بشارت غدیر
از واقعه ای تو را خبر خواهم کرد... 
قالب وبلاگ

روز آخر بیعت، بیعت زنان و توطئه‌های جدید منافقان

امروز نيز مراسم بيعت ادامه يافت تا اينكه تمامى مسلمانان توانستند بيعت كنند. براى بانوان نيز فرصتى مناسب تعيين شد كه در خيمه بيعت حضور يابند. براى اين كار تشت بزرگى از آب آوردند و در وسط آن پرده‏اى زدند به‌طورى كه آن را به دو قسمت تقسيم كرده و آن سوى پرده ديده‌نمى‏شد. 
آن‌گاه اميرالمؤمنين‏ عليه السلام در يك سوى پرده نشست و دست مبارك را داخل آب گذاشت و زنان نيز در سوى ديگر پرده با قرار دادن دست خود در آب بيعت مى‏كردند و با گفتن «السلام عليك يا أميرالمؤمنين» و تبريك و تهنيت بيرون مى‏رفتند.
پيامبر صلى الله عليه و آله دستور بيعت را در مورد همسران خود مؤكد داشت، به خصوص آن‌كه همه همسران حضرت حاضر بودند. 
بانوى بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا عليها السلام نيز در اين بيعت حاضر شدند. 
منافقين كه تا به حال تمامى نقشه‏هايشان نافرجام مانده‌بود از اعمال زشتشان دست برنداشتند و به دنبال توطئه‏هاى جديد بودند. آن‌ها اين‌بار از راه شبهه‌اندازى وارد شدند و سعى كردند در مفاهيم خطابه پیامبر صلی الله عليه و آله تشكيك كنند. مثلاً در منظور حضرت از جمله: «من كنت مولاه فعلى مولاه» تشكيك كردند، يا اين‌كه گفتند با على ديگران هم در خلافت شريك باشند. ولى تمامى اين نقشه‏ها با تيزبينى پیامبر صلی الله عليه و آله و امداد الهى ناكارآمد ماند. 
پیامبر صلی الله عليه و آله كه شبهات آنان را ديده‌بود عكس العملى قاطع را لازم دانست. لذا دستور داد تا تمامى مسلمانان جمع شوند. سپس دوات و كاغذ طلب كرد و امر نمود آن‌‌چه مى‏گويد و مردم اقرار مى‏كنند به صورت مكتوب درآيد و آن را ثبت كنند تا سندى ماندگار از غدير باشد و جاى هيچ‌گونه شبهه‏اى نماند. 
در آن نوشته بر مولى و صاحب‌اختيار بودن اميرالمؤمنين‏ عليه السلام تأكيد شد و اقرار تمامى مسلمانان حاضر نيز ثبت شد. 

منبع : سایت غدیریه 

 [ شنبه 4 آبان 1392  ] [ 07:00 ق.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 2 ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

غدیر زنگ بیدار باشی بود که با آن همه ی خفتگان را آوای ولاء دادند. ولی عده ای مصداق صم ٌبکم ٌ قرآن قرارگرفتند وبا تمرد به خواب زمستانی شان مهر تائید زدند . به فرموده ی پیامبر مهر و رحمت صل الله علیه و آله و سلم این آوای جرس تا قیامت باید نواخته شود شاید در هر زمان خفته ای با این ندا به پا خیزد ........ احمد یوسفی عضو باشگاه وبلاگ نویسان راسخون بلاگ
آمار سایت
كل بازديدها : 92094 نفر
كل نظرات : 100 عدد
كل مطالب : 64 عدد
آخرین بروز رسانی : یک شنبه 15 فروردین 1395 
تاریخ ایجاد بلاگ :سه شنبه 23 مهر 1392 
امکانات وب