تا شکست تروریسم تکفیری در سوریه می‌مانیم

معاون سیاسی حزب الله لبنان تاکید کرد : حضور نیروهای حزب الله در سوریه تا شکست کامل تروریسم تکفیری در این کشور ادامه خواهد یافت.
 
به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم امین در نشست خبری در دفتر شبکه المنار در تهران گفت: هدف ما از ورود به سوریه شکست تسلط تکفیری ها علیه این کشور بوده و هست، تروریست هایی که از حمایت عربی و بین المللی برخوردارند.
 
وی افزود: حضور ما در سوریه در چارچوب رابطه با دولت این کشور است و تا زمانی که طرح تروریستی تکفیری شکست نخورده است از حضور آنان در سوریه احساس تهدید می کنیم.
 
سیدابراهیم امین حضور نیروهای حزب الله در سوریه را در چارچوب حمایت از مقاومت اسلامی، لبنان و حتی فلسطین دانست.
 
معاون سیاسی حزب الله لبنان گفت: تروریست ها و حامیانشان از روابطی مستحکم با رژیم صهیونیستی برخوردارند با این حال شکست آنان به سرعت رقم خواهد خورد همچنان که در حلب شکست خوردند و پس از شکست آنان دیگر نیازی به حضور ما در سوریه وجود نخواهد داشت.
 
تامین منافع لبنان؛ هدف اصلی میشل عون
 
حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم امین در نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره سفر میشل عون به عربستان سعودی و انتظارات حزب الله از دولت عربستان برای مقابله با تروریسم در منطقه گفت: تردیدی نیست که عربستان و دیگران تلاش می کنند تا آقای میشل عون را به سمت خود بکشانند اما وی شخصی نیست که یک طرف بتواند او را به سمت خود مصادره کند و توانایی کافی خواهد داشت تا ثابت قدم بماند و در تعادل قرار گیرد، تامین منافع لبنان هدف اصلی آقای میشل عون خواهد بود.
 
وی انتخاب میشل عون را گامی مثبت در تحولات لبنان دانست و افزود : رابطه ما با رئیس جمهور براساس احترام، اعتماد و صداقت است و به همین علت در موضوع سفر آقای عون به عربستان هیچ نگرانی نداریم و این مساله ای عادی است.
 
معاون سیاسی حزب الله لبنان اضافه کرد: باتوجه به اینکه لبنان جزو اتحادیه کشورهای عربی است رئیس جمهور لبنان به این کشورها و کشورهای غیرعربی سفر خواهد کرد و این طبیعی است.
 
سیدابراهیم امین گفت: موضوع دیگر که برگ برنده و موفقیتی برای محور مقاومت محسوب می شود این است که اگرچه عربستان با انتخاب میشل عون به عنوان رئیس جمهور لبنان موافقت کرد اما این انتخاب جزو گزینه های آنان نبود.
 
وی تصریح کرد: اگر شرایط کنونی در منطقه رخ نمی داد به ویژه در دو موضوع پیشروی های مقاومت در سوریه و شکست عربستان در یمن روی نمی داد انتخاب آقای عون به عنوان رئیس جمهور ممکن نبود.
 
معاون سیاسی حزب الله لبنان گفت: اینکه انتظارات مهمی از عربستان درخصوص لبنان خواهیم داشت یا نه این نیاز به زمان دارد تا این مساله روشن شود.
 
وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره پیش بینی رهبر معظم انقلاب درباره نابودی رژیم صهیونیستی تا 25 سال آینده ابراز امیدواری کرد این رژیم حتی در زمان کمتر از این نابود شود.
 
سیدابراهیم امین گفت: زمانی که به لحظه فروپاشی رژیم صهیونیستی منجر خواهد شد به سرعت می گذرد و به امید خدا، مقام معظم رهبری و ما شاهد این صحنه خواهیم بود.
 
وی افزود: در یکی از دیدارهای اعضای حزب الله لبنان با مقام معظم رهبری ایشان فرموده بودند که بر رژیم صهیونیستی پیروز خواهید شد و این پیروزی را به چشم خواهید دید که این اتفاق رخ داد و دیدگاه ایشان درباره نابودی رژیم صهیونیستی نیز چنین خواهد بود.
 
معاون سیاسی حزب الله لبنان در پاسخ به پرسش دیگری درباره راهبرد این تشکل در منطقه گفت: ما جنبش مقاومت هستیم که در همه زمینه ها اعم از سیاسی، امنیتی، اجتماعی و دیگر عرصه ها فعالیت داریم.
 
سیدابراهیم امین افزود: ما در مقطعی فعالیتمان را آغاز کردیم که لبنان تحت اشغال صهیونیست ها و اشغال این کشور بخشی از سلطه آمریکا در منطقه بود.
 
وی، آزادی لبنان، کمک به برادران فلسطینی و آزادی قدس شریف را از اهداف حزب الله لبنان برشمرد و گفت: مقاومت از نظر ملی در پی آزادی لبنان اما از نظر عقیدتی در پی آزادی قدس است.
 
سیدابراهیم امین با اشاره به ادامه تجاوز صهیونیست ها به فلسطین و سیاست تسلط آمریکا بر ملت های منطقه و چپاول ثروت هایشان، همکاری با همه ملت ها در چارچوب دسترسی به استقلال و آزادی به دور از سلطه آمریکا را از اهداف مهم حزب الله لبنان دانست. 
 
نام آیت الله هاشمی در تاسیس مقاومت اسلامی نمایان است
 
حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم امین در نشست خبری خود با تکریم شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی، درگذشت آن مرحوم را به امام خامنه ای، ملت ایران و خانواده رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام تسلیت گفت.
 
وی با اشاره به نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران، قبل و پس از انقلاب اظهار داشت: شرایط ایران همواره دشوار بوده است و به یاد ندارم که جمهوری اسلامی ایران زمانی را بدون چالش بسر برده باشد چالش هایی که هیچ کشوری نمی تواند با آنها مقابله کند اما ایران توانست بر آنها غلبه کند و به سطح بالایی در سطح بین الملل دست یابد.
 
سیدابراهیم امین همچنین با اشاره به نقش مهم آیت الله هاشمی رفسنجانی در همه دوره های انقلاب و حمایت مستمر او از مقاومت اسلامی در لبنان گفت: آن مرحوم همواره از حزب الله لبنان در همه زمینه ها اعم از عقیدتی سیاسی با ما همراهی می کرد.
 
وی افزود: همانند شرایط جمهوری اسلامی ایران، شرایط برای مقاومت اسلامی لبنان نیز سخت بوده است و ما فراموش نمی کنیم که آیت الله هاشمی رفسنجانی در این صحنه ها همراه ما حضور داشت در نتیجه ما آن مرحوم را در پیروزی های مقاومت شریک می دانیم.
 
معاون سیاسی حزب الله لبنان همچنین با اشاره به نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در حمایت از مقاومت اسلامی در فلسطین گفت: از زمان امام خمینی(ره) تاکنون این حمایت های راهبردی ادامه دارد و چنین تفکری در همه مراحل در ذهن مسئولان ایرانی وجود داشته است.
 
سیدابراهیم امین تاکید کرد: شاید بتوان گفت جمهوری اسلامی ایران یگانه کشور حامی فلسطین در جهان است و آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز مرد بزرگی از حامیان فلسطین بود.
/2759/