بشارت غدیر
از واقعه ای تو را خبر خواهم کرد... 
قالب وبلاگ

بیعت در غدیر
امروز پس از نماز مراسم بيعت ادامه يافت. مسلمانان كنار دو خيمه صف كشيدند و ابتدا با پیامبر صلی الله عليه و آله دست بيعت دادند و سپس به خيمه اميرالمؤمنين‏ عليه السلام رفته دست بيعت مى‏دادند و «السلام عليك يا أميرالمؤمنين» مى‏گفتند و با تبريك و تهنيت بيرون مى‏آمدند. 
امروز نيز مراسم بيعت تا پاسى از شب ادامه يافت و بعد از آن مسلمانان براى استراحت به خيمه‏هايشان رفتند تا بقيه افراد فردا بيعت كنند. 
منافقين در اين شب در اجتماعات چند نفرى كنار يكديگر جمع شدند و كلماتى كفرآميز بر زبان راندند. و تا آن‌جا پيش رفتند كه عده‏اى از آن‌ها با اشاره به سوسمارى كه در حال گذشتن از كنار خيمه بود گفتند: «اى كاش محمد اين سوسمار را به جاى على امير ما قرار مى‏داد!»
ابوذر سخن آنان را شنيد و براى پیامبر صلی الله عليه و آله نقل كرد. حضرت سراغ آنان فرستاد. وقتى حاضر شدند خبر ابوذر را برايشان بازگو كرد. آنان با بى‏شرمى تمام انكار كرده و قسم خوردند كه نگفته‏اند. اما از طرف خداوند آيه 74 سوره توبه در ردّ آنان آمد:
«يَحْلِفُون بِاللَّهِ ما قالوا وَ لَقَد قالوا كلِمةَ الكُفر بَعْد اِسلامِهم»
«به خدا قسم ياد مى‏كنند كه نگفته‏اند در حالى كه سخن كفر را بعد از اسلامشان بر زبان آورده‏اند».
سپس حضرت فرمود: «آسمان سايه نينداخته و زمين بر خود حمل نكرده راستگوتر از ابوذر را، و جبرئيل برايم خبر آورده كه روز قيامت قومى را مى‏آوردند كه امام آنان سوسمار است! مواظب باشيد كه شما نباشيد!»*
* مناقب ابن شهر آشوب : ج2 ص242. بحارالانوار: ج 37 ص 163. عوالم العلوم: ج 3 /15 ص 163.
 منبع : غدیریه [ جمعه 3 آبان 1392  ] [ 08:38 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 1 ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

غدیر زنگ بیدار باشی بود که با آن همه ی خفتگان را آوای ولاء دادند. ولی عده ای مصداق صم ٌبکم ٌ قرآن قرارگرفتند وبا تمرد به خواب زمستانی شان مهر تائید زدند . به فرموده ی پیامبر مهر و رحمت صل الله علیه و آله و سلم این آوای جرس تا قیامت باید نواخته شود شاید در هر زمان خفته ای با این ندا به پا خیزد ........ احمد یوسفی عضو باشگاه وبلاگ نویسان راسخون بلاگ
آمار سایت
كل بازديدها : 92117 نفر
كل نظرات : 100 عدد
كل مطالب : 64 عدد
آخرین بروز رسانی : یک شنبه 15 فروردین 1395 
تاریخ ایجاد بلاگ :سه شنبه 23 مهر 1392 
امکانات وب