عضویت العربیة English
امام حسین علیه السلام: چشمان هر کس که در مصیبت‌هاى ما قطره‌اى اشک بریزد، خداوند او را در بهشت جاى مى‌دهد. احقاق الحق، ج 5، ص523
  • شرح احادیث امام حسین علیه السلام
  • چهل حدیث درباره کربلا
  • چهل حدیث محرم و عزاداری
احادیث

دعای حضرت فاطمه زهرا (س) در روز جمعه

حضرت فاطمه زهرا علیها السلام در دعای روز جمعه به خداوند عرضه داشت:
خداوندا! ما را از نزدیک ترین کسانی که به تو تقرّب جسته اند، و از موجه ترین کسانی که به تو روی آورده اند، و از موفق یافته ترین کسانی که از تو خواسته اند و به درگاهت تضرع کرده اند، قرار ده. خداوندا! ما را از کسانی قرار ده که گویی در روز قیامت که به لقای تو می آیند، تو را می بینند. ما را جز به خشنودی خود نمیران. خداوندا! ما را از کسانی قرارده که عملشان را برای تو خالص کردند و در میان همه آفریدگانت تو را بیش از دیگران دوست دارند. خداوندا! بر محمّد و آل محمّد درود فرست و ما را چنان قطعی حتمی بیامرز که پس از آن گناهی مرتکب نشویم و خطا و گناهی نکنیم. خداوندا! بر محمّد و آل محمّد درود فرست، درودی بالنده، همواره، فزاینده، پیاپی، پی در پی، و به دنبال هم. به حق رحمت خودت، ای رحم کننده ترین رحم کنندگان.

دعای حضرت فاطمه زهرا (س) در روز پنج شنبه

حضرت فاطمه زهرا علیها السلام در دعای روز پنج شنبه به خداوند عرضه داشت:
خداوندا! من خواهان هدایت و تقوا و عفاف و بی نیازی و عمل به آنچه تو دوست داری و راضی هستی، هستم. خداوندا، از توانت، برای ناتوانیمان درخواست می کنم، و از بی نیازی ات برای بینوایی و نیازمان، و از بردباری و دانش تو، برای نادانیمان. خداوندا! بر محمّد و آل محمّد درود فرست و ما را برای سپاسگزاری از تو و یاد تو و طاعت و عبادتت یاری کن؛ به حق رحمت خودتت، ای رحم کننده ترین رحم کنندگان.

دعای حضرت فاطمه زهرا (س) در روز سه شنبه

حضرت فاطمه زهرا علیها السلام در دعای روز سه شنبه به خداوند عرضه داشت:
خداوندا! غافل بودن مردم [از یادت] را برای ما یادآوری و یادآوری آنان را برای ما سپاسگزاری قرار ده و سخنان شایسته ای را که به زبان ما جاری می شود، انگیزه قلبی ما قرار ده. خداوندا! آمرزش تو گسترده تر از گناهان ما و رحمت تو، امیدوارکننده تر از کارهای ما است. خداوندا! بر محمّد و آل محمّد درود فرست، و ما را به کارهای شایسته و افعال درست موفق بدار.

دعای حضرت فاطمه زهرا (س) در روز شنبه

حضرت فاطمه زهرا علیها السلام در دعای روز شنبه به خداوند عرضه داشت:
خدایا! گنجینه های رحمتت را برای ما بگشای و به ما ـ ای خدا ـ رحمتی ارزانی دار که از آن پس، ما را در دنیا و آخرت، عذاب نکنی، و از نعمت گسترده ات ما را رزق حلال و پاکیزه روزی کن، و ما را محتاج و نیازمند کسی جز خودت مگردان، و سپاسگزاری ما را از خودت، و نیازمندی و درویشی ما را به درگاهت زیاده کن، و با تو، بی نیازی و کفایت از غیر تو است. بار خدایا! در دنیا، برای ما گشایش قرار ده. خدایا! به تو پناه می بریم از این که در هیچ حالی، روی خویش را از ما بگردانی؛ بلکه همواره توجّه تو را خواهانیم. بار خدایا! بر محمّد و آل محمّد، درود فرست و آنچه را تو خود دوست داری، به ما عطا کن و آن را نیروی ما برای آنچه تو دوست داری، قرار ده، ای رحم کننده ترین رحم کنندگان!

برگزیده‌ها
منبع شناسی
شيوه هاي امير بيان درخلق تصاوير زنده وبديع (1)
چرایی اعتراف معصومین علیهم السلام به قصور و کوتاهی
میزانِ خطا، شاخص خوبی برای ارزیابی مقدار تربیت در انسان!
مدیریت زمان از دیدگاه امام علی (علیه السلام)(2)
شرح مناجات الراغبین (3)
آیا ابوذر غفاری به مادر بلال حبشی اهانت کرده بود؟
آئين حكومت داري از ديدگاه علي(ع)-(5)
تحليلي بر خطبه (80)نهج البلاغه(2)
لزوم ارزیابی سندی احادیث کافی
حضرت زينب(سلام الله عليها) در برخي منابع انگليسي
درباره ی کافی
وحدت اسلامی یا وفاق تشیع و تسنن در سخنان امام علی (ع)(1)
صحیفه سجادیه و صحیفه رضویه در آیینه تطبیق
مباني مکتب تربيتي و اخلاقي اسلام از منظر نهج البلاغه(1)
اهمیت و جایگاه محبت (2)
اجمال و تفصيل قرآن و نهج البلاغه(1)
گداپروری، ضربه به کرامت انسانی!
بررسی مباحث‏بلاغی در صحیفه سجادیه
بنيان اخلاقي اصل تقدّم تعليم و تربيتِ خويش بر تعليم و تربيتِ ديگران در پرتو حکمت 73 نهج البلاغه (2)
آشنايى‌ با شرح‌ ابن‌ مَيثَم‌ بحرانى‌ بر نهج‌البلاغه