بازدید : 253 بار

چهارشنبه، 27 دی 1396

دانلود مستند داستان تقریب

دانلود مستند داستان تقریب


• زمان : 26:27
«مستند داستان تقریب»
تلاش علمای اسلامی در راستای وحدت میان مسلمانان

تعاملات میان دینی و همزیسی پیروان ادیان در تاریخ بشر، هیچگاه مانند امروز محل بحث و نظر نبوده است گویا بشر پیش از این هرگز اهمیت تفاوت نظرات دینی را چنین ملموس و ژرف تجربه نکرده بود. امروزه به مدد ابزارهای نوین ارتباطی، مواجهات میان دینی چنان رواج یافته که برگ جدیدی بر تاریخ ادیان افزوده است. فرآیند جهانی شدن، نه تنها شناخت فزاینده ای را از سنت ها و ادیان دیگر برای بشر امروز به ارمغان آورده، بلکه رویایی و تماس با پیروان آن ادیان را هم امری فراگیر ساخته است از این رو جای تعجب نیست که گفت وگوی ادیان به یکی از ضرورت های اجتناب ناپذیر عصر حاضر تبدیل شده باشد. مستند «داستان تقریب» درباره همین گفت وگوهاست آن هم در شرایطی که جریان های تکفیری و تروریستی، بیش از هر زمانی بر طبل تفرقه و نفاق می کوبند و عامل اصلی دشمنان اسلام، در تخریب وحدت میان مسلمانان محسوب می شوند. در این مستند ابتدا به سابقه جنگ های مذهبی در طول تاریخ اشاره می شود و سپس پایه گذاران تقریب میان مذاهب به ویژه در اسلام معرفی می شوند. علامه محمد تقی قمی یکی از نخستین کسانی بود که در این راه گام نهاد و سپس نوبت به آیت الله بروجردی رسید؛ آیت الله بروجردی مکاتبات و تعاملات بسیاری با شیخ الازهر داشت و سعی می کرد، اندیشه تقریب را بیش از هر زمانی مورد تاکید قرار دهد. در این مستند با حجت الاسلام والمسلمین بروجردی تولیت بیت مرحوم آیت الله بروجردی هم مصاحبه شده است.

جهت پخش صوت یا فیلم در سایت یا وبلاگ خود کد زیر را copy و در محل مورد نظر خود paste کنید:
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.