عضویت العربیة English
يکشنبه، 3 مرداد 1395 (سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل)
امام حسن علیه‌السلام: هر کس احسان‌هاى خود را برشمرد، بخشندگى خود را تباه کرده است. بحارالأنوار، ج 74، ص 417
مسیر جاری : صفحه اصلی/انجمن ها/کامپیوتر و فناوری اطلاعات/اینترنت و وب

هر چی درباره فیسبوک میخوای !.......

هر چی درباره فیسبوک میخوای !.......
سه شنبه 18 مرداد 1390  11:09 ق.ظ

در ابتدا به نحوه ثبت‌نام و معرفی صفحات موجود در فیسبوک می‌پردازیم و در جلسه بعد به بخش تنظیمات حریم خصوصی که یکی از اصلی‌ترین کارهایی است که هر کاربر در فیسبوک باید انجام دهد.

 

ثبت نام در فیسبوک
کاربرانی که برای ورود به فیسبوک مشکل دارند ابتدا باید راه‌حلی برای دورزدن آن پیدا کنند! وارد آدرس Facebook.com شوید. در اینجا به صفحه‌ای مانند صفحه زیر برخورد خواهید کرد. اگر قبلا در فیسبوک کاربری ایجاد نکرده باشید می‌توانید از طریق بخش Sign UP مشخصات خود را وارد نمایید که توضیحات آن در تصویر اضافه شده است.

 

facebook02 thumb گام به گام با فیسبوک ثبت نام

پس از وارد کردن اطلاعات برروی Sign Up (دکمه سبز رنگ) کلیک کنید. ممکن است برای اطمینان از عدم وجود فعالیت‌های ماشینی کادری مانند کادر زیر نمایش داده شود. در این صورت باید هردو کلمه نشان داده شده را با یک فاصله در کادر مخصوص وارد کنید:

facebook03 thumb گام به گام با فیسبوک ثبت نام

دوباره برروی Sign Up کلیک می‌کنیم. در این مرحله کاربری شما در سایت فیسبوک ساخته می‌شود و ایمیلی برای شما ارسال خواهد شد. سپس به مراحل اولیه تنظیمات در فیسبوک هدایت خواهید شد. اولین مرحله پیدا نمودن دوستانتان است. توصیه ما این است که در سه مرحله توصیه شده برروی Skip this step کلیک کرده و به صفحه فیسبوکتان بروید. دلیل آن است که هنوز تنطیمات دسترسی کلی و جزئی و تغییرات خواسته شده خود را انجام نداده‌اید.

facebook04 thumb گام به گام با فیسبوک ثبت نام

facebook07 thumb گام به گام با فیسبوک ثبت نام

facebook08 thumb گام به گام با فیسبوک ثبت نام

بخش‌های مختلف فیسبوک
پس از انجام ثبت‌نام در فیسبوک به صفحه‌ای مانند زیر خواهید رسید: (برروی تصویر کلیک کنید.)

facebook09 thumb گام به گام با فیسبوک ثبت نام

بخش‌های مختلف را براساس شماره آنها توضیح می‌دهیم:

۱٫ اگر کسی درخواست دوستی از شما کرده باشد در این بخش ثبت می‌شود. فیسبوک بمانند گودر نیست که بتوان کسی را بدون اجازه او دنبال کرد و دوستی باید دوطرفه باشد!

۲٫ اگر پیغامی جدید و یا جواب پیغامتان ارسال شده باشد در این قسمت اطلاع داده می‌شود.

۳٫ این بخش اطلاعیه‌هاست و بسیاری از تغییرات و مواردی که مربوط به شماست در آن متذکر می‌گردد. برای مثال اعلام قبول دوستی فردی که برای آن درخواست دوستی فرستاده‌اید و یا کامنتی برای متن، عکس یا لینکی که شما به اشتراک کذاشته‌اید ثبت شده و یا لایک خورده* و یا حتی در جایی کامنتی گذاشته‌اید که پس از آن کامنت دیگری به ثبت رسیده است.

* لایک خوردن یعنی دوست داشتن چیزی در فیسبوک. در این سرویس کاربران می‌توانند برای هرچیزی که دوستش دارند Like بزنند. عکس، متن، لینک، بازی، اپ، گروه، صفحه و هرآنچه در فیسبوک پیدا شود!

۴٫ صفحه خانه که هم اکنون در آن قرار داریم. با ورود به فیسبوک نیز به این صفحه هدایت خواهید شد.

۵٫ پروفایل شما یا هرآنچه دیگران می‌توانند در مورد شما بیایند و ببینند در اینجا نهفته است. این بخش نیز خود به چند جزء دیگر تقسیم می‌گردد که در جلسات آینده به آنها اشاره خواهیم کرد.

۶٫ دوستانتان را از راه‌های مختلف بیابید! (کمی صبر کنید به آن مرحله هم خواهیم رسید!)

۷٫ تنظیمات کاربری شما در این بخش انجام می‌گردد.

۸٫ وقتی در صفحه خانه هستیم می‌توانیم یکی از بخش‌های ۸ تا ۱۲ را انتخاب کنیم. اولین بخش که در اینجا با شماره ۸ مشخص شده صفحه خوش‌آمد است که اطلاعاتی راجع به شما و اکانتتان نمایش داده شده و از شما می‌خواهد آن را تکمیل کنید.

۹٫ این قسمت را می‌توان صفحه اصلی Home دانست. در این بخش آخرین اطلاعات و ارسال‌های دوستان، هنرمندان، برنامه‌ها و صفحاتی که لایک زده‌اید نمایش داده می‌شوند.

۱۰٫ پیام‌های ارسالی و دریافت شده را می‌توانید در اینجا مشاهده کنید.

۱۱٫ رخدادها یکی از بخش‌های جذاب در فیسبوک می‌باشد. می‌توانید اطلاعاتی مانند رخدادهایی که دوستشان داشته‌اید (مانند جشن‌ها و…) یا رخدادهایی که خود ثبت کرده‌اید (مانند قرارهای ملاقات) و … را مشاهده کنید. اما زیباترین امکان آن مشاهده تاریخ‌های تولد دوستان براساس زمان‌بندی می‌باشد پس هیچوقت تولد دوستتان فراموش نمی‌شود!

۱۲٫ با کلیک برروی این قسمت هم می‌توانید دوستان بیشتری را جستجو کنید و دوستان جدیدی را بیابید. در اینجا براساس الگوریتم‌های مختلف مانند تعداد دوستان مشترک و… دوستانی به شما معرفی خواهد شد. (هیچ وقت در اضافه کردن دیگران به عنوان دوست زیاده روی نکنید و بصورت پیاپی کسانی را که نمی‌شناسید اضافه نکنید. در جلسات بعد بیشتر توضیح خواهیم داد.)

۱۳٫ اگر در گروهی عضو باشید می‌توانید نام آن را در اینجا ببینید و از این بخش به آن دسترسی داشته باشید. اگر تمایل به ساخت گروه جدیدی هم دارید می‌توانید از Create Group استفاده کنید.

۱۴٫ بخش مورد علاقه بسیاری اینجاست؛ اطلاعات کلی بازی‌های نصب شده را می‌توانید اینجا ببینید. همچنین ببینید دوستانتان چه بازی‌هایی انجام می‎دهند؟

۱۵٫ این بخش نیز مانند مورد بالاست با این تفاوت که در رابطه با برنامه‌هاست. (ازین پس به آنها اپ هم می‌گوییم.)

۱۶٫ همانطور که مشخص است مربوط به تصاویر است. در این بخش آخرین تصاویری که دوستان شما و خودتان اضافه کرده‌اید را می‌بینید.

۱۷٫ بخش گروه‌هاست. می‌توانید گروههایی که عضو آنهااید را ببینید و آنها را مدیریت کنید.

۱۸٫ بخش نوت‌ها هرچند بخش کم استفاده‌ای در بین بسیاری از کاربران ایرانیست اما امکان جذابی دارد و می‌توان از آن به عنوان سکوی انتشار مطالب و نوشته‌ها برای به اشتراک گذاری بین دوستان استفاده کرد. در این بخش آخرین نوت‌های خود و دوستانتان را ببینید.

۱۹٫ این بخش هم مربوط به لینکهایی است که دوستان به اشتراک گذاشته‌اند. تفاوتی که وجود دارد این است که در فیسبوک وقتی لینکی را به اشتراک می‌گذارید بخشی از آن صفحه نیز نشان داده می‌شود. پس انتظار صفحه‌ای خشک با چندتا لینک را نداشته باشید!

۲۰٫ در قسمتی که نشان داده شده است دوستان آنلاین دیده خواهند شد.

۲۱٫ امکان جستجو در فیسبوک یکی از امکاناتی است که حتما از آن استفاده خواهید کرد. با استفاده از این نوار می‌توانید برنامه‌ها، بازی‌ها، افراد، صفحات، گروه‌ها و هرآنچه در فیسبوک است را جستجو کنید. (البته باید دسترسی به آن برای شما فراهم آورده شده باشد. برای مثال شما نمی‎توانید دوستتان را که امکان جستجوی نامش را غیرفعال کرده بیابید.)

۲۲٫ بخشی که برای ارتباط زنده با دوستانتان وجود دارد در اینجاست. بصورت زنده با دوستانتان چت کنید.

 

در مطلب قبل نحوه ثبت نام در فیس بوک توضیح داده شد و همانطور که مطالعه کردید از ۳ گامی که فیسبوک برای شروع به استفاده از این سرویس گذاشته بود گذشتیم تا ابتدا تنظیمات حریم خصوصی را انجام دهیم. در این قسمت بصورت کامل به حریم خصوصی در فیسبوک می‌پردازیم.

 

 

تنظیمات حریم خصوصی برای ایجاد محدودیت در دسترسی به قسمت‌های مختلف پروفایل و اطلاعات انجام می‌شود.  اگر از کاربران قدیمی فیسبوک هستید هم توصیه می‌کنیم یک بار دیگر این تنظیمات را با ما مرور کنید. تنظیمات در بخش‌های مختلف فیسبوک قابل تنظیم و تغییر است که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم.

facebook pricacy 01 راهنمای کامل تنظیمات حریم خصوصی در فیسبوک

تصویر شماره ۱

وارد پنل کاربری خود در فیسبوک شوید و مانند تصویر بالا در گوشه بالا و سمت راست صفحه برروی Account کلیک کنید و از منوی باز شده Privacy Settings را کلیک نمایید. صفحه‌ای مانند «تصویر شماره ۲» باز خواهد شد.

facebook pricacy 02 راهنمای کامل تنظیمات حریم خصوصی در فیسبوک

تصویر شماره ۲

 

1- تنظیمات اطلاعات پایه
برروی پیوندی که در قسمت Connecting on Facebook و با شماره ۱ مشخص شده است کلیک کنید. این بخش مربوط به اطلاعاتی است که دیگران برای جستجوی شما در دست دارند. بصورت پیش فرض تمام اطلاعات شما در این بخش قابل دسترسی است. برای مثال نام شما قابل جستجو است و با وارد شدن به پروفایلتان نام، تصویر، اطلاعات تحصیلی، محل زندگی و علایق شما و… قابل رویت است.

facebook pricacy 03 راهنمای کامل تنظیمات حریم خصوصی در فیسبوک

تصویر شماره ۳

 

1-1- شما توانایی این را دارید تا نام خود را غیرقابل جستجو کنید. به این صورت کسانی که به دنبال نام شما بگردند پروفایل شما را پیدا نخواهند کرد! می‌توانید قابلیت جستجو را برروی Everyone (همه)، Friends of Friends (دوستانِ دوستان)، یا Friends Only (فقط دوستان) تنظیم نمایید.

۱-۲- امکان درخواست دوستی برای چه کسانی فعال باشد؟ همه یا فقط دوستانِ دوستان؟

۱-۳- چه کسانی امکان ارسال پیغام به شما را دارند؟ همه، دوستانِ دوستان یا فقط دوستان؟

۱-۴- لیست دوستانتان برای چه کسانی قابل رویت باشد؟ این بخش به جز سه مورد بالا دارای امکان Customize یا سفارشی کردن نیز می‌باشد. با کلیک بر روی Customize پنجره‌ای مانند تصویر زیر نمایان می‌گردد:

facebook pricacy 04 راهنمای کامل تنظیمات حریم خصوصی در فیسبوک

تصویر شماره ۴

 

همانطور که دیده می‌شود این پنجره دارای دو بخش است؛ بخش اول که می‌توان کسانی که امکان دسترسی به لیست دوستان را دارند را انتخاب کرد و قسمت دوم که در آن می‌توان دسترسی دیگران را به آن ببندیم. در بخش اول می‌توان مواردی همچون دوستانِ دوستان، دوستان، فقط خود من و افراد خاص را انتخاب کرد که با انتخاب افراد خاص می‌توانید نام آنها را در کادری که در زیر ظاهر می‌شود وارد کنید.

۱-۵- این بخش نیز برای تنظیم دسترسی به اطلاعات کار و تحصیلات شماست. و دارای ۴ قسمتی است که در شماره‌های پیش توضیح داده شد.

۱-۶- تنظیمات دسترسی به اطلاعات زادگاه و شهری که در آن ساکن هستید را می‌توانید در اینجا انجام دهید.

۱-۷- بخش آخر یکی از مهمترین تنظیمات این صفحه است. در فیسبوکِ شما ممکن است اطلاعاتی مانند دین، جناح سیاسی یا تفکر اجتماعی، تیم‌ها و ورزشکاران مورد علاقه، فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، کتاب‌ها و موزیک مورد علاقه و اطلاعاتی درباره فعالیت‌های مختلف به ثبت رسیده باشد. اگر این امکان وجود داشته باشد که دیگران همه این فعالیت‌ها و علاقمندی‌هایتان را ببینند می‌توانند با علایق خود مقایسه و شاید دوست جدید شما باشند اما شاید زیاد جالب نباشد همه این اطلاعات را دودستی به دیگران تقدیم کرد، پس از این قسمت برروی آن محدودیت اعمال نمایید!

بعد از اعمال تغییرات در بخش‌های این صفحه برروی Back to Privacy در بالای همین پنجره کلیک کنید تا به صفحه اصلی تنظیمات بازگردید.

 

۲- به اشتراک گذاری در فیسبوک
تنظیماتی که در این بخش اعمال می‌شود مربوط به اطلاعاتی است که در فیسبوک به اشتراک می‌گذارید. همانطور که دیده می‌شود ۴ انتخاب کلی در دسترس شماست. تمامی اطلاعات برای تمامی افراد(۱)، دوستانِ دوستان(۲)، فقط دوستان(۳) و یا بصورت توصیه شده(۴) قابل دسترس باشد که توصیه ما تنظیم دستی با استفاده از کلیک برروی Customize Setting که در شکل با شماره ۲ نشان داده شده است. صفحه جدید دارای تنظیمات زیادی است که در ادامه توضیح می‌دهیم.

facebook pricacy 05 راهنمای کامل تنظیمات حریم خصوصی در فیسبوک

تصویر شماره ۵

 

Things I share:
Posts by me: در قسمت Post by me می‌توانید پستهایی که ارسال می‌کنید را از دسترس بعضی‌ها خارج کنید. تمامی تنظیمات مانند تنظیمات بخش اول است که قبلا توضیح داده شده است.
Family: اگر از اعضای خانواده یا فامیل کسی در لیستتان وجود دارد و آنها را بصورت مجزا انتخاب کرده باشید می‌توانید این ارتباط را مخفی یا بصورت عام تنظیم نمایید.
Relationships: در فیسبوک امکان انتخاب تنظیم انواع Relationship وجود دارد. اگر دوست ندارید دیگران از اطلاع داشته باشند می‌توانید در اینجا آن را اعمال کنید.
Interested in and looking for: یکی از اهداف استفاده از فیسبوک برای بعضی‌ها آشنایی با دوستان جدید است. بخشی به نام Interested in and looking for وجود دارد که در آن می‌توان مشخص کرد که به دنبال چه جنسیتی هستیم اگر این قسمت را قرار است پر کنید پس دسترسی به آن را هم مدیریت کنید.
Bio and favorite quotations: بخش زندگی‌نامه و نقل‌قول‌های مورد علاقه‌تان را هم در Bio مدیریت کنید.
Website: اگر وبسایت یا وبلاگی دارید نیز می‌توانید سطح دسترسی به آدرس آن ایجاد کنید.
Religious and political views: می‌توانید دین یا نگاه سیاسی خود را در Religious and political views برای گروهی خاص مدیریت کنید و یا آن را برای همه قابل رویت نمایید.
Birthday: تاریخ تولدتان! دوست دارید چه کسانی از آن اطلاع داشته باشند؟
Places I check in to: محل‌هایی که در فیسبوک ثبت کرده‌اید.
اگر این بخش تیک داشته باشد یعنی محلی که آی‌پی شما نشان می‌دهد را بصورت عمومی نشان خواهد داد. برای روشن شدن مطلب برروی See an Example کلیک کنید. ممکن است پروفایل کسانی که در نزدیکی محل شما هستند نشان داده شود همینطور پروفایل شما برای آنها. البته برای کاربران ایرانی که از روش‌های مختلف برای ورود به فیسبوک استفاده می‌کنند محلی جدا از محل ایشان نشان داده می‌شود.
Edit album privacy: با کلیک بر روی این عبارت صفحه‌ای برای شما باز خواهد شد که می‌توانید دسترسی به آلبوم تصاویرتان را تنظیم نمایید. اگر در ابتدای کار هستید این بخش تنظیماتی برای شما نخواهد داشت چون هنوز آلبوم تصاویری نساخته‌اید. البته این تنظیمات را می‌توان در هنگام ساخت یا ویرایش آلبوم‌ها نیز اعمال کرد. مزیت این صفحه این است که در بلند مدت ممکن است آلبوم‌های مختلفی ساخته باشید که مدیریت آنها در بخش تصاویر کمی سخت است.

 

facebook pricacy 06 راهنمای کامل تنظیمات حریم خصوصی در فیسبوک

تصویر شماره ۶

 

Things others share:
photos and videos I’m tagged in:
دوستان شما این امکان را دارند که برروی تصاویر و ویدئوها برچسبی با نام شما اضافه نمایند. این امکان به دیگران امکان می‌دهد تمامی تصاویر و ویدئوهای شما را که در آلبوم دیگران قرار گرفته‌اند نیز ببیند. شما می‌توانید با کلیک برروی Edit Setting این امکان را محدود به افراد خاصی کنید.
Can comment on posts: امکان ارسال نظر برای پست‌ها را می‌توانید در این بخش مدیریت کنید.
Suggest photos of me to friends: این امکان را به دوستان می‌دهد تا با استفاده از شباهت شما با تصاویر دیگر شما را شناسایی کرده و نام شما را برای برچسب گذاری توصیه کند.
Friends can post on my Wall:اگر این بخش تیک داشته باشد به این معنی است که دوستانتان می‌توانند برروی دیوار پروفایل شما چیزی بنویسند. بطور پیش فرض این امکان فعال است.
Can see Wall posts by friends: در اینجا می‌توانید کسانی را که می‌توانند پست‌های دیوار پروفایلتان را ببینند مشخص کنید.
Friends can check me in to Places: می‌توانید با کلیک بر روی Edit Setting این امکان را فعال یا غیرفعال کنید. با فعال کردن آن دوستانتان می‌توانند در محل‌های مختلف از برچسب نام شما استفاده کنند.

 

facebook pricacy 071 راهنمای کامل تنظیمات حریم خصوصی در فیسبوک

تصویر شماره ۷

 

Contact information:
در بخش پایانی نیز می‌توانید محدودیت دسترسی به اطلاعات ارتباطی را ثبت کنید. این اطلاعات شامل شماره تلفن همراه، شماره‌های تماس دیگر، آدرس، آی‌دی سرویس‌های چت و ایمیل‌های شما می‌باشد.

بعد از انجام تمامی تنظیمات این صفحه به صفحه اصلی تنظیمات برمی‌گردیم. برای اینکار به بالای صفحه مراجعه کنید و برروی Back to Privacy کلیک کنید. با اینکار به صفحه‌ای مانند «تصویر شماره ۲» خواهید رسید. در بخش Apps and Websites برروی لینک Edit your setting کلیک کنید. این بخش مربوط به تنظیمات دسترسی برای برنامه‌هاست.

Apps and Websites:

 

facebook pricacy 08 راهنمای کامل تنظیمات حریم خصوصی در فیسبوک

تصویر شماره ۸

Apps you use: در این قسمت برنامه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌دهید نمایش داده می‌شود اما چون هنوز کار با فیسبوک را آغاز نکرده‌ایم هیچ اپلیکیشنی دیده نمی‌شود. در آینده می‌توانید برنامه‌هایی که استفاده نمی‌کنید را در این بخش حذف کنید و یا دسترسی آنها را محدودتر کنید. پس این بخش همیشه یادتان باشد!
Info accessible through your friends: یکی از بخش‌های مهم در تنظیمات شما باید این بخش باشد. با کلیک برروی Edit setting پنجره‌ای باز خواهد شد که می‌توانید دسترسی اپلیکیشن‌های دوستانتان را به بخش‌های مختلف پروفایل خود محدود کنید. برای ایجاد محدودیت تنها کافیست تیک بخش مورد نظر را بردارید.
Game and app activity: چه کسانی می‌توانند آخرین فعالیت‌های شما را در اپ‌های مختلف نظاره کنند؟
Public search: اگر دوست ندارید اسمتان در جستجوهای انجام شده در موتورهای جستجو دیده شود می‌توانید برروی Edit setting کلیک کنید و در صفحه جدید تیک بخش Enable public search را بردارید.

تنظیمات این بخش نیز به اتمام رسید و تنها یک بخش باقیمانده. دوباره به تصویر شماره ۲ برمی‌گردیم.

Block lists:
این بخش در مراحل استارت فیسبوک چندان استفاده‌ای ندارد اما از آنجایی که این مقاله می‌خواهد بصورت کامل بخش‌های حریم خصوصی را توضیح دهد توضیح داده می‌شود. در بخش Block lists برروی لینک Edit your lists کلیک کنید. به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که لیست بلاک‌های شما قرار دارد. یعنی اگر کسی یا برنامه‌ای را بلاک کرده باشید می‌توانید در این بخش مدیریت کنید.

 

facebook pricacy 09 راهنمای کامل تنظیمات حریم خصوصی در فیسبوک

تصویر شماره ۹

Block users:نام یا ایمیل افراد مزاحم را در بخش مربوطه وارد کنید و بطور کامل از دستشان راحت شوید! البته این بخش مربوط به افراد مزاحم است نه دوستانی که می‌خواهید دوستی‌تان را با وی تمام کنید!
Block app invites: بعضی اوقات دوستی دارید که نمی‌خواهید دوستی‌تان را تمام کنید اما میزان بسیار زیاد ارسال دعوتنامه برای برنامه‌های مختلف اذیتتان می‌کند! می‌توانید امکان ارسال دعوتنامه‌های او را غیرفعال کنید!
Block event invites: در فیسبوک امکان دعوت به رخدادهای مختلف نیز وجود دارد. اگر دوستی دارید که عاشق رخدادهای مختلف است و هرروز تعداد زیادی دعوتنامه رخدادهای مختلف برای شما ارسال می‌کند از این بخش ارسال دعوتنامه‌ها را از طرف وی غیرفعال کنید.

بهتر است این بخش‌ها را با برنامه و هدفی که برای استفاده از فیسبوک دارید تنظیم نمایید و هر از چندگاهی نیز نگاهی به آنها بیاندازید. از این پس می‌توانید کار با فیسبوک را شروع کنید.

 

 

 

تایید یا Verify کردن پروفایل در فیسبوک

 

 

 

verify facebook تایید یا Verify کردن پروفایل در فیسبوک

ممکن است برای کارهایی نظیر ساخت اپلیکیشن‌ها یا آدرس اختصاصی در فیسبوک نیاز به Verify کردن یا تایید هویت خود باشید. اینکار توسط ایمیل امکان‌پذیر نیست و متاسفانه ایران نیز در لیست تحریم فیسبوک است و در لینک عادی Verify کردن نام کشور ایران وجود ندارد. برای خلاص شدن از این مشکل می‌توانید از این لینک استفاده کنید و سپس شماره موبایل خودتان را وارد کرده و Confirm را کلیک کنید. با اینکار پیامکی برای شما ارسال خواهد شد که حاوی کد و آدرس تایید هویت می‌باشد:

DSC01782 تایید یا Verify کردن پروفایل در فیسبوک

برای تایید (Verify) در فیسبوک توسط خطوط موبایل در ایران کلیک کنید.

 

یکی از سوالاتی که تاکنون بسیار پرسیده شده است امکان ساخت آدرس اختصاصی در فیس بوک است. اگر در فیس بوک تازه وارد باشید و به پروفایلتان رجوع کنید خواهید دید که آدرس شما با حروف و کاراکترهای بسیاری ساخته شده است که به یاد داشتن آن بسیار مشکل است

 

همراه ما باشید!

facebook username selected آدرس اختصاصی پروفایل در فیس بوک

اگر تمام مراحلی که در مقالات گذشته به آنها پرداخته‌ایم را پیموده‌اید به آدرس http://facebook.com/username بروید.
در این صفحه می‌توانید نام آدرس دلخواهتان را وارد و یا انتخاب نمایید. سایت فیس بوک به شما چند پیشنهاد می‌دهد و در کادر آخر نیز می‌توانید نام انتخابی و دلخواهتان را وارد کنید.

نکاتی که باید به آنها توجه داشته باشید:
۱- ممکن است با پیغام Before you can set your username, you need to verify your account مواجه شوید. برای حل این مشکل به چند خط بالاتر مراجعه کنید.
۲- توجه داشته باشید استفاده از این آدرس و ثبت url اختصاصی برای پروفایلتان فقط و فقط یک بار قابل انجام است. پس در انتخاب آن دقت کنید.
۳- نام انتخابی شما از این پس بصورت http://facebook.com/YourSelectedName قابل دسترس خواهد بود.

چگونه متوجه شویم شخص دیگری با نام‌کاربری ما وارد فیسبوک شده؟

 

تا حالا شده شک کنید که یک نفر دیگر با اکانت شما وارد فیسبوک شده؟ تا حالا شده که فعالیت‌های مشکوکی از طرف اکانت شما در فیسبوک مشاهده کنید؟ اگر رمزعبور شما رمزی ساده است به احتمال زیاد شک شما حقیقت دارد! اول از همه یک رمز عبور خوب بسازید. برای این که مطمئن بشیم که آیا واقعا شخص دیگری وارد اکانت فیسبوکمان شده یا نه باید وارد جزئیات امنیتی فیسبوک شویم.

این جزئیات امنیتی کجاست؟

account چگونه متوجه شویم شخص دیگری با نام‌کاربری ما وارد فیسبوک شده؟بعد از لاگین کردن در فیسبوک از بالا گوشه‌ی سمت راست صفحه، بر روی Account کلیک کنید تا منویی به این شکل باز شود. در این منو بر روی گزینه‌ی Account Settings کلیک کنید.

وقتی صفحه باز شد، به پایین آن بروید. جایی که نوشته شده Account Security. در مقابل این عبارت، بر روی لینک Change کلیک کنید. بعد از این کار شما لیست تمام وسایلی که به فیسبوکتان لاگین کرده‌اند (کامپیوتر، گوشی و …) را خواهید دید. لیستی که شامل محل تقریبی، زمان لاگین و نوع مرورگر و سیستم عامل مورد استفاده شماست.

اگر فعالیت مشکوکی دیدید، روی end activity کلیک کنید. برای امنیت بیشتر، فیسبوک راه‌هایی را برای شما در نظر گرفته. در همین صفحه، شما می‌توانید از فیسبوک بخواهید که در صورتی که فرد دیگری قصد لاگین کردن به فیسبوک شما را دارد، برای شما یک ایمیل یا یک پیامک بفرستد! یا حتی می‌توانید از فیسبوک بخواهید که هر وقتی که می‌خواهید وارد اکانتتان شوید، یک کد امنیتی به شما پیامک کند. در اینصورت شما برای لاگین کردن باید این کد امنیتی را وارد کنید. و آخرین راهی که فیسبوک مقابل شما قرار داده، فعال کردن پروتکل امنیتی HTTPS هست که به شما پیشنهاد می‌کنم حتما از آن استفاده کنید. یادتان باشد در پایان کار حتما روی Save کلیک کنید!

account security چگونه متوجه شویم شخص دیگری با نام‌کاربری ما وارد فیسبوک شده؟

ساخت صفحات با قابلیت لایک زدن در فیس بوک

 

حتما تا کنون صفحاتی را در فیس بوک دیده‌اید که به جای دکمه درخواست دوستی دارای دکمه Like هستند

 

این صفحات استفاده های مختلفی دارند. مثلا می‌توان از آنها برای معرفی تجارت، فروشگاه، مکان‌های مختلف و یا وبلاگ‌ و صفحات اینترنتی و یا ساخت صفحات اشخاص معروفی مانند هنرمندان، ورزشکاران و بسیاری موارد دیگر استفاده کرد. در مقاله امروز ساخت اینگونه صفحات را دنبال خواهیم کرد.

برای ساخت صفحات در فیس بوک ابتدا به این آدرس مراجعه کنید با بارگزاری کامل صفحه ۶ موضوع کلی قابل انتخاب است. این موضوعات عبارتند از:

  1. کسب و کارهای محلی یا محل و مکان خاص
  2. شرکت‌ها، سازمان‌ها یا موسسات
  3. برندها یا محصولات
  4. هنرمندان، گروه‌ها یا چیزهای عمومی
  5. سرگرمی
  6. جنبش‌ها یا اجتماعات

با انتخاب هریک از موضوعات اصلی گزینه‌های دیگری فعال می‌شوند که می‌توانید به صورت دقیق مشخصات صفحه مورد نظرتان را وارد نمایید. برای مثال می‌خواهیم برای دانشگاهمان صفحه‌ای در فیس بوک بسازیم. برای اینکار ابتدا از موضوعات اصلی، موضوع Local Business or Place را انتخاب می‌کنیم.

facebook pages 02 ساخت صفحات با قابلیت لایک زدن در فیس بوک

با انتخاب این موضوع گزینه‌های دیگری برای ساخت صفحه فعال می‌گردد.

facebook pages 03 ساخت صفحات با قابلیت لایک زدن در فیس بوک

در بخش اول یعنی Choose a category باید موضوع یا رده مورد نظرتان را انتخاب کنید. در اینجا ما University را انتخاب می‌کنیم. سپس در فیلد Business or Place نام مورد نظر که نام دانشگاهمان است را وارد می‌کنیم. در کادر آدرس هم که آدرس و در فیلد شهر هم نام شهر را وارد می‌کنیم. اگر دوست داشتید اطلاعات کاملی از دانشگاه ارائه دهید می‌توانید کدپستی را در Zip Code و شماره تماس با این مرکز را هم در فیلد بعدی وارد نمایید. در انتها هم تیک قبول شرایط و مقررات صفحات فیس بوک را زده و برروی Get Started کلیک نمایید.

به همین راحتی صفحه شما ساخته شده و قابل مدیریت و فعالیت است! مدیریت این صفحات تقریبا شبیه به مدیریت پروفایل‌هاست. اگر در ساخت و مدیریت صفحات در فیس بوک ایراد و اشکالاتی داشتید در آینده به تفصیل از آن صحبت خواهیم نمود.


صفحه آزمایشی ساخته شده در فیس بوک:

 ترفندی بسیار کاربردی برای انتخاب همه دوستان در فیس بوکfacebook pages 05 ساخت صفحات با قابلیت لایک زدن در فیس بوک

گاهی در فیس بوک می‌خواهید دعوتنامه‌ای برای شرکت در رخداد خاص و یا برای استفاده از اپلیکیشن و یا لایک زدن صفحه خودتان برای دوستانتان ارسال کنید اما مشکلی که شما را اذیت خواهد کرد عدم وجود دکمه Select all در فیس بوک است و مجبور هستید تمام دوستانتان را یکی یکی انتخاب کنید. در ادامه ترفند بسیار جالبی را معرفی خواهیم کرد امیدواریم به جان ما هم دعا کنید!

ابتدا به صفحه ارسال دعوت بروید. از لیست Search all Friends را انتخاب کنید. توسط اسکرول لیست تمام دوستانتان را مرور کنید تا لیست بصورت کامل نمایش داده شود. حالا کد زیر را کپی کرده و در نوار آدرس وارد نموده و اینتر را فشار دهید:

javascript:elms=document.getElementsByName("checkableitems[]");for (i=0;i<elms.length;i++){if (elms[i].type="checkbox" )elms[i].click()};

به همین راحتی تمامی دوستانتان انتخاب می‌شوند. لذت ببرید.

 

فیس بوک منو۳۰روزبلوکه کرده؟
هیچ کس نمیتونم ادکنم
به هیچ کسم نمیتونم مسیج بدم

ممکن است این سوال برای بسیاری پیش آمده باشد. الگوریتمی در فیس بوک برای یافتن اسپمرها وجود دارد که اگر برای اشخاص بسیاری درخواست دوستی ارسال کنید اما آنها درخواست شما را رد کنند برای چندین روز تنبیه می‌شوید! و اگر این کار شما باز هم تکرار شود تنبیه‌های سنگین‌تری در انتظار شماست! به هر حال، سعی کنید برای اشخاصی درخواست دوستی ارسال کنید که شما را قبول کنند!

پایان .

 

 

** دارالولایه **

درباره امضاء

amindadaadad

amindadaadad
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 3567
محل سکونت : سیستان و بلوچستان

چگونه در فیس بوک عکس هایمان را از دید عده ای از دوستانمان محفوظ نگاه داریم
چهارشنبه 19 مرداد 1390  12:08 ب.ظ

شما می توانید در Facebook عکس هایتان را در معرض دید عده خاصی قرار دهید یا تعدادی از کاربران را از قابلیت دیدن عکس هایتان منع کنید. این عده خاص می توانند تعداد محدودی از دوستان شما باشند. در واقع مجبور نیستید عکس هایتان را به همه افرادی که در Friend List شما هستند، نمایش دهید و می توانید افراد خاصی را برای مشاهده عکس ها انتخاب کنید.

برای محدود کردن دسترسی، ابتدا به صفحه Facebook خود بروید. عکس هایی که تمایل ندارید همه دوستانتان آنها را ببینید در یک آلبوم جداگانه قرار دهید (برای این کار کافی است ابتدا عکس را از یک آلبوم remove کرده و پس از ساخت آلبوم جدید، عکس مورد نظر را در آلبوم دیگری قرار دهید).

از منوی بالای صفحه، گزینه Account و سپس Privacy Setting را انتخاب کنید. پس از آن قسمت Customize Setting را انتخاب کنید.

how-to-control-your-privacy-in-facebook1

در صفحه جدید، گزینه Edit privacy settings for existing photo albums and videos را انتخاب کنید. اکنون می توانید کلیه آلبوم هایتان را مشاهده کنید.

how-to-control-your-privacy-in-facebook2

ابتدا آلبومی که اخیرا تهیه کرده اید و عکس هایی که دوست ندارید همه دوستانتان مشاهده کنند را در آن قرار دادید، بیابید. روی گزینه ای که مربوط به دسترسی دوستانتان در این آلبوم است کلید کرده و گزینه Customize را انتخاب کنید.

how-to-control-your-privacy-in-facebook3

در صفحه جدیدی که باز می شوند گزینه Specific People را از قسمت These People انتخاب کنید. در این قسمت می توانید نام دوستانی که قصد دارید عکس ها را به آنها نمایش دهید مشخص کنید. اگر قصد دارید عده ای از دوستان شما عکس ها را مشاهده نکنند، در قسمت Hide This From نام آنها را وارد کنید. در این صورت سایر دوستان شما به جز افرادی که مشخص شده می توانند عکس های شما را مشاهده کنند.

how-to-control-your-privacy-in-facebook4

منبع: Cnet

majidpanjo

majidpanjo
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 85
محل سکونت : مازندران

پاسخ به:هر چی درباره فیسبوک میخوای !.......
جمعه 25 شهریور 1390  08:51 ق.ظ

 خیلی عالی بود .تنکس

majid_zak

majid_zak
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : شهریور 1390 
تعداد پست ها : 75
محل سکونت : هرمزگان

فیس‌بوک در انگلیس مسدود نمی‌شود
یک شنبه 24 مهر 1390  07:17 ب.ظ

ایتنا - مديران فيس‌بوك مدعي شدند:بزرگ‌ترين شبكه‌اجتماعي هرگز در انگليس مسدود نمي‌شود.
 
 
 
فیس‌بوک در انگلیس مسدود نمی‌شود
 
بنا بر اعلام مديران شبكه اجتماعي فيس‌بوك، ديويد كامرون، نخست وزير انگليس هرگز حتي درمواقع ناآرامي‌هاي داخلي هم فيس بوك را مسدود نمي‌كند.

به گزارش ایتنا به نقل از خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، پس از اينكه تعدادي از مديران اجرايي فيس‌بوك، توييتر و بلك بري به اين دليل كه سرويس‌هايشان براي هماهنگي و تشويق به چپاول در شورش‌هاي انگلستان استفاده شده بود، به يك جلسه با وزير كشور انگلستان فراخوانده شدند، اين تصور ايجاد شد كه اين دولت سعي دارد موقتا شبكه‌هاي ديجيتالي را به حالت تعليق درآورد.

اما جوآنا شيلدز، معاون ارشد فروش و توسعه محصول فيس‌بوک در اروپا، احتمال مسدود كردن بزرگ‌ترين شبكه اجتماعي جهان توسط دولت را رد كرد.

به گفته وي، فيس‌بوك با دولت انگليس رابطه بسيار قوي داشته و اگر افرادي از طريق صفحه فيس‌بوكشان ايجاد مشكل كنند و آن را به اطلاع عموم برسانند، شناسايي و دستگير مي‌شوند.

اما ديويد كامرون اعلام كرده است كه دولت انگليس با پليس و سرويس‌هاي اطلاعاتي در حين شورش‌ها همكاري داشته تا متوقف ساختن افرادي كه از طريق اين وب‌سايت‌ها و سرويس‌ها ارتباط برقرار مي‌كنند را مورد بررسي قرار دهند.

غصه هایت را با «ق» بنویس

تا همچون قصه فراموش شوند...

 

mina_k_h

mina_k_h
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 12298
محل سکونت : زمین
دسترسی سریع به انجمن ها