بشارت غدیر
از واقعه ای تو را خبر خواهم کرد... 
قالب وبلاگ

323

از مدینه تا مکه

 

25 ذی القعده سال دهم هجرت...

مدینه شور و شوق بی سابقه ای را تجربه می کند ، جز بیماران تقریبا همگی مردم بار سفر را بسته اند و آماده عزیمت به سوی مکه هستند.

پیامبرصلی الله علیه و اله و سلم غسل کردند، دو لباس احرام همراه برداشتند و از مدینه خارج شدند. فاطمه زهرا سلام الله علیها ، امام حسن علیه السلام  ، امام حسین علیه السلام ، سایر فرزندان آن حضرت و نیز همسران پیامبر همگی سوار بر هودج های شتران همراه پیامبرصلی الله علیه و اله و سلم هستند.

کاروان حج اسلام با جلال و عظمتي بي نظير به راه افتاد.

در بین راه مدینه تا مکه ،لحظه به لحظه به جمعیت کاروان افزوده می شد.120هزار نفر،لبیک گویان پیامبر صلی الله علیه و اله و سلم را همراهی می کردندکه تنها هفتاد هزار نفرآنها از مردم مدینه بودند.

کاروان در «مسجد شجره»  که در نزدیکی مدینه است- محرم شد و راه خود رابه سمت مکه در پیش گرفت. لحظات وصال نزدیک بود....

کاروان ، بعد از ده روز طی مسافت، در روز سه شنبه پنجم ذی الحجه وارد شهر «مکه» شد.


ادامه مطلب
[ جمعه 27 شهریور 1394  ] [ 08:24 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 1 ]

5655

سرتاسر حیات طیبه رسول ‌اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و لحظه به لحظه آن در نزد مسلمانان دارای اهمیتی بس شگرف و والاست؛ چرا که نه تنها کلام رسول‌ اکرم به نص صریح آیات قرآن، عاری از هرگونه هوا و هوس و متصل به سرچشمه وحی است(2)، بلکه عمل و فعل آن بزرگوار نیز بر تک تک مسلمانان حجت است و صراط مستقیم را به عالمیان می‌نمایاند.(3)


ادامه مطلب
[ جمعه 27 شهریور 1394  ] [ 08:10 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 0 ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

غدیر زنگ بیدار باشی بود که با آن همه ی خفتگان را آوای ولاء دادند. ولی عده ای مصداق صم ٌبکم ٌ قرآن قرارگرفتند وبا تمرد به خواب زمستانی شان مهر تائید زدند . به فرموده ی پیامبر مهر و رحمت صل الله علیه و آله و سلم این آوای جرس تا قیامت باید نواخته شود شاید در هر زمان خفته ای با این ندا به پا خیزد ........ احمد یوسفی عضو باشگاه وبلاگ نویسان راسخون بلاگ
آمار سایت
كل بازديدها : 92637 نفر
كل نظرات : 100 عدد
كل مطالب : 64 عدد
آخرین بروز رسانی : یک شنبه 15 فروردین 1395 
تاریخ ایجاد بلاگ :سه شنبه 23 مهر 1392 
امکانات وب