هکر سازمان سیا به قید ضمانت آزاد شد
نوشته شده توسط حامد کوهستانی در ساعت 01:54 ب.ظ

هکر سازمان سیا به قید ضمانت آزاد شد

یک هکر رایانه‌ای که در حملات سایبری علیه سازمان سیا و پلیس انگلستان دخالت داشته قبل از طی کردن دوره محکومیت به قید ضمانت آزاد شد.  به گزارش ایتنا از فارس به نقل از شتلند تایمز، این هکر از اتاق خواب خود در شتلند انگلیس توانسته بود اطلاعات محرمانه این دو سازمان اطلاعاتی و امنیتی را سرقت کند. 

جک دیویس ۲۰ ساله یکی از اعضای گروه هکری Lulzsec بوده که با نفوذ به رایانه‌های شخصی مختلف از آنها به صورت شبکه‌ای گسترده برای از کار انداختن شبکه های داده نهادهای حساس بهره می‌برد. 
از جمله سرورهایی که به همین طریق مورد حمله قرار گرفته اند می‌توان به شرکت سونی، News International ناشر روزنامه های مختلف و سازمان جرائم سازمان یافته و جدی در انگلیس اشاره کرد. 
وی همچنین حملات dos را نیز بر علیه سایت‌های این موسسات انجام داده و با ایجاد ترافیک بالا بر روی این سایت ها مانع از دسترسی عموم به آنها می شد. 
این هکر که با نام مستعار topiary فعالیت می کرد در آگوست سال ۲۰۱۱ دستگیر شد و از آن زمان تحت نظر بوده است. با این حال قرار شده که وی تا روز محاکمه اش در دادگاه به قید ضمانت آزاد باشد. 
دو نفر از همکاران این هکر به نام های البسام ۱۸ ساله و رایان کلیری ۲۱ ساله که در لندن دستگیر شده اند نیز در انتظار رسیدگی به اتهامات خود هستند.


»