هیات ورزش باستانی اردبیل

پیامبر اکرم (ص): مؤمن نیرومند نزد خداوند بهتر و محبوبتر از مؤمن ضعیف است.

همزمان با سومین روز شهادت حضرت ابا عبداله الحسین(ع) ویاران با وفایش،آیین عزاداری جامعه ورزش با حضور استاندار و مدیر کل ورزش وجوانان و ورزشکاران در محل زورخانه علی بن ابیطالب(ع) برگزارشد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین نوری در سخنانی پیرامون واقعه عاشورا گفت: فرهنگ عاشورایی و عظمت مکتب حسینی برگرفته از مفاهیم بزرگی همچون امر به معروف و نهی از منکر و انجام احکام و واجبات الهی است و تک تک ما درهر بخشی بویژه درمیادین فرهنگی ورزشی باید در ترویج این مفاهیم تلاش کنیم.

وی افزود:عاشورا یک فرهنگ کامل و متعالی است و حماسه سرخ حسینی و نهضت عظیم حضرت سید‌الشهدا (ع) در عاشورا به ملت‌ها در همه عصر‌ها و نسل‌ها پیام زندگی و عزت می‌دهد. بعد از گذشت قرنها اندیشه و تفکر امام حسین (ع) در دنیا سرآمد تمام رویدادهاست؛ به طوری که بسیاری از دشمنان اسلام همچنان از غنا و محتوای فرهنگ عاشورایی و اندیشه ناب حسینی در هراسند.

وی گفت:حقایق عاشورا بدون استقامت حضرت زینب (س) قطعاً وارونه انتقال می‌یافت و آن‌گونه که امروز شاهد درک و فهم پیام عاشورا هستیم، نمی‌توانستیم این عظمت واقعی را به دنیا نشان دهیم.

وی اضا فه کرد: حضرت زین‌العابدین (ع) نیز در کمال وفاداری به طریق امام حسین (ع) در خطبه‌ها و سخنرانی‌های خود ابعاد مختلفی از حقایق عاشورا را مطرح کرد تا همه دنیا بدانند که فرهنگ اصیل عاشورایی نشأت گرفته از حقایق اسلام است.

حجت الایلام نوری اظهار داشت: اکنون وظیفه ماست تا بعنوان شیعیعان آن امام راستین در مسیر کربلا و در بطن فرهنگ عاشورا بردفاع از حقایق و مظلومان جهان در مقابل ظالمان و زورگویان زمان تا مرز شهادت اصرارو ایستادگی کنیم.

دراین مراسم کارکنان اداره کل و اداره ورزش و جوانان شهرستان اردبیل، جوانان ورزشکار،مربیان،داوران،قهرمانان و پیشکسوتان پس از اقامه نماز جماعت با مداحی محمد باقر منصوری و کیوان افتخاری به عزاداری وسوگواری پرداختند.

این مراسم باهمکاری سازمان بسیج ورزشکاران ،هیات پهلوانی و زورخانه ای، کانون فرهنگی هنری شهید نونهال، هئیت ورزشهای همگانی و اداره ورزش و جوانان شهرستان ،ستاد اقامه نماز،امر به معروف و نهی از منکر اداره کل برگزارشد--------------------------------------------------------------------------------------------


[سه شنبه 28 آبان 1392 ]  [05:47 ب.ظ]  [ ]