ساخت 6 اسلحه سایبری پیشرفته برای نیروی هوایی آمریکا
نوشته شده توسط حامد کوهستانی در ساعت 02:53 ب.ظ

 

ساخت 6 اسلحه سایبری پیشرفته برای نیروی هوایی آمریکا

یکی از مقامات بلندپایه نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که شش ابزار سایبری ویژه به عنوان سلاح برای این مرکز طراحی شده‌اند و امکان رقابت بیشتر با بودجه‌های پنتاگون برای ساخت چنین سلاح‌هایی را فراهم می‌کنند.

 

به گزارش ایتنا، ژنرال "جان هایتن"(John Hyten) مدیر مرکز فرماندهی فضایی نیروی هوایی آمریکا طی یک کنفرانس سایبری که به صورت مشترک بین نیروی هوایی و "سمپوزیم ملی فضایی آمریکا" برگزار شده بود اعلام کرد که طراحی این سلاح‌های جدید می‌تواند منافع عملیات‌های سایبری ارتش آمریکا را ارتقا دهد و در شرایطی که کشورها می‌کوشند حملات اینترنتی را به صورت گسترده‌تر دنبال کنند، موفقیت بیشتری برای این کشور به وجود آورد.

خبرگزاری رویترز در گزارش ویژه خود مربوط به سخنرانی هایتن نوشته است: «این مسئله به آن معنی خواهد بود که تغییر قابلیت‌ها در فضای سایبری باعث شده است تا ما عرصه جدیدی را برای نبرد پیش‌رو داشته باشیم و توجه بیشتری برای تشخیص جزئیات آن به کار گیریم.»
هایتن که اعلام کرد نیروی هوایی آمریکا در حال کار کردن روی سلاح‌ها و قابلیت‌های سایبری خود است، هیچ توضیحی در مورد این اسلحه‌ها اعلام نکرد.
نیروهای هوایی آمریکا در تلاش است کارمندان خود در بخش سایبری را ۲۰ درصد افزایش دهد و در حالی که هم‌اکنون ۶ هزار کارمند در این بخش دارد، ۱۲۰۰ نفر دیگر را نیز در اختیار بگیرد.

»