بشارت غدیر
از واقعه ای تو را خبر خواهم کرد... 
قالب وبلاگ
 
  Link   ندای غدیر
پایگاه در مورد واقعه غدیر خم – در دست راه اندازی- (فارسی)‏8942  Link   امام علی علیه السلام
پایگاه اطلاع رسانی امیرالمؤمنین علیه‌السلام-(فارسی-عربی- انگلیسی)‏‏5223  Link   راهنمای پایگاههای امام علی ع در اینترنت
راهنمای پایگاههای اینترنتی درباره امیرالمؤمنین علیه‌السلام - وابسته به مرکز تحقیقات امام علی علیه‌السلام – (فارسی)‏‏4014  Link   شرح واقعه غدیر خم
پایگاه در مورد واقعه غدیر خم – (فارسی)‏‏7475  Link   غدیر خم
پایگاه اطلاع رسانی در مورد خطبه غدیر- (فارسی-عربی- انگلیسی) ‏‏5416  Link   کتابخانه تخصصی امام علی علیه السلام
کتابخانه تخصّصی امیرالمؤمنین علیه السّلام - (فارسی)‏‏4107  Link   غدیر
پایگاه در مورد واقعه غدیر خم – (فارسی)5558  Link   خطابه غدیر
پایگاه اطلاع رسانی در مورد خطبه حضرت رسول (صلی الله علیه و آله و سلم) در روز عید سعید غدیر خم.‏ از امکانات این سایت دانلود رایگان نرم افزار خطابه ی غدیر قابل استفاده بر روی موبایل می باشد. (فارسی)‏‏4269  Link   سایت اطلاع رسانی غدیر میثاق
پایگاه اطلاع رسانی غدیر- (فارسی)‏‏47110  Link   سایت کتابخوانی
ایگاه برگزاری مسابقات کتابخوانی به مناسبت عید سعید غدیر خم53411  Link   پایگاه اطلاع رسانی غدیر
629

ادامه مطلب
[ یک شنبه 5 آبان 1392  ] [ 03:02 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 3 ]

داستان مردی که در پیش پیامبر (ص) به انکار غدیر برخاست و به عذاب الهی گرفتار شد*
ششی
عصر امروز پیامبر صلی الله عليه و آله همراه اصحاب خود و عده‏اى از منافقين - كه حارث فهرى نيز در بينشان بود - نشسته‌بودند. پیامبر صلی الله عليه و آله كه در طول اين سه روز در هر فرصتى به بازگويى مناقب و فضائل اميرالمؤمنين‏ عليه السلام مى‏پرداخت، در اين حال خطاب به اميرالمؤمنين‏ عليه السلام فرمود: 
«در تو شباهتى به عيسى بن مريم وجود دارد. اگر اين‌گونه نبود كه گروه‏هايى از امت درباره تو كلامى بگويند كه مسيحيان براى عيسى گفتند، درباره تو كلامى مى‏گفتم كه از كنار هر گروه از مردم كه عبور مى‏كردى خاك پاى تو را برداشته و به آن تبرك مى‏جستند».


ادامه مطلب
[ شنبه 4 آبان 1392  ] [ 06:18 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 1 ]

روز آخر بیعت، بیعت زنان و توطئه‌های جدید منافقان

امروز نيز مراسم بيعت ادامه يافت تا اينكه تمامى مسلمانان توانستند بيعت كنند. براى بانوان نيز فرصتى مناسب تعيين شد كه در خيمه بيعت حضور يابند. براى اين كار تشت بزرگى از آب آوردند و در وسط آن پرده‏اى زدند به‌طورى كه آن را به دو قسمت تقسيم كرده و آن سوى پرده ديده‌نمى‏شد. 
آن‌گاه اميرالمؤمنين‏ عليه السلام در يك سوى پرده نشست و دست مبارك را داخل آب گذاشت و زنان نيز در سوى ديگر پرده با قرار دادن دست خود در آب بيعت مى‏كردند و با گفتن «السلام عليك يا أميرالمؤمنين» و تبريك و تهنيت بيرون مى‏رفتند.
پيامبر صلى الله عليه و آله دستور بيعت را در مورد همسران خود مؤكد داشت، به خصوص آن‌كه همه همسران حضرت حاضر بودند. 
بانوى بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا عليها السلام نيز در اين بيعت حاضر شدند. 
منافقين كه تا به حال تمامى نقشه‏هايشان نافرجام مانده‌بود از اعمال زشتشان دست برنداشتند و به دنبال توطئه‏هاى جديد بودند. آن‌ها اين‌بار از راه شبهه‌اندازى وارد شدند و سعى كردند در مفاهيم خطابه پیامبر صلی الله عليه و آله تشكيك كنند. مثلاً در منظور حضرت از جمله: «من كنت مولاه فعلى مولاه» تشكيك كردند، يا اين‌كه گفتند با على ديگران هم در خلافت شريك باشند. ولى تمامى اين نقشه‏ها با تيزبينى پیامبر صلی الله عليه و آله و امداد الهى ناكارآمد ماند. 
پیامبر صلی الله عليه و آله كه شبهات آنان را ديده‌بود عكس العملى قاطع را لازم دانست. لذا دستور داد تا تمامى مسلمانان جمع شوند. سپس دوات و كاغذ طلب كرد و امر نمود آن‌‌چه مى‏گويد و مردم اقرار مى‏كنند به صورت مكتوب درآيد و آن را ثبت كنند تا سندى ماندگار از غدير باشد و جاى هيچ‌گونه شبهه‏اى نماند. 
در آن نوشته بر مولى و صاحب‌اختيار بودن اميرالمؤمنين‏ عليه السلام تأكيد شد و اقرار تمامى مسلمانان حاضر نيز ثبت شد. 

منبع : سایت غدیریه 

 


ادامه مطلب
[ شنبه 4 آبان 1392  ] [ 07:00 ق.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 2 ]

غدیر

و امّا اعمال اين روز شريف پس چند چيز است:
اوّل: روزه داشتن است.
دوّم: غسل كردن است.
سوّم: زيارت حضرت امير المؤمنين(عليه السلام)است و زيارات مخصوصه آن حضرت در اين روز در باب پنجم به شرح رفت.


ادامه مطلب
[ جمعه 3 آبان 1392  ] [ 09:40 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 1 ]
شیعه

دو وهابی موقع سوارشدن به هواپیما متوجه شدن یکی از مسافران شیعه هستش . . .
قرارگذاشتن که اذیتش کنن ؛ اولی به دومی گفت: میخواستم تعطیلات برم لبنان ؛ اما شنیدم اونجا شیعه زندگی میکنه ؛ پیشنهاد شناسنامه بحرینی به من شد اما نپذیرفتم؛چون اکثریت شیعه هستن . . .
فکر کردم برم عراق شنیدم که عراق هم پرازشیعه است ؛ رفیقش گفت:خب چرانرفتی اروپا؟؟
گفت:اونجاهم تشیع منتشر شده توخیابونا؛ هرجا بری بهشون برمیخوری. . .
همینطور ادامه دادن تا خشم این مسافر شیعه رو در بیارن؛مسافر شیعه هم باکمال خونسردی بشون روکرد وگفت: چرا به جهنم سفر نمیکنی؟ 
"شنیدم اونجا تنها جاییست که شیعه نداره!!!"

زهرا منعم‍ی زاده

موسسه جهانی سبطین (ع)


ادامه مطلب
[ جمعه 3 آبان 1392  ] [ 09:13 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 3 ]

حسان بن ثابت در شعری در مورد غدیر سندی تاریخی از امروز ثبت کرد

یا علی در اين روز واقعه‏اى رُخ داد كه بر زيبايى غدير افزود. «حسان بن ثابت» شاعر عرب‌زبان كه بالبداهه شعر مى‏سرود در غدير حضور داشت. اين مراسم عظيم و شگفت به او شور خاصى داده بود، تا آن‌جا كه ده بيت شعر در مورد غدير سرود. او شعرش را نزد پیامبر صلی الله عليه و آله آورد تا براى خواندن آن اجازه بگيرد. 
پیامبر صلی الله عليه و آله به او اجازه داد و شعرش را در اجتماع عظيم مردم خواند و نشاطى دو چندان به جمعيت بخشيد، و به‌عنوان يك سند تاريخى از غدير ثبت شد و به يادگار ماند. 
 منبع : سایت غدیریه 


ادامه مطلب
[ جمعه 3 آبان 1392  ] [ 08:46 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 1 ]

بیعت در غدیر
امروز پس از نماز مراسم بيعت ادامه يافت. مسلمانان كنار دو خيمه صف كشيدند و ابتدا با پیامبر صلی الله عليه و آله دست بيعت دادند و سپس به خيمه اميرالمؤمنين‏ عليه السلام رفته دست بيعت مى‏دادند و «السلام عليك يا أميرالمؤمنين» مى‏گفتند و با تبريك و تهنيت بيرون مى‏آمدند. 
امروز نيز مراسم بيعت تا پاسى از شب ادامه يافت و بعد از آن مسلمانان براى استراحت به خيمه‏هايشان رفتند تا بقيه افراد فردا بيعت كنند. 
منافقين در اين شب در اجتماعات چند نفرى كنار يكديگر جمع شدند و كلماتى كفرآميز بر زبان راندند. و تا آن‌جا پيش رفتند كه عده‏اى از آن‌ها با اشاره به سوسمارى كه در حال گذشتن از كنار خيمه بود گفتند: «اى كاش محمد اين سوسمار را به جاى على امير ما قرار مى‏داد!»
ابوذر سخن آنان را شنيد و براى پیامبر صلی الله عليه و آله نقل كرد. حضرت سراغ آنان فرستاد. وقتى حاضر شدند خبر ابوذر را برايشان بازگو كرد. آنان با بى‏شرمى تمام انكار كرده و قسم خوردند كه نگفته‏اند. اما از طرف خداوند آيه 74 سوره توبه در ردّ آنان آمد:
«يَحْلِفُون بِاللَّهِ ما قالوا وَ لَقَد قالوا كلِمةَ الكُفر بَعْد اِسلامِهم»
«به خدا قسم ياد مى‏كنند كه نگفته‏اند در حالى كه سخن كفر را بعد از اسلامشان بر زبان آورده‏اند».
سپس حضرت فرمود: «آسمان سايه نينداخته و زمين بر خود حمل نكرده راستگوتر از ابوذر را، و جبرئيل برايم خبر آورده كه روز قيامت قومى را مى‏آوردند كه امام آنان سوسمار است! مواظب باشيد كه شما نباشيد!»*
* مناقب ابن شهر آشوب : ج2 ص242. بحارالانوار: ج 37 ص 163. عوالم العلوم: ج 3 /15 ص 163.
 منبع : غدیریه 


ادامه مطلب
[ جمعه 3 آبان 1392  ] [ 08:38 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 1 ]

اهدای عمامه مبارک پیامبر ص به امیرالمومنین ع و آغاز بیعت مسلمانان با ایشان
عمامه
اولين عملى كه پیامبر صلی الله عليه و آله بعد از خطابه انجام داد اين بود كه عمامه خود به نام سحاب يعنى ابر رحمت را - در حالى كه هنوز بر منبر بود - با دست مبارك خود بر سر اميرالمؤمنين‏ عليه السلام بست و دو سر آن را از پشت و جلو بر دوش حضرت قرار داده و فرمود: «عمامه ملائكه اين‌گونه است، عمامه تاج عرب است». 


ادامه مطلب
[ جمعه 3 آبان 1392  ] [ 12:42 ق.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 2 ]

خطبه پیامبر ص در غدیر خم و بیان ولایت و امامت امیرالمومنین (ع)
خطبه غدیر
اكنون پيامبر الهى و وصيش بر فراز منبر و سيل عظيم جمعيت در مقابل آنان منتظر بودند تا لب‏هاى مبارك رسول اللَّه‏ صلى الله عليه و آله باز شود و صداى دلنشينش طنین‌انداز شده و مهم‏ترين سخنرانى خود را به انجام رساند. 
پیامبر صلی الله عليه و آله اين‌گونه آغاز نمود: 
بسم اللَّه الرحمن الرحيم 
«الحمدُ للَّه الّذى عَلا فى توحّده وَ دَنا فى تَفَرُّده و جَلَّ فى سُلطانه و عَظُم فى أركانه و أحاطَ بِكلِّ شى‏ء علماً و هُو فى مَكانه...»
«به نام خداوند بخشنده بخشايشگر، حمد و سپاس خدايى را كه در يگانگى خود بلند مرتبه، و در تنهايى و فرد بودنش نزديك است. در قدرت و سلطه خود با جلالت و در اركان خود عظيم است. علم او به همه چيز احاطه دارد، و او در جاى خود است...». 


ادامه مطلب
[ جمعه 3 آبان 1392  ] [ 12:06 ق.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 1 ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3

درباره وبلاگ

غدیر زنگ بیدار باشی بود که با آن همه ی خفتگان را آوای ولاء دادند. ولی عده ای مصداق صم ٌبکم ٌ قرآن قرارگرفتند وبا تمرد به خواب زمستانی شان مهر تائید زدند . به فرموده ی پیامبر مهر و رحمت صل الله علیه و آله و سلم این آوای جرس تا قیامت باید نواخته شود شاید در هر زمان خفته ای با این ندا به پا خیزد ........ احمد یوسفی عضو باشگاه وبلاگ نویسان راسخون بلاگ
آمار سایت
كل بازديدها : 92141 نفر
كل نظرات : 100 عدد
كل مطالب : 64 عدد
آخرین بروز رسانی : یک شنبه 15 فروردین 1395 
تاریخ ایجاد بلاگ :سه شنبه 23 مهر 1392 
امکانات وب