بازدید : 1448 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

رحمت اللَّه مصطفوی

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : اثرآفرینان (جلد اول-ششم)
(تو 1299 ش)، نویسنده، مترجم و روزنامه‏نگار. وى در مدارس آمریكایى و دارالفنون تحصیل كرد و پس از اخذ لیسانس، از دانشگاه تهران، جهت ادامه تحصیل به پاریس رفت. پس از مراجعت با جراید تهران همكارى كرد. او همچنین مدیریت مجله‏ى «روشنفكر» را در تهران به عهده داشته است. از آثار وى: «رنگین كمان»؛ «تهران دمكرات»؛ «خطاء»؛ «انگلستان چگونه اداره مى‏شود»، ترجمه؛ «غریبه»، ترجمه؛ «لندن بزرگترین شهر دنیا»، ترجمه.[1] نویسنده، مترجم، روزنامه‏نگار. تولد: 1299. درگذشت: اردیبهشت 1364. رحمت‏الله مصطفوى، فرزند مصطفى، در كالج آمریكایى و سپس دارالفنون به تحصیل پرداخت. وى فارغ‏التحصیل رشته‏ى حقوق از دانشگاه تهران است و در رشته‏ى بین‏الملل و اقتصاد نیز از دانشگاه پاریس دكترى گرفته است. خدمت مطبوعاتى را از سال 1322 با انتشار مجله‏ى «روشنفكر» آغاز كرده ومدت‏ها نیز معاون رادیو تهران، معاون خبرگذارى پارس و رییس اداره اطلاعات ومطبوعات وزارت امور خارجه بوده است. وى همچنین به دریافت نشان‏هاى همایون، تاجگذارى و جشن شاهنشاهى نایل آمده است: از آثار اوست: آذر (با مشاركت هاشمى)؛ انگلستان چگونه اداره مى‏شود (ماك كالم)؛ رنگین كمان (1320)؛ خطاء، تهران دمكرات (1321)؛ غریبه (آلبر كامو)؛ لندن بزرگترین شهر دنیا (اثر ف. ه. لى)؛ معشوقه و دوست. (1328).
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.