بشارت غدیر
از واقعه ای تو را خبر خواهم کرد... 
قالب وبلاگ

نزول در قدید و دعای پیامبر ص برای تثبیت حب امیرالمومنین ع در قلوب مومنین
قدید
امروز كاروان عظيم حجاج به وادى قُديد رسيد كه تا غدير حدود يك روز فاصله داشت. آبادى قديد در ابتدای وادى قرار داشت و غدير خم در انتهاى همين وادى بود. با ورود به «قديد» كاروان توقف كرد و مردم براى استراحت پياده‌شدند. 
با فرارسيدن هنگام نماز، همگى نماز جماعت را به امامت رسول اللَّه ‏صلى الله عليه و آله خواندند. حضرت بعد از نماز صداى خود را بلند كرد و طورى كه همه بشنوند فرمود: «خدايا به على محبت در سينه مؤمنين و هيبت و عظمت در سينه منافقين عنايت فرما». 
آن‌گاه على‏عليه السلام را فراخواند و در حضور مردم فرمود: «يا على، دست‏هاى خويش را به سوى آسمان بلند كرده و دعا كن تا من آمين بگويم. يا على بگو: خدايا، براى من نزد خود عهد و پيمانى قرار ده، و براى من در پيشگاه خود دوستى و مودت قرار ده، و براى من در قلب مؤمنين محبتى قرار ده».
اميرالمؤمنين‏ عليه السلام دعاى حضرت را تكرار كرد و ايشان آمين گفت. 
سپس پیامبر صلی الله عليه و آله فرمود: «يا على، هر دعايى براى خود دوست دارى بنما تا آمين بگويم». 
اميرالمؤمنين‏ عليه السلام هم سه بار اين دعا را تكرار كرد: «خدايا مودّت و محبت مرا تا روز قيامت در قلوب مردان و زنان مؤمن پايدار و ثابت فرما». و پیامبر صلی الله عليه و آله آمين گفت. 

بعد از اين دعا آيات 96 و 97 سوره مباركه مريم بر پیامبر صلی الله عليه و آله نازل شد. 
اين دعاها در مقابل مسلمانان موقعيتى عظيم و شگفت آور براى اميرالمؤمنين‏ عليه السلام پديد آورد، لذا منافقين آرام ننشستند و سخنانى گفتند كه قلب پیامبر صلی الله عليه و آله را آزرد، ولى خداوند با نزول آيات 24- 12 سوره مباركه هود پيامبرش را دلگرم ساخت.*
* بحار الانوار: ج 9 ص 104، ج 35 ص 358 - 353. عوالم العلوم: ج 3 / 15 ص 51 - 31.

منبع : غدیریه [ سه شنبه 30 مهر 1392  ] [ 11:45 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 1 ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

غدیر زنگ بیدار باشی بود که با آن همه ی خفتگان را آوای ولاء دادند. ولی عده ای مصداق صم ٌبکم ٌ قرآن قرارگرفتند وبا تمرد به خواب زمستانی شان مهر تائید زدند . به فرموده ی پیامبر مهر و رحمت صل الله علیه و آله و سلم این آوای جرس تا قیامت باید نواخته شود شاید در هر زمان خفته ای با این ندا به پا خیزد ........ احمد یوسفی عضو باشگاه وبلاگ نویسان راسخون بلاگ
آمار سایت
كل بازديدها : 92125 نفر
كل نظرات : 100 عدد
كل مطالب : 64 عدد
آخرین بروز رسانی : یک شنبه 15 فروردین 1395 
تاریخ ایجاد بلاگ :سه شنبه 23 مهر 1392 
امکانات وب