هیات ورزش باستانی اردبیل

پیامبر اکرم (ص): مؤمن نیرومند نزد خداوند بهتر و محبوبتر از مؤمن ضعیف است.

سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا در آیین 17 شوال روز ملی ورزش باستانی در راستای کمک به مردم مظلوم غزه 

نشان افتخار بر سینه ورزشکاران پهلوانی و زورخانه ای است

 

سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا در آیین ورزش باستانی روز ملی ورزش باستانی  17 شوال  و در راستای کمک به مردم مظلوم غزه در در زورخانه علی ابن ابیطالب (ع) تبریز گفت : نشان افتخار بر سینه ورزشکاران پهلوانی و زورخانه ای است.
وی افزود : افتادگی ، دوری از غرور و ریا و افتادگی از دست نیازمندان از صفات بارز و مهم پهلوانان است.
سردار کریمیان تصریح کرد : پهلوان نامی عرب و عجم حضرت امیر مومنان علی (ع) الگوی ورزشکاران پهلوانی و زورخانه ای بوده یکی از اصلی ترین و مهمترین صفات بارز علی (ع) دستگیری از افتادگان بوده و شما ورزشکاران باستانی باید به حضرت علی (ع) مولای متقیان اقتدا کنید.
وی زورخانه را نوعی مسجد دوم  برای ورزشکاران دانست .
 فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص ورزش باستانی تصریح کرد : حضرت امام خامنه ای فرموده اند ورزش باستانی ورزش خدایست و تقدس دارد و برای تقویت روحیه جوانمردی ، فتوت و مردانگی و ایثارگری باید این ورزش در جامعه تقویت شود.

وی افزود :  مقام معظم رهبری در خصوص هیچ رشته ورزشی این چنین سخنان گهرباری ایراد نکرده اند چرا که این ورزش مالامال از معنویت و تقویت روحیه و تحرک جسمانی است و ذکر نام اهل بیت معصومین در زورخانه ها جاری است.

وی در خصوص جنایتهای رژیم غاصب صهیونیسمی در غزه تصریح کرد : جنگ حق و باطل همواره از آدم تا خاتم وجود دارد و پایانی ندارد و آمریکای جهانخوار که در چهارگوشه جهان جنگ و خونریزی به راه انداخته و جهان را به آتش کشیده به خاطر مسائل سیاسی است ولی بخاطر این است که در راس جبهه باطل نشسته است و همواره باطل با حق همیشه جنگ دارد.

سردار کریمیان در ادامه اظهار داشت :  در جنگ ایران و عراق کشور عراق ازکشور بسیاری کمکهای تسلیحاتی و مالی می گرفت و جوانان خطه آذربایجان   نه صرفا به خاطر خاک ایران اسلامی بلکه برای دفاع از ایدئولوژی و اسلام و فرهنگ عاشواریی و علوی و اسلام ناب محمدی به جنگ عراق رفتند و ما به این شهیدان افتخار می کنیم .

وی گفت : چه سوری چه فلسطینی چه لبنانی و چه عراقی بخواهد در مقابل دشمن بایستد باید از فرهنگ عاشواریی تاثی بگیرند.

وی عدم قبول سازش از سوی مقاومت حماس را تاثی از فرهنگ عاشورایی برشمرد.

وی در این آیین خواستار توجه بیشتر به این رشته ورزشی ملی و دینی شد.

آیین گلریزان بمناسبت 17 شوال روز ملی ورزش باستانی در راستای کمک به مردم مظلوم غزه در روزخانه علی ابن ابیطالب (ع) تبریز با حضور سردار کریمیان فرمانده سپاه عاشورا ،عزت الله جعفری" مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی و سید محمد شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان استان و جمعی از پیشکسوتان ورزش استان برگزار شد. در این باشکوه و بی نظیر علاوه بر مسئولین دولتی و نظامی جمع کثیری از پیشکسوتان ، مربیان ، ورزشکاران ، روسای هیاتهای ورزشی حضور داشتند . در این آیین مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی و فرمانده سپاه عاشورا در خصوص جایگاه ورزش پهلوانی و جنایت های رژیم صهیونیسمی در قبال مردم غزه مطالبی بیان کردند. در ادامه گروه ورزش باستانی به اجرای مراسم پراختند و کمکهای مالی به مردم مظلوم غزه جمع آوری شد.


[پنج شنبه 11 دی 1393 ]  [10:20 ق.ظ]  [ ]