فیلم هایی که در تعطیلات آخر هفته از تلویزیون پخش می شوند

معاونت سیما، لیست فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما را برای پنج‌شنبه و جمعه 23 و 24 دی‌ماه اعلام کرد.

 

به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، اطلاعات فیلم های برای این دو روز به شرح ذیل می باشد:


شبكه یك سیما


فیلم تلویزیونی «ذهن خاموش»، به كارگردانی «مهرداد خوشبخت»، پنج‌شنبه 23 دی‌ماه ساعت 22:15 از شبكه یك سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم با بازی «یاس نوروزی»، «پرویز فلاحی پور» و «مسعود آب پرور» خواهید دید: مردی پس از هشت‌ماه بر روی تخت بیمارستان از كما خارج می‌شود. دكتر برایش شرح می‌دهد در زمانی كه قصد داشت از خیابان عبور كند، اتومبیلی به او زده و از صحنه می‌گریزد! مرد بر اثر شدت ضربه‌ای كه به سرش خورده حافظه‌اش را از دست داده است. روزی مرد تصویر شهید «احمدی‌روشن» را از تلویزیون می‌بیند به نظرش می‌آید كه او را می‌شناسد اما دكتر به نظر او بی‌تفاوت می‌ماند؛ از سویی مرد در خواب‌ و ‌رویا موفق می‌شود كه نامش را كه «محسن عسگری» است به خاطر بیاورد! محسن از بیمارستان می‌گریزد تا بلكه بتواند اطلاعات جدیدی را به خاطر بیاورد... .

فیلم تلویزیونی «فرار» به كارگردانی «رضا صافی»، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 16 از شبكه یك سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: در ماه‌های پایانی عمر رژیم طاغوتی شاه در ایران، پس از پیوستن گروه‌های مختلف از بدنه‌ی ارتش شاهنشاهی به قیام مردم، ساواك و نیروهای امنیتی درصدد كنترل اوضاع برآمده و این امر موجب كشتار و درگیری‌های مختلف در پادگان‌های ارتش می‌شود. در این میان سرباز وظیفه «شفیع توكل‌نیا» كه از تصمیم ساواك برای دستگیری جمعی از نیروهای انقلابی مستقر در پادگان نیروی هوایی مطلع شده؛ تصمیم می‌گیرد برای اطلاع‌رسانی به آنان از پادگان خود فرار كند. در این مسیر گروهبان «سلیمی» كه ناخواسته پایش به این ماجرا كشیده می‌شود از سر اجبار با وی همراه شده و در طول این سفر تحول پیدا می‌كند... .
در فیلم تلویزیونی «فرار»، «بابك انصاری»، «ملك سراج» و «علیرضا استادی» هنرنمایی كرده‌اند.

 

*************************************************
شبكه دو سیما


فیلم سینمایی «من بتی نیستم»، به كارگردانی «جین پیر آرمیس»، پنج‌شنبه 24 دی‌ماه ساعت ‌‌8 صبح از شبكه دو سیما پخش می‌شود.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: «بتی» دختر 10 ساله‌ی گوشه‌گیر، آرام و خیال‌پردازی است كه به همراه پدر و مادر و تنها خواهرش در خانه‌ای ویلایی نزدیك به یك آسایشگاه بیماران روانی زندگی می‌كند. مدیریت آسایشگاه بر عهده پدر «بتی» است. والدین او درباره شغل پدر «بتی» با هم اختلاف نظر دارند و كشمكش آنها انزوا و تنهایی «بتی» را دوچندان می‌كند. «اِنیس»، خواهر بزرگ‌تر و بهترین دوست «بتی» برای ادامه تحصیل راهی مدرسه شبانه‌روزی می‌شود كه ...
«آلبا گایا» و «استفانه فریس» در فیلم سینمایی «من بتی نیستم» نقش‌آفرینی كرده‌اند.

فیلم سینمایی «بابا بزرگ آهنی» به كارگردانی «شینوبو یاگوچی»، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 8 از شبكه دو سیما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: سه كارمند شركت الكترونیكی «كیمورا» باید در یك نمایشگاه روبات شركت كنند. روبات ساخت آنها در اثر سهل‌انگاری از بین می‌رود و آنها تصمیم می‌گیرند تا یك بازیگر را در لباس روبات قرار دهند و آن ‌را به عنوان روبات شركت خود عرضه كنند. «شیگه میتسو» پیرمرد 73 ساله‌ای‌ است كه برای این كار انتخاب می‌شود و نقش روبات را بازی می‌كند. در هنگام برگزاری نمایشگاه، به دلیل ازدحام جمعیت یكی از ستون‌های تبلیغاتی می‌افتد و روبات جان دختر جوان خبرنگاری را نجات می‌دهد. این مسأله انعكاس گسترده‌ای در رسانه‌ها به وجود می‌آورد و برای بسیاری هم شك‌برانگیز می‌شود... .
«نائوتو تاكه ناكا»، «یوریكو یوشیتاكا» و «گاكو هامادا» بازیگران این فیلم هستند.

فیلم سینمایی «فرزند ماه» به كارگردانی «دلفاین گلیز»، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 15:30 از شبكه دو سیما پخش خواهد شد.
فیلم در مورد رابطه محبت‌آمیز یك پزشك فداكار و با‌اخلاق با بیمار سرطانی خویش است. پسر بیمار كه با پزشك خود یك رابطه احساسی برقرار می‌كند؛ در شرایط بسیار سخت بیماری به خاطر علاقه‌اش به پزشك با بیماری خود مقابله می‌كند... .
در این فیلم، «كوانتین چالال»، «امانوئل دیویس»، «كارولین پراست» و «ناتالی باتیفو» بازی كرده‌اند.

فیلم سینمایی «بچه رو بگیر» به كارگردانی «فرانك كوراسی»، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 23 از شبكه دو سیما پخش خواهد شد.
در این فیلم با بازی «كوربین بلو»، «كریستین استوارت» و «مَكس تیِریو» خواهیم دید: خانواده‌ای پرجمعیت در خانه‌ای دور هم زندگی می‌كنند. پدر خانواده یك صخره‌نورد است كه پایش در یكی از صخره‌نوردی‌ها آسیب جدی دیده است. او در بیمارستان بستری است و منتظر جواب آزمایشاتش می‌باشد. مادر خانواده در بانك كار می‌كند. سیستم امنیت بانك مركزی را مادر آنها طراحی كرده است. او صاحب 4 فرزند است. دختر بزرگ او نیز صخره‌نورد است كه مادرش به هیچ عنوان رضایت ندارد او راه پدرش را ادامه دهد! روزی به آنها خبر می‌رسد كه پدرشان باید عمل سنگینی انجام دهد. آنها به هیچ عنوان هزینه عمل را نمی‌توانند مهیا كنند. از این رو بچه‌ها گرد یكدیگر جمع می‌شوند و تصمیم می‌گیرند كاری كنند... .

 

*************************************************
شبكه سه سیما


فیلم تلویزیونی «همیشه آغاز» به كارگردانی «احمد شادكامی»، پنج‌شنبه 23 دی‌ماه ساعت 10 از شبكه سه سیما پخش می‌شود.
در این فیلم با نقش‌آفرینی «مریم رحمتی» و «علی كشوری» خواهید دید: «ژاله» با مادر پیر و بداخلاقش زندگی می‌كند. دایی یكی از دوستانش كه مردی جوان به‌نام «بهرام» است از وی خواستگاری می‌كند. «ژاله» با وجود اینكه دل‌باخته «بهرام» شده به خاطر اخلاق بد مادرش حاضر به این ازدواج نمی‌شود كه ...

فیلم سینمایی «دنیای جدید» به كارگردانی «هوون جانگ پارك»، پنج‌شنبه 23 دی‌ماه ساعت 24 از شبكه سه سیما پخش می‌شود.
در خلاصه فیلم آمده است: رییس پلیس «كانگ»، افسری به نام «جاسونگ لی» را به عنوان نفوذی، وارد شركت تبهكاری «گلدمون» می‌كند. دبیركل «گلدمون» در یك تصادف كشته می‌شود. در بین نامزدهای جانشینی درگیری ایجاد می‌شود. نزاع اصلی بین «جونگ جونگ» اهل جنوب كره و «لی جونگ گو» , اهل «سئول» است. با اشتباه رئیس پلیس «كانگ» افراد نفوذی او لو می‌روند و همه كشته می‌شوند اما «جونگ»، «جاسونگ» را زنده می‌گذارد. «لی جونگ گو» ، «جونگ» را می‌كشد و خودش نیز توسط افراد «جاسونگ» كشته می‌شود... .
در این فیلم «مین سیك چوی» و «جیونگ مین هوانگ» هنرنمایی كرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «كلید ازدواج» به كارگردانی «داود مولقی»، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 10 به روی آنتن شبكه سه سیما می‌رود.
در این فیلم با هنرنمایی «علیرضا خمسه»، «نادر سلیمانی» و «فاطمه صامتی» خواهید دید: جوانی برای بار سیزدهم به خواستگاری می‌رود! او كه از دفعات مراجعه برای خواستگاری تجربیاتی اندوخته است؛ سعی می‌كند با رفع همه اشتباهات گذشته و فراهم‌آوردن امكانات لازم این بار موفق شود. اما در آخرین مراجعه با مشكل تازه‌ای روبرو می‌شود كه هرگز به آن فكر نكرده بود.....

فیلم سینمایی «اپراتور» به كارگردانی «آماریا اولسون» و «اوبین اولسون»، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 14:30 از شبكه سه سیما پخش می‌شود.
در این فیلم خواهید دید: یك تیم تبهكار برای سرقت هم‌زمان از چندین بانك، «پاملا» زنی كه اپراتور مركز پلیس است را گروگان گرفته‌اند و او را مجبور می‌كنند كه پلیس‌ها را به صحنه‌های ساختگی و اتفاقات دیگر بفرستد تا آنها بتوانند دور از پلیس و در امنیت كامل نقشه خود را عملی كنند. همسر این زن «جرمی» پلیس است اما آنها به دلیل مشكلاتی كه قبلاً پیش آمده قصد جدایی دارند. «پاملا» چاره‌ای ندارد كه «جرمی» را از طریق پیام كوتاه از ماجرا با خبر كند اما سارقین تمام كارهای او را زیر نظر دارند... .

فیلم سینمایی «گمشده در تایلند» به كارگردانی «زهنگ ایكسو»، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 19 از شبكه سه سیما پخش می‌شود.
در این فیلم خواهید دید: شیمی‌دانی به نام «ژولانگ» ماده‌ای به نام «ابرگاز» تولید كرده است كه حجم بنزین را تا 30 درصد افزایش می‌دهد! همكار «ژولانگ»، «گائوبو» كه در آزمایشات حضور داشته است با یك شركت فرانسوی قرارداد بسته است. اما «ژولانگ» قصد ندارد آن را به خارجی‌ها بفروشد «ژولانگ» و «گائوبو» در آزمایشگاه آقای «چو» كار می‌كنند. «چو» در «تایلند» است. «ژولانگ» و «گائوبو» سعی می‌كنند مخفیانه خودشان را به «چو» برسانند تا از او وكالت‌نامه بگیرند... .
«بائوكیانگ ونگ» و «بو هانگ» در این فیلم نقش‌آفرینی كرده‌اند.

 

*************************************************
شبكه چهار سیما


فیلم سینمایی «چراغ‌های قرمز» به كارگردانی «رودریگو كورتس»، پنج‌شنبه 23 دی‌ماه ساعت 20:30 از شبكه چهار سیما روی آنتن می‌رود.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: «ارگاریت» استاد روانشناسی دانشگاه، تمام دوران حیات علمی‌اش را صرف بررسی پروژه‌های تردستی و بررسی افرادی كه ادعا دارند با غیب و روح مردگان در ارتباط هستند؛ صرف كرده است. «تام»، استاد فیزیك دانشگاه نیز نظرش متمایل به اوست و با دستگاه‌های سنجشش به «مارگاریت» كمك می‌كند. در حالی كه دو استاد پروژه‌هایشان را دوشادوش یكدیگر پیش می‌برند؛ از طرفی فردی به نام «سایمون» كه به داشتن نیرو و انرژی‌های خاص شهرت دارد، به درمان بیماران با استمداد از این نیروها مشغول است. او قرار است نمایش‌هایش را در بزرگ‌ترین سالن شهر در معرض دید عموم قرار دهد. این دو استاد در تلاش هستند حقه‌های سایمون را فاش كنند كه ناگهان «مارگاریت» به شكلی مرموزی جانش را از دست می دهد... .
«رابرت دنیرو»، «سیلیان مورفی» و «سیگورنی ویور» در فیلم سینمایی «چراغ‌های قرمز» نقش‌آفرینی كرده‌اند.

فیلم سینمایی «بندر آور» به كارگردانی «آكی كوریسماكی»، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 21:30 از شبكه چهار روی آنتن می رود.
در خلاصه داستان فیلم با بازی «آندره ویلم»، «كتی اوتینن» و «زان پیر داروسون» خواهید دید: پسربچه‌ای سیاه‌پوست، به طور غیرقانونی از كشورش به «فرانسه» مهاجرت می‌كند تا مادرش را پیدا نماید. او در خاك «فرانسه» از دست پلیس فرار كرده در پناه پیرمردی كه روزهایش را با واكس‌زدن كفش مردم سپری می‌كند؛ قرار می‌گیرد. او كه به سختی تا «فرانسه» خود را رسانده تا مادرش را مجبور به بازگشت به كشور خودشان نماید؛ به كمك پیرمردی اطلاعات لازم را به دست می‌آورد. پیرمرد با سواركردن پسرك بی‌نوا در قایق و رهسپاركردن او به شهری كه مادرش در آن سكنی گزیده است؛ نوید بهبودی معجزه‌وار همسرش را از پزشكان می‌شنود؛ كه این موضوع زندگی‌اش را شكوفا می‌سازد.

 

*************************************************
شبكه پنج سیما


انیمیشن سینمایی «ریو2» به كارگردانی «كارلوس سالدانها»، پنج‌شنبه 23 دی‌ماه ساعت 13:30 از شبكه پنج سیما پخش می‌شود.
در این انیمیشن خواهیم دید: «بلو» و «ژول» و سه فرزندش دلشان می‌خواهد كه از محیط شهر دور شده و به آمازون بروند! در بدو ورود «ژول» متوجه می‌شود كه پدرش «ادوارد» نمرده است. زندگی در جنگل برای «بلو» سخت است ولی سعی می‌كند خودش را با محیط وفق دهد ولی نمی‌شود! «بلو» تصمیم می‌گیرد «آمازون» را ترك كند كه متوجه حضور آدم‌ها در جنگل و قطع درختان می‌شود و برمی‌گردد و بقیه را راضی می‌كند كه با آدم‌ها بجنگند. همه با آدم‌ها می‌جنگند و موفق می‌شوند. «تولیو» و «لیندا» هم كه برای كمك به پرندگان آبی آمده بودند به آنها كمك می‌كنند و منطقه آنها را جز مناطق حفاظت شده اعلام می‌كنند.

فیلم سینمایی «گربه آوازه‌خوان» به كارگردانی «كامپوزیا پرتوی»، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 9 از شبكه پنج پخش می‌شود.
در خلاصه داستان آمده است: «حسنی» همراه خواهرش «گلدونه» در پرورشگاه سكنا دارد. روزی زن و شوهری برای انتخاب كودكی به پرورشگاه می‌آیند و «گلدونه» مورد توجه آنها قرار می‌گیرد، اما هنگامی كه آنها با توافق مدیر پرورشگاه قصد دارند او را با خود ببرند، «حسنی» با تكرار این واقعیت كه آنها دارای پدری هستند كه روزی آنها را از سر فقر و ناچاری جلوی پرورشگاه گذاشته و بالاخره سراغ آنها خواهد آمد، از بردن او جلوگیری می‌كند. «حسنی» و «گلدونه» به قصد یافتن پدرشان از پروشگاه فرار می‌كنند اما جستجوی آنها به نتیجه نمی‌رسد و گرسنه و خسته به گربه‌های ولگرد كوچه و خیابان برمی‌خورند... .
در این فیلم سینمایی «مهدی عسگری»، «راحله اسماعیلی»، «رضا بابك»، «حمیدجبلی» و «پوراندخت مهیمن» ایفای نقش كرده‌اند.

فیلم سینمایی «شوق زندگی» به كارگردانی «رابرت هارمون»، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 13:30 از شبكه پنج پخش می‌شود.
در این فیلم با بازی «سم الیوت»، «جان كوربت» و «سارا پالسون» خواهیم دید: «ونسا ماركز»، دختری جوان برای كودكان یك مهدكودك در شب سال نو داستان كودكی خود را تعریف می‌كند. «ونسا» در كودكی دچار بیماری سرطان می‌شود و در حال گذراندن مراحل شیمی‌درمانی است. او به همراه خانواده‌اش به یك شهر كوچك نقل مكان می‌كنند. یك روز «ونسا» از علاقه‌اش به عید سخن می‌گوید و پدرش ناگهان تصمیم می‌گیرد عید سال نو را پیش از موعد مقرر برگزار كند زیرا ممكن است «ونسا» قبل از عید بمیرد و نتواند جشن دیگر سال نو را تجربه كند! اما مشكل این است كه در این موقع از سال وسایل و لوازم مورد نیاز جشن سال نو پیدا نمی‌شود... .

فیلم سینمایی «به پانچ خوش آمدید» به كارگردانی «ایران كروی»، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 20:30 از شبكه پنج پخش می‌شود.
در خلاصه داستان با نقش‌آفرینی «جیمز مكاوی»، «مارك استرانگ» و «اندرو رازبروگ» آمده است: یك تبهكار به‌نام «جیكوب استرن وود»، در حال فرار از دست مأمور پلیس وظیفه‌شناس، «مكس لوئینسكی» است. «جیكوب» برای اینكه «مكس» بیش از این او را تعقیب نكند به زانویش یك گلوله می‌زند و فرار می‌كند. سال‌ها بعد «مكس» همچنان در تلاش است تا او را به دام اندازد تا اینكه پسر «جیكوب»، حین فعالیت‌های غیرقانونی مربوط به خرید و فروش اسلحه دستگیر شده و پس از مدتی به شكل مبهمی به قتل می‌رسد! این اتفاق در حالی می‌افتد كه نامزد نخست‌وزیری «رابرت رایزمن» یكی از شعارهای انتخابی خود را آزادی خرید و فروش و تجارت اسلحه برای خروج از بحران اقتصادی و رونق زندگی مردم قرار داده است و رئیس پلیس «گایگر» نیز با او همراهی می‌كند... .

 

*************************************************
شبكه تماشا


فیلم سینمایی «دنیای كامل» به كارگردانی «كلینت ایستوود»، پنج‌شنبه 23 دی‌ماه ساعت 20 از شبكـه تماشا پخش خواهد شد.
در این فیلم با بازی «كوین كاستنر» و «لورا درن» خواهیم دید: داستان در «دالاس كانتی»، سال ۱۹۶۳ رخ می‌دهد. حول‌وحوش سفر مرگ «كندی» به «تگزاس»، یك زندانی فراری به نام «بوچ»، پسر بچه‌ای به نام «فیلیپ» را به گروگان می‌گیرد! اما خیلی زود رابطه‌ای نزدیك میان این دو شكل می‌گیرد كه با كشته شدن ناخواسته‌ی زندانی به دست پلیس، فرجامی تلخ می‌یابد... .

فیلم سینمایی «مخمصه» به كارگردانی «مایكل مان»، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 20 از شبكـه تماشا پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان فیلم با بازی «آل پاچینو» خواهیم دید: «نیل مك‌كالی»، دزدی حرفه‌ای است كه به همراه دستیار قماربازش «كریس شیهرلیس» و «مایكل كریتو» دست به دزدی خطرناكی در یك بانك می‌زند و با ۱٫۶ میلیون دلار فرار می‌كند، اما یكی از نگهبانان در این جریان به دست «وینگرو» به قتل می‌رسد. آنها سریعاً آن محل را ترك می‌كنند. «وینسنت هانا» یكی از برترین كارآگاهان وارد ماجرا می‌شود، وی با هوش و نبوغی كه دارد سرنخ‌هایی را به دست می‌آورد... .

 

*************************************************
شبكه شما


فیلم تلویزیونی «سر مینا» به كارگردانی «اصغر دهقان»، پنج‌شنبه 23 دی‌ماه ساعت 23 از شبكـه شما پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهیم دید: حاج «حسن عطارزاده» از میناكاران قدیمی شهر «اصفهان» است. سال‌ها پیش به دلیل جوانی و بی‌تجربگی باعث دل‌شكستگی همسرش شده و از هم جدا می‌شوند. بعد از گذشت سال‌ها، هنوز حاجی به گذشته و خاطراتش می‌اندیشد و پشیمان است. روزی دختر جوانی به نام «مینا» برای كارورزی نزد حاجی مراجعه می‌كند كه از قضا خواهرزاده حاجی به او علاقه‌مند می‌شود! حاجی برای خواستگاری به منزل «مینا» مراجعه كرده و در آنجا همسر سابق خود را می‌بیند و متوجه می‌شود در زمان جدایی همسرش باردار بوده و مینا دختر اوست... .
«اصغر دهقان»، «افسانه صالحی»، «لیدا شریفی» و «شیلا ماندگار» در فیلم تلویزیونی «سر مینا» بازی كرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «الله مزار» به كارگردانی «محمد باقری نیكو »، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 13:30 از شبكـه شما پخش خواهد شد.
در خلاصه داستان آمده است: یك پسر از طایفه‌ای با دختری از طایفه‌ی دیگر كه با هم مشكل داشته، ازدواج كرده‌اند. با روی دادن اتفاقاتی درگیری مابین برادر عروس«جعفر قلی» با داماد «لانجان» رخ می‌دهد كه منجر به كشته‌شدن «لانجان» می‌شود. به‌واسطه این قتل پدر و برادر عروس به زندان می‌افتند و عروس با پسر خردسالش تنها می‌ماند. با اینكه می‌داند طایفه همسر متوفایش پذیرای او نیستند و كمر به قتل او بسته‌اند درمانده و پریشان به دامان خانواده همسرش پناه می‌برد. در كمال ناباوری مورد حمایت‌های مادر شوهرش قرار می‌گیرد و این مرهمی است بر زخم‌های قلب رنجیده عروس جوان. در كشاكش كینه دو طایفه كه در فكر انتقام هستند با روشدن مدارك گمشده مشخص می‌گردد «لانجان» را برادر «لاله» به قتل نرسانده... .
در این فیلم تلویزیونی، «سحر سلیمانی»، «شرف‌نساء نیرومند» و «فرزانه رمضانی» هنرنمایی كرده‌اند.

 

*************************************************
شبكه كودك


انیمیشن سینمایی «هاچیپو» به كارگردانی «اولریك كنیش»، پنج‌شنبه 23 دی‌ماه ساعت 19:30 از شبكـه كودك پخش خواهد شد.
در این انیمیشن خواهیم دید: در دهكده‌ای دورافتاده به نام «شلادرباخ» در جنوب «مونیخ»، كه بین كوه‌های آلپ محصور شده رازی نهفته است: موجوداتی كوچك و نامرئی به نام «برونی» در دهكده‌ی زیرزمینی زندگی می‌كنند و تنها پدربزرگ «رایتر» كه مسن‌ترین فرد دهكده است از وجود آنها آگاه می‌باشد و می‌تواند آنها را ببیند. بهترین دوست نامرئی وی «هاچیپو» است كه تنها 356 سال دارد و جوان‌ترین «برونی» است! روزی «هاچیپو» از هجوم غول‌های عظیم‌الجثه به روستای زیرزمینی خبر می‌دهد. غول‌ها در واقع ماشین‌های ساختمانی و راهسازی هستند. پدربزرگ و برونی‌ها گرچه مشكلاتی برای ماشین‌ها و كارگران ایجاد می‌كنند، اما درنهایت پدربزرگ جای دیگری را برای زندگی به «برونی‌ها» پیشنهاد می‌كند...

انیمیشن سینمایی «آستریكس گالی» به كارگردانی «رنه گوچینی» و «آلبرت اودرزو»، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 19:30 از شبكـه كودك پخش خواهد شد.
در این انیمیشن خواهیم دید: «جولیوس سزار» سرزمین «روم» را تصرف می‌كند. اما یك منطقه‌ی كوچك به نام «گُل» در مقابل آنها ایستادگی می‌كند. جادوگر قبیله برای مردم آنجا معجون قدرت تهیه می‌كند كه به آنها قدرت معجزه‌آسایی می‌بخشد! از طرفی «رومی‌ها» به دنبال كشف راز قدرت «گلی‌ها» هستند. آنها یك جاسوس به جمع مردم «گل» می‌فرستند تا سر از راز آنها دربیاورند! روزی دو تن از قهرمانان «گلی»، به نام‌های «آستریكس» و «ابلیكس» در جنگل با جاسوس «رومی‌ها» مواجه می‌شوند و گمان می‌كند كه او هم‌قبیله‌ی خودشان است و او را با خود به قبیله می‌برند... .

انیمیشن سینمایی «مولان1» به كارگردانی «تونی بنكرافت» و «باری كوك» جمعه 24 دی‌ماه ساعت 19:30 از شبكـه امید پخش خواهد شد.
در این انیمیشن خواهیم دید: «مولان» یك دختر شجاع اهل كشور «چین» است. در آن‌ زمان به «چین» حمله شده و از جانب امپراطور یك فراخوان همگانی برای جنگ زده می‌شود. «مولان» برای نجات پدر بیمارش از مرگ، مخفیانه خودش را به عنوان یك پسر در ارتش جا زده و به جای پدر وارد ارتش می‌شود و در این مسیر به یكی از قهرمانان افسانه‌ای «چین» مبدل می‌شود... .

 

*************************************************
شبكه افق


فیلم سینمایی «یك تكه نان» به كارگردانی «كمال تبریزی»، جمعه 24 دی‌ماه ساعت 20:30 از شبكه افق پخش خواهد شد.
در این فیلم خواهید دید: در یك امامزاده روستایی كوهستانی پیرزنی ادعای كرامت كرده و می گوید، معجزه‌آسا همه قرآن كریم را در لحظه‌ای حفظ شده و شفابخش است! مردم دورش جمع شده‌اند تا از او شفا بگیرند. نیروی انتظامی نگران می‌شود كه مبادا بلوایی به‌پا شود پس یك گروهبان و یك سرباز راه می‌افتند تا مسأله را بررسی كنند. سرباز یك روستایی ساده‌دل و كم‌حرف است. در مسیر یك كربلایی هم كه با برادرش قهر است همراه آنها می‌شود. در طول مسیر اتفاقاتی می‌افتد كه ...
در این فیلم سینمایی «رضا كیانیان»، «رویا نونهالی» و «هومن سیدی» ایفای نقش كرده‌اند.

 

*************************************************
شبكه نمایش


فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «پاسخ ناعادلانه»، «رقص شیطان» و «تحول» پنج‌شنبه 23 دی‌ماه ساعت 11، 17:15، 21 از شبكه نمایش روی آنتن می‌رود.

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «من، تو و ما» و «اصلاح داستان زندگی» جمعه 24 دی‌ماه ساعت 17:15 و 21 از شبكه نمایش پخش می‌شود.

 

/117/