مدیر واحد حریم شخصی گوگل استعفا کرد
نوشته شده توسط حامد کوهستانی در ساعت 01:59 ب.ظ

مدیر واحد حریم شخصی گوگل استعفا کرد

مدیر واحد حریم شخصی گوگل پس از نزدیک به ۱۰ سال خدمت در این شرکت از سمت خود استعفا داد. 

به گزارش امنيت نقل از فارس به نقل از ولیو واک، خانم آلما ویتن از سال ۲۰۰۳ در شرکت گوگل مشغول به کار بوده و از سال ۲۰۱۰ مسئولیت واحد یاد شده را بر عهده گرفته است .

با استعفای وی از این سمت این سوال توسط تحلیل گران مطرح شده که آیا او توانسته قانون گذاری در مورد سیاست‌های حریم شخصی گوگل را ارتقا دهد یا خیر. برخی معتقدند ناکامی او در این زمینه یا برخی ناهماهنگی ها با وی عامل این استعفا بوده است. 

به دنبال این استعفا سخنگوی شرکت گوگل در این مورد گفت: وی در دوره ۱۰ ساله فعالیتش اقدامات بسیاری را به منظور ارتقای محصولات و حفاظت از کاربران این شرکت انجام داده است. این در حالی است که در سال های اخیر بارها حریم شخصی کاربران گوگل به علت سیاست‌های غلط این شرکت نقض شده است. 

یکی از جنجالی ترین این موارد جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران توسط اتومبیل های گوگل در شهرهای مختلف بوده که برای عکس برداری در حال حرکت بوده اند، این عکس ها برای تکمیل سرویس نمای خیابانی گوگل به کار می رفتند. 

اتومبیل های یاد شده به شبکه‌های بی سیم وای – فای محلی متصل شده و اطلاعات حساس و محرمانه کاربران را سرقت می کردند. 

افشای این مسئله در سال ۲۰۱۰ جنجال گسترده ای را بر علیه گوگل به راه انداخت و این شرکت مجبور شد با شکات خشمگین حقیقی و حقوقی در ده‌ها کشور اروپایی، آسیایی و آمریکا دست و پنجه نرم کند. گوگل بعدها مدعی شد این اتفاق تصادفی بوده است.


»