هیات ورزش باستانی اردبیل

پیامبر اکرم (ص): مؤمن نیرومند نزد خداوند بهتر و محبوبتر از مؤمن ضعیف است.

مسئول هیات استان اردبیل

غلام عسگر کریمیان

مسئول هیات شهرستان اردبیل

علیرضا نعمتی مقدم

مدیر زورخانه عاشقان امام علی بن ابی طالب (ع)

رفیع خلیل زاده

*************************

غلام عسگر کریمیان؛
سردار کریمیان، فرمانده سپاه عاشورا را کمتر کسی است از بسیجیان لشکر عاشورا که نشناسد. پهلوانی که تا دروازه های شهادت رفته است و امروز باکری بسیجی های آذربایجان است.
سردار سرتیپ دوم پاسدار غلام عسگر کریمیان این بار چفیه باکری را بر گردن و پرچم او را به دست گرفته است. کریمیان را نسل اولی های لشکر عاشورا خوب می شناسند. همرزمی که کربلای 4 و 5 را با عاشوراییان بوده و بدر و خیبر را درک کرده است.

کریمیان بعد از مجروحیت از ناحیه فک و صورت در طلائیه، به علت به اسارت  و نبود اطلاعاتی از وی در زمره شهدای این عملیات نام برده می شد. حتی همشهری هایش در اردبیل اعلامیه اش را هم چاپ کرده بودند.سردار این روزهای بسیجی های آذربایجان را آزاده ها خوب می شناسند. آنهایی که 6 سال و 6 ماه هم بند او در اردوگاه های رژیم بعث بوده اند. یکی از این دوستان هم بندی می نویسد: کریمیان منشا خیر و برکت و مایه صبوری و دلگرمی و استقامت اسرا بود و پس از آزادی نیز همواره مدفاع حقوق آزادگان بوده است.کریمیان 33 سال است پاسدار انقلاب است. از وقتی در سال 1359 در آغازین روزهای حیات این نهاد مدافع انقلاب در اردبیل لباس سبز پاسداری را به تن کرد تا همین امروز که در چشم بسیجی های آذربایجان یادآور باکری شده است.

کریمیان بعد از پر کشیدن یاران خود و پس از بازگشت از اسارت از پا ننشست. پاسداری که جنگ و غیر جنگ نمی شناسد. از ارومیه و کرمانشاه تا قم و خوزستان به ادای وظیفه پرداخت و وقتی مهلکه حساس شمال غرب و مبارزه با گروهک های معاند و جدایی طلب به شیرمردانی چون احمد کاظمی نیاز پیدا کرد؛ کریمیان لباس رزمش را دوباره به تن کرد.

غلام عسگر کریمیان در فرماندهی تیپ 37 پیاده سپاه حضرت عباس (س) استان اردبیل از هیچ اقدامی در راه دفاع از خاک ایران اسلامی کوتاهی نکرد. او پس از نائل آمدن به افتخار دریافت درجه سرداری توسط فرمانده معظم کل قوا، به عنوان جانشین فرماندهی سپاه حضرت عباس (س) معارفه شد تا در کنار سردار بابازاده، فرمانده جانباز سپاه استان اردبیل، دفاع از آرمانهای راستین انقلاب را ادامه دهد.

کریمیان پهلوانی است از بیشه پهلوان های لشکر عاشورا؛ از همان بسیجیانی که رهبر خوبی ها لشکر خوبان می نامدشان. کریمیان رئیس هیئت ورزش های باستانی و زورخانه ای هم بوده است و این یعنی کریمیان هنوز پهلوانی را از یاد نبرده است.

این ها را که بدانی دلت آرام می گرد. یادت می آید اگر تا همین چند روز پیش تجلی باکری را در پورجمشیدیان می دیدی؛ امروز باید نورش را از همرزمش کریمیان بگیری.

پس ای کسانی که نور امیدی از رفتن پورجمشیدیان و آمدن کریمیان در دلهای همیشه تاریک تان دمیده است و گمان برده اید ذره ای از  نیات شومتان را در این دیار می توانید پیاده کنید، بدانید؛ جانهای بسیجیان این دیار فرمان خمینی زمانشان را از زبان باکری زمانشان خواهند شنید و لحظه ای در عمل به آن کوتاهی نخواهند کرد.


این وصیت نامه کریمیان است در روزهای دفاع و حماسه و وصیت نامه همه بسیجیان این دلیر در روزهایی که اگر چه دروازه شهادت تنگ شده ولی امیدها هنوز زنده است.

 


[سه شنبه 25 تیر 1392 ]  [04:35 ب.ظ]  [ ]