقدام به برگزاری اردوهای جهادی می نماید.

حسین شیخ طاهری مدیر سازمان بسیج سازندگی و کارآمدی سپاه استان سمنان با اشاره به اجرای طرح های محرومیت زدایی در سطح استان، اظهار داشت: برای این منظور با همکاری عده ای از بسیجیان دانشجو و با مشارکت سازمان بسیج دانشجویی سپاه استان، سه گروه در عرصه های آموزشی، فرهنگی و بهداشت و درمان در سطح استان به فعالیت خواهند پرداخت.

وی افزود: گروه اول دانشجویان 40 نفر از خواهران بسیجی هستند که در عرصه دامپزشکی از تاریخ 3 فروردین  لغایت 8 فروردین 1390، در خارتوران بیارجمند حضور یافته و فعالیت می نمایند.

شیخ طاهری در ادامه گفت: گروه دوم نیز متشکل از 70 نفر بسیجی خواهر و برادر است که در منطقه طرود شاهرود حاضر شده و از تاریج 33 فروردین  لغایت 8 فروردین 1390، به فعالیت خواهند پرداخت.

مدیر سازمان بسیج سازندگی سپاه استان سمنان در پایان افزود: گروه سوم بسیجیان نیز گروهی 20 نفره از خواهران و برادران بسیجی دانشجو می باشند که در منطقه توچاهی و کوه زر دامغان از تاریخ 8 فروردین لغایت 10 فروردین 1390، به فعالیت خواهند پرداخت.

تست آمادگی جسمانی کارکنان سپاه دامغان برگزار شد

به همت تربیت بدنی سپاه استان و ناحیه دامغان با حضور کلیه پایوران شامل درجه داران، افسران جزء و ارشد در محل استادیوم ورزشی حمزه سیدالشهداء تست آمادگی جسمانی کارکنان سپاه دامغان برگزار شد.

سرهنگ شیرازی مسئول تربیت بدنی سپاه دامغان هدف از برگزاری تست آمادگی جسمانی پاسداران را ارتقاء آمادگی جسمانی پایوران و اندازه گیری سطح سلامت آنها دانست و افزود: این برنامه بر اساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر آمادگی جسمانی نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران شامل رشته های دو 1600 متر برای تمام افراد ستادی، دو 2400 متر برای افراد صفی، دو 60 متر سرعت برای همه نیروها، دراز و نشست و پرش عمودی برای همه نیروها می باشد و در پایان با گرفتن معدل گیری وضعیت آمادگی جسمانی پایوران محاسبه می شود.

کارگاه آموزشی آثار سوء مواد مخدر در سپاه دامغان برگزار شد

به همت عملیات و گروهان قرارگاه سپاه ناحیه دامغان، کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد و معرفی آثار شوم مواد افیونی با حضور کلیه سربازان سپاه ناحیه دامغان در محل سالن اجتماعات ناحیه برگزار شد.

بنا به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، در این کارگاه آموزشی سرهنگ شیرازی کارشناس مسائل بهداشت و سلامت اجتماعی، در سخنانی هدف از برگزاری اینگونه جلسات را آشنایی جوانان با آثار و عواقب شوم مواد افیونی عنوان نمود و تاکید کرد: یکی از حربه های دشمنان نظام اسلامی تخریب جوانان کشور است که برای دستیابی به این هدف از هر روش ممکن استفاده می کنند.

وی افزود: یکی از این روش ها توزیع و پخش مواد مخدر صنعتی می باشد و با توجه به اینکه ایران بیشترین مرز زمینی با کشور افغانستان داراست، لذا بیشتریت خطر هم از این ناحیه متوجه کشور ماست.

شیرازی گفت: از زمانی که آمریکا به کشور افغانستان حمله نظامی کرده است، تولید مواد مخدر در این کشور به 40 برابر افزایش یافته است و می بایست مسئولین بطور منسجم تر و جدی تر از ورود این مواد به کشور جلوگیری کنند تا کمتر شاهد از هم پاشدگی بنیان خانواده ها و کاهش سلامت اجتماعی جوانانمان باشیم.

وی در ادامه به معرفی برخی از مواد افیونی پرداخته و اثرات جسمی و روحی این مواد را برای سربازان تشریح کرد و به سوالات سربازان حاضر در جلسه پاسخ گفت.

ضابطین بسیجی سمنان محموله مشروبات الکی را کشف کردند

ضابطین بسیجی سپاه ناحیه سمنان یک توزیع کننده مشروبات الکی خارجی در سمنان را دستگیر کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج، سرهنگ علی نقی همتی فرمانده سپاه ناحیه سمنان در این خصوص گفت: به دنبال کسب اطلاعات مردمی پیرامون توزیع مشروبات الکی خارجی در شهرستان سمنان، ضابطین قضایی بسیج با انجام تعقیب و مراقبت، این شبکه توزیع را شناسایی کرده و با اخذ مجوز قضایی اقدام به دستگیری عامل اصلی توزیع این مشروبات در سمنان کردند.

همتی در ادامه افزود: ضابطین قضایی بسیج پس از توقیف خودروی متهم اصلی و بررسی و تجسس خودروی این فرد، بیش از 60 بطری انواع مشروبات خارجی از این شخص کشف کردند.

گفتنی است متهم به انضمام مشروبات الکی کشف شده، تحویل مراجع قضایی شد.

 

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:29 ق.ظ

«راهكارهاي تحكيم خانواده» موضوع بحث ششمين نشست «بصيرت خانواده» در شهرك شهيد محلاتي(ره)

شب گذشته ششمین جلسه «بصیرت خانواده» باحضوربرادران و خواهران ساکن شهرک شهید محلاتی(ره) در مسجد امیرالمؤمنین(ع) این شهرک ، توسط سازمان فرهنگی خانواده  های سپاه و مدیریت شهرک شهید محلاتی(ره) برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی شهرک شهید محلاتی(ره) دراین همایش که حجت الاسلام والمسلمین رضایی(امام جماعت مسجد)، و جمعی ازمسئولان سازمان فرهنگی خانواده های سپاه حضورداشتندحجت الاسلام والمسلمین سیدابوالفضل موسوی(کارشناس آسیب های اجتماعی ومسائل خانواده ومدیرگروه تخصصی آموزش خانواده خراسان رضوی) درخصوص«راهكارهاي تحكيم خانواده» سخنرانی کرد و با اشاره به حقوق قانوني زن و شوهر گفت:شناخت حقوق وعمل به دانسته هاي  حقو ق خانواده متضمن تعميق روابط و تحكيم مناسبات است وجلوي افراط و تفريط را مي گيرد.

وي تأمين نيازهاي مادي خانواده توسط مرد را جزئي ازنفقه واجب همسردانست وافزود: تأمين نفقه ي واجب  مي بايست باتكريم ولطف همراه باشد ونبايد سختي ايجاد شود كه زن مطالبه ودرخواستِ خاضعانه كند وكرامتش آسيب ببيند.البته همسر هم بايد لزوماً درآمد مرد را شاخص مخارج ومرجع تعيين خرج قرار دهد وهزينه هاي سنگين وخارج از وُسعِ مرد نتراشد.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی پیرامون خوش خُلقی در خانواده گفت:روابط نبايد مكانيكي وخشك باشد بلكه بايد همراه با مهرباني وخوش خُلقي باشد وهرگز نبايد بين زن ومرد نفاق و دورويي بوجود آيد.

موسوي باخطرناك توصيف كردن خودخواهي ، مقايسه وچشم وهم چشمي در زندگي مشترك تصريح كرد: تكبر، خودخواهي و تعقيب سلطه برهمسر، مفسده انگيز ونگران كننده است ونبايد همسر با ديگري مقايسه شود زيرا انسان ها وي‍ژگي هاي خاص خود را دارند.

وي درخصوص دخالت ندادن ديگران در زندگي اظهار كرد: همسر نبايد بگونه اي رفتار كند كه والدين او مجبور به دخالت شوند يا اسرار وگفتگوهاي خانوادگي را به آنجابرد وايجاد نگراني نمايد.

حجت الاسلام موسوي توجه به نيازهاي جنسي همسر وبهداشت رواني را يادآور شد وتأكيد كرد: زن ومرد مكلف به تأمين نياز هاي يكديگرند وبخصوص مرد كه آن به آن تحت تأثير هيجانات جنسي مي تواند قرار گيرد خانم بايداز نياز مرد كه بسيار مهم است غافل نماند. همچنين حفظ بهداشت ظاهري،توجه به آداب ارتباط و رعايت حُسن همجواري بسيار اهميت دارد.

اين كارشناس مسائل خانواده ياد آورشد: زوجين بايد رضايت يكديگر را فصل الخطاب پايداري زندگي بدانند وهمواره تلاش كنند كه يكديگر را راضي وخرسند سازند چون بي توجهي ، خودخواهي وفراموش كردن همسرخطرات برودت عاطفي دارد.

درادامه این نشست،حجت الاسلام موسوی به سؤلات مختلف حاضران پیرامون مسایل خانواده پاسخ داد وجلسه با «صلوات برمحمد وآل محمد»خاتمه یافت.

 

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:30 ق.ظ

کوهپیمایی بسیج مهندسی سپاه ناحیه لردگان

بمنظور بزرگداشت یاد وخاطره خواجه نصیرالدین طوسی ، مهندسان بسیجی سپاه ناحیه لردگان در برنامه کوهپیمایی و بازدید از کارخانه سیمان لردگان شرکت کردند .

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج استان چهارمحال وبختیاری ، مسئول بسیج مهندسی سپاه ناحیه لردگان گفت : این برنامه بمنظور گرامیداشت روز مهندسی و آشنایی با زحمات این قشر زحمت کش جامعه برگزار شد .

روح الله غلامی با اعلام این خبر گفت : تعداد 50 نفر از بسیجیان مهندس شهرستان مسیر 8 کیلومتری کوه ریگ لردگان را طی و پس از پایان مسیر در برنامه قرائت زیارت عاشورا شرکت کردند .

وی ادامه داد : مهندسین بسیجی پس از برنامه کوهپیمایی از کارخانه سیمان شهرستان لردگان بازدید و از نزدیک با احداث این کارخانه و پیشرفت های علمی مهندسی کشور آشنا شدند .

برگزاری مسابقات کشتی شهدای شهرستان لردگان

مسابقات چهارجانبه کشتی قهرمانی بسیج در لردگان برگزار شد .

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج استان چهارمحال وبختیاری ، مسئول سازمان بسیج ورزش سپاه ناحیه لردگان گفت : این مسابقات با حضور تیم های کشتی شهرستان دنا از استان کهگیلویه و بویراحمد  ، سمیرم از استان اصفهان و دو تیم از سپاه لردگان در سالن ورزشی تختی شهرستان لردگان برگزار شد .

سید حسین حسینی راد افزود : این مسابقه در سه رده سنی نونهالان ، نوجوانان و جوانان برگزار گردید .

وی افزود : 70 نفر کشتی گیر در این دوره از مسابقات با یکدیگر به رقابت پرداختند که در وزن 27 کیلوگرم آقایان : مجید خالدی ، ابوالفضل امیری از تیم شهدای لردگان و علیرضا نادری از شهرستان سمیرم به ترتیب مقام های اول تا سوم را بدست آوردند .

- در وزن 30 کیلوگرم آقایان محمد امیری و ابراهیم خالدی از لردگان به ترتیب مقام های اول و دوم را کسب کردند .

- در وزن 42 کیلوگرم آقایان ابراهیم اسحاقی از تیم شهدا لردگان ، محمد علی جانی زاده از تیم دنا و سامان دلاور از شهدا             

 

دانش آموز لردگان مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند .

- در وزن 46 کیلوگرم آقایان فرشاد پیغان ، محمد تقوائیان از لردگان و سعید شیرزادی از سمیرم مقام های اول تا سوم را کسب کردند .

- در وزن 54 کیلوگرم آقایان ابوطالب خالدی از تیم شهدا لردگان ، جواد صفائی از دنا و علی بهرامیان از سمیرم مقام های اول تا سوم را کسب نمودند .

- در وزن 58 کیلوگرم آقایان محمد علی آقایی از تیم سمیرم مقام اول ، ابراهیم حسینی از تیم شهدا لردگان مقام دوم و وحید ارجمند از دنا مقام سوم را کسب نمودند .

- در وزن 63 کیلوگرم آقایان شیبر شیخی و حجت الله اکبری از سمیرم و حجت اکبری از دنا به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند .

- در وزن 69 کیلوگرم حجت الله آصفی از سمیرم ، حامد صفایی از دنا و محمد علی نادری از لردگان مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند .

- در وزن 76 کیلوگرم کمال خالدی از لردگان اول ، مصطفی ممسنی از دنا دوم و حامد وحید نیا از سمیرم سوم شدند .

وی ادامه داد : در پایان مسابقات تیم شهدا سپاه ناحیه لردگان با 97 امتیاز مقام اول ، تیم شهرستان دنا استان کهگیلویه و بویراحمد با 87 امتیاز مقام دوم و تیم شهرستان سمیرم استان اصفهان با 80 امتیاز مقام سوم را کسب کردند .

اهدا کاپ قهرمانی تیمی ، حکم و مدال انفرادی توسط فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه لردگان به نفرات و تیم های برگزیده  پایان بخش این مراسم فرهنگی ورزشی بود .

 

 

 

 

 

تیپ 44 قمر بنی هاشم (ع) در سال های دفاع مقدس با اقتدار در مقابل دشمن ایستاد

سردار فرمانده عملیات ستاد کل نیروهای مسلح با حضور در منطقه رزمایش پیامبر اعظم (ص) 6 گفت : تیپ 44 قمر بنی هاشم (ع) در 8 سال دفاع مقدس با اقتدار در مقابل دشمن ایستاد و اکنون هم در کمال آمادگی است .

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج استان چهارمحال وبختیاری ، سردار علی شادمانی با حضور در منطقه رزمایش پیامبر اعظم (ص) 6 از میزان آمادگی یگان رزم استان بازدید کرد .

فرمانده عملیات ستاد کل نیروهای مسلح ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات این یگان در رزمایش گفت :‌ به لطف خدا رزمندگان تیپ 44 سپاه قمر بنی هاشم (ع) از آمادگی لازم و روحیه بالایی برخوردار است .

وی با اشاره به روحیه بالای رزمندگان این یگان در رزمایش پیامبر اعظم (ص) 6 افزود : امروز چیزی که دشمن را به حراس می اندازد تاکتیک و دانش نظامی صرف نیست بلکه روحیه بالای معنوی ، اعتماد به خدا و تبعیت از ولایت است .

سردار شادماني افزود: هم اكنون نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران با فرماندهي ، فرمانده كل قوا در اوج قدرت و اقتدار             قرار دارد .

وي افزود: ملت بزرگ ايران اسلامی همیشه از ولایت فقیه پشتيبانی نموده و همواره برای دفاع از اسلام و انقلاب آماده می باشد .

فرمانده عملیات ستادکل نیروهای مسلح به فتنه سال گذشته اشاره کرد وگفت : مردم فهیم و انقلابی ایران اسلامی در جريان فتنه پس از انتخابات ریاست جمهوری با حضور گسترده خود و تبعیت از ولايت ، توطئه های پیچیده دشمن را خنثي كردند .

سردار شادمانی ادامه داد : به مدد الهی و با بصیرت و اگاهی مردم تا کنون دشمنان انقلاب اسلامی در جبهه های جنگ سخت و حتی جنگ نرم با شکست مواجه شده اند. 

ارائه گزارش توسط فرمانده تیپ 44 سپاه قمر بنی هاشم (ع) از دیگر برنامه ها بود .

گفتنی است تیپ 44 سپاه قمربنی هاشم (ع) با نظر کارشناسان نیروهای مسلح بهترین عملکرد را در رزمایش پیامبر اعظم (ص) 6 ارائه نمود .

 

 

 اقتدار سپاه بخاطر وجود نیروهای ارزشی در این نهاد مقدس است

نمايندگي ولي فقيه در نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در جمع فرماندهان و رزمندگان تیپ 44 سپاه قمر بنی هاشم (ع) شرکت کننده در رزمایش پیامبر اعظم(ص)6 گفت : اقتدار سپاه بخاطر وجود نیروهای ارزشی و ولایتمدار این نهاد مقدس است .

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج استان چهارمحال وبختیاری ، حجت الاسلام محمد هادی رضایی جهاد در عرصه فكر و انديشه را وظيفه پاسداران انقلاب اسلامي دانست و تأكيد كرد: در كنار آمادگي هاي رزمي و دفاعي براي خنثي سازي شبيخون فرهنگي استكبار جهاني ‌بايد به سلاح فكر و انديشه و با الهام از فرهنگ غني اسلام و سيره نبوي و علوي مجهز شد .

 وی ادامه داد: رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و ملت بزرگ ایران اسلامی در عرصه های مختلف با بصیرت و آگاهی و تبعیت از ولایت فقیه در دفاع از آرمان هاي والای انقلاب اسلامي فاتح ميدان های نبرد و فرهنگي شدند .

نمايندگي ولي فقيه در نيروي زميني سپاه اظهار داشت : رزمندگان اسلام در سالهای دفاع مقدس با الهام گیری از مكتب عاشورا حماسه حسيني را تكرار کردند که عزت ، اقتدار و عظمت امروز ایران اسلامی  مدیون  فداکاری و  ولايتمداری این عزیزان  است.

حجت الاسلام رضایی با بیان ضرورت جریان شناسی فتنه افزود: هوا و هوس ، بدعت‌گذاری، دنیاگرایی و اشرافی‌گری و تعصب و تحجرگرایی از عوامل پیدایش فتنه است .

وی ایجاد تردید و دودلی در جامعه ، انحراف نیروهای اصیل ، افزایش روحیه رفاه‌طلبی و دنیا زدگی و سردرگمی در تشخیص حق از باطل را از آثار فتنه عنوان کرد .

حجت الاسلام رضایی به راه های عبور از فتنه اشاره کرد و افزود : بصیرت افزایی ، پرهیز از قرار گرفتن در دام دشمن ، تکیه بر ایمان و ولایتمداری از مهمترین راه‌های عبور از فتنه  است .

نمایندگی ولی فقیه در نیروی زمینی سپاه با اشاره به تکیه دشمن بر فتنه انگیزی و استفاده از ورشکسته سیاسی داخلی گفت : دشمن بداند که با چند عنصر خود فروخته هرگز نخواهد توانست به عزم ملت مسلمان و استکبار ستیز ایران خللی وارد کند .

حجت الاسلام رضایی افزود : با عنایت حضرت ولیعصر(عج) و رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب مسلمانان جهان با الهام

 

 

گیری از انقلاب اسلامی ایران ، نوکران و سرسپردگان آمریکا را از قدرت به زیر خواهند کشید و پرچم اسلام را برافراشته              خواهند نمود .

وی ادامه داد : اگر با توکل مطلق بر قدرت لایزال الهی ، قدرت معنویت و تکیه بر امدادهای غیبی خداوند در مقابل دشمنان غدار بایستیم حتما نتیجه ای جز پیروزی در برنخواهد داشت .

بازدید از فعالیت های فرهنگی تبلیغی و نظارتی نمایندگی ولی فقیه در تیپ 44 سپاه قمر بنی هاشم (ع) در این رزمایش از دیگر برنامه های سفر حجت الاسلام رضایی به این یگان بود .

 

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:31 ق.ظ

همایش ناحیه ای خبرنگاران بسیجی شاهرود برگزار شد

به همت روابط عمومی و تبلیغات سپاه ناحیه شاهرود و با مشارکت حوزه های مقاومت خواهران و برادران، همایش خبرنگاران افتخاری این ناحیه در نمازخانه سپاه با حضور 80 نفر از خواهران و برادران برگزار شد.

جمال الدین غنایی مسئول روابط عمومی سپاه شاهرود هدف از برگزاری این همایش را توجیه خبرنگاران پایگاهها دانست و افزود: امیدواریم پس از این دوره، خبرنگاران بتوانند فعالیت و زحمات بسیجیان را سریعتر و با کیفیت مطلوبتر منعکس کنند.

علی عامری مربی این دوره آموزشی قواعد خبرنویسی و همچنین عناصر ششگانه خبر را برای حاضرین بازگو کرد و افزود: خبرها باید دقیق و به روز باشد تا بهتر و با کیفیت تر منعکس شود.

در ادامه علیرضا رجبی مدیر روابط عمومی و تبلیغات سپاه استان سمنان، با اشاره به نقایص خبرنویسی و ارسال اخبار در بسیج، افزود: خبرنگاران بسیج خالص ترین نیروهای بسیج هستند و انعکاس اخبار توسط این عزیزان، درحقیقت مجاهدت در جبهه جنگ نرم است، لیکن باید تدبیری کرد تا خبرهای پایگاهها به روز به دست مسئولان روابط عمومی برسد تا آنها هم بتوانند خبرها را بدون معطلی به روابط عمومی سپاه منعکس نمایند.

در پایان مراسم سرهنگ ابوترابی فرمانده ناحیه شاهرود و حجت الاسلام قرغی نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه شاهرود در باب خبرنگاری و وظیفه خطیر خبرنگاران سخنانی را ایراد کردند.

توانمندسازی بسیجیان در فضای مجازی در سپاه شاهرود برگزار شد

به همت حوزه مقاومت بسیج خاتم الانبیاء(ص) سپاه شاهرود، دوره توانمندسازی بسیجیان در فضای مجازی را با شرکت 50 نفر از بسیجیان برگزار نمود.

عباسعلی کاظمی فرمانده حوزه خاتم الانبیاء(ص) در این خصوص گفت: این دوره به منظور لبیک گویی به فرامین مقام معظم رهبری و در راستای مبارزه با جنگ نرم دشمن برگکزار شده است.

وی افزود: بسیجیان فعال و علاقمند به مدت دو روز در کانون جوانان بسیج شاهرود گردهم آمده و از مربیان خبره و متخصص در این زمینه بهره برداری نمودند.

کاظمی با اشاره به عناوین آموزشی این دوره، گفت: اخلاق و احکام در فضای مجازی، تهدیدات رسانه ای غرب و نقش بسیج در مقابله با آن، امنیت و تهدید در فضای سایبری، وبلاگ نویسی پیشرفته، شبکه های مجازی و سرویس های اینترنتی ایمیل، چت، پرتال، مترجم گوگل، سرویس های تلفن همراه، خبرنگاری در فضای سایبری و ...  از جمله مباحثی بود که بسیجیان حوزه مقاومت خاتم در این دوره، آموزش دیدند.

جلسه خادم الشهدای شاهرودی مقر آبادان برگزار شد

اولین جلسه خادمین شهدای مقر آبادان «محل اسکان زائرین راهیان نور استان» در موسسه نصر نهایی شهرستان شاهرود برگزار شد.

در این جلسه که با حضور خادمین برادر و خواهر برگزار شد، ابتدا کمیل قندهاری ضمن خوش آمدگوی توصیحاتی را راجع به وضعیت مقر آبادان و نحوه اعزام خادمین بیان کرد.

سپس حمید دامغانی مسئول فرهنگی اجتماعی سپاه شاهرود و مسئول اجرایی مقر آبادان شرح وظایف خادمین شهدا را در محل اسکان زائرین استان سمنان بطور خلاصه بیان نمود.

وی افزود: برنامه کلیه کاروانهای راهیان نور استان به نحوی است که مدت دو شب را در مقر آبادان می مانند و باید به بهترین نحو از آنها پذیرایی بعمل آید.

دامغانی حرکت کاروانهای استان را از تاریخ 24 اسفندماه اعلام کرد و گفت: خادمین شهدا در محل اسکان زائرین در آبادان باید آمادگی پذیرایی از 12 هزار زائر را داشته باشند و برپایی نمایشگاه و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی نیز در مقر آبادان انجام خواهد گرفت.

در پایان این جلسه محمدرضا عامریان از راویان و رزمندگان دفاع مقدس با ذکر خاطراتی از شهدا فضای این جلسه را معنوی و نوارنی نمود.

 

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:32 ق.ظ

همایش ناحیه ای خبرنگاران بسیجی شاهرود برگزار شد

به همت روابط عمومی و تبلیغات سپاه ناحیه شاهرود و با مشارکت حوزه های مقاومت خواهران و برادران، همایش خبرنگاران افتخاری این ناحیه در نمازخانه سپاه با حضور 80 نفر از خواهران و برادران برگزار شد.

جمال الدین غنایی مسئول روابط عمومی سپاه شاهرود هدف از برگزاری این همایش را توجیه خبرنگاران پایگاهها دانست و افزود: امیدواریم پس از این دوره، خبرنگاران بتوانند فعالیت و زحمات بسیجیان را سریعتر و با کیفیت مطلوبتر منعکس کنند.

علی عامری مربی این دوره آموزشی قواعد خبرنویسی و همچنین عناصر ششگانه خبر را برای حاضرین بازگو کرد و افزود: خبرها باید دقیق و به روز باشد تا بهتر و با کیفیت تر منعکس شود.

در ادامه علیرضا رجبی مدیر روابط عمومی و تبلیغات سپاه استان سمنان، با اشاره به نقایص خبرنویسی و ارسال اخبار در بسیج، افزود: خبرنگاران بسیج خالص ترین نیروهای بسیج هستند و انعکاس اخبار توسط این عزیزان، درحقیقت مجاهدت در جبهه جنگ نرم است، لیکن باید تدبیری کرد تا خبرهای پایگاهها به روز به دست مسئولان روابط عمومی برسد تا آنها هم بتوانند خبرها را بدون معطلی به روابط عمومی سپاه منعکس نمایند.

در پایان مراسم سرهنگ ابوترابی فرمانده ناحیه شاهرود و حجت الاسلام قرغی نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه شاهرود در باب خبرنگاری و وظیفه خطیر خبرنگاران سخنانی را ایراد کردند.

توانمندسازی بسیجیان در فضای مجازی در سپاه شاهرود برگزار شد

به همت حوزه مقاومت بسیج خاتم الانبیاء(ص) سپاه شاهرود، دوره توانمندسازی بسیجیان در فضای مجازی را با شرکت 50 نفر از بسیجیان برگزار نمود.

عباسعلی کاظمی فرمانده حوزه خاتم الانبیاء(ص) در این خصوص گفت: این دوره به منظور لبیک گویی به فرامین مقام معظم رهبری و در راستای مبارزه با جنگ نرم دشمن برگکزار شده است.

وی افزود: بسیجیان فعال و علاقمند به مدت دو روز در کانون جوانان بسیج شاهرود گردهم آمده و از مربیان خبره و متخصص در این زمینه بهره برداری نمودند.

کاظمی با اشاره به عناوین آموزشی این دوره، گفت: اخلاق و احکام در فضای مجازی، تهدیدات رسانه ای غرب و نقش بسیج در مقابله با آن، امنیت و تهدید در فضای سایبری، وبلاگ نویسی پیشرفته، شبکه های مجازی و سرویس های اینترنتی ایمیل، چت، پرتال، مترجم گوگل، سرویس های تلفن همراه، خبرنگاری در فضای سایبری و ...  از جمله مباحثی بود که بسیجیان حوزه مقاومت خاتم در این دوره، آموزش دیدند.

جلسه خادم الشهدای شاهرودی مقر آبادان برگزار شد

اولین جلسه خادمین شهدای مقر آبادان «محل اسکان زائرین راهیان نور استان» در موسسه نصر نهایی شهرستان شاهرود برگزار شد.

در این جلسه که با حضور خادمین برادر و خواهر برگزار شد، ابتدا کمیل قندهاری ضمن خوش آمدگوی توصیحاتی را راجع به وضعیت مقر آبادان و نحوه اعزام خادمین بیان کرد.

سپس حمید دامغانی مسئول فرهنگی اجتماعی سپاه شاهرود و مسئول اجرایی مقر آبادان شرح وظایف خادمین شهدا را در محل اسکان زائرین استان سمنان بطور خلاصه بیان نمود.

وی افزود: برنامه کلیه کاروانهای راهیان نور استان به نحوی است که مدت دو شب را در مقر آبادان می مانند و باید به بهترین نحو از آنها پذیرایی بعمل آید.

دامغانی حرکت کاروانهای استان را از تاریخ 24 اسفندماه اعلام کرد و گفت: خادمین شهدا در محل اسکان زائرین در آبادان باید آمادگی پذیرایی از 12 هزار زائر را داشته باشند و برپایی نمایشگاه و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی نیز در مقر آبادان انجام خواهد گرفت.

در پایان این جلسه محمدرضا عامریان از راویان و رزمندگان دفاع مقدس با ذکر خاطراتی از شهدا فضای این جلسه را معنوی و نوارنی نمود.

 

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:34 ق.ظ

برگزاری مسابقه احکام ونشست بصیرت افزایی در کوهرنگ

نشست بصرت افزایی ویژه بسیجیان پایگاه شهید داوودی دیمه برگزار شد .

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج استان چهارمحال وبختیاری ، در این نشست که 70 نفر از بسیجیان پایگاه حضور داشتند مدیر ارشد نمایندگی ولی فقیه در سپاه کوهرنگ به جنگ نرم دشمن اشاره کرد وگفت : لازمه مقابله با این جنگ بصیرت افزایی است .

سید محمد جزایری توجه عمیق به فرمایشات مقام معظم رهبری را از عوامل مهم بصیرت افزایی دانست .

وی ادامه داد : از سال گذشته و پس از آشکار شدن زمینه های فتنه ، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی ها و فرمایشات مختلف خود ابعاد فتنه را برای مردم بیان فرمودند .

پاسخ گویی به سئوالات و برگزاری مسابقه احکام ویژه برادران بسیجی از دیگر برنامه های این روز بود.

اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در رزمایش پیامبر اعظم(ص)6

مسئول روابط عمومی تیپ 44سپاه قمر بنی هاشم (ع) از برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی تبلیغی در رزمایش پیامبر اعظم(ص)6 خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج استان چهارمحال وبختیاری ، سروان پاسدار نعمت الله عبدالهی به اقامه نماز جماعت در سه وقت ، فضاسازی محیطی، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی ، توزیع بسته های فرهنگی شامل : چفیه  ، عطر، ادعیه ، توزیع مجلات مختلف ، برپایی محافل انس با قرآن را از جمله بر نامه های فرهنگی این رزمایش اعلام کرد.

 

 

 وی افزود: دعوت ازائمه جمعه و اساتید مجرب برای بهره مندی رزمندگان یگان رزم استان از فرمایشات ایشان از دیگر برنامه های فرهنگی این رزمایش بود.

عبدالهی برگزاری جلسه پرسش و پاسخ ، برگزاری و توزیع مسابقات تشریحی پیرامون مسائل روز اعتقادی و فرهنگی و ایجاد ایستگاه  مطالعه روزنامه همچنین پخش انواع کلیپ ها و فیلم های حماسی را از دیگر برنامه های فرهنگی تبلیغی در رزمایش پیامبر اعظم(ص)6 دانست .

تیپ 44 سپاه قمر بنی هاشم (ع) در رزمایش پیامبر اعظم (ص) 6 با اقتدار درخشید

فرمانده سپاه قمر بنی هاشم (ع) در بازدید از رزمایش پیامبر اعظم (ص) 6 گفت : یگان رزم استان در این رزمایش حقیقتا با اقتدار درخشید .

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج استان چهارمحال وبختیاری ، سردار رضا محمدسلیمانی با حضور در منطقه رزمایش پیامبر اعظم (ص) 6 تیپ 44 سپاه قمر بنی هاشم (ع) با تقدیر و تشکر از تلاش رزمندگان این یگان گفت : تیپ 44 سپاه قمر بنی هاشم (ع) در سال های دفاع مقدس افتخارات بزرگی را از خود بجا گذاشته است .

فرمانده سپاه قمر بنی هاشم (ع) افزود : جای جای جبهه های حق علیه باطل در غرب و جنوب کشور شاهد رزم بی امان دلاور مردان سلحشور تیپ سرافراز 44 قمربنی هاشم (ع) است .

وی افزود : اخلاص و دلسوزی فرماندهان و رزمندگان این یگان در برگزاری موفقیت آمیز رزمایش پیامبر اعظم (ص) 6 یادآور حماسه های عظیم این تیپ سرافراز در دوران دفاع مقدس است .

سردار محمد سلیمانی به کسب امتیاز عالی ترین یگان رزم از سوی بازرسان نیروهای مسلح اشاره کرد و افزود : این موفقیت ها عزم و اراده رزمندگان تیپ سرافراز 44 آقا قمربنی هاشم (ع) را در دفاع از آرمان های والای اسلام و

 

انقلاب اسلامی تا رسیدن به پیروزی نهایی راسخ تر می کند .

وی افزود : باید سعی و تلاش کنیم با اخلاص و فداکاری این موفقیت را حفظ کنیم تا خداوند متعال نیز حمایتش را از ما دریغ نکند .

شایان ذکر است سردار فرمانده سپاه قمر بنی هاشم (ع) از نیروهای مستقر در چهار نقطه منطقه رزمایش بازدید کرد و از نزدیک اقدامات انجام شده توسط رزمندگان این یگان را مورد بررسی قرار داد و از تلاش ارزنده فرماندهان ، مسئولین و نیروها تجلیل کرد .

 

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:36 ق.ظ

آزمون احکام ویژه کارکنان وظیفه تیپ 44 سپاه قمر بنی هاشم (ع)

آزمون احکام ویژه کارکنان وظیفه تیپ 44 سپاه قمر بنی هاشم (ع) برگزار شد .

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج استان چهارمحال وبختیاری ، مسئول روابط عمومی و تبلیغات یگان رزم استان با اعلام این خبر گفت : 200 نفر از کارکنان وظیفه این یگان در این آزمون شرکت کردند .

سروان پاسدار نعمت الله عبدالهی گفت : این آزمون که به همت روابط عمومی و تبلیغات و تربیت و آموزش تیپ 44 برگزار شد  به کارکنان وظیفه یک جلد کتاب آموزش احکام تقدیم شد .

در آغاز این آزمون جانشین تربیت و آموزش تیپ 44 سپاه قمر بنی هاشم (ع) به اهداف برگزاری مسابقه احکام اشاره کرد وگفت : با توجه به اهمیت آشنایی بیشتر جوانان با مسائل شرعی بر آن شدیم تا کلاس های آموزشی ویژه احکام برگزار و نیز کتب احکام بین این عزیزان توزیع شود .

وی گفت : به 50 نفر از کسانی که حائز رتبه شوند جوایزی تقدیم می شود .

 

 

کارگاه آموزشی ویژه کارکنان وظیفه تیپ44 سپاه قمر بنی هاشم (ع)

همزمان با هفته ایمنی کارگاه آموزشی ویژه کارکنان وظیفه تیپ44 سپاه قمر بنی هاشم (ع) درحسینیه امام خمینی (ره) یگان رزم استان برگزار شد .

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج استان چهارمحال وبختیاری ، یکی از اساتید دانشگاه در جمع کارکنان وظیفه گفت : عدم توکل و اعتماد به خداوند عامل بسیاری از گمراهی ها است .

ایزدفر مشکلات موجود در زندگی را به دو دسته حل شدنی و غیرقابل حل دانست و افزود : باید ابتدا مشکلات شناسایی شود و پس از آن بدنبال راه حل رفع مشکلات برآمد .

وی گفت : برای برطرف کردن مشکلات انسان باید راه حل های مختلف را پیدا کند ، از اساتید و اهل فن برای رفع مشکل کمک بگیرد ، سپس بهترین راه حل را برای رفع مشکل در نظر گرفته و اجرا کند .

 

ایزدفر به رفع مشکلات غیرقابل حل اشاره کرد و گفت : کنار آمدن با اینگونه مشکلات و کاهش حساسیت نسبت به آن از سنگینی بار مشکل می کاهد .

وی به تشریح مهارت های ده گانه کنترل رفتار اعم از کنترل خشم و راه های آن ، کنترل گفتار و ... پرداخت .

پخش کلیپ ، نماهنگ ، سرود و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی از دیگر برنامه های این روز بود .

ناکامی در جنگ سخت دشمن را وادار به جنگ نرم کرد

جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمر بنی هاشم (ع) در جمع رزمندگان یگان رزم استان گفت : دشمنان که در

 

 

جنگ سخت شکست خوردند امروز با جنگ نرم به میدان آمدند .

به گزارش باشگاه خبرنگاران بسیج استان چهارمحال و بختیاری ، حجت الاسلام کریم سرافراز در جمع رزمندگان تیپ 44 سپاه قمر بنی هاشم (ع) شرکت کننده در رزمایش پیامبر اعظم (ص) 6 گفت : دشمنان ايران مي‌دانند با حمله نظامي موفق نمي‌شوند با انقلاب اسلامی مقابله کنند و به همين خاطر با عناوين مختلف درصدد ضربه زدن به جمهوري اسلامي هستند كه با هوشياري رهبر فرزانه انقلاب و تبعیت آحاد مردم فهيم و انقلابی ایران اسلامی از ولایت فقیه توطئه‌ها یکی پس از دیگری خنثي مي‌شود.

وي به اهمیت جایگاه ولایت اشاره کرد و افزود: يكي از عواملی که دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی را در اهداف شوم خود ناکام ساخت ، نعمت با ارزش ولايت فقيه است.

نمایندگی ولی فقیه در تیپ 44 سپاه قمر بنی هاشم (ع) ادامه داد : دشمنان چون از ولایت فقیه سیلی خورده اند مي‌خواهند كه ملت ايران دنباله‌روي ولايت فقيه نباشند ولی ملت بزرگ ایران اسلامی در عرصه های مختلف خلاف این خواسته را به نمایش گذاشتند و در همه مراحل از ولایت فقیه دفاع جانانه کردند .

حجت الاسلام سرافراز به انس با قرآن و معنویت افزایی اشاره کرد و افزود : آن حماسه ای که رزمندگان سلحشور تیپ مقدس قمربنی هاشم (ع) در دوران دفاع مقدس از خود بجای گذاشتند ایمان ، اخلاص و انس با قرآن بود که موجب شد در عملیات های مختلف ، یگان رزم استان مانند ستاره ای پرفروغ بدرخشد .جانشین نمایندگی ولی فقیه در سپاه قمر بنی هاشم (ع) افزود : امروز رزمندگان این یگان با الگو گیری از فرماندهان ، شهدا و ایثارگران یگان رزم استان در دوران دفاع مقدس با اقتدار و قدرت آماده ایثار ، فداکاری و دفاع از آرمان های والای امام وشهداست. وی افزود : هرچه با قرآن و اهلبیت عصمت و طهارت (ع) بیشتر انس بگیریم دشمنان را ناکام تر می سازیم .

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:38 ق.ظ

احياي منابع طبيعي كهگيلويه و بويراحمد با حضور بسيج سازندگي

مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري كهگيلويه و بويراحمد عنوان كرد: سومين روز از هفته منابع طبيعي، بسيج سازندگي و همياران طبيعت نامگذاري شده كه در اين روز با همكاري تشكل هاي مردم نهاد و مشاركت هاي مردمي در سطح دهياران، بخشداري و شوراها اقداماتي در زمينه احياي منابع طبيعي اجرا مي شود.
به گزارش مركز اطلاع رساني بسيج سازندگي ، كريم تباشير گفت: در روز 15 اسفند به طور همزمان 30 هزار نهال در كهگيلويه و بويراحمد كاشته مي شود.
مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري كهگيلويه و بويراحمد عصر امروز در كنفرانس خبري خود با اصحاب رسانه، با تبريك هفته منابع طبيعي به مردم اين استان اظهار داشت: هفته منابع طبيعي كه از 15 اسفند هر سال شروع مي شود، متعلق به همه مردم طبيعت دوست است كه امسال به نام روز درختكاري و اين سال نيز به عنوان سال جنگل ها نامگذاري شده است.
مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري كهگيلويه و بويراحمد گفت: مديريت جامع آبخيزها ضامن امنيت حياتي، شعار هفته منابع طبيعي است كه همزمان با شروع هفته منابع طبيعي در 15 اسفند، مسئولان، مردم و سازمان هاي مردم نهاد اقدام به كاشت 30 هزار نهال در سطح اين استان مي كنند.
وي در همين زمينه بيان داشت: در طي هفته منابع طبيعي، گونه هاي سوزني و پهن برگ شامل زبان گنجشك، اقاقيا، سرو و كاج در مناطق سردسيري و گونه هاي گرمسيري شامل درختان كهور، كنار و اكاليپتوس در مناطق گرمسيري اين استان با توزيع در بين مردم طبيعت دوست و علاقه مندان به درخت و درختكاري غرس مي شود.
تباشير با اشاره به اين كه دومين روز از هفته منابع طبيعي به نام منابع طبيعي و آبخيزداري نامگذاري شده افزود: طرح هاي آبخيزداري و منابع طبيعي در زمينه حفاظت از آب و خاك به عنوان منابع حياتي با هدف ذخيره نفوذ نزولات آسماني در سفره هاي آب زيرزميني ، جلوگيري از فرسايش خاك و كنترل رسوب، كنترل و پخش سيلاب و افزايش حجم آب هاي زيرزميني به منظور فعاليت هاي كشاورزي اجرايي مي شود.
مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري كهگيلويه و بويراحمد عنوان كرد: سومين روز از هفته منابع طبيعي، بسيج سازندگي و همياران طبيعت نامگذاري شده كه در اين روز با همكاري تشكل هاي مردم نهاد و مشاركت هاي مردمي در سطح دهياران، بخشداري و شوراها اقداماتي در زمينه احياي منابع طبيعي اجرا مي شود.
تباشير با اشاره به نام گذاري روز چهارم به نام حفاظت و قانون ابراز داشت: موضوعات منابع طبيعي حقوقي و حاكميتي است كه در اين روز با حضور دادستان استان نشستي برگزار شده و نكته هاي حقوقي و دعاوي قضايي به بحث گذاشته شده و خلاهاي موجود رفع مي شود.
وي با بيان اين كه هم اكنون 21 پاسگاه حفاظتي در 5 شهرستان اين استان فعاليت دارند، عنوان كرد: افتتاح و كلنگ زني پاسگاه هاي حفاظتي در روز قانون و قضات اجرايي مي شود كه با توجه به اين كه سال گذشته چند پاسگاه افتتاح شد، امسال تنها به تكميل پاسگاه هاي حفاظتي اختصاص مي يابد.
مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري كهگيلويه و بويراحمد افزايش پوشش گياهي و كاهش بلاياي طبيعي را به عنوان نام پنجمين روز از هفته منابع طبيعي عنوان كرد و ادامه داد: توزيع و قرص نهال و اقدامات درختكاري و احيايي به منظور داشتن هواي پاك و سالم در اين روز اجرا مي شود.
تباشير با اشاره به اين كه ششمين روز از اين هفته به نام منابع طبيعي و آموزه هاي ديني و سازمان هاي مردم نهاد نام گذاري شده بيان داشت: اين روز كه مصادف با روز جمعه است با ابتكار اين سازمان با دعوت از مردم و علاقمندان به طبيعت و ورزش دوستان، پياده روي سبز طبيعت در ابتداي پارك جنگلي ياسوج تا مقصدي كه در شروع حركت اعلام مي شود، برگزار شده و به تعدادي از شركت كنندگان به قيد قرعه جوايزي تعلق مي گيرد.
وي در همين زمينه گفت: پيام اصلي اين همايش كه با هماهنگي با سازمان تربيت بدني كهگيلويه و بويراحمد برگزار مي شود، انس و آشتي با طبيعت متناسب با سلامتي افراد جامعه است كه در سطح اين استان برگزار شده و در شهرستان بويراحمد نيز در ابتداي جاده پارك جنگلي برگزار مي شود.
مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري كهگيلويه و بويراحمد در پايان خاطرنشان ساخت: روز هفتم به نام منابع طبيعي، فرهنگ سازي، آموزش و پژوهش و رسانه نامگذاري شده كه با همت مردم طبيعت دوست اين استان و حضور اصحاب رسانه كه مددكار اصلي سازمان منابع طبيعي در امر فرهنگ سازي و اطلاع رساني هستند، در راستاي سخن مقام معظم رهبري كه فرمودند: (فرهنگ منابع طبيعي بايد به معارف عمومي تبديل شود) توزيع نهال در سطح وسيعي در اين استان اجرا مي شود كه در موضوع حفاظت منابع طبيعي با مشاركت همگاني مردم شريف اين استان، اقدامات مناسبي صورت مي گيرد.

 

 

 

احيا و اصلاح 2 هزار هكتار از باغات و مراتع بويراحمد با مشاركت بسيج سازندگي

مدير جهاد كشاورزي شهرستان بويراحمد : بسيج سازندگي طي يك سال گذشته در سطح 200 هكتار احيا و اصلاح باغات، در سطح يك هزار و 800 هكتار اصلاح و احياي مراتع، در سطح يك هزار و 800 هكتار مبارزه با موش صحرايي و لايروبي قنوات در اين شهرستان اقداماتي را انجام داده است.
به گزارش مركز اطلاع رساني بسيج سازندگي ، مدير جهاد كشاورزي شهرستان بويراحمد گفت: در سال جاري، 44 دوره مهارتي كشاورزي در سطح شهرستان بويراحمد برگزار شد.
حسن غلامي صبح امروز در جلسه ستاد ترويج اين شهرستان اظهار داشت: در راستاي ترويج كشاورزي در شهرستان بويراحمد، اقدامات زيادي توسط واحد ترويج جهاد كشاورزي اين شهرستان انجام شده، از جمله برگزاري دوره هاي فني و حرفه اي در كليه زير بخش هاي كشاورزي به تعداد 44 دوره كه براي 7 هزار و 637 نفر روز اجرا شده است.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان بويراحمد گفت: در جهت آشنايي هرچه بيشتر كشاورزان و فارغ التحصيلان بخش كشاورزي با روشهاي جديد علمي در زمينه هاي مختلف علوم كشاورزي، كارگاه هاي آموزشي و كلاس هاي آموزشي كوتاه مدت و همچنين بازديد بهره برداران از طرح هاي موفق استان هاي همجوار توسط اين سازمان اجرا شده است.
وي در همين زمينه افزود: بررسي و شناسايي كشاورزان نمونه در كليه بخش هاي كشاورزي به تعداد 17 نفر، اجراي مزارع نمايشي در سطخ 4 هكتار و بيمه محصولات باغي و زراعي براي ترغيب كشاورزان به بهبود راندمان توليد محصولات كشاورزي، صورت گرفته است.
غلامي عنوان كرد: در زمينه آموزش زنان روستايي و توسعه مشاغل در اين بخش، 5 دوره كلاس هاي يك روزه، 2 مورد كارگاه آموزشي و 6 مورد دوره هاي فني و حرفه اي اجرايي شده است.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان بويراحمد ابراز داشت: بسيج سازندگي طي يك سال گذشته در سطح 200 هكتار احيا و اصلاح باغات، در سطح يك هزار و 800 هكتار اصلاح و احياي مراتع، در سطح يك هزار و 800 هكتار مبارزه با موش صحرايي و لايروبي قنوات در اين شهرستان اقداماتي را انجام داده است.
غلامي بيان داشت: 82 نفر از كارشناسان مرد و زن در قالب شركت هاي خدمات مشاوره اي به كار گرفته شده و از خدمات آنان در بهبود فعاليت هاي كشاورزي شهرستان بويراحمد در قبال دريافت حق الزحمه استفاده مي شود.
وي با اشاره به فعاليت هاي اداره امور دام جهاد كشاورزي بويراحمد ابراز داشت: يك هزار و 752 راس پرواربندي گوساله و 2 هزار و 450 راس بره به منظور افزايش توليد گوشت پرواربندي شده و يك هزار و 275 راس تلقيح مصنوعي به منظور اصلاح نژاد دام صورت گرفته است.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان بويراحمد در همين زمينه افزود: بهسازي و نوسازي اماكن دامي به منظور بهداشتي كردن آغل ها در 5 هزار و 250 مترمربع اجرا شده است.
غلامي عنوان كرد: يك ميليون و 72 هزار و 140 قطعه جوجه ريزي به منظور پرورش جوجه يك روزه در سطح مرغداري هاي شهرستان بويراحمد ايجاد شده و نهاده هاي ضروري به ميزان چندين تن براي ارائه خدمات مطلوب در بين دامداران و مرغداري ها توزيع شده است.
وي با اشاره به احداث 20 طرح گاوداري نيمه صنعتي به منظور توليد شير و گوشت در شهرستان بويراحمد افزود: 15 واحد پروانه دامداري كوچك روستايي به منظور شناسايي واحدهاي كوچك دامداري در اين مناطق صادر شده و به 60 نفر نيز تسهيلات مختلف در زمينه ارائه خدمات كشاورزي اعطا شده است.

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:40 ق.ظ

استاندار مازندران :

مشاركت دستگاه هاي دولتي با طرح هجرت افزايش خواهد يافت

استاندار مازندران گفت: افزايش مشاركت دستگاه هاي اجرايي با طرح هجرت موجب ارتقاي خدمات رساني به مناطق محروم خواهد شد .
به گزارش مركز اطلاع رساني بسيج سازندگي ؛ سيدعلي اكبر طاهايي، ريزي استان با تاكيد بر مشاركت دستگاه هاي اجرايي در طرح هجرت تابستان گذشته، افزود: ميزان مشاركت دستگاه هاي اجرايي استان در تابستان امسال 27درصد بود كه مي بايست در سال آينده به 50درصد افزايش يابد. استاندار مازندران از همه مديران دستگاه هاي اجرايي استان خواست تا با استفاده از ظرفيت نيروي انساني تحصيلكرده و شرايط مناسب اقليمي استان، در مسير ايجاد مشاغل توليدي در زمينه كشاورزي، منابع طبيعي و شيلاتي گام هاي اساسي بردارند.
استاندار مازندران بيان داشت: در شرايط حساس كنوني، وظيفه همه ما اين است كه با به كارگيري همه امكانات موجود، دولت را در راه دستيابي به اهدافش ياري دهيم. وي هم چنين از انعقاد قرارداد احداث كارخانه زباله سوز ساري با يك شركت چيني در آينده اي نزديك خبر داد.
همچنين معاون برنامه ريزي استاندار مازندران نيز در اين جلسه با اشاره به ابلاغ 215 ميليارد تومان اعتبار تملك دارايي سال آينده، گفت: اين ميزان اعتبار نسبت به سال جاري 20درصد افزايش داشته است. ولي الله فرزانه بيان داشت: دستگاه هاي اجرايي بايد هر چه زودتر سند صرفه جويي خود را تدوين نموده تا با كسري مواجه نشوند.
وي خاطرنشان كرد: در برنامه پنجم نيز موجوديت شوراي برنامه ريزي استان به عنوان متولي هماهنگي و هدايت بودجه استان ها تصويب شد.

 

 

 

 

 

از سوي بسيج سازندگي صورت گرفت:

مبارزه با كرم گلوگاه در باغات گرمسار

مسوول بسيج سازندگي گرمساز از همكاري بسيج سازندگي با جهاد كشاورزي شهرستان گرمسار،جهت دفع آفت كرم گلوگاه انار خبر داد .
به گزارش مركز اطلاع رساني بسيج سازندگي ؛ علي عاشور با اعلام اين خبر، افزود: كرم گلوگاه، مهمترين آفت باغات انار است كه موجب از بين رفتن اين محصول شده و ساليانه خسارات بي شماري به بخش كشاورزي وارد مي كند.
وي اظهار تصريح كرد : بسيجيان در اين طرح كه يكي از عرصه هاي منابع طبيعي و آبخيزداري بسيج سازندگي است، با جمع آوري انارهاي پوسيده از باغات انار و دفع اصولي آنها، آفت كرم گلوگاه انار را تا حدود زيادي كنترل كرده اند.
عاشور اظهار داشت: در اين طرح بيش از 800 نفر روز كار توسط بسيجيان گرمساري، انجام گرفته است.
وي در پايان گفت: اين طرح به مدت هفده روز و با بكارگيري 45 نفر از نيروهاي بسيجي در باغات انار روستاهاي حسين آباد پايين و كرند ايوانكي انجام گرفته است.

اعزام تيم پزشكي به مناطق محروم سمنان

مسوول بسيج سازندگي سمنان از اعزام تيم پزشكي به مناطق محروم و كم بر خوردار استان سمنان خبر داد.
به گزارش مركز اطلاع رساني بسيج سازندگي حسين شيخ طاهري با بيان اين مطلب اظهار داشت :بسيج سازندگي باهمكاري هلال احمر اسمنان وبسيج جامعه پزشكي استان سمنان اقدام به اعزام اكيپ پزشكي در روستاي لاسجرد واقع در شهرستان سمنان كردند .
وي تصريح كرد : در اين حركت 3پزشك با تخصص هاي داخلي،اطفال و زنان به همراه سه پرستار 180 نفر از عزيزان اين منطقه را ويزيت رايگان نمودند كه بيماران خاص به آزمايشگاه و بيمارستان جهت ادامه مداوا معرفي گرديده اند كه در جمع ويزيت شدگان مبلغ دو ميليون و پانصدهزار ريال دارو اهدا گرديده است.

 

نشست روحانيون مستقر و هجرت در بشاگرد هرمزگان برگزار شد


 نشست روحانيون مستقر و هجرت با حضور مسئول روحانيون مستقر اداره كل تبليغات اسلامي هرمزگان، هشتم اسفندماه در بشاگرد برگزار شد.
 به گزارش مركز اطلاع رساني بسيج سازندگي ؛ در نشست فوق كه با حضور حجت الاسلام والمسلمين «اسحاق فاضلي» مسئول روحانيون مستقر اداره كل تبليغات اسلامي هرمزگان، يكشنبه، هشتم اسفند ماه در  اداره تبليغات اسلامي بشاگرد برگزار شد، روحانيون مستقر و هجرت، وضعيت فرهنگي محل تبليغ خود و انجام فعاليت هاي فرهنگي در اين محل را بيان كردند.

 همچنين شناسايي روستاهاي فاقد روحاني، تجهيز كتابخانه هاي مساجد، تجهيز خانه هاي عالم و جذب  خيرين جهت احداث خانه عالم از اهم مباحثي بود كه در اين نشست مورد بررسي قرار گرفت.

 يادآور مي شود، شهرستان بشاگرد 10 روحاني مستقر و هجرت دارد كه فعاليت هاي فرهنگي را با همكاري   مسئولان محلي انجام مي دهند.

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:41 ق.ظ

روابط عمومی شهرک شهید محلاتی اعلام کرد :

مراسم « شبي با آسمانيان» در شهرك شهيد محلاتي برگزار می شود

مدیر روابط عمومی شهرك شهيد محلاتي طی گفتگویی اعلام کرد: با توجه به اهمیت زنده نگه داشتن نام و یاد شهیدان والامقام که به فرمود ه رهبر معظم انقلاب اسلامی« نام و ياد شهيدان ما ، با گذشت زمان ، نورانى‏تر و نافذتر خواهد شد» مراسم « شبي با آسمانيان» در شهرك شهيد محلاتي برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی شهرک شهید محلاتی محسن شکرنابی با اعلام این مطلب گفت: همزمان با روز های پایانی سال « همت مضاعف وكار مضاعف » مراسم بزرگداشت ياد وخاطره  شهيدان والامقام با حضورخانواده معظم شهدا ، روحانیون معزز ، ایثارگران واهالی شهرک شهيد محلاتي(ره) در مسجد امیرالمؤمنین(ع) این شهرک برگزار مي شود .

وی ضمن دعوت از عموم مؤمنين خصوصاً نوجوانان وجوانان عزیز جهت شركت در اين مراسم افزود: این جلسه جمعه 20/12/89 بعد از نماز مغرب وعشا با تلاوت قرآن  توسط استاد «مسعود نیرومند» شروع می شود و علاوه بر سخنرانی امیر سرتیپ « غلامحسین بندری» از فرماندهان ویادگاران حماسه 8سال دفاع مقدس ، اشعار حماسی توسط برادر« سیدعلی موسوی» و سرود توسط نوجوانان بسیجی اجرا خواهد شد .

 

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران

پاسخ به:اخبار سپاه و بسیج
دوشنبه 16 اسفند 1389  11:43 ق.ظ

به گزارش روابط عمومی ارشد مراکز ندسا فارس ، در مراسم یادواره 400 شهید نیروی دریایی سپاه در حسینیه عاشقان ثارا... شیراز  از مقام شامخ دریادلان شهید تجلیل شد .

شیراز 12 اسفند 1389 ، حسینیه عاشقان ثارا... در میهمانی لاله های عشق ، حال و هوای روزهای دفاع مقدس را در اذهان تداعی می نمود و همه کسانی که به یادواره آمده بودند یک هدف داشتند و آن هم تجدید بیعت با شهدا و تجلیل از خانواده گرامیشان بود .

در این یادواره از مقام والای شهیدان نیروی دریایی سپاه با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی از قبیل تشییع نمادین شهید با اجرای خوب مجریان ، پخش سرود و کلیپ با نام "دریایی ترین" که به مناسبت یادواره ساخته شده بود ، قرائت دکلمه توسط یکی از بستگان شهید تحت عنوان نامه ای از دختر شهید به پدرش ، اجرای سرود توسط گروه سرود بچه های آباده ، بیان خاطره توسط سه نفر از رزمندگان دفاع مقدس بویژه خاطره ای از زبان برادر براتی که از اصفهان میهمان برنامه بود و از همرزمان شهید رئیسی و دارا در عملیات دریایی و نبرد مستقیم با ناوهای امریکایی در خلیج فارس شرکت داشته است تأثیر بسزایی بر حضار گذاشت . برنامه تجلیل از تعداد 8 خانواده به نمایندگی از طرف تمامی  خانوداه شهدا که تندیس فرزندان خود را از دست سردار احمدیان و دیگر مسئولین یادواره دریافت کردند و مداحی از برنامه های پایانی یادواره بود .

 اما یادواره سه سخنران داشت ، ابتدا جناب ناوسالار یکم پاسدار برادر محمدهادی رزم زن بعنوان فرمانده ارشد مراکز ندسا در فارس و رئیس ستاد یادواره با بیان خیر مقدم به حضار گزارشی از اجرای یادواره بیان نمود و در بخشی از سخنان خود گفت : این یادواره در راستای کنگره سرداران و 14600 شهید استان فارس و ترویج فرهنگ ایثار وشهادت برگزار می گردد و یادواره از نیمه دوم سال جاری با برنامه های متنوع فرهنگی با نام شهدا در مراکز ندسا در فارس و سطح شهر شیراز، از جمله زیارت عاشورا در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی (شاهچراغ)  و قبور شهدای گمنام  ، پیاده روی بزرگ شهری با دهها جایزه ارزنده ، فراخوان مقاله ، مسابقه فروغ دریا ، حضور پرشکوه در نماز جمعه شیراز در تاریخ 6 اسفند و دهها برنامه دیگر تا اجلاسیه یادواره برگزار شده است .

دیگر سخنران این یادواره حجه الاسلام والمسلمین دکتر دژکام امام جمعه محترم جهرم بود. وی با اشاره به آیاتی  از قرآن کریم و احادیثی از نهج البلاغه به جایگاه و شأن شهیدان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پرداخت و در بخشی از سخنان خود گفت : شهدان از پیروان راستین ولایت بودند که در حمایت از دین خدا از جان خود گذشتند و وظیفه امروز ما نیز این است که اگر بخواهیم راه شهیدان را ادامه دهیم و زمینه ساز حضور حضرت حجت باشیم باید پیرو ولی امر مسلمین حضرت آیت ا... خامنه ای باشیم .

سخنران بعدی یادواره سردار دکتر احمـــــــدیان مسئول راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود وی دفاع مقدس را برگرفته از نهضت سید الشهداء دانست و گفت : شهیدان در سایه روح ولایت پذیری و لبیک به ندای حسین بن علی (ع)خود به کمال سیدند و بر دشمنان فایق امدند و مانیز باید راه وآرمان آنها را با پیروی از رهبر معظم انقلاب دنبال کنیم . وی گفت : همه شهیدان دوران دفاع مقدس جانفشانی کردند ودر پیشگاه خداوند اجر عظیم دارند و امر شهادت بالاترین نیکی ها است .    

 

با تشکر

jalale

jalale
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 895
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها