مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ : رویکرد نمایشگاه الکامپ، تجاری است
به گزارش راسخون به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با موضوع نمایشگاه الکامپ و با حضور رضا حیدری مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ روانه آنتن شد.
رضا حیدری با اشاره به افتتاح بیست و چهارمین دوره نمایشگاه بین المللی الکترونیک و کامپیوتر (الکامپ) از ششم مرداد گفت: نمایشگاه الکامپ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود و تا نهم مرداد ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به شرکت کننده ها در این نمایشگاه گفت: ۷۸۰ شرکت در این نمایشگاه شرکت کرده اند که در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می کنند که ۲۴ شرکت خارجی هستند.
مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ با رشد چشمگیر و افزایش تعداد استارت آپ ها در این نمایشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: استارت آپ هایی که در سه سال گذشته با حمایت سازمان نظام صنفی توانسته اند کسب و کار خود را ارتقا دهند. در این نمایشگاه، رشد تقریبا صد در صدی را به خود اختصاص دادند و در قسمت تعداد حدود ۳۵ درصد رشد داشته اند.
وی افزود: استارت آپ ها در پنج سالن به مساحت ۷ هزار متر مربع مستقر شده اند و شرکت های خصوصی نیز در ۲۰ هزار متر مربع مستقر هستند. یک سالن هم به دولت الکترونیک اختصاص داده شده که مساحتی نزدیک به ۲ هزار متر مربع دارد.
حیدری متذکر شد: به لحاظ تحریم ها و رکود اقتصادی و وضعیت نابه سامان نرخ ارز در شرایط خوبی به سر نمی بریم و این مسائل فعالیت خیلی از شرکت ها در این حوزه را به خود مشغول کرده و حتی باعث شده برخی از شرکت ها دست از فعالیت بردارند.
وی رویکرد نمایشگاه الکامپ را تجاری مطرح کرد و گفت: نمایشگاه الکامپ در جهت توسعه بازار است، علیرغم پیشرفت و توسعه فضای مجازی و اینترنت نمایشگاه ها همچنان اثر خودشان را برای ارتباط مستقیم با مخاطبان و مشتریان دارند.
مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ در خصوص نحوه توسعه علمی یا ارتقای فضای فناوری توسط این نمایشگاه بیان داشت: سازمان نظام صنفی در این راستا ابتکار جدیدی کرده و در فضای نمایشگاه، چهار نقطه در سالن های مختلف پیش بینی شده به همراه سیستم های صوتی و تصویری و مکانی برای مخاطبین تا اساتید دانشگاه، نخبگان و خبرگان صنفی یا مسئولین مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات، مسائل مرتبط به حوزه فناوری اطلاعات یا آینده فناوری اطلاعات را گفتگو کنند. بخش عمده از طرق ستاد خبری الکامپ اطلاع رسانی خواهد شد با هدف اینکه بتوانیم برای افرادی که در حوزه استارت آپ ها فعالیت می کنند با انتقال این تجربیات مسیر را هموار کنیم.