هیات ورزش باستانی اردبیل

پیامبر اکرم (ص): مؤمن نیرومند نزد خداوند بهتر و محبوبتر از مؤمن ضعیف است.

جشن میلادعلی(ع)در زورخانه علی بن ابیطالب اردبیل با حضورعباسی معاون استاندار، مدیرکل ورزش و جوانان، سردارکریمیان رییس هیئت زورخانه ای و پهلوانی استان و ورزشکاران برگزار شد

در این آیین مدیرکل ورزش و جوانان استان گفت: حضرت علی(ع) الگوی تمام عیار ورزشکاران و قهرمانان است واقتدا به مولا علی یک باورو اعتقاد محکم برای ورزشکاران در میادین ورزشی است.
ایوب بهتاج افزود: اعتقاد به ارزشهای اخلاقی واسلامی و وسیله قرار دادن تربیت جسم برای تعالی روح ،تفاوت اصلی ورزشکاران کشور ما با ورزشکاران دیگر کشورهاست واین امر با توسل قهرمانان ما به ذکر خدا و ائمه اطهار(ع) و کسب موفقیت وعناوین برتردر میادین ورزشی بارها ثابت شده است.
وی به توجه بیشتر به ورزش زروخانه ای و پهلوانی در استان تاکید کرد و گفت: ورزش پهلوانی و زورخانه ای برای مردم ما فقط یک رشته ورزشی نیست بلکه این رشته به فرموده مقام معظم رهبری یک تاریخ و یک فرهنگ است.
بهتاج گفت: توسعه ورزش زورخانه ای و پهلوانی دراستان و پویایی زروخانه های شهرستانها از مهمترین برنامه های اداره کل ورزش و جوانان استان در سالی است که حوزه فرهنگ هم در نامگذاری آن مورد تاکید مقام معظم رهبری است.
وی با اشاره به جایگاه ورزشکاران این رشته درمیان مردم اضافه کرد: پهلوانان این رشته هم اکنون نیز مورد اعتماد مردم هستند و این اعتماد مردمی را جز با پایبندی به ارزشهای اسلامی، اخلاق و جوانمردی بدست نیاوردند.
حجت الاسلام نوری سخنران مراسم نیز گفت: مسلمانان و شیعیان می بایست از 3 قرن طول حیات و زندگانی پیامبر اسلام و ائمه اطهار و سبک زندگی ایشان در عصر کنونی بهره بگیرند.
وی افزود: جامعه آرمانی حضرت علی (ع) جامعه ای است که دنیادوستی و حب دنیا در آن بشدت طرد می شود و اخلاقیات و ایثار و توجه به همنوعان مورد تاکید است.
وی با اشاره به توجه ورزشکاران به علی ع اظهار کرد: این توجه صرفا نه از باب قدرت جسمی بلکه از روی شیفتگی قهرمانان ما به سبک زندگی آنحضرت بعنوان یک انسان کامل است. 
دراین مراسم تیم زورخانه ای و پهلوانی کوثر اردبیل به اجرای برنامه های متنوع پهلوانی پرداختند و از اعضای این تیم و سه مرشد جوان و پیشکسوت استان با اهدا هدایایی تجلیل شد.
گفتنی است این مراسم به همت اداره کل ورش و جوانان استان، معاونت فرهنگی و امورجوانان اداره کل، هیئت زورخانه ای و پهلوانی و بسیج ورزشکاران استان برگزار شد. 
 

[یک شنبه 6 مهر 1393 ]  [11:34 ق.ظ]  [ ]