هکرهای عزالدین قسام امریکن اکسپرس را دو ساعت از کار انداختند
نوشته شده توسط حامد کوهستانی در ساعت 12:26 ب.ظ

هکرهای عزالدین قسام امریکن اکسپرس را دو ساعت از کار انداختند

براي مشاهده به ادامه مطلب برويد

وب سایت امریکن اکسپرس با حملات هکرهای موسوم به عزالدین قسام بمدت دو ساعت از کار افتاد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از arstechnica جنگجویان سایبری عزالدین قسام مسولیت حمله به سرورهای American Express  را که به روش DDOS از کار افتاد را بر عهده گرفتند.
 

 

سخنگوی امریکن اکسپرس ضمن تایید مطلب گفت سرویسهای بانکی کمپانی سه شنبه بعد از ظهر به وقت محلی با حملات DDOS از کار افتادند. به گفته این سخنگو حادثه ساعت 3 بعد ازظهر رخ داد. بر این اساس کاربران اینترنتی این بانک نتوانستند به سرویس های داخل وب سایت دسترسی داشته باشند.
از آنجایی که امریکن اکسپرس و سایر بانکهای امریکایی چندی پیش با حملات مشابه دچار مشکل شده بودند، برای چنین روزی تمهیدات لازم را تعریف کرده بودند و بلافاصله با تغییر آی پی و برخی ستینگز ها در سرور سایت، آنرا به حالت نرمال بازگرداندند.
هکرهای عزالدین قسام از سپتامبر سال گذشته چندین بار با حملات DDOS بانکهای امریکایی را از کار انداخته اند و در بیانیه خود گفته اند قصد پایان حملات را نیز ندارند.
هفته گذشته نیز حملات مشابهی علیه بانک های کره جنوبی انجام شد.
کارشناسان امنیت می گویند اخیرا به جای جاسوسی و جاسوسی سایبری، تمرکز حمله کنندگان روی حملات تهاجمی موسوم به APT/Advanced persistent threat تغییر پیدا کرده است.
گروه عزالدین قسام از روی نام جهادی دهه 1920 و 1930 فلسطینی گرفته شده که در مبارزه با ارتش انگلیس و صهیونیستها کشته شد ودر حال حاضر عزالدین قسام نام شاخه نظامی حماس نیز هست.
روش حمله عزالدین های دیجیتالی ارسال اسکریپت روی وب سرورهای کامپرومایز شده است و عزالدین قسام در هر بار حمله، ماشین های خود را دوباره می چیند.

»