بشارت غدیر
از واقعه ای تو را خبر خواهم کرد... 
قالب وبلاگ

ولایت علوی "روابط عمومی" ندارد

بهار

دليل اينکه در کشور ما يک نفر جرأت مي‌کند واضح‌ترين اصول اعتقادي امتي مسلمان و معتقد را رسماً مورد ترديد و انکار قرار دهد و سي و پنج سال بعد از پيروزي انقلاب به شريف‌ترين باور‌هاي اعتقادي در نظام جمهوري اسلامي اهانت کند، چيزي نيست جز اينکه ولايت علوي "روابط عمومي" ندارد تا به اين يادداشت واکنش نشان بدهد.
گروه فرهنگي مشرق - هرچند مديرمسؤول روزنامه بهار در اقدامي ديرهنگام که نوعي فرار به‌جلو محسوب مي‌شد از چاپ سرمقاله هتاکانه روز چهارشنبه اين روزنامه عليه ولايت امام اول شيعيان عذرخواهي کرده است، اما اين عذرخواهي چيزي از اصل مطالب توهين‌آميز، احمقانه و بچه‌گانه مطرح‌شده در اين سرمقاله و اثبات بي‌سوادي نويسنده هتاک آن نمي‌کاهد و آنچه اکنون زير سؤال است اين است که چطور نويسنده‌اي چنين بي‌اطلاع که تعفن وهابيت از نوشته او به مشام مي‌رسد با مسؤولان اين روزنامه چنان ارتباط وثيقي دارد که دست‌نوشته‌اش بدون امعان نظر مديران اين رسانه، به عنوان سرمقاله در اين روزنامه سراسري به چاپ مي‌رسد.

"مشرق" طي ساعات و روزهاي آينده، نقدها و يادداشت‌هاي ديگري را در پاسداشت ولايت آسماني و نصب الهي حضرت اميرالمؤمنين علي عليه‌السلام منتشر خواهد کرد تا شايد اندکي از درد جراحت جانسوزي را که نويسنده اين مطلب بر پيکره روح و جان خوانندگان آن وارد کرده است بکاهد.

نخستين يادداشت در اين خصوص را حجت‌الاسلام دکتر محمدرضا زائري، در واکنش به سرمقاله موهن منتشرشده از سوي اين روزنامه نگاشته است که با بزرگواري تمام، آن را در اختيار مشرق قرار داد که در ادامه تقديم خواهد شد: 


انّا لله و انّا إليه راجعون 
 
آنچه روز چهارشنبه در يکي از روزنامه هاي کشور منتشر شد و رسماً مفهوم اساسي حادثه غدير را انکار کرد، اگر نسبت به مدير اداره آب و فاضلاب يک شهرستان گفته شده بود بلافاصله با واکنش شديد و تکذيب و محروميت آن اداره روبرو مي‌شد.
 
دليل اينکه در کشور ما يک نفر جرات مي کند واضح ترين اصول اعتقادي امتي مسلمان و معتقد را رسماً مورد ترديد و انکار قرار دهد و 35 سال بعد از پيروزي انقلاب اسلامي به شريف‌ترين باورهاي اعتقادي در نظام جمهوري اسلامي اهانت کند، چيزي نيست جز اينکه ولايت علوي "روابط عمومي" ندارد تا به اين يادداشت واکنش نشان بدهد. 

به طور طبيعي ماجرا جدي‌تر از يک اظهار نظر علمي است که مي‌توانست در يک فصلنامه تخصصي منتشر شود يا حتي در صفحات داخلي مجلات انديشه و معارف قرار گيرد. انتشار اين مطلب در صفحه اول روزنامه به عنوان سرمقاله، بيان موضع رسمي و سياسي است و قطعاً گردانندگان نشريه نيز آن‌قدر نادان نيستند که از اهميت و حساسيت مضمون و موضع اين يادداشت بي‌خبر باشند.
 
شگفتا که کفن‌پوشان قم و مشهد و تظاهرکنندگان تهران و اصفهان که گاهي به خاطر چاپ يک عکس ساده به جوش و خروش مي‌آيند آرام نشسته‌اند و فرياد نمي‌کشند و جامه نمي‌درند و آتش نمي‌افروزند. 
 
سخن از تفاصيل مطلب و پاسخگويي به مغلطه‌هاي آشکار نويسنده يادداشت نيست که هر کسي با کمترين آگاهي از تاريخ اسلام و معارف ديني مي‌تواند آشفتگي ذهني و کم‌دانشي نويسنده را دريابد و اگر او را عامد و قاصد نيت سوء فتنه‌انگيزي نداند، در بهترين حالت او را از معرفت و دانش بي‌بهره مي‌شمارد.
 
شگفت‌آور است که در روزگار اعتراف انديشمندان و نخبگان مسيحي و يهودي و تصريح دانشمندان و شاعران منصف اهل سنت به مفهوم سياسي حديث غدير، حاصل چند قرن تلاش و مجاهدت خونين و تلخ عالمان ديني بزرگ همچون علامه اميني، نه توسط نشريات معاند سلفي و تکفيري در عربستان سعودي بلکه در جمهوري اسلامي ايران و توسط شخصي به استهزاء گرفته مي‌شود که نام و نام خانوادگي‌اش به امير مؤمنان انتساب دارد!
 
و علي الاسلام السّلام
منبع : مشرق 


[ سه شنبه 7 آبان 1392  ] [ 05:37 ب.ظ ] [ احمد یوسفی ] [ نظرات 2 ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

غدیر زنگ بیدار باشی بود که با آن همه ی خفتگان را آوای ولاء دادند. ولی عده ای مصداق صم ٌبکم ٌ قرآن قرارگرفتند وبا تمرد به خواب زمستانی شان مهر تائید زدند . به فرموده ی پیامبر مهر و رحمت صل الله علیه و آله و سلم این آوای جرس تا قیامت باید نواخته شود شاید در هر زمان خفته ای با این ندا به پا خیزد ........ احمد یوسفی عضو باشگاه وبلاگ نویسان راسخون بلاگ
آمار سایت
كل بازديدها : 92126 نفر
كل نظرات : 100 عدد
كل مطالب : 64 عدد
آخرین بروز رسانی : یک شنبه 15 فروردین 1395 
تاریخ ایجاد بلاگ :سه شنبه 23 مهر 1392 
امکانات وب