بشارت غدیر
از واقعه ای تو را خبر خواهم کرد... 
قالب وبلاگ

معرفی برگزیدگان مسابقه وبلاگ نویسی:مبشر غدیر یزد سال 94

ردیف نام  نوع جایزه توضیحات
1 خانم حمیده ربیعی سه شب در مشهد مقدس همراه با هزینه رفت و برگشت نفر اول
2 آقای مصطفی حسرتی سه شب در مشهد مقدس همراه با هزینه رفت و برگشت نفر اول
3 آقای سیدجعفرفاطمی نوش آبادی سه شب در مشهد مقدس بدون هزینه رفت و برگشت نفر دوم
4 آقای احمد علیرضانژاد دو شب در مشهد مقدس بدون هزینه رفت و برگشت نفر سوم
5 آقای احمدیوسفی دو شب در مشهد مقدس بدون هزینه رفت و برگشت نفر سوم

لازم به ذکر است وبلاگ بشارت غدیر "راسخون بلاگ" که در لیست وبلاگ نویسان فعال سایت  راسخون دیده نمی شود مقام سوم این مسابقه بزرگ را کسب نمود .


ادامه مطلب
[ شنبه 30 آبان 1394  ] [ 01:36 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 1 ]

سوره مائده به اتفاق شیعه و سنی آخرین سوره ای است که بر پیغمبر اکرم نازل شده و آیات مربوط به جریان غدیر جزء آخرین آیاتی است که نازل شده است .

3232

سوره مائده به اتفاق شیعه و سنی آخرین سوره ای است که بر پیغمبر اکرم نازل شده و آیات مربوط به جریان غدیر جزء آخرین آیاتی است که نازل شده است .

درآیه سوم این سوره خداوند می فرماید : «اَلیَومَ اَکمَلتُ لَکُم دینَکُم وَ أتمَمتُ عَلَیکُم نِعمَتی وَ رَضیتُ لَکُمُ الاسلامَ دینا » امروز دین شما را کامل کردم و نعمتم را بر شما تمام نمودم و اسلام را برای شما به عنوان یک دین پسندیدم . نشان می دهد که در آن روز جریانی بسیار مهم رخ داده که خداوند آن را کامل کننده دین و تمام کننده نعمت خود بر بشر شمرده است . با بودن آن ، اسلام به عنوان یک دین کامل و بی نقص برای انسان عرضه می شود و اگر نباشد ، اسلام ، اسلام نیست .

بعد خداوند در آیه ۶۷ همین سوره می فرماید : « یااَیُها الرسولُ بَلِّغ ما اُنزِلَ اِلَیکَ مِن رَبِکَ وَ اِن لَم تَفعَل فَما بَلَّغتَ رِسالَتَهُ » ( لحن آیه بسیار شدید است ) ای پیامبر ! آنچه را كه بر تو نازل شد تبلیغ كن و اگر تبلیغ نكنی رسالت الهی را تبلیغ نكرده ای .


ادامه مطلب
[ دوشنبه 25 آبان 1394  ] [ 06:39 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 1 ]

بهترین راه اثبات امامت امام علی(ع) برای اهل سنت، تمسک به قرآن و روایاتی که در توضیح آنها در کتب خودشان نقل شده است، می باشد و البته بدیهی است که انسان باید حقیقت جو باشد تا به توجیهات ناصواب و غیر عقلانی متوسل نشود و چشم را به روی حقیقت نبندد.

65

در قرآن مجید آیات فراوانی است که با استفاده از احادیثی که از پیامبر اکرم (ص) در شأن نزول آنها وارد شده است، امامت امام علی (ع) را اثبات می نمایند.

 

به آیاتی چند توجه فرمایید:

 

1. آیه تبلیغ: «یا ایها الرسول بلغ ما انزل الیک من ربک...[i]» که طبق روایات معتبر از اهل سنت در جریان غدیر خم نازل شده است و در این روز تاریخی پیامبر(ص) با اعلام ولایت و جانشینی حضرت علی(ع) رسالت خود را تکمیل فرمود.

 


ادامه مطلب
[ سه شنبه 5 آبان 1394  ] [ 02:18 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 0 ]

در اوايل سوره مائده اين آيه آمده است: اليوم يئس الذين كفروا من دينكم فلا تخشوهم واخشون اليوم اكملت لكم دينكم و اتممت عليكم نعمتى و رضيت لكم

الاسلام دينا (1) .

6566

اين دو قسمت كه هر دو با «اليوم‏» شروع مى‏شوند، ضمن يك آيه هستند نه دو آيه، و قدر مسلم اين است كه هر دو هم مربوط به يك مطلب است نه دو مطلب.ترجمه اين آيه را عرض مى‏كنم بعد به شرح معنى آن از روى قرائن مى‏ پردازم.

كلمه «يوم‏» - يعنى روز - وقتى با «الف و لام‏» ذكر مى‏شود(الف و لام عهد)گاهى به معنى آن روز است و گاهى به معنى امروز، در هر دو مورد به كار برده مى‏شود.به معنى «آن روز» در جايى به كار مى‏رود كه قبلا يك روزى را نام برده‏اند بعد مى‏گويند در آن روز.ولى اگر بگوييم فلان كس اليوم وارد شد يعنى همين امروز وارد شد. «اليوم يئس الذين كفروا من دينكم‏» (حالا ما نمى‏گوييم مقصود آن روز است‏يا امروز، شرحش را بعد مى‏دهيم.)در آن روز(يا امروز)كافران از دين شما مايوس شدند «فلا تخشوهم‏»

1.مائده/3.


ادامه مطلب
[ یک شنبه 3 آبان 1394  ] [ 01:50 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 0 ]

1.      غدیرِ قرآن

·       اتفاقاتی شبیه به غدیر که در قرآن ذکر شده

·        خطبه ی پیامبر در روز غدیر و آیاتی که در این خطبه وجود داردو...

2.      غدیرِ رسانه

·       رسانه های خطبه ی حجه الوداع

·        ابزار و روش های پیامبر برای ابلاغ غدیر

·        راویان غدیر از آن زمان تا کنون...

3.      غدیرِ مردم

·       وضعیت جغرافیایی محل وقوع غدیر

·        مردم حاضر در غدیر

·       اگر شما در غدیر بودید

·        اگر غدیر نبود

·       بانوان شاخص در غدیر

·       کودکان و نوجوانان در غدیر

4.      امامِ غدیر

·       از کودکی تا غدیر امیر المومنین علیه السلام

·        امام علی علیه السلام بعد از غدیر

·        یا علی میزان اعمالم تویی


ادامه مطلب
[ یک شنبه 3 آبان 1394  ] [ 01:17 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 1 ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

غدیر زنگ بیدار باشی بود که با آن همه ی خفتگان را آوای ولاء دادند. ولی عده ای مصداق صم ٌبکم ٌ قرآن قرارگرفتند وبا تمرد به خواب زمستانی شان مهر تائید زدند . به فرموده ی پیامبر مهر و رحمت صل الله علیه و آله و سلم این آوای جرس تا قیامت باید نواخته شود شاید در هر زمان خفته ای با این ندا به پا خیزد ........ احمد یوسفی عضو باشگاه وبلاگ نویسان راسخون بلاگ
آمار سایت
كل بازديدها : 92607 نفر
كل نظرات : 100 عدد
كل مطالب : 64 عدد
آخرین بروز رسانی : یک شنبه 15 فروردین 1395 
تاریخ ایجاد بلاگ :سه شنبه 23 مهر 1392 
امکانات وب