بشارت غدیر
از واقعه ای تو را خبر خواهم کرد... 
قالب وبلاگ

طواف وداع پیامبر( ص) و خروج از مکه

امروز اشك مكه جارى است. او مى‏بینيد كه كعبه ناطق در حال خروج از مكه است.  کعبه

ساعاتى قبل از اذان صبح پیامبر صلی الله عليه و آله دستور حركت داد. خود حضرت براى طواف وداع به مسجدالحرام آمد و پس از طواف، نماز خواند و با خانه خدا وداع كرد.

سپس حضرت به قافله پيوست و به سمت پايين مكه حركت كردند، و قبل از نماز صبح از كنار كوه ذى‌طُوى از مكه خارج شدند، و از كُدى به مُحَصّب بازگشتند و جاده منتهى به مدينه را در پيش گرفتند كه از تَنعيم به سَرف در شش مايلى مكه مى‏رسيد. در آن‌جا با طلوع فجر نماز صبح را خواندند و به راه ادامه‌دادند.

كاروان عظيم پیامبر صلی الله عليه و آله با جمعيتى بالغ بر صد و بيست هزار نفر به سمت غدير در حركت بود و نمايى شگفت داشت. آنان پس از عبور از ضجنان به مَرّالظهران رسيدند و از آن‌جا به سمت عُسفان حركت كردند.*

* كافى: ج 4 ص 248. تهذيب الاحكام: ج 5 ص 275. مغازى واقدى: ج 2 ص 1099. اخبار مكه: ج 2 ص 162. المصنف ابن ابى‏شيبة: ج 4 ص 469.

منبع : سایت غدیریه[ دوشنبه 29 مهر 1392  ] [ 03:46 ق.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 0 ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

غدیر زنگ بیدار باشی بود که با آن همه ی خفتگان را آوای ولاء دادند. ولی عده ای مصداق صم ٌبکم ٌ قرآن قرارگرفتند وبا تمرد به خواب زمستانی شان مهر تائید زدند . به فرموده ی پیامبر مهر و رحمت صل الله علیه و آله و سلم این آوای جرس تا قیامت باید نواخته شود شاید در هر زمان خفته ای با این ندا به پا خیزد ........ احمد یوسفی عضو باشگاه وبلاگ نویسان راسخون بلاگ
آمار سایت
كل بازديدها : 92133 نفر
كل نظرات : 100 عدد
كل مطالب : 64 عدد
آخرین بروز رسانی : یک شنبه 15 فروردین 1395 
تاریخ ایجاد بلاگ :سه شنبه 23 مهر 1392 
امکانات وب